Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

A kod nas je Castle bi oko 7000-8000din ako se dobro secam..

Uh,al si odvalio,ja mislim da je karta za sve dane bila negde oko 5000...ne mogu ni ja sad da se setim,godf damn it :)

 

 

By the way,prepravicu naslov (ne znam ni koga je menjao),ovakav sto je sad samo upucuje na svadju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

glup primer - kao sto sam i Elderane-u rekao onomad na CirleIICircle -mislim da karta za Jon Oliva's Pain ni u ludilu ne bi smela da bude preko 500 dinara. mozda 500 dinara u pretprodaji, a 700 na dan koncerta. u krajnjoj liniji. s tom racunicom se trebalo gledati koliko ljudi bi otprilike doslo, pa onda koliki je to iznos, pa plus troskovi (smestaj, ketering) i onda to sabrati i izracunati do koje ponude se sme ici za menadzera. ako on odbije - nikom nista, ako hoce da se cenjka, vidis kako ide.

 

 

ovo sam ja identicno napisao na CIIC temi onomad. Ja bih voleo e bendove da vidim, i rado bi otisao da karta kosta 500 din, koliko i ti bendovi vrede u vrh glave. Ima previse racuna i drugih mesta gde mogu i moram da dajem novac da bih gledao bend koji mi se "onako" gleda za 1500 din.

 

Ja bih bio najsrecniji kad bi najmanje bilo ovih In Flames, Cradle of Filth, Cannibal Corpse bendova, i da se vise fokusira na neku srednju klasu kao sto Aca Choice sad radi sa Darkest Hour i Municipal Waste.

 

Ima mozde 5 aktivnih metal grupa za kojih bih ja dao 2000 din i vise, i oni uglavnom ne dolaze u ovaj deo evrope, ali svaki jebeni bend od nagrdjeg ug blek metala do najpickastijeg powera bih gledao za 500.

 

tu je razlika i sustina.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

eno u sava centru 9. jula s. clark, m. miller i v. wooten od 1.200 - 2.000 din. karta, pa nek mi sad neko nešto palamudi

dobro,to je bas izuzetak,video sam malopre na plakatu da imaju zverske sponzore,cini mi se da je tu i skupstina grada...

 

promoteri nek nastave sa tuznim pricama,posteno se ismejah na ovoj vrucini :mhihi:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto je problem po meni je da se ovde koncerti izgleda odrzavaju po svaku cenu pa kud puklo

Jebote koliko koncerata u prethodnom periodu i sada(treba li da kazem da cu iskulirati Prong koji bi bas voleo da vidim opet,zato sto cu verovatno ici na EXIT da slusam MDB koji nisam i jos ponesto),a onda se cude sto im niko ne dolazi pored minulog ACDC-a,Enrikea nadolazeceg EXIT-a i slicnih festivala koji ipak privlace daleko siru publiku-tako je kako je,sorry

Plus dodajte na to i nas standard i eto zasto su metal koncerti slabo poseceni kod nas-jebote pa Municipal Waste (vrh bend zaista) realno moze da ispusi most likely zato sto dolazi Sodom a takvih primera je bilo i ranije-zato ne bi bilo lose da se malo pazi KADA se koncerti organiziju i u kojoj kolicini,na kraju krajeva sa dobro odmerenim timingom bi i posecenost bila veca

Jbg ipak je ovo Srbija i nemaju ljudi para da se preterano luksuziraju,a ovako bude koncerata kao salate,sakom i kapom,pa onda otkazivanja i koliko ljudi bude-bude

Inace sto se tice Legacy-ja bio sam na krs njihovih koncerata i zaista nemam nikakvih zamerki,a sto se tice Terre nisam bio jos ni na jednom njihovom-doduse ici cu na Kanibale,to se ne propusta :rockdevil:

 

EDIT: I karte jesu skupe i imam utisak da se u pojedinim momentima ljudi deru samo tako-jebote 5500din za srednju klasu karata za ACDC-pa najskuplja karta za prvi red na Jean Michele Jarre-u je bila 7000 i nesto hiljada,covek virtuoz takodje,Arena bila puna kao sipak-pa ko tu kome.... :confused:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh,al si odvalio,ja mislim da je karta za sve dane bila negde oko 5000...ne mogu ni ja sad da se setim,godf damn it :)

Da bila je 6000, a za jedan dan 2900din, ja sam se nesto zabrojao.. :D

Opet, to mu dodje oko 75-EUR, a jedan dan 35EUR.

posto je tada eur bio oko 75-80din..

