Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

ne, ne mislim da nisu sutnuli barney-a, nego im se ovaj dodatno prikljucio, valjda zarad autenticnijeg izvodjenja ranih radova :), znam da su se prosle godine pojavljivali zajedno po nekim festivalima.

nisam imao pojma, sad vido na you tube da je na hellfestu odurlao deceiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karikiranjem nećeš promeniti poentu koja je nepobitna. Nije ovde reč o filozofskoj relativnosti, već o onoj zasnovanoj na zdravom razumu. Ukus i kvalitet u slučaju muzike jesu relativne kategorije i ne moraš biti genije da bi to razumeo. Procena "kvaliteta" muzike može biti apsolutna i objektivna jedino ako procenjuješ puku tehniku, a to je, kad sve sabereš, sporedna stvar. Nirvana je tehnički gledano bila loš bend, a opet su, uprkos tome, napravili revoluciju.

 

Ajd opet...a ko je merodavan da kaže šta je dobar ukus? :smile:Nema tu apsolutnog kriterijuma. Za tebe je recimo loš ukus nekoga kosluša muziku Grand produkcije, a za njega je to jedino ispravno. Zatebe je dobar ukus slušanje Gamma Ray-a, a za tog Grandovca je GammaRay vrhunac neukusa. Da su ukusi, kako kažeš, isti, sve bi bilo takojednostavno, ali nisu. I dobro je što nisu, jer bi bilo strašnodosadno. Ukus nije dobar ili loš, već samo različit i drugačiji odtuđeg. O umetnosti tek ne vredi trošiti reči, jer postoji nešto što sezove umetnička distanca koja apsolutno svakome dopušta da umetnosttumači na individualni način i na osnovu toga proceni da li je onadobra ili loša. I tu dolazimo do potpune relativnosti po pitanjukvaliteta. Ja ti sve vreme i govorim o tome-nečiji ukus, muziku nekogbenda, neko umetničko delo ti možeš da vrednuješ samo kao pojedinac, naindividualnom nivou, ali su potpuno nebulozni pokušaji da to predstaviškao nešto opštevažeće.

 

 

Izvadio sam ova dva pasusa iz različitih poruka, nadam se da nemaš ništa protiv što sam ih spojio ...

 

Ovde ljudi često potežu termine kao što je teorija muzike kada pokušavaju da dokažu da je nešto kvalitenije od nečega ... to je jako zajebano ...

 

U teoriji muzike, naime, nigde ne piše da u nekom muzičkom komadu mora postojati solo deonica i koliko tonova u sekundi treba da bude odsvirano da bi to bilo "kvalitetno" ... ovde se naime pokušava ozbiljno podmetnuti kao kukavičje jaje jedna vrlo gadna i po muziku opasna zamena teza koja bi se jednom rečenicom mogla otprilike svesti na tvrdnju:

"Kvalitetnije je ono što je teže odsvirati"

a ova rečenica će naravno zgroziti bilo kojeg ozbiljnijeg poznavaoca iste te teorije muzike ili čak muzike uopšte (relativan pojam).

 

Još se tu i tamo provlači kao argument i da bez distorzije nema gitare, što je isto tako ordinarna glupost koju bih sad onako lepo i lako opljuvao samo kad ne bih toliko voleo baš taj zvuk distorzirane gitare ... :rockdevil::evotigana::rockdevil: ...

 

Dalje - kada se i nekome pokuša nešto objasniti ili prodiskutovati, obično neki "pravovjernik mjetala" u nedostatku argumenata krene u napljuvavanje sa fantastičnim izjavama o gluposti, seljačizmu i sl. ... i naravno ključni argument: "Ti to ne razumeš" ... e tu se obično userem od smeha ... naravno da ne razumem - to je zato što imam mozga u glavi :udri:

 

No, da se vratim na muzičke vrednosti - većini ovdašnjih "virtouza" je dovoljno isključiti neki od oblika različitih zujalica koje koriste da bi se čulo koliko je njihovo sviranje ustvari neprecizno, a da ne pominjem da niko ne uspeva da mi objasni neke glupe sitnice, kad postavim neko blentavo pitanje ... evo na primer: razliku izmedju harmonskih sklopova u ... naprimer ... hajde da vidim na šta će da najviše popizde ... evo recimo Gamma Ray To The Metal i Karleuše Insomnia :lol: :lol: :lol: :lol: .

 

Mala pomoć (da pokušam): Većina savremene popularne muzike u koju spadaju i Gamma Ray i Karleuša :red::red: se svodi na lagano baratanje kvintnim i kvartnim krugom, a najviše me zasmejava kada mi se kao argument za kvalitet ponudi jednolično serijsko sviranje dva bas bubnja ...

