Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

da ali tad nije bilo ovoliko koncerata kao danas i guardijani u srbiji su bili misaona imanica. to se u startu znalo da ce se rasprodati ja sam moju kartu tako nesto krajem maja/pocetkom juna uzeo secam. ali seti se samo kako je prosao zato drugi koncert guardijana, devet meseci kasnije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sad gledam 2002. godine

 

- Paul Di'Anno

- Mini Metal Fest KST

(Abonos, ALogia, Draconic, Consecration, Averna)

- KST Heavy Metal Koncert

(Interfector, Nibelung, Kraljevski Apartman, Sindrom, Psychoparadox, Rpid Force, Alogia, Alister)

- Heavy Metal Maraton u Barutani

(Tu je bio pun kurac nekih demo bendova)

-Smederevo Open Air

(Abonos, May Result, Alogia, Alister, Sacramental Blood, Psychoparadox, Dargoron)

-Summer's End Fest, KST

(Sacramental Blood, Vision, Alister, Consecration)

-Riblja Chorba Rock Festival, Stadion OFK Beograd

(svirali su i Kraljevski Apartman, Abonos, Smak, Bjesovi, 357, Dordje David bend)

btw na koncertu je bilo 30.000 ljudi

-Motorhead, Tasmajdan

-Savatage, basta SKC-a

 

To je shto se tiche metala u Srbiji za tu godinu. Tada su bila tri poznata strana benda i dosta malih festivala sa domacim bendovima i tada je metal bio na mnogo boljem nivou u Srbiji nego sada. Nije fazon u tome da dovedete shto vishe bendova i da bukirate shto veci/poznatiji bend. Poenta je da se organizuju koncerti koji imaju publiku, koji mogu da skupe odredjen broj ljudi. Npr. (nemojte da ispadne da napushavam Castle Fest ili tako neshto ali realno) gde je bila logika zakazati KISS, Slayer, The Police, Castle Fest i Legacy Fest u relativno kratkom vremenskom periodu. I na kraju opstao je samo The Police i Legacy Fest koji bolje da se nije ni odrzhao... Stvarno nekada preterate. Razumem i ja, nije bilo koncerta, ljudi su trazhili i sve to, ali bash toliko da

se preteruje onda nznm...

 

1.Smanjiti broj koncerta

2.Povecati broj mini festivala sa domacim bendovima

3.Smanjiti cene kartama (jeste 1000 dinara neka realna cena mozhda, ali mnogo vishe ljudi dodje kad je karta 800, to brojchano i nije mnoga razlika ali prividno jeste i mnogo vishe ljudi bi dalo 800 dinara nego 1000)

4.Truditi se da se koncerti ne reklamiraju samo preko interneta i na forumima, ja npr ni za jedan metal koncert ne bih znao da nije

yumetala i 202-jke. N e rachunam Iron Maiden i slichne vece bendove. Pa ni za Castle i Legacy fest ne bih znao da nemam internet.

5. Naci sponzore

Edited by Moody

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja cu ti odgovoriti odmah, samo da te nesto razuvjerim. 2002-e su svi bili mnogo nalozeniji. Bilo je mnogo publike za domace bendove i bilo je sjajno. Da smo tad doveli Kamelot ili Sonatu, trebala bi nam Hala Sportova. Jebi ga. Danas, na mnogo bolje i kvalitetnije domace bendove od onih iz 2002-e, dolazi makimalno 150 ljudi. To je vrijeme proslo, i vratice se tek kad se pojavi domaci bend koji ce iz korijena da promijeni pristup svirci, kao sto je to uradila Alogia 2002-e. Za ostalo, da smo znali kad smo pokretali Castle, sta ce sve biti bukirano te godine, malo bi bolje razmislili.

 

Ostalo:

 

1. Moze ih smanjiti jedna agencija, ali 50 agencija ne moze. Koncerata ce, kako god ko da smanji svoju ponudu, biti sve vise. Razlog je taj sto sada svaki bend zeli da dodje u Srbiju, i ako neke provjerene agencije nece da ga dovedu, trazice nacin preko nekog novog.

