Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Ajoj, kol'ko puta već prežvakana tematika. :) Splet raznoraznih okolnosti, finansija, mentaliteta, sistema vrednosti, medija, (ne)ukusa, "trendova", toga koliko nekome zaista znači ta muzika... kurcapalcapičkematerine... Što se tiče ovoga zašto su nekad Kraljevski Apartman i Alogia punili veliki SKC a danas ne mogu ni mnogo veći strani bendovi, opet skup više faktora, ali treba imatu u vidu da čak ni tih 90ih mediji nisu bili toliko zatvoreni za rock i metal kao danas, i generalno je ta muzika bila više "u modi" nego danas, a u međuvremenu je to govno koje je krenulo svoj uspon 90ih dobrano sazrelo. Od generacija stasalih 90ih je i ostalo nešto alternativne publike, neki su naravno omatorili i "uozbiljili se", ali kada govorimo o današnjim klincima, pa to je, ne znam kako da se izrazim, gotovo propala stvar, to ne zna nizašta drugo osim onoga što ružičasti i slični (na sve njih i sve u vezi se odnosi ono "govno", za slučaj da je neko nešto posebno shvatio) serviraju.

 

Takođe da napomenem da na pola koncerata ne bih otišao da sam čekao nekoga da ide sa mnom. Što se tiče raznih tr00 akcija, uh, nemam vremena sad, valja spavati, ali ako pomenem da jednom zbog Kraljevskog Apartmana nisam spavao nekih 30h (šljaka od ranog jutra->koncert->čekanje prevoza->prevoz) šta tek kada su bendovi koje imaš prilike da vidiš jednom u 5-10-god-u-životu :haha:

 

 

Nego, i za ovo što sam napisao ispod videh, čitajući ostatak teme, da je već razjašnjeno ko je šta mislio n shit, ali ajde neka ostane, kao savet koje 'tike da kupite ako štekate kintu za koncerte. :haha:

 

 

 

Naravno da je vaznije.Ovde ne pricas o sugavim metal majicama,prslucima,helankama i ostalim sranjima,vec o necemu u cemu hodas i do posla,skole,prodavnice...svako kome je bitnije spickati pare na tamo neki koncert nego na obucu u kojoj ce provoditi polovinu svakoga dana,treba da se zapita o svom mentalnom zdravlju.

Je', al' za normalne patike, tj udobne, kul dizajna, od kojih ne zdibaju noge i koje će da ti potraju neki razuman period vremena ti ne treba 11.000 din. Najskuplje patike koje sam ja u životu platio su bile kožne starke, mislim da beše oko 70ak jura, pre par godina, imao viška para nešto, došlo mi. Inače redovno kupujem one Veer na buvljaku (dizajn u stilu nekih Adidas standarda), ispunjavaju sve gore pomenuto, mislim da mi nijedan par nije trajao kraće od godinu i po (a i mnogo duže ostanu upotrebljive za dvorišne radove npr) jedino im "fali" što na njima ne piše Nike/Reebok/Puma/Adidas, a cena im je oko 1500 dindži. :da: Za razliku u ceni npr posetio nešto od koncerata koje možete videti tamo na temi "bendovi koje ste gledali uživo", il' kako već beše, na opštoj metal diskusiji. :opusteno:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, zaboravih :haha: moja najtarzanskija akcija je ipak bio Exit 2005 koji je uključivao spavanje gde stigneš, po parkovima i na kiši, blato do laktova, preskakanje mase obroka i generalno spadanje sa nogu prva 3 dana festa ali SLAAAAAYEEEEEEEEER

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prosle godine isao 24 sata autobusom do frankfurta da gledam rush, odgledao i vratio se isto tako u drustvu najgorih gastosa svemira.

 

2002 sam prljav i neispavan sa Szigeta dosao u beograd i odmah iz autobusa otisao na savatage u KSTu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao covek na Rush, nema tu dalje merenja.

 

Исто тако већина људи неће да иде сама на концерт, што ми никако не иде у главу. Ја да сам чекао да неко са мном иде на Лепрос, Моно и још милион ствари не би отишао на бар пола концерата на којима сам био. Јеботе, идеш на концерте због себе, да чујеш бенд, не капирам зашто ти неко треба. 'Ајде рецимо кад неко дуго путује па зна да му буде досадно, али ем сам ја на 90 посто концерата на којима сам био упознао неке људе (што на концерту, што пре и после концерта, у путу...) ем што увек може да се понесе нека књига, мп3, новине, стрип или већ нешто чиме би се занимао.