 

Tu su negde naravno i ozbiljni poznavaoci tabulatura i miksolidijskog modusa :evil::udri::confused::violent::muzicar:

Kako objasniti da je solo na gitari u nekoj pesmi kvalitetniji od sola na harmonici u nekoj drugoj pesmi??? :bigblue::pivopije: ... pogotovu ako zasvira neki splavar koji je baš onako dooooobro navežban i BRZ!!! :mad:

 

 

Sumiram - mnogo lako se potežu teške reči, a da se pri tom ne zna ni šta se priča ... ali šta ćeš ... to je ona pusta želja da se ispadne pametan po svaku cenu :ph34r:

 

Prognoza: Na pametne delove ovog posta se (skoro) niko neće ni osvrnuti, nekoliko polupismenih će pokušati da me budalasto diskredituje, a oni koji ne budu baš sigurni šta da kažu će ovo lagano ignorisati pretvarajući se da ovo nikada nisu ni pročitali ...

 

 

 

P.S.

Nego jel mogu ja opet ono moje pitanje - moderatori, mogu li da nekako obrišem ovu temu pošto je prvi post u njoj moj? :D:red:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Bratac nisam znao da si i ti jedan od onih sto citaju misli i bacaju pasulj.

 

Kada je pomenuta teorija muzike naravno da se nije mislilo na tehniku i virtuoznost. Glavna stvar na koju se misli kada se pomene muzicka teorija je stvaranje zapleta i raspleta(zna se na sta mislim). Naravno da nije tacno da je neka star bolja ako je komplikovanija za sviranje nego je bolja ukoliko kompozitor uspe da napravi dobar zaplet, da napregne slusaoce, pa onda da napravi podjednako dobar rasplet i tako pricini zadovoljstvo slusaocu.

 

Znaci nemoj stavljati svoje reci u tudja usta.

 

Takodje omalovazavanjem drugoga pokazujes neke stvari o sebi.

 

Takodje niko nije pominjao harmoniku ili bilo koje druge instrumente?! Po meni je Kemis npr. vrhunac progresivnog sviranja harmonike i stvarno uzivam slusajuci neke njegove stvari. Problem je sto toga u novoj i popularnoj muzici nema. Muzika u stvari i ne postoji nego samo blagi privid muzike.

 

Moram reci da mi se cini da ti neke stvari ipak ne razumes. :mhihi:

 

 

 

 

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@LivingRoom SKC

 

Šta da kažem, osim da se slažem sa tobom  :smile: Ljudi vrlo lako posegnu za kategorijom kvaliteta i frljaju se njime kako god hoće, bez obzira što to najčešće nema nikakve veze sa realnošću. Svako može da navežba ne znam kakvu muziku, ali to ne znači apsolutno ništa. Bila je nedavno neka polemika ovde o bendovima poput OK banda, Lexingtona i sličnih, gde je neko rekao kako oni ubijaju kako sviraju. I šta s tim? To je dobro za njih, ali ne znači apsolutno ništa ukoliko pokušamo da vrednujemo umetnički segment njihovog rada, jer on praktično i ne postoji. Čini se da ljudi ovde često izjednačavaju sopstveni ukus sa opštim pojmom kvaliteta, što je potpuno pogrešno.

 

Bratac nisam znao da si i ti jedan od onih sto citaju misli i bacaju pasulj.

 

Kada je pomenuta teorija muzike naravno da se nije mislilo na tehniku i virtuoznost. Glavna stvar na koju se misli kada se pomene muzicka teorija je stvaranje zapleta i raspleta(zna se na sta mislim). Naravno da nije tacno da je neka star bolja ako je komplikovanija za sviranje nego je bolja ukoliko kompozitor uspe da napravi dobar zaplet, da napregne slusaoce, pa onda da napravi podjednako dobar rasplet i tako pricini zadovoljstvo slusaocu.

 

To što postoji dramaturgija u nekom muzičkom delu, to i dalje ne znači da je to delo kvalitetno. Kao što ne znači da će svako na tu dramaturgiju odreagovati na isti ili bar približno isti način. A sve to zajedno znači da je to delo za nekoga kvalitetno i valjano, a za nekoga nije, što nas opet dovodi do zaključka da je kvalitet jedna relativna kategorija, koje god parametre da uzmeš u obzir, a naročito ako gledaš "zaplet i rasplet".

