Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Kod nas jako malo ljudi koji žive van BG/NS hoće da se iscima da dođe na koncerte

Hm.

Evo,na poslednjoj svirci sad pre 2 nedelje (Overkill/Sanctuary),gledajuci po akcentima ljudi koji su bili tu ispred,pre svirke,rekao bih da je vise bilo onih van BG-a i NS-a.Cak se i neki Bugari iscimali da dodju :D

 

Inace,sa ostatkom se slazem Nemanja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da današnji klinci od 16-17 god. slušaju metal onako kako su ga naše generacije slušale u tim godinama, umesto što slušaju 3 benda, poseta bi na ovom koncertu bila pristojna.

 

ovo

 

a najgore od svega je što imaju mnogo više stvari na raspolaganju

 

mada, opet, možda je i to i razlog toj nezainteresovanosti

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.

Evo,na poslednjoj svirci sad pre 2 nedelje (Overkill/Sanctuary),gledajuci po akcentima ljudi koji su bili tu ispred,pre svirke,rekao bih da je vise bilo onih van BG-a i NS-a.Cak se i neki Bugari iscimali da dodju :D

 

Inace,sa ostatkom se slazem Nemanja.

 

definitivno. meni super kad dodjem na svirku i ne znam ljude. vec sam navikao u BG da non-stop iste ljude vidjam. isto bilo na Crowbaru, bas dosta ljudi doslo sa strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali poenta je koliko ljudi živi u unutrašnjosti? Od toga koliko ima stotina / hiljada ljudi koji su u nekom "alternativnom" fazonu a da žive na više od 100+km od Beograda? Siguran sam da je u pitanju par hiljada ljudi. Znam ja da na yumetalu ima sigurno 100 ljudi koji dolaze na skoro sve koncerte a žive van 50-100km oko centra BG. Ja lično poznajem dosta njih. Ali u odnosu na procenat metalaca u Srbiji, vas / nas / kako god 100-300 je smešno.

 

Isto kao u Beogradu. Ja znam iz viđenja i na "ćao-ćao" dosta BG metalaca. OD toga na svakom koncertu ima njih barem 50 koje znam, i još 100 koje sam video. Ista ekipa se već 10 godina vrti na koncertima. Tih 50-150 ljudi iz unutrašnjosti i 150-200 iz BGa su 50%-75% publike na svakom koncertu 10 godina unazad.

 

Nije poenta da se vas 50-100 sa yuma koji ste na maltene svakoj/svakoj drugoj svirci problem, nego da je problem što osim vas, iz unutrašnjosti nema puno ljudi. Pričam zato što lično poznajem jako puno alternativne ekipe iz reona "Paraćin-jagodina-Niš-Knjaževac-Bor-Majdanpek" kao i priličan broj Novosađana, a jako malo njih dolazi na koncerte. ne možemo se merimo "po nama" sa yumetala jel ovde su svi zaluđenici i die hard fanovi, jbg,

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam matora ekipa, sve je to meni yumetal crew :mrgreen:

 

Inače evo vam poređenje samo:

 

Sabaton+Delain+Battlebeast u Budimpešti 2k karata, rasprodato.

 

Epica+Dragonforce - 1500.

 

Ensiferum+Insomnium+Omnium Gatherum - Nešto ispod 1k, ~700-900.

 

Dark Tranquillity - 600-800.

 

Nightwish (2005) - 4k, pre par godina su bili u Areni koja prima max ~10k.

 

Amorphis 1k+

 

 

 

Hypocrisy u Bugarskoj, jeste bilo najvaljeno da snimaju DVD, 5k.

 

Koripklaani u ZG - 800

 

 

Kod nas na te bendove ne bi došlo toliko ljudi da je karta 500din. Zašto kod nas procentualno ima 10 puta manje metalaca u odnosu na broj stanovnika nego u pešti, i zašto od njih svim samo 20% ide na koncerte - ne znam, da znam rešio bi problem i bacio se na organizaciju koncerata. Faktor "nemam keš" ne priznajem, jer su karte mahom oko 20€, a koncerti se najave i po 5-10 meseci unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima metalaca ali su svi ograniceni, u fazonu slusaju metaliku, megadeth, nirvanu i dubiozu kolektiv/sars. Mi smo drustvo koje je kulturno i mentalno devastirano, ne moze se iz takvog okruzenja izroditi tako lako neko ko ce slusati alternativnu muziku vec ce se olako formirati seljober jer ga tako najlakse oblikuje okruzenje i mediji oko njega. Kes jeste faktor, nekako je sada obrnuto proporcionalno, sve ima manje kesa a sve vise koncerata, bar je to slucaj ove godine, pa mora da se bude izbirljiv, ne moze se na sve ici. Kad bi bilo love islo bi se na sve, cak i na one bendove koji te nesto ne interesuju previse ili su ti zanimljivi pa bi otisao da ih overis ovako zato sto ti se moze.

