Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

U Srbiji, iste godine kad i jos jedan festival i koncert Slayera, u Smederevu.

 

Molim vas nemojte da pominjete da je u Smederevu trebao da bude,place mi se momentalno.

 

Castle fest je imao veliki broblem sto nije bio u Bg, vec u Smederevu, i samim tim je ostao bez dosta ekipe iz Vojvodine,a vecinu bgdjana mrzi do skca da odu, a ne do smedereva...

 

Jeste,velik problem sto je bilo 40 km dalje.Uzas jedan,strasno.Ko zeli da dodje,doci ce zajebi ti te fore...Da je bilo u Batajnici isao bih,al' do Konjarnika me vec mrzi da se cimam.Mos misliti.

Edited by El Karnisero

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Muko moja,kad od para za uzinu idem na koncerte. :haha:

 

To je jos jedan od problema...ne samo po pitanju koncerata,jebes koncerte,nego generalno...ljudi misle da ako idu u skolu ili studiraju,ne mogu da rade.Ili jos gore,kazes im tako nesto a oni "Pa boze,ja sam student,pa nemam ja vremena da radim".Svasta.Omladinskih zadruga na svakom cosku,odes i prijavis se,odradis 2-3 poslica (jebiga,fizikalisanje) i eto ti para za koncert.Samo se ljudi moraju osloboditi onih navika "ja sam ucenik/student,obaveza mojih roditelja je da mi placaju pivo,karte za koncert,izlaske..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Lemi. Ne treba se libiti nikakvog posla ako nemas kesa. Sta sam sve u zivotu radio da bi sebe usrecio kartom za neki koncert ili da kupim sebi neki album ili odem negde. Onaj ko ne moze da zaradi sa svojih 20 godina 2000 dinara treba ozbiljno da se zapita sta i kako dalje u zivotu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jos jedan od problema...ne samo po pitanju koncerata,jebes koncerte,nego generalno...ljudi misle da ako idu u skolu ili studiraju,ne mogu da rade.Ili jos gore,kazes im tako nesto a oni "Pa boze,ja sam student,pa nemam ja vremena da radim".Svasta.Omladinskih zadruga na svakom cosku,odes i prijavis se,odradis 2-3 poslica (jebiga,fizikalisanje) i eto ti para za koncert.Samo se ljudi moraju osloboditi onih navika "ja sam ucenik/student,obaveza mojih roditelja je da mi placaju pivo,karte za koncert,izlaske..."

Ових дана било огласа по Београду, тражили се радници за чишћење снега. 8 сати се ради, 2000 динара на руке.

А можете и у кладионицу. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jos jedan od problema...ne samo po pitanju koncerata,jebes koncerte,nego generalno...ljudi misle da ako idu u skolu ili studiraju,ne mogu da rade.Ili jos gore,kazes im tako nesto a oni "Pa boze,ja sam student,pa nemam ja vremena da radim".Svasta.Omladinskih zadruga na svakom cosku,odes i prijavis se,odradis 2-3 poslica (jebiga,fizikalisanje) i eto ti para za koncert.Samo se ljudi moraju osloboditi onih navika "ja sam ucenik/student,obaveza mojih roditelja je da mi placaju pivo,karte za koncert,izlaske..."

 

:da:

 

Ne mora to čak biti ni fizikalisanje, pogotovo mislim na studente tu. Ako se školuješ za neku struku, sve su šanse da makar početnički već možeš time da se baviš (dobro, možda ne na Pravnom recimo, ali generalno). Studentima je generalno ispod časti da rade, a pogotovo fizičke poslove, ili su prosto nezainteresovani, po sistemu "ma, iskukam uvek od roditelja ionako". I onda se ima za svakodnevnu bleju po Kofi Drimovima, a za koncert se nema.

 

Sve je stvar prioriteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kokica

Pa eto...za 8 sati,dve cigle.I eto ti kesa na ruke.Za pisljivih 8 sati.Najlakse je reci "Ja necu imati para za koncert,iako do tada ima jos 4 meseca".

Sto se tice kladze,moze i to.To je rizicna i nepouzdana varijanta,ali savrsena za dokolicare. :da:

 

@gojko

Upravo tako.Ja sam samo dao primer u obliku omladinske zadruge.Ima mnogo nacina da se dodje do novca,samo treba hteti.A zbog cega je studentima ispod casti da rade neke lakse fizikalije,to mi vec nije jasno.Pa nisu oni profesori,inzinjeri,naucnici...vec studenti.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uglavnom radio najbolje poslove preko omaldinske i to uglavnom u telenoru,ali to je zato sto mi keva radi u omladinskoj pa mi namesta najjace poslice :lol: Ali sam i fizikalisanja radio takodje,tako da se dosta radilo i sad sam puko vec prvu platu za 3 koncerta koja su bila ili slede .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nema leba,ali ima koristi...kod malog broja ljudi naravno...dao bih sada neke primere,ali nije mesto za njih.

