Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Jedina sveža krv koja tu može da se pojavi su klinci, novi naraštaji. Ja nikad nisam čuo da se neko u 25 godina zainteresovao za metal, pogotovo ne ekstremni.

 

ovo nije tacno,ljudi mogu i u 40toj da se zainteresuju za razne pravce muzike.ja sam licno video kako moji drugari koji su se kleli da nikada nece da slusaju elektronsku muziku krenu u 21 da se loze na dram and bejs i hardkor tehno.ja svake godine slusam nove pravce muzike.sada problem je sto su vecina ljudi debili i vezu se za jedan pravac muzike i ne mrdaju odatle

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

blind guardian prvi rasprodat bez ijednog plakata, flajera, najava u novinama itd.itd. i to 3. meseca pre odrzavanja istog ... kako to objasnjavate ?

Bilo bi i više da je bilo reklame.

 

Juče upadam u taxi, liku sa radija cepaju Gamma ray i Stratovarius. Poenta je da čovek nije znao ni da je bio Stratovarius ni da će biti Gamma ray. Mora da se vodi računa o reklami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo nije tacno,ljudi mogu i u 40toj da se zainteresuju za razne pravce muzike.ja sam licno video kako moji drugari koji su se kleli da nikada nece da slusaju elektronsku muziku krenu u 21 da se loze na dram and bejs i hardkor tehno.ja svake godine slusam nove pravce muzike.sada problem je sto su vecina ljudi debili i vezu se za jedan pravac muzike i ne mrdaju odatle

 

a tek sto ih ima onih sto su u tries' i nekoj presli na narodnjake..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče upadam u taxi, liku sa radija cepaju Gamma ray i Stratovarius. Poenta je da čovek nije znao ni da je bio Stratovarius ni da će biti Gamma ray. Mora da se vodi računa o reklami...

 

Koliko god pricali da ne moze bolje i da ljudi koji hoce - znaju, ovo je jedna velika istina! I sam sam naisao na 7-8 slicnih primjera u posljednjih par godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista je cinjenica da ukoliko neko ne zivi u BG i nije neki zavisnik od interneta (pa da na yu metalu sazna sta ga zanima :mhihi:  ) jako tesko moze da sazna za neki koncert (znaci ljudi iz unutrasnjosti tesko mogu da saznaju za koncert), ali je pitanje koliko bi njih zaista i doslo na koncert... Svaka cast organizatorima, jer opstaju ikako, ali izgleda da u Srbiji jednostavno nema publike za metal, a i to sto ima to je podeljeno po pravcima metala i onda  trasheri nece da idu na power bendove, powerashi nece na black metal, blekeri nece na tresh i jbg...

 

J

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god pricali da ne moze bolje i da ljudi koji hoce - znaju, ovo je jedna velika istina! I sam sam naisao na 7-8 slicnih primjera u posljednjih par godina...

ja nisam svemocni, pa da mogu da obavestim svakog coveka.... ocete jos jedan primer ? moj dobar drugar je veliki fan ac/dc-a , a ladno nije znao da je bio koncert... tj. saznao je kad sam mu reko dva dana pre... sto za njega nije bila dobra vest jer nije mogao da nadje 70-ak e da ide na koncert...

tako da , ako neko nije uspeo da sazna za najveci bend na svetu , kako ocekujete da neko sazna za koncert blind guardiana ? ili ne daj boze deicide-a,suffocationa, stratovariusa, bla bla bla ... :confused:

ja bih bio najsrecniji da mogu sve ljude koje zanima iole metal da mogu da obavestim, ali jednostavno to nije moguce, iako dajemo sve od sebe. nama je prvima u interesu da dodje sto vise ljudi na koncert.

:pivopije:

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice newsletter-a mi imamo oko : 7.500 validnih mail adresa + milos salje na yumetal svim korisnicima 10.000+korisnika, fejzbuk ima oko 4.800 ljudi u nasoj grupi + vudu gde ima oko 3.000 ljudi + valley of wishes / rock the nation forum koji zajedno imaju oko 2.000 clanova registrovanih, plus majspejs moj i od amon dina to mu dodje nekih 12.000 friendova  ( ali ko jos cita bulletine ... ) ... tako da ako neko ima bolju promociju od nas na internetu neka se javi . ^^ :)

 

Ja sam vam fan i na FB i na myspace i primam mailove.  a verovatno je tako ii sa ostalima.

 

Tako da zapravo vi obavestite iste ljude preko 5 razlicitih servisa. :D  

 

i opet kad pogledas nije dotaklo "sire" narodne mase.  ali jbg.. kao sto si rekao, vi dajete sve od sebe. a mi cemo se potruditi da dolazimo na koncerte i eto... metal je rat kao sto rekose ljudi. :D

Edited by METAL Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

da svestni smo mi toga, neka je i 5.000 individualnih adresa i to je mnogo , s'obzirom da na koncertima nema vise od 200-300 ljudi u proseku ...

 

sto se tice toga metal je rat(to je neko izvukao iz pogresnog konteksta pa se izjebo...), moguce... ja bih rekao sledece:"zivot je nekom majka nekom maceha" ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Kakav si ti metalac, prodao si kosu za pare pozeru.