2. Pokusano. I vecinom ekstremno propalo. Evo, ne znam kako sada prolazi ovaj Beogradski ljetnji festival, ali tu i nisu samo metal bendovi. U svakom slucaju, te ideje podrzavam, i kao Terra Nostra pravili smo takve varijante dosta puta, i to u vise gradova. Cim se izvucemo iz krize nastale Castle Festom i Judasom, radicemo jos jace na tome, jer bez domace scene nema smisla ni raditi sve ovo.

3. Karte za bendove kao sto su Hammerfall, Kamelot, Guardian, Sonata, a da ne pricam o Helloween, In Flames..., ne moze biti ni 1000, ni 800. Tako nije ni u jednoj zemlji u Evropi, pa ne moze ni kod nas. Sve su to plemenite ideje, ali mogle bi da se odrze jedino da je Abramovic vlasnik. Ovako ne.

Karte za nabrojane bendove moraju kostati u rasponu od 1600-2400. Bas sam gledao evropske cijene za Sonatu, i nisu nigdje ispod 20 evra, a vecinom su i preko 25. Kod nas je 23 evra.

4. Trudi se. O svakom koncertu mozes procitati u dnevnim novinama. I u pojedinim casopisima. Svaki koncert za veliku salu SKC-a je takodje i plakatiran, a obicno bude i bilbord ispred SKC-a. Flajeri su standardni. Mi smo jedno vrijeme forsirali video reklamu na nekim manjim televizijama, ali to i nije donijelo ne znam kakve rezultate. Za sve bolje od toga, treba vise para nego sto kosta organizacija bilo kojeg metal koncerta u SKC-u.

5. Vidi, i mi kad smo kretali sve ovo, pricali smo o sponzorima. To je samo jedna lijepa legenda. Ko da sponzorise neki bend iz '89-e, koji skuplja 400-500 ljudi? Zbog cega bi ti dao pare? Licno sam vidio kako se za neka ogromna imena ne mogu naci sponzori. Nemoguce je, ljudi, vjerujte. Beograd vise ne baca pare tek tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se neko tada setio da dovede te bendove kao shto ti kazesh u Halu Sportova, mislim da bi to bila prava stvar i ko zna koliko bi metal bio popularniji danas, ali dobro shta je tu je... Mozhemo jedino zajedno da se potrudimo da ponovo aktiviramo metal kod nas, vi kao organizatori i mi kao publika. Ja se nadam da ce posle Sonate da se prekinu ova sranja sa otkazivanjem i da ce krenuti malo na bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje licno iskustvo je da koncerti domacih bendova uopste ne propadaju ,propadaju samo oni koji imaju jednu vrstu odredjenog metala na svirci ,sto je meni debilno jer ako dovedes jedan death metal bend doci ce 20 ljudi ako dovedes dva doci ce 25 a ako dovedes death metal i power metal doci ce makar 40 hahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Pero Deformero zajabancija, i, realno, najblizi su ovome sto sam pisao. Imaju svoje fanove, a to je najbitnije. Znaci, FANOVI, a ne ljudi koji dolaze iz podrske, ili zato da slusaju nesto bucno i popiju pivo. 2002-e su svi bendovi, vjerovali ili ne, imali bas fanove, ljude koji su te pjesme pjevali na koncertima, i volili ih. Danas, nazalost, toga je sve manje, ali mora biti bolje.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Pokusano. I vecinom ekstremno propalo.

Evo, ne znam kako sada prolazi ovaj Beogradski ljetnji festival, ali tu i nisu samo metal bendovi.

U svakom slucaju, te ideje podrzavam, i kao Terra Nostra pravili smo takve varijante dosta puta, i to u vise gradova. Cim se izvucemo iz krize nastale Castle Festom i Judasom, radicemo jos jace na tome, jer bez domace scene nema smisla ni raditi sve ovo.

