Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Vrtite se u krug.Ljudi nemaju pare,a metalaca je svakako u Srbiji malo.Neka jaca reklama je nepotrebna,samo treba preko interneta,202-jke mozda jos malo da se obaveste ljudi.Na koncerte u Srbiji ide odredjena grupa ljudi koji su redovni,ove ostale ce samo zesce poznati bendovi da dovedu na koncert.Od mog drustva samo ja idem na koncerte,ove ostale nisam mogao da nateram da idu na AC DC,morao sam da ih molim.

Plus koliko sam video,u publici ima mnogo srednjoskolaca i studenata,a takvi se bas i ne razbacuju sa parama.Ja licno moram da odjebem Gama Rej,jer nemam kes i za to i za Mono a vec moram da mislim kako da skupim kes za Arkonu i Kleptona.Muko moja,kad od para za uzinu idem na koncerte. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da bi reklama ipak poboljsala prodaju ulaznica. Reklama kosta i donosi odredjeni rizik da organizator pukne ali i mogucnost da se vise zaradi. Nasi organizatori se zadovoljavaju zaradom od prodatih 300-400 karata bez reklame. Kada bi zagrizli malo i uradili reklamu, mislim da bi koncerti bili dosta poseceniji i organizatori bi vise zaradili. Ja sam prvi koncert guardian-a propustio zbog te reklame i promocije. Koliko se secam to je bio oktobar '06 i WASP je svirao pocetkom oktobra, a ja sam cuo da guardian-i sviraju krajem oktobra. BG je svirao sredinom oktobra i ja nisam otisao na taj koncert. Znaci nasi promoteri se zadovoljavaju sa 300-400 prodatih karata i nista ne rade da im dodje vise ljudi na koncerte i zadovoljni su sa tom zaradom. Sa reklamom preko interneta i sa bilbordom ispred skc-a realno i ne mozes da prodas vise od 300 karata, a neki ce se posle Gamma ray-a i dalje pitati zasto je doslo samo 400 ljudi na koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi koncert Guardiana je bio rasprodat u eonima pre svirke...

Prodato je vishe od 300-400 karata.

Voleo bih da vidim tog marketing struchnjaka ko bi za to potroshio dinar na reklamu!

Legacy Fest-potrosheno gomila para na reklamu,napravljen najbolji line up na ovim prostorima ikada,prodato 700 karata = FAIL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari, karta 4400 dinara, kasnije 5500... 5 dana vrhunskog metala. Jednodnevna karta 2600.

Lineup:

 

Judas Priest, Cavalera Conspiracy, Avantasia, Helloween, Sodom, At The Gates, Carcass, Soilwork, Symphony X, Lordi, 69 Eyes, Exploited, Morbid Angel... Vise se ni ne sjecam, totalno nestvarno zvuci. Prodato 300 karata.

Da li uopste ima potrebe i o cemu vise pricati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao jos pre da cak ni ja nisam uzeo kartu jer nisam bio ranij pri parama. Tog dana kada sam krenuo da narucim karte za nas ja mislim 6 saznam da je koncert otkazan. Mozda bi to bilo i dobro da se sacekalo jos. I guess we`ll never know.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stari, karta 4400 dinara, kasnije 5500... 5 dana vrhunskog metala. Jednodnevna karta 2600.

Lineup:

 

Judas Priest, Cavalera Conspiracy, Avantasia, Helloween, Sodom, At The Gates, Carcass, Soilwork, Symphony X, Lordi, 69 Eyes, Exploited, Morbid Angel... Vise se ni ne sjecam, totalno nestvarno zvuci. Prodato 300 karata.

Da li uopste ima potrebe i o cemu vise pricati?

 

 

Ma da,naravno,nego nisam hteo to da pominjem jer bi se neko pametan vecj mogao nacji da se hvata za ono da bi se "sigurno prodalo par hiljada karata do samog pochetka festa" i tako te fore,zato evo,imaju prosuto crno na belo,statistiku posle jednog festa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wacken ima problem sto je u selu od 2000 stanovnika, a Metal Camp na jezeru do kojeg mozes samo taksijem doci.

Smederevo je bivsa prestonica, povezana sa svim gradovima u Srbiji sasvim solidno. Aj da se manemo vise ovakvih prica, bilo ih je previse, i stalno se vrte u krug.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta prica se festivalima je totalno prezvakana i valjda je svima jasno da retko koji festival zivi od iskljucivo lokalne publike... da su ovi iz zeleznice kupili malo manje stanova a vise gvozdja, tad bi i moglo da se razmislja o stranoj publici i posecenim festivalima u srbiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

situacija k'o sa punk-om.

svecano mozemo da proglasimo i metal mrtvim!

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

 

Mislim da je gosn Lemilica rekao sve :pivopije:

Mozete vi da se reklamirate do mile volje - problem je sto nema publike, mislim ne bas nema ali je izgleda nema dovoljno, dosta koncerata je zadnjih godinu dana to pokazalo

Kada tome dodamo losu finansijsku situaciju, nemastinu u unutrasnjosti i poklapanje sa velikim festivalima jasno je sve i mislim da nema vise nikakve poente mudrovati bilo sta dalje i svaka rasprava u fazonu "trebalo je tako i onako" je izlisna :bigblue:

A sto je uspeo Blind Guardian - e pa zato sto su Guardiani malo poznatiji bend koga slusa poprilicno ljudi koji uopste ne ili slabo slusaju metal - pa ja licno ih znam par :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji, iste godine kad i jos jedan festival i koncert Slayera, u Smederevu.

da parafraziram elderana sa teme o castle festivalu, po mom misljenu covek je tad odlicno sumirao situacuju:

 

"legacy fest, castle fest i slayer zajedno su prodali manje od 2000 karata, tj maltene celokupna metal scena nije uspela u srbiji prodati 2000 karata"

 

ovo je cinjenica, ja razumem da su bile podele legacy/castle tj da je retko ko kupio lkaru za oba festa, ali kad bi se sabrala prodaja ulaznica za oba festa + slayer, a to je ogroman deo velikih metal bendova, svi oni zajedno prodali su manje od 2000 karata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...