 

I nemoj samo da pričaš o tome kako te mi ne razumemo, jer ispade da si ti neki neotkriveni genije čije su misli toliko duboke, da su jednostavno nepojmljive svima ostalima. nešto slično kao oni veliki dokazi o CIA i globalnoj zaveri koja za cilj ima stavljanje čovečanstva pod njenu kontrolu  :smile:

Edited by METAL Man
ZABOGA NEMOJ CITIRATI 30 redova....
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja cu reci samo sledece. To sto ljudi razlicito reaguju na dramaturgiju dela o tom delu nista ne govori. Takodje, nikako ne moze to odredjivati kvalitet nekog dela. Kvalitet mora biti univerzalna kategorija inace bi svetom vladala totalna anarhija. Ljudi bi udarali glavom o drvece i druge ljude i to nazivali muzikom. I losa dela poseduju odredjeni kvalitet, ali u mnogo manjoj meri. Mora postojati neko merilo kvaliteta muzike. Ako se sa ovim ne slazete onda nesto u vasoj logici ozbiljno skripi.

 

Rekao sam pre i ponavljam to sto ljudi odreaguju razlicito na neka dela govori o njihovom mentalnom sklopu, a ne o delu. Moj licni ukus nema veze sa ovim sto pisem tj. ima veze, ali nije razlog zbog kog pisem. 

 

Definicija:

 

Ljudi su razliciti, a ukus je isti za sve - ili ga posedujes ili ne. I rest my case!!!

 

 

 

Oni koji su smislili izreku - Ukusi su razliciti - su ordinarne seljacine koji su tako pokusali da sakriju praziluk koji im iz dupeta viri.

 

 

 

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni koji su smislili izreku - Ukusi su razliciti - su ordinarne seljacine koji su tako pokusali da sakriju praziluk koji im iz dupeta viri.

 

Ako ti zaista veruješ da postoji samo jedan univerzalan dobar ukus, a pretpostavljam da metal ubrajaš u to, znači li to da za prethodnih osam hiljada godina, do pojave Judas Priesta, čovečanstvo jednostavno nije imalo ukusa?

 

Prosto, rezonovanje po pitanju ukusa i kvaliteta ti je toliko pogrešno u svakoj grani ljudske delatnosti da je to neverovatno. Svetom i vlada totalna anarhija, jer ima milion muzičkih žanrova, pravaca, bendova, toliko pravaca u umetnosti generalno, toliko boja automobila, kose, oblačenja... Kažem ti, koju god da pogledaš ljudsku delatnost, jednostavno nisi u pravu. Meni je neukusno da neko ceo život ide u majicama bendova koje sluša, kao da to nekoga pa zanima od prolaznika. Hoćemo se sad natezati i pokušavati silogizmima da dokažemo da ja ili ti nemamo ukusa?

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ako ti zaista veruješ da postoji samo jedan univerzalan dobar ukus, a pretpostavljam da metal ubrajaš u to, znači li to da za prethodnih osam hiljada godina, do pojave Judas Priesta, čovečanstvo jednostavno nije imalo ukusa?

 

Prosto, rezonovanje po pitanju ukusa i kvaliteta ti je toliko pogrešno u svakoj grani ljudske delatnosti da je to neverovatno. Svetom i vlada totalna anarhija, jer ima milion muzičkih žanrova, pravaca, bendova, toliko pravaca u umetnosti generalno, toliko boja automobila, kose, oblačenja... Kažem ti, koju god da pogledaš ljudsku delatnost, jednostavno nisi u pravu. Meni je neukusno da neko ceo život ide u majicama bendova koje sluša, kao da to nekoga pa zanima od prolaznika. Hoćemo se sad natezati i pokušavati silogizmima da dokažemo da ja ili ti nemamo ukusa?

 

Alo ljudi. Vi to mene zajebavate ili vam je stvarno hobi da drugim ljudima stavljate reci u usta. Ko je rekao da je metal muzika = ukus?

 

 

Postojala je klasicna muzika. Postojale su i narodne pesme. I sada ima mnogo vrsta muzike. Nisu sve kvalitetne ili bar ne sve grupe. Ne moze se reci da je kvalitet neke grupe relativan pojam.

 

To sto ti smatras da su moji pogledi na svet pogresan je tvoj problem po meni jer ja isto to mislim za tebe.

 

Ja ne gledam na stvari tako pomirljivo kao ti. Tako je i tako treba da bude. Neeee!!!

