Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

svart:

umesao sam se i to dobronamerno... kada sam cuo da su imali 250 ljud ina stratovariusu, kolko god se mi ne podnosili , kolko god su oni meni podmetali macugu , ja sam to vece bio u kurcu... znaci ono sedim kuci i ne verujem i samo mi prolazi kroz glavu kroz kaku muku prolaze...

 

za paradajz lost mi danas stize poruka od coveka koji kaze brate jer istina da i samael svira sa p.lost.... sta da vam kazem... a covek je iz ove price, non stop je sa nama zna sve sta se desava itd. sta da vam kazem...a ja sam na samaelu prodao 130-140 karata ne secam se tacno... samo na samaelu ! znaci mogli su mozda zbog samaela da prodaju 50 karata , a to nije malo .... jbg. kazem nije moja stvar da se mesam, ali sta cu ...

 

talvi:

imas oko 2.000 metalaca koji idu na koncerte, gde bi recimo samo blind guardian mogao da ih okupi sve na jednom mestu , jer guardian postuju svi od najgrdjih blekera do glam metalaca... ali to je samo b.guardian, nema vise ni jednog benda u metalu . kad kazem metal mislim na bendove do velicine b.guardiana/skca... i tih 2.000 ljudi otprilike cirkulise po koncertima... otprilike ima 50-ak ljudi sto idu na sve koncerte. kolko ja znam .

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se skroz.

Narocito za Samael, za koncert se jos i zna ali da je predgrupa Samael to jako malo ljudi zna. U sustini najbitnije za mene koji idem na koncert je da se odrzi ali opet je bolji osecaj i uopste atmosfera kad ima dosta ljudi.

 

Pored Guardiana tu je Kamelot npr. koji su imali dva koncerta za redom skoro pun SKC, mislim dovoljno govori o tome kako je bilo sto su izdali Live in Belgrade.

Edited by Svart

Share this post


Link to post
Share on other sites

svart:

250 ljud ina stratovariusu,

 

Pazi, ja taj bend ne slusam, ali koliko znam, oni sad nisu ono sto su nekada bili...plus, koncert je u najgorem mesecu, januaru! Svi znamo sta to znaci, Nova godina, Bozic, slave, srpska nova, bla bla...ljudi se istrose...a para nigde...ko god radi neki posao, u januaru je katastrofa...tako da i ne cudi sto je bilo 250 ljudi...Plus da imate u vidu, Gama Rej je u februaru, to je slicna publika, i nemaju svi pare za oba koncerta...a i Paradise Lost je tu...ima ljudi koji sve to slusaju, pa od ta tri, izaberu jedan koncert na koji ce ici...

 

Kao sto je na Marduk i Vader za mene sasvim ocekivano sto je bio malo broj ljudi...isto januar plus ti bendovi bili par puta kod nas , i to u kratkom periodu...Realno, to nisi trebao da radis...nadam se da nisi mnogo pukao na njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fenix:

ja to sve znam, ja sam na marduku i vaderu prosao odlicno, pricacu ti .... bio je extra plus ... jer sam imao dobar dil sa managerom, jbg . kad pocnes da ih odjebavas svi prihvataju kako ti kazes i onda mozes da pravis posao... bilo je 30 karata vise od mog ocekivanja , tako da je to za mene bio proracunat koncert. ja sam ocekivao 150karata da bude i nisam se zajebao u proceni, cak je bilo 30+ vise kao sto rekoh :).

 

bojan:

ok ima ih ... ali teo sam da kazem da su oni taj"univerzalni" bend , ali samo oni ni jedan vise bend ... svaki bend koji je bio ima gomilu ljudi koja ih voli i istu toliku , cak i vecu, gomilu koja ih mrzi/ne podnosi itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fenix:

ja to sve znam, ja sam na marduku i vaderu prosao odlicno, pricacu ti .... bio je extra plus ... jer sam imao dobar dil sa managerom, jbg . kad pocnes da ih odjebavas svi prihvataju kako ti kazes i onda mozes da pravis posao... bilo je 30 karata vise od mog ocekivanja , tako da je to za mene bio proracunat koncert. ja sam ocekivao 150karata da bude i nisam se zajebao u proceni, cak je bilo 30+ vise kao sto rekoh :).

 

 

 

Tako je, samo ostro sa njima! Tako je i u mom poslu, nema vise snizavanja cene, hoces uzeti ili neces...njima je bolje da uzmu koji evro ovde, nego da ne uzmu nista...samo tako i nikako drugacije!