 

I eto,sta mu fali?Zaradio lepe novce za tako kratak period,obezbedio si neke stvarcice koje mu trebaju i cao.Ali neeee,boze moj,pa ne treba raditi,pa ko je jos u stanju zaraditi 30 eura za 5 meseci...

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ових дана било огласа по Београду, тражили се радници за чишћење снега. 8 сати се ради, 2000 динара на руке.

А можете и у кладионицу. :haha:

a, ne seri da se to plaća :)! ja to radim za džabe, iz ubedjena :)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Леми

 

Управо то. Плус студира и прима студентски кредит, ето још пара зарађених на сјајан начин (чисто да искористим прилику да јебем матер министарству што још нисмо добили новембарски износ).

 

@ Крчуљ

 

Плаћа се, и то добро као што видиш.

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma o kakvoj bre sceni i cenama karata se bre batrgate ...

 

Eno - tema Adam Bomb ima 130-ak pregleda, na koncertu bilo 15 ljudi ... ALI:

 

Nije bitno koliko je ljudi doslo - fasciniran sam prokletom nezainteresovanoscu ljudi ... dakle svega 130-ak puta je neko usao da pogleda ko je uopste taj jebeni Adam Bomb ... da je tema bila: "poskupljenje piva u dragstorima" verujem da bi bilo preko hiljadu pregleda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je sada konacno dosao trenutak da i ja kazem ono sto me gusi i mori u poslednjih par godina ...

 

Prvo vezano za koncert Jon Oliva's Pain , meni je taj isti agent nudio koncert pre 20-ak dana jer teranostra nije odgovarala na mailove i nije manager znao sta se desava sa koncertom. Drugo , promoter iz hrvatske je takodje dobio ponudu da radi taj koncert u Zagrebu tog dana , umesto beograda jer teranostra ne odgovara na mailove/zahteve managera ...

 

Trece Helloween i Gamma Ray sam ja licno bukirao, gde bi prepustio ceo posao teransotri nakon debakla na koncertu Tool-a( o kome mogu da kazem kasnije detaljno sta se desilo ako nekoga zanima ).

 

Cetvrto, Castle festival se otkazuje dan nakon "neuspesnog" legacy festivala ( gde su ljudi iz teranostre znali mesecima pre toga da od njihovog festivala nema nista , ali ajde da komsiji crkne krava prvo ). Gde mnogi fanovi ostaju usrkaceni gledanja omiljenih bendova jer su morali da biraju izmedju legacy-a i castle festivala. Da kazem da malo ko od vas zna da smo trebali zajednickim snagam da napravimo metal festival u Smederevu , koji bi bio vrhunac nase saradnje ... ali na kraju se desilo sta se desilo ...

 

Peto In Flames je trebao da radi Zlatko Josic i Djole ( moj bivsi partner u poslu ), ali je tu dosla Teranostra koja je zahvaljujuci bugarskoj koncertnoj agenciju ponudila 30% veci honorar za bend, cisto da bi oni radili koncert .

 

Sesto, cene karata sa Teranostrine strane su rezultat samo takozvanog overbidovanja sa agentima iz Evrope , tj. nudjenja nenormalnih honorara samo da bi TN radili koncert. Samim tim mora cena karte da bude veca, da bi se koncert uopste isplatio ( sto cemo naravno videti u narednom periodu koliko je realno ). Dovoljno je reci da je recimo C.Corpse placen 3x vise nego sto smo mi radili pre dve godine , a zasto? Pa zato da bi ta ista TN radila koncert.

 

Sedmo, da li trebam da iznosim javno sta mi je ta ista teranostra uradila za drugi koncert Hammerfall-a ?! Da li trebam da prekopiram mail od agenta hammerfall-a koji mi kaze da je dobio od jednog lica iz srbije informaciju da smo mi ( legacy ) u dugovima i da ne mozemo da zakupimo skc( sa kojima smo uradili preko 30 koncearata ) ?

 

Osmo, mislim da treba da ljudi znaju sta se ovde desava i koji su razlozi neuspeha ogromnog broja koncerata.

 

A unistenje same scene tek nam sleduje, jer agenti nece vise da daju bendove za nize cene jer je bio neko iz Srbije koji je ponudio XYZ za neki bend .

