Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Helloween i Gamma Ray zajedno su prodali koliko, 300 karata ovde? to su najveci power metal bendovi na svetu pored Blind Guardiana.

 

O čemu ti pričaš za ime sveta? SKC je bio pun, 1000 karata je bilo prodato. Što je opet, naravno, malo i premalo za moja 2 najomiljenija benda na svetu. I veći su od Blind Guardiana, ali to je već druga priča.

 

Za Iced Earth sam čuo da je prodato 400 karata, ako je istina to je daleko iznad mojih očekivanja, najpre jer su već bili nedavno. Inače, na tom sam koncertu video baš dosta klinaca, što mi je ulilo nadu, a u isto vreme me je krajnje začudilo. Znači, pored ostalog bila su 4 lika '98. godište iz mog kraja, ja lično za njih nikad ne bih ni pomislio da su čuli za Iced Earth, tako da... ko zna... možda ipak postoje nove generacije metalaca? Treba klince samo malo uputiti i objasniti im da postoji još bendova pored Sabatona, nema razloga da isti ti klinci ne zavole Helloween, Gamma Ray, Edguy, Rhapsody, Labyrinth, Symphony X i sl. samo da ih čuju... možda mi treba da se organizujemo i ukažemo im na neke stvari... oni su možda buduća redovna publika...

 

Ali ono, koncerti bi mnogo mnogo mnogo bolje bili posećeni kad ljudi ne bi prestajali da slušaju bendove.

 

BTW, zaobišao si thrash bendove koje sam naveo, cenim da je tu beznadežna situacija...

 

Zaboravih da pitam za Accept... moraju da dođu jednom, al' ne znam koliko bi karta morala da košta da bi se koncert pred 250-300 ljudi isplatio...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se ja secam, cuo sam da je na gamma ray bilo oko 400 ljudi

 

pa sabaton ti je hatebreed power metala, bend lozenje, znaci panciri, rat, tenkovi, uvek smo bili lozane na te ratne tematike zato to prolazi

 

death turneja po mom misljenju nije prevara, sviraju bivsi clanovi benda, podrzava chuck-ova porodica, tako da je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

O čemu ti pričaš za ime sveta? SKC je bio pun, 1000 karata je bilo prodato. Što je opet, naravno, malo i premalo za moja 2 najomiljenija benda na svetu. I veći su od Blind Guardiana, ali to je već druga priča.

 

 

ti mozda pricas o Gamma Rayu kad su prvi put sami dosli.

 

Gamma Ray/Helloween su radili Terra Nostra i znam provereno da su pukli ko zvecke.

 

Treba klince samo malo uputiti i objasniti im da postoji još bendova pored Sabatona, nema razloga da isti ti klinci ne zavole Helloween, Gamma Ray, Edguy, Rhapsody, Labyrinth, Symphony X i sl. samo da ih čuju... možda mi treba da se organizujemo i ukažemo im na neke stvari... oni su možda buduća redovna publika...

 

 

dobra ideja, evo ja cu da dovedem sve te bendove i da izgubim 3000 evra iz dzepa da bih edukovao razmazene klince.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti mozda pricas o Gamma Rayu kad su prvi put sami dosli.

 

Gamma Ray/Helloween su radili Terra Nostra i znam provereno da su pukli ko zvecke.

 

 

 

dobra ideja, evo ja cu da dovedem sve te bendove i da izgubim 3000 evra iz dzepa da bih edukovao razmazene klince.

 

Obrnuo si bre, prvo su zajedno dosli Helloween/GR i tada je bilo 1000 ljudi, drugi put je bio GR sam i tada je bilo 300 ljudi.

 

A što se ovog drugog tiče, apsolutno nisam mislio na to da treba dovesti te bendove kako bi se edukovali klinci, već na druge načine staviti klincima do znanja da i ti bendovi postoje, kako bi za par godina možda bilo isplativo dovoditi iste, onda kad ih oni već budu slušali.

 

@Vic Rattlehead

Sećam se kad je Elderane rekao da je sve bilo pokušano kako bi se Megadeth doveo na nesuđeni Castle festival, a te godine (i narednih) su svirali par puta u Hrvatskoj/Sloveniji, a ovde nisu više dolazili, tako da me ne bi čudilo da gospodin zbog pljačke stvarno više ne želi da dođe ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je rec o drkosu kao sto je Musavi,u tom slucaju mu se ne bi trebalo nista zameriti.Opljackali ga,doziveo negativno iskustvo,i ne zeli vise ovde svirati.

 

Isto kao i Motorhead sto je prosao...imali su negativno iskustvo i vise nikada nisu dosli.

 

Ja tu nista ne zameram.I ne vidim sta se ima zamerati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne lupaj, nikada to nije rekao, čak ni za Hrvatsku gdje su ga gađali kamenjem. Mada realno imao bi puno pravo da ne zađe više nikad ovamo.

Ukrali mu cizme i torbicu sa dokumentima i lekovima.Blondi ga pitala jedared kad su se vidjeli u Amerikama, kace opet u Srbiju, rece kad mi vratite stvari. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrnuo si bre, prvo su zajedno dosli Helloween/GR i tada je bilo 1000 ljudi, drugi put je bio GR sam i tada je bilo 300 ljudi.

 

A što se ovog drugog tiče, apsolutno nisam mislio na to da treba dovesti te bendove kako bi se edukovali klinci, već na druge načine staviti klincima do znanja da i ti bendovi postoje, kako bi za par godina možda bilo isplativo dovoditi iste, onda kad ih oni već budu slušali.

 

Zar ne bi trebalo da je obrnuto? Da ti klinci, koji sada imaju pristup preko neta milionima bendova, jednostavno pregledaju koji su to bendovi koji su toliko bitni u tom pravcu, pa makar njih ispostuju. A ne da neko dovodi bend, da bi neki klinac cuo za njih. Nije sve tako jednostavno ko sto zamisljas, nije jeftino raditi sve to, ni u Evropi, a kamoli u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka generacija ima svoje bendove, besmisleno je očekivati da klinci seku vene i masovno se lože na bendove koji su za nas matorije pojam power metala. Za starije su to Gamma Ray, za klince je to Sabaton, kroz 10 godina će se nove generacije kunuti u neki potpuno novi bend i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ShiningAmY

I ti si krivo shvatio, ja opet naglašavam da nikad nisam rekao da treba dovoditi bendove kako bi klinci saznali za njih, već da treba neko da ih upozna sa tim bendovima (nareže CD-ove npr.), upućivati ih postepeno, a onda nakon par godina ustanoviti da li ima nove publike, pa tek onda možda dovoditi bendove opet.

I vidiš, trebalo bi da je obrnuto, ali ja baš mislim da u tom grmu leži zec - upravo zato što je danas klincima sve na dohvat ruke (facebook, youtube, net uopšteno) oni su se ulenjili i nemaju nikakvu želju da istražuju išta što je imalo ispod površine. Kapiram da bi bilo više fanova dobre muzike kada bi danas informacije bile isto onoliko dostupne koliko su bile i onda kada smo mi počinjali to da slušamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...