Bice od tebe biznismen, vidim ja...jos kad sutra napravimo strategiju...pogotovo posle 8.ture, iduce godine u ovo doba, ima da budes milioner :haha: ( to uvek kazem svom raniku na poslu :haha: )

 

ja sam valjda jedini koji je slusao svew vrste metala a nikad nije slusao Gardijane :D

Mada, mislim da sam negde cuo jednu ili dve pesme, kod nekoga...pre par godina...nedovoljno da se zainteresujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se skroz.

Narocito za Samael, za koncert se jos i zna ali da je predgrupa Samael to jako malo ljudi zna.

 

Jes' vala. Ja sam recimo prošli put prelomio da odem na Paradise Lost zbog Orphaned Land-a. Sada idem zbog Lost-a, ali mi je drago što ću videti i Samael.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam zadnjih par stranica, i svi su realno u pravu! Ima publike, ali nema se para, publika jeste profilisana, zna odavno sta hoce, manje-vise vecina bendova je bila. Medijima i sponzorima sa poslovnim predlozima vezanim za ovaj i slicne tipove muzike je nemoguce prici. Izbor prostora za odrzavanje certova je minimalan, a u nekim situacijama i kriminalan. Dogovor izmedju ''promotera'' da ne dodje do preklapanja je nemoguc. Mogu da navedem i svoj primer iz prosle godine kad sam zakazao MW dva dana pre zakazanog Sodoma..Jesam dobar sa Frubinjakoladom, ali najcistiji fan-momenat je presudio, morao sam da ih imam ovde, pa nek sve ide u qrac.Lozana sam, jbg.Zbog toga mi i nije zamerio. Imam solidnu kilometrazu sto se tice putovanja preko na koncerte, ali to sam ja, trenutno jos uvek imam tu mogucnost i maksimalno je koristim. Jbg, veci deo moje ekipe zbog sto je najgore, zbog ne porodicnih nego poslovnih obaveza nema tu srecu iako zaradjuje mnogo vise nego ja. Sa 35god ja jos imam vere u bolje sutra, jer znam kako je bilo, a i kako moze da bude. Isto tako analiziranje cele ove situacije na kraju se svede na sviranje kurcu.

 

P.S. Momenat gledao sam omiljeni bend jednom, ako dodju opet, briga me, ja ne razumem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da neki ljudi, kad se dvoume oko koncerta, gledaju i ko je predgrupa...

Znam da neki menadzeri ne daju da sviraju i domaci bendovi kao predgrupe, ali kad god se moze, treba ubaciti i domace bendove...i to doprinosi kod jednog broja ljudi, da prelome i dodju na koncert...

Pod uslovom da domaci bendovi nisu noseve previse digli u nebo pa da jos izvoljevaju neke uslove da bi bili predgrupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da reklama i nije toliko presudna bas :smile:

Mozes ti da se reklamiras koliko hoces al ' fora je sto ljudi vise izgleda ne zele da idu na koncerte - u pitanju je kombinacija vise faktora na skali loseg standarda - malog broja ljudi koji se odvazi da se cima iz unutrasnjosti - zasicenja koncertne ponude koja je postala mozda i suvise cesta za Srbiju bar sto se tice ucestalosti

Jos kada tome dodamo obicno preklapanje nekog metal certa koje ide sa dogadjajima kao sto su npr Exit ili Rammstein eto zasto je posecenost slaba

Npr Legacy Fest se, koliko se ja secam, prilicno dobro reklamirao - dakle za dogadjaj se znalo mesecima unapred, bila je i reklama na Metropolisu, deljeni su flajeri na svirkama i sire, lepljeni plakati a Legacy je to lepo rastrubio na sve strane i videli smo kako se to zavrsilo jos uz pride onako jebacki line up bruka da se skupilo jedva 800 ljudi more or less

Tako da mislite o tome :meshuggah:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kraju, istina i sustina upravo jesu u tome da nikakva agresivnija reklama nece doneti vecu prodaju karata, a sa druge strane, ako koncerte minimalno reklamiras, izgubices minimum posetilaca.

 

ljudi nece da idu na koncerte, takav je period, deal with it. naravno, izuzimajuci sve one koji su i dalje reseni da idu i da odvajaju novac za to.

 

 

branko, ili se mesas u pricu, ili ne, nema sredine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lexikon opusteno, rekao sam dobronamerno sve , necu da se mesam jer nemam od toga nista... samo secem prs na levu nogu i potpisujem da je za p.lost uradjena dobra reklama da bi koncert bio near sold out ... ovako ... posto je to bas taj kalibar ljudi ... greota je po meni da imas potencijalno sold out koncert i da te boli dupe.