 

Konkretno za Blind Guardian nisam uzeo kartu, mada kako se koncert primice, nekako mi raste zelja da ih jos jednom pogledam, sto bi mi bio treci put, pa mozda se na kraju i iskesiram za kartu.

 

Ista prica i kod mene.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo

 

a najgore od svega je što imaju mnogo više stvari na raspolaganju

 

mada, opet, možda je i to i razlog toj nezainteresovanosti

 

 

Upravo to i jeste razlog njihovoj nezainteresovanosti. Što kaže moj drug, "u vrtiću su dobili mobilni" i odatle sve manje-više kreće.

 

Znam, ali poenta je koliko ljudi živi u unutrašnjosti? Od toga koliko ima stotina / hiljada ljudi koji su u nekom "alternativnom" fazonu a da žive na više od 100+km od Beograda? Siguran sam da je u pitanju par hiljada ljudi. Znam ja da na yumetalu ima sigurno 100 ljudi koji dolaze na skoro sve koncerte a žive van 50-100km oko centra BG. Ja lično poznajem dosta njih. Ali u odnosu na procenat metalaca u Srbiji, vas / nas / kako god 100-300 je smešno.

 

Isto kao u Beogradu. Ja znam iz viđenja i na "ćao-ćao" dosta BG metalaca. OD toga na svakom koncertu ima njih barem 50 koje znam, i još 100 koje sam video. Ista ekipa se već 10 godina vrti na koncertima. Tih 50-150 ljudi iz unutrašnjosti i 150-200 iz BGa su 50%-75% publike na svakom koncertu 10 godina unazad.

 

Nije poenta da se vas 50-100 sa yuma koji ste na maltene svakoj/svakoj drugoj svirci problem, nego da je problem što osim vas, iz unutrašnjosti nema puno ljudi. Pričam zato što lično poznajem jako puno alternativne ekipe iz reona "Paraćin-jagodina-Niš-Knjaževac-Bor-Majdanpek" kao i priličan broj Novosađana, a jako malo njih dolazi na koncerte. ne možemo se merimo "po nama" sa yumetala jel ovde su svi zaluđenici i die hard fanovi, jbg,

 

 

 

Znam i ja dosta "alternativaca" iz tog reona, doduše polovinu njih samo preko fejsa, al' stvar je u tome što je tamo em život jeftiniji, em veća stopa nezaposlenosti jer je logično da u manjem mestu teže možeš da nađeš posao ma šta završio, i u tim uslovima ne možeš da očekuješ od ljudi odande da tako često dolaze na koncerte i pritom troše dvaput više novca nego mi Beograđani. Ne znam da li su poređenja na mestu, al' eto na QOTSA u NS-u došlo 15.000 ljudi što zbog blizine, što zbog jeftine karte, što zbog povlastica ovima koji su kupili komplete za EXIT, a ovde ni Halu sportova ne bi napunili. Glenn Hughes u Dimitrovgradu 2007, karta jeste da je koštala koliko i lokalne svirke u BG-u, ali eeeeeeeeeeeej, na koncert je došlo više ljudi nego što ih živi u Dimitrovgradu!!! Ne znam kako je prošao Blaze u Nišu, kao ni Tito & Tarantula, al' hoću da kažem da potencijalne publike ima, ali para za takve avanture baš i nema...

 

U svakom slučaju, ja ipak imam utisak da publika ponovo dolazi na koncerte, ako je sudeći po poslednja 3 metal koncerta na kojima sam bio - FW, Crowbar, Overkill/Sanctuary, gde me je poseta više nego prijatno iznenadila. A sad ko dolazi na koncerte, manje je bitno. :)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam matora ekipa, sve je to meni yumetal crew :mrgreen:

 

Inače evo vam poređenje samo:

 

Sabaton+Delain+Battlebeast u Budimpešti 2k karata, rasprodato.

 

Epica+Dragonforce - 1500.

 

Ensiferum+Insomnium+Omnium Gatherum - Nešto ispod 1k, ~700-900.

 

Dark Tranquillity - 600-800.

 

Nightwish (2005) - 4k, pre par godina su bili u Areni koja prima max ~10k.

 

Amorphis 1k+

 

 

 

Hypocrisy u Bugarskoj, jeste bilo najvaljeno da snimaju DVD, 5k.

 

Koripklaani u ZG - 800

 

 

Kod nas na te bendove ne bi došlo toliko ljudi da je karta 500din. Zašto kod nas procentualno ima 10 puta manje metalaca u odnosu na broj stanovnika nego u pešti, i zašto od njih svim samo 20% ide na koncerte - ne znam, da znam rešio bi problem i bacio se na organizaciju koncerata. Faktor "nemam keš" ne priznajem, jer su karte mahom oko 20€, a koncerti se najave i po 5-10 meseci unapred.