Hmm.. koliko sam ja primetio vi ste uglavnom organizovali neka "takmicenja" sa raznoraznim andergraund i poluandergraund bendovima, (Konsekrejsn i kompanija).

Ne osporavam ja kvalitet tih bendovam bas naprotiv!

*ALI* kod nas je situacija takva da tr00 metalci nece da daju 200-400 kinti da slusaju te bendove ma koliko oni dobri bili.. :/

E ali kada bi na takve manifestacije ubacili neke poznatije bendove npr 357,Kanda kodza i Nebojsa ili tako neku seljadiju sigurno bi bilo vise ljudi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok za sada. Nije bio bas underground, ali ajde. Sa istim takvim festivalom, u Banjaluci smo za paket:

 

Osvajaci

Alogia

Apocalypse

Hetera

Decontrolled

Monument

 

prodali 600 karata po 5 evra. Pa vi sad vidite. To je u Beogradu cista fantastika, slozicete se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa osvajaci i alogija su popularni bendovi.

Eto kada je zadnji put svirala Alogija u KSTu bilo je dosta ljudi.

 

Ja se ne secam da je neko od "vecih" imena svirao na tim svirkama / festivalcicima kod nas.. zar ne?

 

 

P.S

da slazem se. Kod nas bi bilo MAX 400 ljudi.

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sad gledam 2002. godine

 

- Paul Di'Anno

- Mini Metal Fest KST

(Abonos, ALogia, Draconic, Consecration, Averna)

- KST Heavy Metal Koncert

(Interfector, Nibelung, Kraljevski Apartman, Sindrom, Psychoparadox, Rpid Force, Alogia, Alister)

- Heavy Metal Maraton u Barutani

(Tu je bio pun kurac nekih demo bendova)

-Smederevo Open Air

(Abonos, May Result, Alogia, Alister, Sacramental Blood, Psychoparadox, Dargoron)

-Summer's End Fest, KST

(Sacramental Blood, Vision, Alister, Consecration)

-Riblja Chorba Rock Festival, Stadion OFK Beograd

(svirali su i Kraljevski Apartman, Abonos, Smak, Bjesovi, 357, Dordje David bend)

btw na koncertu je bilo 30.000 ljudi

-Motorhead, Tasmajdan

-Savatage, basta SKC-a

Iskreno, meni je to bio najbolji period u zivotu sto se metala tice, nisam se bolje provodio nikada nego tada, jebes sav strani metal koji je posle toga dosao... Na svim ovim koncertima sam bio (osim Motorhead, to ni tad, a ni danas ne bih gledao :)). Ali jbg, bili smo mladji, sviralo se pred punom bastom KSTa (pricam za Interfector), gostovalo se na svim mogucim medijima, bilo je milion fanzina, ljudi su putovali sa svih strana na koncerte, scena je zivela bolje nego ikada, pa onda Rock Express, Metal Express, Butcherian, Nocturne, Explosive... Ali kako je krenulo sa stranim koncertima, domaci bendovi otisli u deseti plan, i eto, danas je kako je.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem... Najbolji period. Sviram u Cacku, a upoznam fana iz Vranja koji je dosao na koncert samo da vidi bend iz Trebinja. Divota. Samo se ne slazem da su strani koncerti krivi, posto je sve propalo i prije stranih koncerata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gardijani realno najbolje prolaze kod nas, svi ih vole, imaju najvernije fanove... zato dovodite ih sto pre!

 

Čini ti se. Neka ih dovedu još jednom, i oni će dosaditi ljudima. Činjenica je da je na drugom beogradskom koncertu bilo manje ljudi nego na prvom. Na sledećem će biti još manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i obicno YUMu se nista ne menja. Pojedini ljudi zabasuravaju temu, a citaoci se utapaju polako u to.

Nema ni P od profesionalizma kada se sa klijentima raspravlja o zeljama i dele ikonice sa pivom.