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni ja necu da se svadjam, ali pazi ovaj momenat, pogledaj cannibal corpse primer: sta i kako je oglasavano u vezi sa tim? doslo je brdo ljudi, ne secam se tacne cifre, ali se radi o 450-500 ljudi, sto je, uz duzno postovanje i kanibalima i njihovim fanovima, meni iznenadjujuce. plus, reklamiranje je mozda bilo i ispod nivoa ovog koncerta? kako?

klinci su fanovi, informacija ide od uha do uha, ljudi. TV reklama to ne bi pospesila ne znam kako, to je njihova publika ovde, koja ih je i ispostovala. ali, ponekad interesovanja prosto nema.

 

drugo, ovde se prica o organizaciji metal koncerata, znaci nema sponzora, nema medijske pompe ne znam koje (tj prakticno, nikakve) te samim tim, ne moze se ocekivati da su sale i hale uvek pune. nazalost, naravno, jer to organizatorima pre svih, ne ide u prilog.

 

nema nikakve svadje, niti lose namere sa moje strane, ali sad najrealnije pricamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma naravno... meni su kanibali bili fascinantni... ono je bilo nemam pojma... ne mogu da objasnim ... ne radi se o tome ko je radio koncert, radilo se o tome da sam ja nakon tog koncerta tek izgubio pojam sta i kako raditi vise...

 

mi kada smo radili drugi koncert imali smo nekih 450 karata , po ceni od 1.200rsd, radili reklamu do jaja , nemam ni ja pojma sta ... dodju 3x put i bude vise ljudi po skupljoj ceni karte , ali da ti objasnim sta je fora... na kanibalima su bili ljudi, tj. klinci koji nikad pre nisu bili ni na jednom koncertu, al ti je tu fazon da novi klinci slusaju metaliku, maidene, slayer eventualno, i kanibale naravno... i tih klinaca je bar bilo 100 po mom utisku . tako da jbg.

 

paradajz lost je nesto skroz drugo... i jbg. paradajz lost ima publiku do koje stvarno treba doci sa jakom promocijom, videces nece biti dece na koncertu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba imati u vidu da i solidan deo publike na metal certovima pripada skolarcima koji se verovatno bas ne valjaju u kinti, vec su na ledjima matoraca mahom i zavise od njih

Secam se meni kao klincu je pojam bio da imam par stotina dinara, a sta tek da radis u tom slucaju kada treba da iskesiras soma i po za cert

Takodje nije lako ni ljudima iz unutrasnjosti - treba da das 1200kinti samo za povratnu autobusku kartu, a kamo karta za cert kao i to da moras nesto pojesti i popiti takodje

Jbg da ne zivimo u ovako usranoj zemlji stvari bi verovatno bile bolje, a ovako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам колико је могуће да се направи озбиљна анкета кога људи оће да гледају. Мора мало и тржиште да се испита, а не само закажеш бенд. Џаба реклама ако то људе не занима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Те претпостаавке су мало несигурне. Можеш лако да се зајебеш ако си фан и крећеш у том друшву. Нпр ЕлвенКинг ја у Милановцу не знам никога ко их слуша. Значи одавде од 0-2 човека би дошла на свирку.

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekao sam elvenking, u smislu, "ko su bre ti likovi?", dakle da ukupno ne bi bilo vise od 5 jludi. ako je nesto veliko na yumu, sva je pretpostavka da nije veliko stvarno. znaci, to se planira drugacije. ali, buking nije moja stvar, a i ako pogledamo poslednje koncerte legasija i TN, stvarno ne vidim koji je to bend sporan u smislu da se moze reci da nema interesovanja za isti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисмо се разумели. За сваки бенд има интересовања, само за неке нема довољно да би се исти довели. Ако је мало интересовање онда цена карте иде горе и онда ови што би евентуално гледали кажу скупа карта и тако у круг.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto se svi ovako skupimo jednom godisnje, i pokusavamo da odgovorimo na sva moguca pitanja oko ovoga? Cinjenica je da ispada da nijedno pravilo ne postoji, i da je besmisleno pricati o ovome. Svaki koncert je odraz trenutnog raspolozenja publike, i finansijskog stanja. Ocigledno nije in trenutno ici na koncerte, a i nema se para. Reklama u ovoj zemlji je:

 

- Internet

- 202

- Plakati

- Bilbord ispred SKC-a

 

Ostalo ne treba ni spominjati, mucno mi je da citam, a kamoli da pricam o tome.

Plakate moze samo jedan covjek u gradu da lijepi. Mi trenutno sami lijepimo za PL, i zato ih i ne vidite po gradu.

Ako mi zalijepimo u 5 ujutro, u 9 ih vec nema. Da ne pricam o tome koliko dogadjaja ima u gradu, i plakati su jednostavno neuocljivi.