 

Fora je u tome što nema. Živeo sam jedno vreme u Pešti i rekao bih da je isto kao i kod nas. Jedino su složniji od nas i boli ih kurac ko organizuje svirku. Razmišljaju da im je bolje da odu na koncert nekog benda nego da potroše te novce u nekoj kafani.

 

Jeste da nije bilo skoro nikakvih dešavanja, ali voleo bih da se kod nas vrati duh 90-ih (shodno mom prethodnom avataru ;D). Tada si, recimo na Pro-Painu u SKC-u, mogao da vidiš i pankere, metalce i naciste i brljavce i rokere... Sada svi glume neku elitu, idu samo na "kultove", neče da idu ako je svirka na određenom mestu i organizuju je određeni ljudi, itd... Kukaju kao strine. Takođe, budimo realni, karte su jeftine za koncerte kod nas i uvek su među jeftinijima na turneji. Ni Mađari, ni Bugari, ni Rumuni nemaju bolji standard od nas, pa imaju dosta rasprodatih dešavanja.

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dao Bog da se vrati duh devedesetih, sta prica ovaj Tag Hoya!? O, da secamo se dobro toga svega a koncerata je bilo pet za tri godine! Niko ziv nije hteo da dosje zbog one sulude politike i ratova. Doduse, i ova vlast je losa, ali situacija je generalno govoreci, drugacija. Daj, razmisli pre nego nesto napises!!! :udri:

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu je Hoja za taj duh, ali je to sad pitanje kokoške i jajeta, tj. da li su svi tako išli na sve baš zato što je bilo malo svirki pa kad se nešto desi - desi se

 

odnosno, da li bi i onda bilo tako da je bilo više koncerata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u tome što nema. Živeo sam jedno vreme u Pešti i rekao bih da je isto kao i kod nas. Jedino su složniji od nas i boli ih kurac ko organizuje svirku. Razmišljaju da im je bolje da odu na koncert nekog benda nego da potroše te novce u nekoj kafani.

 

Jeste da nije bilo skoro nikakvih dešavanja, ali voleo bih da se kod nas vrati duh 90-ih (shodno mom prethodnom avataru ;D). Tada si, recimo na Pro-Painu u SKC-u, mogao da vidiš i pankere, metalce i naciste i brljavce i rokere... Sada svi glume neku elitu, idu samo na "kultove", neče da idu ako je svirka na određenom mestu i organizuju je određeni ljudi, itd... Kukaju kao strine. Takođe, budimo realni, karte su jeftine za koncerte kod nas i uvek su među jeftinijima na turneji. Ni Mađari, ni Bugari, ni Rumuni nemaju bolji standard od nas, pa imaju dosta rasprodatih dešavanja.

 

Потпуно си у праву.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dao Bog da se vrati duh devedesetih, sta prica ovaj Tag Hoya!? O, da secamo se dobro toga svega a koncerata je bilo pet za tri godine! Niko ziv nije hteo da dosje zbog one sulude politike i ratova. Doduse, i ova vlast je losa, ali situacija je generalno govoreci, drugacija. Daj, razmisli pre nego nesto napises!!! :udri:

 

Nije to poenta. Mislim da sam bio jasan u vezi onoga što sam mislio.

 

Ko još jednom pomene cenu karte, ćelava mu keva. Da li je bila bitna 90-ih, kada su dolazili Pro-Pain, Biohazard ili Napalm Death? Pod onim sankcijama i u onoj bedi, više nego sada...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само бих се надовезао на причу о (малој) посети концертима...

Први и основни разлог,по мом мишљењу је што метал и андерграунд уопште,слуша све мање људи у земљи Србији!

Морамо признати да смо све више шабанска држава, и мени је поразно и трагично да млади људи напуне Арену,а то је 20 сома људи,да гледају пинкове будуће звезде (а садшње, пуне исту ту халу на соло концертима)

 

Даћу вам само један пример са краја 80-тих и почетком 90-их,док нису почела сва ова срања,која су нас у црно завила...

Бгд металци,су у то време излазили на "Машинац" ,петком,где се пуштао искључиво хм...

Знате ли колико је ту било људи,у просеку , око 800 људи за вече,и то само да слушају музику,без било каквог бенда. Мислим да је рекорд био у продаји карата за једно вече 1100...

Са иностраним концертима смо били танки, али је у Пешту ,у зависности од јачине концерта ишло по пар бусева...

Аутобус је ишао и за Минехен,на чувену "clash of titans" турнеју, Slayer,Megadeth,Testament i Suicidal...

