Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

U pravu je lemmy. Mislim da ljudima u Srbiji nije toliko problem cimanje da odu negde u inostranstvo, koliko je problematično odvojiti pare za to. Ipak je to malo veća investicija, da odeš na koncert ne možeš da prođeš bez 150-200 evra, a da odeš na neki festival, bez 400 evra nemoj ni da pomisliš da kreneš.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali te klošarske fore sa vozovima u kojima stojiš tokom puta dok ti petorica Rumuna sede na glavi. Govorim o normalnom i pristojnom odlasku na koncert.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...mozhda se nisam dobro izrazio...

Hteo sam da kazhem da ako neko neshto voli i zaista zheli da vidi i da se provede sigurno mu necje predstavljati problem pishljivih par stotina kilometara za to...

Ono shto ja vidim kao problem kod nas je shto ljudi jednostavno vide neke datume,provale da nema Srbije medju njima i to je to ... odustaju ... "e jbg ne dolaze necju mocji da ih gledam"

I to se ponavlja par godina ili mozhda i malko vishe i onda se jednog jutra probudite sa ozbiljnim poslom,gomilom obaveza,porodicom kod kucje i ceo zhivot je pred vama da se kajete shto niste otishli da gledate omiljeni bend kada ste imali prilike ( da se razumemo,ne kazhem ja sada da Sloba Crusader seche vene sa Strato i Helloween :D ) ...

Uvek postoje bezbolnije i jeftine varijante za ovakve svirke samo ako neko ima dovoljno volje da se cima ...

 

 

Dobro tu jesi u pravu!Ja idem 14. u Madjarsku na Maidene,vracamo se uvece oko 2-3 posle svirke pa odmah ujutru palim za CLUJ (Rumunija) opet da ih gledam :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primera radi, hteo si recimo prošle godine da gledaš Gojiru na turneji, ali ne festivalski nastup već solo koncert. Najbliže gde su svirali su bile Francuska i Nemačka, ja sam gledao Berlin, recimo. Za takve koncerte možeš da prođeš sa 50 evra jedino ako imaš teleport i ako te bend stavi na spisak gostiju za koncert.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batali te klošarske fore sa vozovima u kojima stojiš tokom puta dok ti petorica Rumuna sede na glavi. Govorim o normalnom i pristojnom odlasku na koncert.

 

Prvo,probaj nekada da se organizujesh na ovaj nachin pa onda donosi zakljuchke.Ja nikada nisam chak ni imao nekog u svom kupeu ( osim ako to nije bilo moje drushtvo ) a kamoli stojao do destinacije ... Niti je bilo ko imao slichne problem od svih ljudi koje znam da su tako putovali ...

Uostalom chak i da je tako ( a opet tvrdim neka se javi neko sa takvim iskustvom odavde ),bolje je biti kloshar koji je u zhivotu odgledao sve shto je hteo nego gospodin koji cje da palamudi i trazhi razloge za propushtene prilike u zhivotu ...

 

A shto se tiche ovog tvog komentara o festivalima ne kapiram neke stvari ; je l`ti planirash sa 100e da idesh i da se provedesh na festivalu,shta ?

Ja bre brate obidjoh gomilu festivala i josh ne videh tu cifru od 400e ...

 

Dobro tu jesi u pravu!Ja idem 14. u Madjarsku na Maidene,vracamo se uvece oko 2-3 posle svirke pa odmah ujutru palim za CLUJ (Rumunija) opet da ih gledam icon_rockdevil.gif

 

 

Ti se ne rachunash ti si no lifer biggrin.gif

 

A mogao bih ozbiljno i ja na te Mejdene majku mu,proshli put su odrali svirku na Szigetu a ja nisam bio :/

Edited by Elldamar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja racunica je za standadni koncert, za Bugarski fest sam recimo ukupno potrosio 150 evra (isto sve, samo nisam CD kupio) i nisam se stekao ni za sta.

 

I ja isto,mozda nesto vise zbog toga sto smo mi imali vise troskova oko prevoza.Ali nisu svi koncerti standardni,i nema bas svako da izdvoji taj novac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo,probaj nekada da se organizujesh na ovaj nachin pa onda donosi zakljuchke.Ja nikada nisam chak ni imao nekog u svom kupeu ( osim ako to nije bilo moje drushtvo ) a kamoli stojao do destinacije ... Niti je bilo ko imao slichne problem od svih ljudi koje znam da su tako putovali ...

Uostalom chak i da je tako ( a opet tvrdim neka se javi neko sa takvim iskustvom odavde ),bolje je biti kloshar koji je u zhivotu odgledao sve shto je hteo nego gospodin koji cje da palamudi i trazhi razloge za propushtene prilike u zhivotu ...