Organizatori se ponasaju kao monopolisti. Naravno imaju uzor u drzavi. Kako mogu da budu monopolisti pored obilja 'koncertnih agencija'?

Da krenemo malo dalje od metal voda. Negde krajem 2003 pocinje serija koncerata, poput Deep Purple, Blondie, Fun lovin' criminals, Stranglers (ne mogu da se setim sta je sve bilo po Sava centru, ali je i tamo pocelo), sa cenom oko 1000 din!!!!Ne zadugo pocinju karte da rastu. Mrzi me da trazim kartu za Deep Purple za drugi put, gde je cena karte minimum 1500, mozda 1800-2000 (po secanju, ali je to sve proverljivo). Oh, nije valjda skocio Euro 50%?? Ako bi se izvela prava ekonomska racunica i da je skocio euro 50%, NIKAKO NE BI SMELA DA SKOCI KARTA za isti procenat. Zasto (moram da crtam, zbog bezobraznih organizatora)? Zato sto trosak za bend, koji je u evrima nije jedini trosak!!! Koncert prate mnoge usluge koje konkretno ne zavise od kolebanja evra. Paradoksalno je da svi znamo kako evro polako raste a plate ostaju na pribliznom istom nivou, naravno organizatori ce vas ubediti kako sve svoju usluge placaju striktno u evrima (cak i porez). Sta se desilo? Dogovorom organizatora (verovatno onih vecih, pa su se ovi manji ovajdili), stvorena je neka atmosfera kako u Srbiji nema koncerta ispod 2000. To im je uspelo i posto je Srbija podeljena na kaste, ako se nadje minimalan broj da pokrije koncert, platice debelo ili se nece odrzati. Ako se ne odrzi, ko mari za to. Srbija je plodno tle za izgovore, poput poiliticke nestabilnosti i slicno, a sada je u modi da se kaze da zbog malog broja prodatih karata koncert se obustavlja. Naravno, to ce potkrepiti cinjenicom, kako je tako na zapadu, ali zbog urodjene neobjektivnosti, zaboravljaju da na zapadu ako se odrzi koncert to je pod veoma boljim uslovima na samom koncertu. Kada smo kod zapada ovde se suocavamo opet sa dobro plasiranim lazima ili nekim perpetum mobile. Cene su kao na zapadu, nekada skuplje i onda se to opravda kako bend ne zanima gde svira jer imaju svoju tarifu. Pri tom 'vadjenju' organizator zaboravlja da ima dosta troskova mimo benda. Ako istu sumu dobije fizicki radnik ili na obezbedjenju ovde i u nemackoj, onda hajde da pozovemo inzenjere u fizikalce. Nisam nasao cenu karte za Sonatu u Petof hali u Budimpesti, ali ako najam te hale kosta kao i SKC-a, hajde onda dajte nam neke dokaze da obavestimo medije i pokrenemo to pitanje, kako ne bismo stalno svaljivali krivicu na vas. Hajde da raskrinkamo taj monopol od iznajmljivanja sali, bice bolje i vama i nama. Neka se javi organizator i onaj sto je izjavio da je Sonata skup bend i da nema sanse da se dovede u Srbija, a sada se ipak dovodi. Mozda se ispostavi da je to ista osoba. Vidim da TN pominje kako treba da se 'izvadi' na predstojecim (cini mi se 3 pomenuta koncerta), pa se postavlja pitanje, koliko se zaradjuje po tim koncertima ili bolje receno koliko je jeftin Castle i JP, kada sa tri koncerta moze da se neko izvadi.

Zamolio bih vas da ne trujete narod informacijama, kako vam menadzment benda ne daje da zaradite. Kao ono procenat od prodatih karata i ostale stroge kontrole, ne dovodite Stonese ili Madonnu, da se razumemo.

p.s

nemojte meni da saljete privatne poruke sa recima 'otkud mi pravo da ovako pricam', kao sto ste mi slali kada sam izrazio sumnju da je KISS otkazan zbog poilitickig razloga.

