Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ja bih voleo da jednog dana ovo bude tema na koju ce organizatori obracati paznju, pa da mozemo da im dajemo predloge, kao svojevremeno Frubiju... pa da nam organizator onda kaze koliko je moguce predlozeni bend dovesti u Srbiju.

 

Nego, cini mi se da su metalci poceli da se osvescuju malo, sad kad se smanjio broj koncerata.

Na sounds of extreme gun club je bio krcat, sto je super s obzirom na to da su 2 od 3 benda s te turneje vec ranije bila u Srbiji.

Metallica je bend za sire narodne mase, ali ipak u sred krize 30.000 ljudi je bilo spremno da odvoji 3.300, odnosno 4.400 dinara za kartu. Znaci, ljudi su poceli da kapiraju da ce ubuduce ponekad morati da daju i vise od dve crvene novcanice za koncert.

Manson bi verovatno prosao bolje da je ranije najavljen.

Belgrade Calling nije najsjajnije prosao, ali za 6.000 dinara onaj broj ljudi je super, narocito kad se uzmu u obzir Legacy i nesudjeni Castle festival.

I jos ako Marduk, Immolation, Ripper, Corpus Christii, Leprous... napune Gun club na koncertima, to ce biti potvrda svega ovoga sto sam naveo.

Jos jedna stvar: sve vise mladih vidim na koncertima, a stara garda ne posustaje, i to je jos jedan plus za publiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immo/Marduk ће бити препун концерт. Предвиђам сличну посету и за Sinister. На Leprous верујем да може сасвим пристојан број људи да се окупи, чини ми се да су се доста прочули по Србији.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad videh da na Leprous last.fm event-u ima 58 prijavljenih i 35 zainteresovanih. A obicno na koncerte dodje broj ljudi sa last.fm eventa pomnozen sa oko 15. Sto znaci da ce verovatno biti puno.

 

2009. smo bili razmazeni pa je na In Flames doslo manje od 600 ljudi zato sto je karta kostala preko 2000 dinara. A danas verujem da bi Opeth napunio veliku salu SKC-a sa cenom karte od 30-35 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego, cini mi se da su metalci poceli da se osvescuju malo, sad kad se smanjio broj koncerata.

Ja nemam taj utisak, već da se sve svelo na ono tvrdo jezgro, leđa uz leđa pa dokle bude išlo.

Mislim, metal koncerti u SKCu su gotovo pa prošlost, blajndi prođle godine i... blajndi za četiri godina.

Osim ako se ne pojavi neko sa mudima do zemlje za neke hrabrije poteze (pominjani opeth).

 

Uglavnom, nije loše, eto, čeka nas najbolji det metal bend danas i jedan od relevantnijih prog bendova današnjice (po meni možda i najbolji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekoliko godina sam Frubiju rekao da dovede tako neku težinu ili neki doom, a on je odgovorio da dođem na Evergray, jer su predgrupa bili Novembre. :haha:

 

Metallica je bend za sire narodne mase, ali ipak u sred krize 30.000 ljudi je bilo spremno da odvoji 3.300, odnosno 4.400 dinara za kartu. Znaci, ljudi su poceli da kapiraju da ce ubuduce ponekad morati da daju i vise od dve crvene novcanice za koncert.

Manson bi verovatno prosao bolje da je ranije najavljen.

Belgrade Calling nije najsjajnije prosao, ali za 6.000 dinara onaj broj ljudi je super, narocito kad se uzmu u obzir Legacy i nesudjeni Castle festival.

Zaboravljaš da su cifre o posećenosti bile napumpane i da su na kraju puštali ljude za džabe, da bi se popunio prostor.

 

2009. smo bili razmazeni pa je na In Flames doslo manje od 600 ljudi zato sto je karta kostala preko 2000 dinara. A danas verujem da bi Opeth napunio veliku salu SKC-a sa cenom karte od 30-35 evra.

2000 dinara sada i 2009. godine su dve potpuno različite stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, danas su manje plate i teze je izdvojiti 2000 dinara danas nego tada.

 

A Belgrade Calling... koliko god karata da je prodato nije lose za prvi put, jer je dugo bio na prvom mestu prodaje karata na sajtu eventima. Sto znaci sigurno nije otislo svega par hiljada karata u regularnoj prodaji, vec znatno vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...