 

Kakav si ti metalac,sav u belom,i odlićan đak.

Pa još imo drugo što jeo govna svoja.

A metal poćo si da slušaš pre dve godine,i sad ti nekom držiš predavanja o kultnosti.

mrsh bre da brišeš sline iz nosa.

  • Upvote 5
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Da nisi retardiran k'o što jesi i da nisi mirođija u svakoj čorbi, skontao bi da zajebavam čoveka zato što ga lično poznajem. Idi radi nešto korisno umesto što baljezgaš ovde.

 

ćuti bre smrdljivće,govna ti ispadaju iz usta dok prićaš.

  • Upvote 2
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam svemocni, pa da mogu da obavestim svakog coveka.... ocete jos jedan primer ? moj dobar drugar je veliki fan ac/dc-a , a ladno nije znao da je bio koncert... tj. saznao je kad sam mu reko dva dana pre... sto za njega nije bila dobra vest jer nije mogao da nadje 70-ak e da ide na koncert...

Taj mora da živi u pećini. Reklama za AC/DC je bila na odličnom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego zivi u srbiji gde 50 posto populacije nema kompijuter a od toga samo 30 % internet i to pretezno na severu i u beogradu,ti ocekujes da neki roker koji je preziveo 90te tako sto radi na gradjevini ,bleji na fejsbuku i zna?

Ja navodim primer svojih licnih manjih koncerata,kad smo svirali prosli put u dangubi bilo je 220 karata a demo smo bend ,samo zato sto je svirka bila oko oktobra kad recimo dosta studenata dodje u bg i hoce da izlazi na metal svirke posto to jelte nemaju kod kuce i izlaze tako 3 meseca i svate da su beogradjani sranje i vishe ne izlaze:)Podelis crno bele flajere nemoraju da budu na masnom papiru ili bilo sta.Secam se i kad je runda u krushevcu organizovao koncert pa se izcimao da podeli flajere svud okolo i bilo je puno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno je nemoguce da veliki AC/DC fan nije znao za njihov koncert. Ako nema pristup internetu, mogao je da vidi na TV-u ili cuje na radiju, ako ne gleda TV i ne slusa radio, mogao je da procita u novinama, a ako ni novine ne cita, valjda bi mu neko rekao za koncert, posebno imajuci u vidu da je on veliki fan benda. Znaci, ili ovo nije istina ili je lik zesci sociopata ili je u pitanju Vojislav Kostunica.

 

Inace Frubi, jel' ima nekih novosti u vezi Mayhem-a?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nego zivi u srbiji gde 50 posto populacije nema kompijuter a od toga samo 30 % internet i to pretezno na severu i u beogradu,ti ocekujes da neki roker koji je preziveo 90te tako sto radi na gradjevini ,bleji na fejsbuku i zna?

Ja navodim primer svojih licnih manjih koncerata,kad smo svirali prosli put u dangubi bilo je 220 karata a demo smo bend ,samo zato sto je svirka bila oko oktobra kad recimo dosta studenata dodje u bg i hoce da izlazi na metal svirke posto to jelte nemaju kod kuce i izlaze tako 3 meseca i svate da su beogradjani sranje i vishe ne izlaze:)Podelis crno bele flajere nemoraju da budu na masnom papiru ili bilo sta.Secam se i kad je runda u krushevcu organizovao koncert pa se izcimao da podeli flajere svud okolo i bilo je puno..

covek je na internetu 24h ... milan hirurg je u pitanju... ali jbg. ljudi shvatite da nije znao za koncert, dok mu ja bezveze nisam rekao .... dva dan pre koncerta.... teo sam ovo da vam kazem samo kao jedan primer na koji sam ja naleteo , a onda mozete misliti koliko mi ne mozemo da svakome koga interesuje neki bend stavimo do znanja da ima koncerta.... jbg.

 

pit:

cekamo jos. za sada je dogovorena cena benda, datum, samo jos manager da kaze da objavimo koncert...ako se nije iskomplikovalo nesto u medjuvremenu....

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je istina da ima veoma lenjih Beograđana, ali je takođe istina da neko ko npr živi u prigradskom naselju mora da ode do centra koji može da bude i 16+ km udaljen, i da se u pola noći vrati, oslanjajući se na gradski saobraćaj ili plaćajući 1000+ za taksi (sa popustom). Radi orijentacije, 16km je razdaljina između Sombora i Apatina, i nema reke između. Znači živeti "u Beogradu" jako je širok pojam.

 

Zato i kažem, probajte da dovučete stariju ekipu fanova koji sednu u kola i evo ih iz Surčina ili sa Vidikovca časkom do centra.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Stvarno je istina da ima veoma lenjih Beograđana, ali je takođe istina da neko ko npr živi u prigradskom naselju mora da ode do centra koji može da bude i 16+ km udaljen, i da se u pola noći vrati, oslanjajući se na gradski saobraćaj ili plaćajući 1000+ za taksi (sa popustom). Radi orijentacije, 16km je razdaljina između Sombora i Apatina, i nema reke između. Znači živeti "u Beogradu" jako je širok pojam.