 

Kada je teranostra krenula da radi , mi nismo imali nista protiv ( za sta imamo i dokaze ) , nismo hteli da se trkamo i nudimo vece cifre za bendove samo da bi radili koncert, to su upravo radili oni. Tako da ce se to i dalje nastaviti ... s'tim da ce to biti jos pogubnije za scenu, ali otom potom ... ovo je otvoreno trziste i svako moze da radi sta oce . Agenti ne traze nerealne cene bendova, vec promoteri odavde ( tj. u ovom slucaj TN ) nudi NEREALNE cene za bednove samo da bi radili koncert i navodno napakostili drugome ...

 

Na vama je dragi fanovi da konacno saznate sta stoji iza kulisa neuspeha metala u nasoj zemlji . Neki su vec znali ovo , ali za one koji nisu mogu sada sve saznati . Jer ne vredi vise da se cuti i gleda kroz prste raznoraznim ljudima ...

 

Ova prica da je Terranostra sada zastupnik RTN-a za Srbiju je takodje jako zanimljiva, ali ne zaboravimo da je RTN pre 3.god bio Kole Polzovic i Staca (multimedia), zatim Djole i Zlatko ( koji su na vreme skapirali o cemu se radi i odustali od dalje saradnje ), trece nama je nudjeno da postanom zastupnik za RTN za Srbiju , ali smo to odbili u trentuku iz razloga sto ne zelimo da radimo sa pre-prodavcima, po cenu da ne uradimo vise ni jedan koncert ... tako da na kraju videcemo sta ce biti i ko ce opstati na ovom surovom terenu .

 

Kao sto je Zlatko rekao iznad, ovo je samo delic price, prica je jako dublja i mnogo veca i zajebanija ...

 

ende.

 

 

pivopije.gif

 

Pokusajte ponovo da napravite Legacy fest!!!

Prvo dovedite manje poznate bendove sa 2-3 headlinera pa neka se to razvija godinama! Bilo bi extra da se Legacy nastavi!

 

I hvala Agony promotionu sto nam dovede COF, Moonspell i Turisas!

Zivi bili!!!

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokusaj ti skupiti publike i novaca za taj fest...nije to tek tako 'e sad cemo malo da pravimo festival i to u srbiji'..ako nemas love(pricamo o velikim novcima),dzaba praviti festivale jer se samo bzvz zaduzujes,a realno ljude vecinom boli kurac da se cimaju na takvo nesto.sam pokazatelj toga je i legacy festival.sad ce krenuti prica,da vecina nije mogla zbog castle festivala ali to su gluposti.ljudi moji ko je hteo da ide taj bi nasao nacin da skupi pare.legacy je bio 4000din,pa to mozete zaraditi za 4 dana noseci dzakove(to je samo primer),a castle je bio ako se dobro secam 6000din.znaci ko je hteo mogao je otici na neku sljaku mesec dana,da skupi pristojnu lovu i da poseti oba festivala,a sad sto se vecina oslanjala na to da li ce dobiti pare za festival ili ne to je druga prica..ja sam bio na legacy-ju i posle tog festivala sam krenuo da skupljam za castle,ali eto otkazali su ga,a i nije da su festivali bili jedan odma posle drugog,bilo je valjda mesec ili dva razlike..uostalom i sam je frubi rekao da metal camp tek ove godine juri neku pozitivnu nulu,a oni postoje vec 6 godina.tako da,zajebite sa festivalima,radite bolje dobre koncerte..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal camp je uspeo koliko ja vidim. Izgleda da su oni slozni u tim stvarima. I ja sam hteo da idem na Castle i kupio kartu ali desilo se sranje. Nisu u pitanju samo pare i koliko ce ko da zaradi, zar nije bolje da i Srbi imaju metal fest i da to postane neka tradicija da se svake godine odrzava npr. negde na otvorenom van grada! Sto se tice publike samo nas u Batayi ima 20 komada metalaca, a da ne pominjem celu Srbiju.... Fatalna greska je bila sto je Castle hteo da dovede Judas Priest, to je van svake pameti! Nije ni cudo sto su se zaduzili. To se ne radi tako, njih su mogli da dovedu za 2-3 godine. Rekao sam vec treba dovoditi manje bendove pa postebeno ove poznatije. Koliko ja vidim sve se vrti oko jebenih para i nikome nije stalo do fanova i same muzike. Da su pa ti ljudi bili pametni sad bi sve bilo ok..... Imali bi fest oni bi imali njihovu jebenu kintu i svi bi bili zadovoljni.

Cuo sam da su i ovi iz Terra nostre jako losi ljudi i da kradu i ako se dokaze da je to tacno nikad vise necu kupiti kartu sa potpisom Terra nostre, jer mi je pun kurac lopova i alavosti na pare.

Edited by NemanjaInTorment
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...