Internet smo i vise nego pokrili. Clanaka ima koliko god hocete, samo ukucajte Paradise Lost Beograd u google, i gledajte. To koliko na facebook ili last.fm ima prijavljenih za dolazak me ne zanima, pokazalo se 100 puta da je sve, samo ne relevantno. Sad na svirci Decontrolled-a, prijavilo se 150 za dolazak, a prodalo se 50 karata. Pustite te price.

Na 202 gostujemo stalno, to se ne propusta.

Bilbord ispred SKC-a, istina, nije stavljen, ali samo za PL. Uvijek je bio postavljen.

 

Nekoliko cinjenica:

 

Kad smo krenuli sa radom, 2007-e, reklama nam je bila najbitnija. Radili smo sve sto je moguce. Ipak, nikad nije davalo ni 5% bolje rezultate, nego koncerti bez reklame. Prvi Blind Guardian, rasprodat, a da plakat nije zalijepljen.

Sjecam se i prvog WASP-a kad je Legacy prodao manje karata nego mi prosle godine, opet bez ijednog plakata.

Pravila nema. Nikakvih.

 

Evidentno je da ce biti manje ljudi sad na Paradise Lost, nego prosli put.

Tad je bilo 2 koncerta godisnje, a karta je bila 600 dinara. Da je karta sad 600 dinara, mislim da ni pun SKC ne bi pokrio pola koncerta. Tako to ide, vremena nisu ista. Sad imamo konkurenciju u Baji Malom Knindzi, Ajs Nigrutinu, Toniju Cetinskom, Osvajacima, Borisu Novkovicu...

Desavanja koliko god hoces... A para niotkuda.

Jos je primjetno da ljudi sa juga Srbije vise maltene ne idu na koncerte. Isto kao i iz Republike Srpske. Pa mi smo za Kamelot oba puta imali samo u Banjaluci po 50 karata. Sad tamo vise nemamo zasto ni da saljemo karte, za Cannibal Corpse je otislo 4, a za Sonatu 2. U Nisu NIJEDNA.

 

Znaju ljudi za koncerte, kao i svaki put. Posebno znaju za Paradise Lost, ali nemaju... Nece ili ne mogu.

 

Bilo je za Stratovarius plakata... I Bilbord. I najava 5 mjeseci ranije. Naravno, dzaba. Da je opet bio WASP, doslo bi to njihove publike, i tako dok i njima ne dosadi.

Kad je bio Helloween, pola SKC-a se klelo da je Helloween sranje, i da su dosli samo zbog Hansena. Hajde da vidimo.

Vidicemo i sta ce biti kad sledeci put dodju Blind Guardian, Hammerfall, Kamelot, WASP, Cannibal Corpse... Niko ne garantuje da ce biti sjajna prodaja.

 

I da rezimiram, ipak, ni za jedan koncert ne treba praviti racunicu prije nego sto se zatvore blegejne. Za Cannibal Corpse, vise od pola ulaznica je prodato na dan koncerta, a za WASP vise od 3/4 u poslednjih 7 dana prodaje.

A npr. Sonata je petinu prodala sest mjeseci pred koncert, pa se zahuktala, da bi zadnja 3 dana prodaje prodala 70 karata. Pravila nema.

 

Sto se tvojih komentara Frubi tice, hvala na brizi, ali sam potpuno siguran da ne bi uradio za reklamu nista vise, ni da imas Slipknot u SKC-u, a ne Paradise Lost. Znas dobro da su tu sva vrata zatvorena manjim agencijama, i nije mi jasno otkud ovakva prica? Pokazi na nekom iducem koncertu na sta si tacno mislio, posto ja nikad nisam vidio nikakvu ekstra reklamu, najiskrenije.

 

I, ako mozete, svi se vratite par strana, svi imate primjer: "Jao, ja rekao starom metalcu za koncert, on se zabezeknuo", "jao, ja cuo taksistu, pali Gamma Ray i Helloween, on se zabezeknuo"... Super. Ajde jos da vidim hoce li ta sila ljudi koji su se zabezeknuli uopste i porazmisliti o dolasku na koncert. Pitajte ih.

 

Poslije Castle Fest price, od reklame covjeku samo muka moze da pripadne, kad poslije vise od 10 intervjua u BLICU, bilborda po Beogradu, konstantnih najava i ukljucenja clanova bendova na 202, plakata Full Colour za svaki bend pojedinacno, koji su bili po svim vecim gradovima Srbije lijepljeni od decembra 2007, prodamo 300 i nesto karata, 25 dana pred onakav festival. I reklama? Da, presudna je. Ocigledno.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...