 

I daj manite se price o madjarima, sta vam je?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eno u sava centru 9. jula s. clark, m. miller i v. wooten od 1.200 - 2.000 din. karta, pa nek mi sad neko nešto palamudi

to stoji, i to je prijatno iznedadjenje na tom festu, ja sam ocekivao da ce biti oko 2000 iskreno. ali svi ostali izvodjaci na tom istom festu su preko 2000 din, tako da najverovatnije ima neka fora sa tim koncertom. npr, return to forever je bio 2000-2500 prosle godine na tom istom festivalu ako se ne varam

 

 

mada pojavila se ova nova koncertna agencija, evo karta za Pro-Pain je bila 900 dinara do skoro, sad je 1100 mislim, to je sasvim ok cena za takav bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je nama koji na koncerte idemo najmanje bitno sta se desava izmedju Legacy-ja i Terra Nostre. Ovo sto pisu Zlatko i Frubi je naprosto skandalozno!

 

Ovo je zaista PREVISE ocigledno, prvenstveno zbog NENORMALNIH cena karata! Vi to nas malo ... u mozak?!

 

A kod Srba se uvek znalo da ne umemo da saradjujemo, pa to nije nista novo. Nasla TN foru pa ce da biduje za bendove, o tuuugoooo jesenjaaaa! :D

 

I najebali - MI.

 

Tuzna prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas da se nas ne ticu njihovi odnosi,jer smo mi potrosaci...a i bilo bi korisno raspraviti sve sto se tice organizacije koncerata ubuduce,a ostaviti proslost iza,jer trenutno stanje je zaista lose...Dezurni dusebriznici bi mogli prestati citati ovu temu,ako su toliko gadljivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo zelim da kazem par jednostavnih stvari:

 

 

Svaki koncert koji sam gledao u Budimpeshti nije koshtao vishe od 20 €, ali zapravo je cena uglavnom 18 € (osim ulaznica za Sziget naravno ).

18 € - Nightwish & Sonata Arctica, Nightwish, Children of Bodom, Sonata Arctica & Epica ( sve u periodu 2004 - 2007 )

12 € - Meshuggah u Pragu 2007.

 

July 2003 - Iron Maiden, Children of Bodom, Nightwish, Antrax - 40 €, 2 dana, znaci 20 po danu.

 

Masters of Rock - 2007, na dan koncerta karta je bila 40 €, ove godine ce biti 56 mislim, mozda 60. U pretprodaji je 2007 cena pocela od 26 eura, i dizala se za 2 eura na svakih mesec dana, ove godine je pocela od 40 mislim. Festoval traje 4 dana.

 

Line up: 2007: Epica, After Forever, Motorhead, Children of Bodom, Norther, Uriah Heep, FinnTroll, Sabaton, HammerFall, Pink Cream 69 - 10 eura / dan

Line up: 2009: Nightwish, Blind Guardian, Korpiklaani, Eluveitie, Evergrey, Stratovarius, Edguy, Heaven Shall Burn, Europe, Arch Enemy ... 12 - 15 / dan

 

 

E sada zamislite kakve bi cene bile kod nas za ovako nesto.

Prva stvar: cene prostora kod nas su nadrealno skupe. Expo hala kosta za jedno vece koliko Budimpestanski Petofi Hall za 10 dana. SKC je bezobrazno skup, za uslove koje nudi, o osoblju i obezbedjenju da ne pricam.

 

Cene karata same govore za sebe. Evo ortak moj je bio 2004, 18 € - Lacuna Coil, Poisonblack, Moonspell, Passenger(A.Friedn) u Hamburgu.

 

Ove godine Sonata Arctica u Madjarskoj je 19€ do prvog Jula, od tada je oko 25. Inace karte su u prodaji isto od kada i kod nas. [ 6500 HUF = 25.5€, 5000 HUF = 19.6€ ]

 

 

 

P.S. Uopste mi nije namera da napusavam bilo koju organizaciju, ili bilo koga kao osobu, samo skrecem paznju da ocigledno nesto ne valja, kada je barem 50% koncerata u Srbiji skuplje nego koncerti istih tih bendova u Madjarskoj / Ceshkoj ili Hrvatskoj, pricam o te dve - tri zemlje je sam tamo nekoliko puta ishao na koncerte. Ne kazem ja da je bitno ako je cena karte u razlici od 1og eura, ali razlika je ocigledno veca u mnogo cemu, a posecenost dovoljno govori.

Ljudi u madjarskoj idu redovno na koncerte, ali oni imaju jachi standard od nas, i to primetno, a mogu slobodno da kazem da je tamo manja i cena karte za koncert, a koncerti su u realno boljim uslovima i prostorima i tako to ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze svako da se bavi ovim poslom.

 

Pod jedan trebaju vam sponzori.

 

Bolje reklame

 

manje koncerata, ali PROBRANIH!