Edited by otišao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here comes the Price from the Dark Side...

 

 

Kada ćeš shvatiti da širenjem negativne energije već utičeš negde na neka razmišljanja dela populacije. Nije ni čudo što imaš taj nick, majke mi, nije slučajno.

 

 

@otišao

Word!

I dalje mislim da će neko morati da propadne da bi drugom svanulo...

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da TN pominje kako treba da se 'izvadi' na predstojecim (cini mi se 3 pomenuta koncerta), pa se postavlja pitanje, koliko se zaradjuje po tim koncertima ili bolje receno koliko je jeftin Castle i JP, kada sa tri koncerta moze da se neko izvadi.

 

castle fest i judasi su planirani za proshlu godinu

 

Firma vraca dugove vec godinu dana, chovek se verovatno loshe izrazio,nisam video gde je napisao da im treba tri koncerta da se "vade", ali sumnjam da ce i ta tri biti dovoljna da se zatvori krug ako se zna da su prsli sa CIIC )koji se ODRZAO uprkos SLABOJ prodaji karata) i JOP (koji im posle pretjhodnog dogadjaja jednostavno nije trebao) i shta sve ne josh.

 

Iskreno, ne znam da li je ijedna "metal orijentisana" agencija u ovom momantu u plusu.

 

I smatram da si preterao, ne pali vatru. Promoteri prichaju o onome o chemu hoce, a ne moraju da se pravdaju po forumu. Chista dobra volja.

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

castle fest i judasi su planirani za proshlu godinu

 

Firma vraca dugove vec godinu dana, chovek se verovatno loshe izrazio,nisam video gde je napisao da im treba tri koncerta da se "vade", ali sumnjam da ce i ta tri biti dovoljna da se zatvori krug ako se zna da su prsli sa CIIC )koji se ODRZAO uprkos SLABOJ prodaji karata) i JOP (koji im posle pretjhodnog dogadjaja jednostavno nije trebao) i shta sve ne josh.

 

Iskreno, ne znam da li je ijedna "metal orijentisana" agencija u ovom momantu u plusu.

 

I smatram da si preterao, ne pali vatru. Promoteri prichaju o onome o chemu hoce, a ne moraju da se pravdaju po forumu. Chista dobra volja.

Mozda se i nije lose izrazio, vec ja izvukao iz konteksta. Povlacim rec. Kompleksna je stvar da bi se svelo na ovo sto sam ja izjavio.

promoterske price su odavno iste!!! veliki se oglasavaju putem medija i zale se na SOKOJ i drzavu sa dazbinama. Ovi mali ne dopiru do novina i serviraju price putem foruma. Skoro da me i ne zanima koliko kosta paradjz u nabavci, ali kada trgovac na pijaci pocne da mi se prenemaze kako je skupa nabavna cena, e onda procackam kako je u okruzenju i onda imam pravo da mu srucim.

Koga briga sto metal orijentisane 'agencije' nisu u plusu? Neka nam poloze ne falsifikovani troskovnik pa da vidimo koliko su u minusu, te mozemo da im pomognemo kao Legacy. Ali milostinja nekada dodje teska, pa hajde da formulisemo da oni to rade samo zbog nas i iskljucivo zbog nas, te da im pomognemo u formi zahvalnice, jer se to lakse prihvata.

Neka se oni opravdaju necim drugim, a ne forumskim slatkorecivim postovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti stvarno verujes da pare koje naplati sokoj, zavrse kod autora?

Nikako!!! To je posebna prica. Poenta je da se organizatori zale zato sto SOKOJ bije po usima (sto je jedna velika istina), a ne zato sto biju po usima, a novac ne ide pravim nosiocima autorskog prava. Nadam se da se razumemo.

Ko se nije upoznao sa njihovim tarifama i STA SVE NAPLACUJU neka pogleda ovde

Edited by otišao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...