 

Zato i kažem, probajte da dovučete stariju ekipu fanova koji sednu u kola i evo ih iz Surčina ili sa Vidikovca časkom do centra.

 

Starija ekipa,je znaš i sama teža za dovlaćenje...ti ljudi i da dođu,šta,baš će da skaĆu i praVE opšte narodno veselje.otiće do šanka i ponapijaće se,isprićati sa nekim starim haverom,i aj kući.Druga stvar,pogledaj kad ti dođu neki stariji likovi na koncert,tipa poznatji muzićari,stoje ko zombiji,gledaju koncert,ko da gledaju tv.Ljudi tih godina mogu da dođu,ali nemaju onaj mladalaćki duh da se ižive.Šta njemu vredi se iskaće ko konjina kad sutra ustaje u 6 i ide da radi...izbacio negativnu energiju u pićku materinu,sa ćinjenicom da sutradan radi,samo se još više ubedaći.

 

Što se Beograda tiće,ima jebenih lenćuga,znam kad d dođem kod kuma u bg,pa tamo slušam neke kvazi metalce kako se proseravaju,tipa da je karta 1800 ane 2000 ja bik išo i te fore,il bar da sviraju pola prvog albuma a ništa sa novog,eto me,itd.

S druge strane,Beograd kao grad je prezasićen svirkama,skoro svaki dan neki kurac pići...zar to nije znak da organizatori poćnu da se posvećuju unutrašnjosti i pićkincima,tamo su ljudi 5x gladniji za svirke.

 

Bre nekad,sećam se,kakav bg,novi sad,bilo gde more koncert...pa Morbid Angel je bre trebo u menzi da svira,menza kao prostor,al poćo rat pa ništa nije bilo.

 

Zajebite tu priću publika razmažena,probirljiva...ljudi su siti,za ovih 7-8 godina,pun kurac bendova je došlo u bg i ns.dajte nešto decama po Jagnjilu,Kraljevu,Valjevu i Šabcu kraj save,i ostalim krajevima u unutrašnjosti.

 

Govna tipa Marduk,i slićni black metalci,pre će napune neko mesto u unutrašnjosti nego skc ili šta ti ja znam tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad se slazem sa ovim sto posto. U Ar-u koji je inace otisao do moga bi mogli da iskupimo 1000 ljudi za bilo koji koncert. Ljudi su zeljni, a ima onih koji nisu iz grada izasli godinama. Za njih je koncert prilika da se provedu jednom u 10 godina. Dolazili Partibrejkersi ovde pa je doslo par hiljada ljudi i napravili haos na grdskom trgu. Digla se prasina do neba, a sutka zavatila `iljadu ljudi. Pored mene prolazi covek i pita me da li sam negde video neku patiku.Izgubio ju je jos pre  15 minuta i ne moze da je nadje. Znaci to je prava hard core publika. Cane bukvalno nije verovao svojim ocima. Mogu da zamislim da dodje neki veci bend. 

 

Kad dodjes u SKC sve neki napirlitani metalci, a koncert posmatraju zametnuvsi se u nazad kao da su na zid naslonjeni i znalacki klimaju glavom u znak odobravanja. Nigde emocija, zestine, ludovanja i zajebavanja. Bude jedna sutkica(to neki ovde nazivaju sutkom) gde se ljudi malo zanjisu kao da je pirnuo lahor i oni srecni. Juuupii!!!

 

Mars!!! Svi su bre ovde u BG-u omeksali ko puslice. Ne kazem da je problem u necijoj snazi ili da tu treba neko nekog da bije nego jednostavno treba malo energije.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ceka se dedice.... pa da vidis sta je "sutkica" ... ja cu se pobrinem da svi izginemo....

 

to za druge gradove je ravno sci-fi filmu.... na zalost.... stoji sve sto si rekao, ali ne zaboravi da su pbrejkersi svirali na trgu, znaci za dzabe, a da je karta kostala 200-300-400 din. sta mislis kolko bi onda"hiljada" ljudi doslo na koncert?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec teze pitanje. Na primer na Van Gog-u se placalo i svirali su na otvorenoj sceni u nasem parku. Bilo je sigurno vise od hiljadu ljudi. Ali ipak je to medijski nafurani Van Gog pa su dolazile i one Vuduove droplje sa fejsa.

 

Mnogi faktori uticu na posecenost, ali i kada se placalo za neki koncert poseta je bila kao i u BG-u. Znaci grad od 50.000,00 stanovnika, a sa druge strane milionski grad, a posecenost slicna. Problem je sto vecina metalaca na primer zna samo za Metaliku, Mejdene i AC/DC. Napaljenici slusaju Ramstajn i to je to. Ostali pusiona.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

У Милановцу (горњем) је прошле године на Атеист Реп дошло не више од 200 људи. Карта је била 300 динара. Пре 4-5 година је био 357 нису продали ни 15 (петнаест) карата. Чини ми се да је карта била око 200 кинте. Е сад кад је свирка на тргу и бесплатно онда се скупи народа поприлично. Чак и оних које то уопште не занима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...