 

I meni je to oduvek bio najveci mindfuck razlog za neodlazak na koncert, "nemam sa kim"... Meni licno pola uzivanja kod odlazaka u 'Pestu i Bec na koncerte samo putovanje i promena sredine, pa jos kad koncert ispadne super, najsrecniji covek na svetu.

 

Isto tako bilo pre sa dolascima u Beograd. Imam negde sa Kreatora iz SKCa sliku, nas cca. 20 iz Krusevca dosli na koncert, maltene svi posle prvi red. Sa te slike danas mislim da jos samo Starsuter nesto aktivno slusa metal, kamoli da ide na koncerte :] A jebiga, ljudima se menjaju prioriteti vremenom, provale da ih nesto ne drzi tol'ko jako vise posle par godina. Eto te patike, i odeca uopste su mi uvek bili broj dva u odnosu na koncerte (pa povremeno i diskove), zato sto mi je nebitno kol'ko nesto dugo imam ili kako izgleda, ako mi ne smeta (ne zulja i sl.) i vrsi funkciju koju pre svega treba da vrsi. Sa druge strane Kuruz (sorry kolega, previse ocigledan primer :D) ce pre uzeti nove patike nego ici na 'cert. (bese KoK propustio zbog trenerke? :haha:)

 

Skupa je zanimacija metal, pogledati samo temu Kolekcije :D:rockdevil:

 

A kako rece crusader gore, opet ista tema nakon nekog 'slabo posecenog' koncerta. Sto je najgore, mislim da je ovde bila bas OK poseta. Nisam primeo to praznjenje tokom Leprousa, ali za Madjare sigurno bilo 100 ljudi u jednom trenutku. Videcemo sad sta ce biti od narednih dogadjaja, Gospel pojedem kurac na sred Slavije ako nas bude vise od 50, a Sabaton...ne znam da li je dobro da bude 1000 ljudi k'o sto 'oce ili sta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na tom poslednjem koncertu (sa Alestorm-om), i to, video sam ljude sa faksa za koje sam mozda sumnjao da slusaju metal ili sam znao da znaju Always Will Be i to je to, kad eno ih na Sabatonu nalozeni k'o ja na Metalici. Prepun SKC bio.

 

Je l' moze neko da objasni kako je Igokea prva u ABA ligi?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primetio da se uglavnom devojke loze na Sabaton. :haha:

Inace, pre 3 godine sam izveo slicnu akciju kao Laza, do Frankfurta, samo sto je u mom slucaju bend bio U2. I to je nesto sto sam recimo morao da gledam.

U sustini, iskljucivo idem na ono sta me zanima. Nikad ne odem na koncert zato sto je to "morasdaidesnemaspojmakolkoonikidajudogadjaj" ako nisam HC fan benda.

A i da ne spominjem da mi treba 60tak evra za kartu, povratnu do Beograda (sa sve onim mizernim popustom), hranu, pice itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je jasno da su oni ovako zabavni na bini i da su pesme hiticne i sve to, ali da dodje vise ljudi na njih nego na gardijane i dvaput vise nego na helloween/gamma ray, mora da postoji jos nesto :D

 

Pa verovatno ono sto i ti sam spominjes, mladost (i energicnost) benda :]

 

A i kapiram da pickama draze da gledaju ovako nekog:

 

Sabaton%20-%2021.jpg

 

nego npr:

 

hansi_kursch_short_hair.JPG ili kai_henjo_nancy_rocks.JPG

 

:haha: :haha:

 

И како се Бранко Јоровић још увек активно бави кошарком,?

 

I uz to ima preko 10 poena na poslednjih 10ak utakmica i redovan value poveci.

 

I ko je Komatina?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj mi kazi na osnovu cega si zakljucio majke ti xD

Pa treba mu samo 1000 dinara za koncert. :)

 

али ем сам ја на 90 посто концерата на којима сам био упознао неке људе

I mi smo jednom upoznali neke ljude na jednoj svirci koji su nam kasnije palicom porazbijali glave i jedan drugar je završio u bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мрзело ме да читам све. У сваком случају:

 

znas i sam jaroslave koliko ovi tvoji mlad treseri idu na certove

 

Веруј ми да је Оверкил један од ретких бендова на чији би концерт сви отишли.

 

Pa? Mada, ako se ne varam, Kreator je svirao samo jednom kod nas, nisam 100% siguran.

 

Два пута. Егзит плус СКЦ 2007.

 

celu stranu pricate o jaroslavu

 

Никада не бих дао десет хиљада за патике, а од свих пришивача сам купио можда три, остало сам издобијао. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...