 

Ja posmatram stvari i uvek ih zamisljam onakve kakve bi trebale da budu. Postojece stanje nije uvek najbolje kao sto nije ni izreka -Ukusi su razliciti-

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu reci samo sledece. To sto ljudi razlicito reaguju na dramaturgiju dela o tom delu nista ne govori. Takodje, nikako ne moze to odredjivati kvalitet nekog dela. Kvalitet mora biti univerzalna kategorija inace bi svetom vladala totalna anarhija. Ljudi bi udarali glavom o drvece i druge ljude i to nazivali muzikom. I losa dela poseduju odredjeni kvalitet, ali u mnogo manjoj meri. Mora postojati neko merilo kvaliteta muzike. Ako se sa ovim ne slazete onda nesto u vasoj logici ozbiljno skripi.

 

 

Poenta i jeste upravo u tome što u slučaju muzike kvalitet nije i nikada neće biti univerzalna kategorija. Znači, pričamo konkretno o muzici i nemoj mi sada generalizovati priču o kvalitetu. On može biti univerzalan kada govorimo recimo o televizorima ili kruškama, jer tu postoje određeni opšteprihvaćeni standardi kvaliteta (ISO), ali za muziku i ostale vidove umetnosti nikakvi univerzalni standardi ne važe, bilo to tebi po volji ili ne. Nije muzika pirotski opanak pa da za nju važe standardi proizvodnje :smile:

 

Rekao sam pre i ponavljam to sto ljudi odreaguju razlicito na neka dela govori o njihovom mentalnom sklopu, a ne o delu. Moj licni ukus nema veze sa ovim sto pisem tj. ima veze, ali nije razlog zbog kog pisem. 

 

Definicija:

 

Ljudi su razliciti, a ukus je isti za sve - ili ga posedujes ili ne. I rest my case!!!

 

 

Oni koji su smislili izreku - Ukusi su razliciti - su ordinarne seljacine koji su tako pokusali da sakriju praziluk koji im iz dupeta viri.

 

Sam sebi protivurečiš. Ukusu su različiti jer su i ljudi različiti. Ne možeš razdvojiti te dve stvari, jer ukus nije neki nezavisan entitet ili organizam koji funkcioniše sam za sebe, nezavisno od čoveka kao njegovog nosioca. UKUS SVAKO POSEDUJE, a da li se tebi nečiji ukus dopada ili ne, da li se on i u kojoj meri poklapa sa tvojim ukusom, to je sasvim deseta priča. Trebalo bi da se privikneš na tu činjenicu, kao i na činjenicu da ne postoje univerzalna merila o tome šta je dobar, a šta loš ukus. Kao što rekoh već, ukus može biti samo drugačiji i različit, ali ne postoji način da neki ukus objektivno nazovemo dobrim ili lošim (ti subjektivno možeš da kažeš da neko ima dobar ili loš ukus ali je to vrednosni sud koji ima težinu samo za tebe i ni za koga drugog). Mislim, naravno, ti imaš opciju da to negiraš i da polemišeš sa celim svetom pokušavajući da nas ubediš u te svoje tvrdnje, a možeš i da probaš da pojmiš činjenicu da se ukusi razlikuju i da to nije ništa loše, naprotiv. Da nije tako, danas ne bismo imali toliko raznovrsnu muziku, da ne idemo dalje od toga. Tako da je raznovrsnost ukusa nešto što je u suštini jako dobro, samo što ti iz nekog razloga imaš problem da to prihvatiš.

Edited by Sha
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zaista veruješ da postoji samo jedan univerzalan dobar ukus, a pretpostavljam da metal ubrajaš u to, znači li to da za prethodnih osam hiljada godina, do pojave Judas Priesta, čovečanstvo jednostavno nije imalo ukusa?

 

Prosto, rezonovanje po pitanju ukusa i kvaliteta ti je toliko pogrešno u svakoj grani ljudske delatnosti da je to neverovatno. Svetom i vlada totalna anarhija, jer ima milion muzičkih žanrova, pravaca, bendova, toliko pravaca u umetnosti generalno, toliko boja automobila, kose, oblačenja... Kažem ti, koju god da pogledaš ljudsku delatnost, jednostavno nisi u pravu. Meni je neukusno da neko ceo život ide u majicama bendova koje sluša, kao da to nekoga pa zanima od prolaznika. Hoćemo se sad natezati i pokušavati silogizmima da dokažemo da ja ili ti nemamo ukusa?

 

Apsolutno tacno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zaista veruješ da postoji samo jedan univerzalan dobar ukus, a pretpostavljam da metal ubrajaš u to, znači li to da za prethodnih osam hiljada godina, do pojave Judas Priesta, čovečanstvo jednostavno nije imalo ukusa?