 

MAXIMALNO PODRŽAVAM. Ne treba da bude konkurencija nego dogovor, ako jedan bukira jedno, drugi neka lovi nešto drugo u nekom drugom periodu. Šatro sve se radi zarad fanova - bullshit, pola toga se radi i radi neke zarade.. ne glumite svi naivnost...Mogu sa ovim duboko da odem, al ne pada mi napamet...

I obavezno treba pratiti kad su odredjeni festivali poput Exita, jer realno svi odoše tamo, odredjena manjina ne posećuje to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu sta mnogo da se kaze, samo lud covek nece spustiti cene ulaznica posle 500-og otkazanog koncerta zbog prakticno nepostojece prodaje. Koliko jos vremena treba da prodje pa da progutate gorku istinu koju dobro znate? Ljudi jednostavno ne zele da ostave tolike pare za 'osrednje' bendove.

 

1500 din x 100 ljudi = 150.000 din

500 din x 500 ljudi = 250.000 din

 

Ko je na gubitku? Organizator? Bend? Publika?

Treba Surovi da dodje pa da zatvori temu u svom stilu :)

 

Ajde ljudi, dodjite sebi, molim vas :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Telcontar:

pa upravo to mi nije jasno.

U zemljama gde ljudi imaju bolji standard karte su jeftinije, a ovde gde se jedva prezivljava karta je znatno skuplja..

 

 

 

Nema tu sta mnogo da se kaze, samo lud covek nece spustiti cene ulaznica posle 500-og otkazanog koncerta zbog prakticno nepostojece prodaje. Koliko jos vremena treba da prodje pa da progutate gorku istinu koju dobro znate? Ljudi jednostavno ne zele da ostave tolike pare za 'osrednje' bendove.

 

1500 din x 100 ljudi = 150.000 din

500 din x 500 ljudi = 250.000 din

 

pa dobro bas, ne bi doslo 5x vise ljudi ali duplo vise sigurno bi. :D

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa neko ako bas slusa neki bend, uvek ce naci pare za kartu

...a ako neko nije veliki fan,nece doci...ali bi dosao kad bi bila karta jeftinija.Cak ce doci i neko ko ih uopste ne slusa,onako zbog drustva,provod i tako to.

Kod nas se organizatori uzdaju u fanove,a njih nijedan osrednji bend nema dovoljno.

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Setite se Root, Soulfly... pre 4-5 godina, išao je svako živi.

eeeeee, to je bio Metal, secam se kako sam onaj Root kalendar sa pentagramom krio ispod jastuka, da mi moji ne seru :lol:

Soulfly isto, bilo ljudi i sa Dark Funeral majcama i sl., ne k'o danas. Mada ni tada nije Hala Sportova bila puna, bilo mozda 2000-3000 ljudi. Doduse, danas toliko ne mogu da skupe. Ali dobro, tad je bilo "daj sta das".

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAXIMALNO PODRŽAVAM. Ne treba da bude konkurencija nego dogovor, ako jedan bukira jedno, drugi neka lovi nešto drugo u nekom drugom periodu. Šatro sve se radi zarad fanova - bullshit, pola toga se radi i radi neke zarade.. ne glumite svi naivnost...Mogu sa ovim duboko da odem, al ne pada mi napamet...

I obavezno treba pratiti kad su odredjeni festivali poput Exita, jer realno svi odoše tamo, odredjena manjina ne posećuje to.

 

Slazem se u potpunosti :pivopije:

Ali zadrti ljudi ne mogu da shvate da ljudi koji idu na npr EXIT u ogromnom broju idu pre svega da se dobro zabave ta 4 dana-muzika i bendovi su tu u drugom planu,boli njih kita dal' svira Djiki ili Viki ili Chemical Brothers

I naravno odmah ko ne ode na neki metal cert vec odluci da pare potrosi drugde a slusa metal-pizda i nije fan,ono rezonovanje na nivou osnovne skole :)

 

Sve su ljudi lepo rekli - manje koncerata po godini, manje cene karata i biće bolja poseta. Setite se Root, Soulfly... pre 4-5 godina, išao je svako živi.

 

Eh to su bili dani

Secam se kada je bio onaj Tribal Jam i kada su svirali Max(Cavalera naravno :)) i momci iz Eyesburna zajedno plus neke predgrupe da je bio prepun SKC-upade bese cini mi se 800kinti :rockdevil:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je samo zao sto sad i kad kupis kartu za neki koncert imas strah da ce isti biti otkazan - drugim recima, ni sa kartom nisi siguran do poslednjeg momenta da li ce koncert biti odrzan. A posto je ovo Srbija, to uopste ne treba ni da nas toliko cudi. Ja sam za to da bude manje koncerata ali da se zato kad se dovodi nesto, dovodi nesto veliko. Osrednja imena ce ionako biti svake godine na Exitu kao predgrupa predgrupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...