 

A shto se tiche ovog tvog komentara o festivalima ne kapiram neke stvari ; je l`ti planirash sa 100e da idesh i da se provedesh na festivalu,shta ?

Ja bre brate obidjoh gomilu festivala i josh ne videh tu cifru od 400e ...

 

Ja sam, recimo, nekoliko puta iskustva sa vozovima i tim, ajd' da ih tako nazovem "low budget" varijantama, i više se nikad ne bih tako zajebavao. Nema tu nikakvih propuštenih prilika, ja sam do sada gledao sve što mi se gledalo (u međuvremenu se pojavilo još nekoliko bendova koji me zanimaju), ali stvarno nemam te tripove tipa da bih umro za bendove koje volim ili ne znam kakve slične fetiš nebuloze.

 

Što se tiče festivala, ajd', molim te, otiđi na Hellfest, Roskilde ili Wacken sa 100 evra, pa mi javi jesi li uspeo i kako si se proveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povratna BG - Peshta = 26e

Ticket price average = 18 e

---------

44 e = win!

 

Been there,done that 12 times ....

I apsolutno ništa nisi jeo ni pio za to vreme koje si proveo u putu i na koncertu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zna li neko cene u madjarskoj,koliko bi trebalo da se izdvoji novaca za boravak od par sati tamo?

 

 

Pa isto koliko i ovde,mislim picje i hrana,nishta razlichito...za tih par sati kapiram da ti ne treba krevet,kurve i tone alkohola :D

 

I apsolutno ništa nisi jeo ni pio za to vreme koje si proveo u putu i na koncertu?

 

 

Naravno da jesam zaboga,ali imam obichaj to i ovde da radim,tako da to shto pijem i jedem ne bih neshto rachunao u dodatne troshkove prilikom putovanja u inozemstvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, recimo, nekoliko puta iskustva sa vozovima i tim, ajd' da ih tako nazovem "low budget" varijantama, i više se nikad ne bih tako zajebavao. Nema tu nikakvih propuštenih prilika, ja sam do sada gledao sve što mi se gledalo (u međuvremenu se pojavilo još nekoliko bendova koji me zanimaju), ali stvarno nemam te tripove tipa da bih umro za bendove koje volim ili ne znam kakve slične fetiš nebuloze.

 

Što se tiče festivala, ajd', molim te, otiđi na Hellfest, Roskilde ili Wacken sa 100 evra, pa mi javi jesi li uspeo i kako si se proveo.

 

 

Nije to nikakav low budget vecj konfornija varijanta gde se naspavam kao chovek i bez drkanja na grani recimo.

 

A ovde mislim da si promashio poentu,nisam ja prichao uopshte o Francuskoj,Danskoj ili Nemachkoj i koncertima tamo,vecj koncertima u okruzhenju.Jbg znash kako,teshko da bi i Rock in Rio mogao da gledam za 100e ali to nema veze sa mojom prichom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Elldamar

 

Nisam promašio poentu već je činjenica da mnogo bendovi ne promaljaju nos ne u istočnu već ni u centralnu Evropu i možeš eventualno da ih nahvataš samo negde zapadnije. Ovo, Pešta, Zagreb, Sofija, Atina, to se može organizovati za manje para, slažem se.

Edited by Sha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Maidene u Sofiji nosio sendvaje u torbi posto sam skoro pa dekintiran otisao tamo biggrin.gif,ali vredelo je naravno!

 

 

To su te varijante.

Ja obishao pola Cheske gledajucji `ween,Finntroll,Opeth i Deicide ( wtf o_O ) imajucji ukupno 1500 kruna u dzepu.Nit` sam umro gladan,niti zhedan.

 

Al` jbg,shta ja znam kad sam kloshar ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da jesam zaboga,ali imam obichaj to i ovde da radim,tako da to shto pijem i jedem ne bih neshto rachunao u dodatne troshkove prilikom putovanja u inozemstvo :D

Pa dobro, ali i to je trošak i treba ga spomenuti. Nije isto kad kupiš rudu salame u radnji, veknu hleba i nakon jela popiješ čašu česmovače i kada pojedeš pljesku ili dve i popiješ (u najsocijalnijem slučaju) pola litre kupovne vode. Mislim, sigurno nećeš ići u "beli svet" samo sa parama za prevoz i kartu. A i nekome se u putu poveća apetit. :D

 

Šalu na stranu, kontam da je oko 80 do 100 evra neki minimum da odeš na koncert i vratiš se. Ali kako god okreneš, uvek će biti jeftinije ovde, nego sa strane.

 

 

moze se na koncert i bez para. ko zna- zna .

Može kad se natrćiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...