 

Јесте,било је боље и срећније време,али заиста ми је несхватљиво да је и у овим садашњим околностима, гро омладине у фолк-поп-сплав-старлета фазону???!!!

 

И морам вам признати да је Бгд ту највише подбацио, мада је из њега гро те урбане екипе запалила ,одавно...

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Само бих се надовезао на причу о (малој) посети концертима...

Први и основни разлог,по мом мишљењу је што метал и андерграунд уопште,слуша све мање људи у земљи Србији!

Морамо признати да смо све више шабанска држава, и мени је поразно и трагично да млади људи напуне Арену,а то је 20 сома људи,да гледају пинкове будуће звезде (а садшње, пуне исту ту халу на соло концертима)

 

Даћу вам само један пример са краја 80-тих и почетком 90-их,док нису почела сва ова срања,која су нас у црно завила...

Бгд металци,су у то време излазили на "Машинац" ,петком,где се пуштао искључиво хм...

Знате ли колико је ту било људи,у просеку , око 800 људи за вече,и то само да слушају музику,без било каквог бенда. Мислим да је рекорд био у продаји карата за једно вече 1100...

Са иностраним концертима смо били танки, али је у Пешту ,у зависности од јачине концерта ишло по пар бусева...

Аутобус је ишао и за Минехен,на чувену "clash of titans" турнеју, Slayer,Megadeth,Testament i Suicidal...

 

Јесте,било је боље и срећније време,али заиста ми је несхватљиво да је и у овим садашњим околностима, гро омладине у фолк-поп-сплав-старлета фазону???!!!

 

И морам вам признати да је Бгд ту највише подбацио, мада је из њега гро те урбане екипе запалила ,одавно...

 

Znaš kako stari,nemoš ti s današnjijem klincima,pre svega,svi su na onim kurcima mobilnim što imaju ekran ko ceo tetris testis,drugo,mlađi metalci,vido sam ja,vidi bend na jutubu,neki krš snimljen video uživo sa istim tim kurcem mobilnim,i kaže ''ovo je sranje'' ili ''vid kolicko ljudi došlo'' ''baš su sranje''.drugo,lakše je skinuto 700gb terakurcabajta na kompijuter nego otići na koncert.i ovde ima gro takvih,jes da idu na koncerte manje više,al kad ćujem kolekcije ovih pederana angelistor i slićni,kako ''sortiravaju'' muziku po folderima,i pišu brišu,id bre u kurac.to kolekcija...to sranje.šta ja imam kaseta,i ploća,to je kolekcija.

 

što se pićokara tiće,sve više i više ih je u tom turbosponzorstarlaistarjahaći fazonu.metalke danas više izgledaju ko lutke iz butika,nego ko žene.i sve mirišu.nekad karaš metalku,kandi na parizer i lošu cigaru,al lepo ti.nekako,ima neku toplinu.

 

drugo,porblem je i s organizatorima,dovlaće se neki bendovi,što ni u svetu ne mogu kuhinju sa sve rodbinom da napune,što odbija klince.mislim,ako organizator nema love,nemo ni dovlaći neke bendove,koje ne zovu ni na festivale a ne na svirke.i to, kad smo mi stariji bili mlađi,išlo se napolje na koncerte,al niko nije išo da gleda neke analne bendove,nego se gledo biohazard,manowar,metalllica,dri,carcass...znaći,niko realno neće da baca pare,jer para nema.

 

a ijopet.neki bendovi dođu napune halu,prvi koncert u srbiji,bude super,a ondak se u medjuvremenu propederišu (iced erth,kameljot,najtviš), i normalno da ljudi neće dođu da slušaju metal elton djona i đourđ majkela.i neku kuravu od 2 metra.osim ako nije na štiklonima.a prco bi je,kad bi tražila grupiboja.ponudiobih se.jer,u horizontali svi smo isti.pupak o pupak kurac u pićku.

 

beograd je nekad imo scenu do jaja,pa nek su to bili i dlm,direktori,pa i one komendije rapid force,heller,al bre, bilo dobro,a danas,sve nešto propederisano,našminkano.nema scene,više ima neko internet prepucavanja, i nekih kvazi grupica što kući snime neko izdrkavanje,pa kao bend su,ili ima gro ovih picokuraca što po klubovima svirjau obrade,i misle da su bend.a to nije ništa gore od topalka i ovih sa granda.interneta devedesetih i nije bilo,pa smo se svi više i družili,pili,malo se i tukli,dosta se jebalo pićki,a danas, desanka,jutjub i i gigamega mp3...i svi ste metalci...pušite kurac!

 

NIKAD AP VOJVODINA SAMO SRBIJA!SEREM SE NA VUDUA!PUŠITE MI,VOLIM VAS!

  • Upvote 5
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...