 

Prosto, rezonovanje po pitanju ukusa i kvaliteta ti je toliko pogrešno u svakoj grani ljudske delatnosti da je to neverovatno. Svetom i vlada totalna anarhija, jer ima milion muzičkih žanrova, pravaca, bendova, toliko pravaca u umetnosti generalno, toliko boja automobila, kose, oblačenja... Kažem ti, koju god da pogledaš ljudsku delatnost, jednostavno nisi u pravu. Meni je neukusno da neko ceo život ide u majicama bendova koje sluša, kao da to nekoga pa zanima od prolaznika. Hoćemo se sad natezati i pokušavati silogizmima da dokažemo da ja ili ti nemamo ukusa?

 

Slazem se sa vecinom toga sto si rekao sem ovo za oblacenje,ako se nekom svidja da nosi metal majice nek ih nosi,nek ih nosi zbog sebe,ako se jednostavno lepo oseca u njima zasto da ne,to totalno podrzavam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Hoces reci da ako ja pozitivno odreagujem na muzicko delo koje nije kvalitetno,to automatski znaci da sam seljacina?

 

Moze da bude da si pogresio. Ako to pocne da se ponavlja cesce onda treba da se covek zapita.

 

 

 

 

Jeste li se zapitali kako da ima toliko kica i sunda u muzici? Odgovor je zato sto niko jos nije napisao pravila o kvalitetu muzike. Sve vise je muzike i sve veci procenat neukusa. Kvalitet muzike bi trebalo da bude nesto kao spoj tehnike, melodije i umetnosti u jednom. Sve vise ove tri kategorije nestaju iz popularne muzike. Uli Jon Roth je upravo iz tog razloga osnovao LUX ARTIS EX TENEBRAE.

 

Ukus je isti za sve ljude. Isti zvuci dolaze do usiju svih. Isti ukusi. Individualna stvar je kako ce pojedinac te stvari obraditi. To zavisi od mozga. Zavisi od tvog zivotnog iskustva i znanja. Ko zna vise bolje ce to odraditi. Mongoloidu(bez da vredjam iste) ce biti svejedno koju mu muziku pustis. On ce da cupka samo ako ima neki ritam. Sto je covek pametniji, obrazovaniji i svesniji stvari oko sebe imace i vece sanse za bolji odabir onoga sto ce slusati. Naravno moze i budalu da usere pa da slusa dobre stvari. Postoji i kategorija slucajnosti. :bigblue:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postojece stanje nije uvek najbolje kao sto nije ni izreka -Ukusi su razliciti-

Izreka "ukusi su razliciti" je stanje koje nije uvek najbolje?! :haha: Ili sama izreka nije uvek najbolja?!

Malo si se glupo izrazio, ali mislim da kontam sta si hteo da kazes - i malo je reci da se ne slazem.

"Ukusi su razliciti" je cinjenica, to tebi moze da se ne svidja, al' je tako i tako ce uvek i biti i treba da bude, osim ako se ne desi neko globalno pranje mozgova sto nikako ne bi bilo dobro...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Izreka "ukusi su razliciti" je stanje koje nije uvek najbolje?! :haha: Ili sama izreka nije uvek najbolja?!

Malo si se glupo izrazio, ali mislim da kontam sta si hteo da kazes - i malo je reci da se ne slazem.

"Ukusi su razliciti" je cinjenica, to tebi moze da se ne svidja, al' je tako i tako ce uvek i biti i treba da bude, osim ako se ne desi neko globalno pranje mozgova...

 

Znas li ti da citas. Vidis li ti ovde veznik - kao? O zivote oprosti im oni ne vide.

 

Ma sta i ja vise ovde pisem kada je ocigledno da svi mase poentu price. Neki ne vide, neki ne mogu da protumace dok ovi poslednji namerno nece.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukus je isti za sve ljude. Isti zvuci dolaze do usiju svih. Isti ukusi. Individualna stvar je kako ce pojedinac te stvari obraditi. To zavisi od mozga. Zavisi od tvog zivotnog iskustva i znanja. Ko zna vise bolje ce to odraditi. Mongoloidu(bez da vredjam iste) ce biti svejedno koju mu muziku pustis. On ce da cupka samo ako ima neki ritam. Sto je covek pametniji, obrazovaniji i svesniji stvari oko sebe imace i vece sanse za bolji odabir onoga sto ce slusati. Naravno moze i budalu da usere pa da slusa dobre stvari. Postoji i kategorija slucajnosti. :bigblue:

 

Sreca pa nisam dovoljno pametan da se lozim na Gammy Ray.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...