Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

1 hour ago, Feniks . said:

Sjajan koncert, ja sam išao mesec dana pre toga u Budimpeštu da gledam Napalm, u busu (bio organizovan prevoz ) saznam da su mesec dana kasnije u BG. U Budimpesti su sa Napalmom svirali Crowbar, dok je u BG bio At The gates. U SKC- u je bilo sigurno preko 1000 ljudi,  ogromna guzva. Vec na At The Gates je bio pokolj...na Napalm totalno ludilo. Imao sam vhs kasetu sa tog koncerta, steta sto se zagubilo...tada su promovisali album Diatribes. Taman izasao spot Greed Killing. 

 

 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je zanimljivo, tih devedesetih, kad su poceli dolaziti bendovi, svi smo bili zeljni koncerata pa su svi isli na sve, nije bilo podela tipa, ne idem na ovaj bend jer je vise hc, ili ne idem na death metal, svi su isli na sve.  Svira recimo Pro Pain, ja posle blejim sa Gladom iz May Result , ljudi su bili zeljni svirki, skakalo se i ludovalo uz sve. Danas je na zalost drugacije, publika je razmazenija, a ima i do besparice. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Feniks . said:

Ono što je zanimljivo, tih devedesetih, kad su poceli dolaziti bendovi, svi smo bili zeljni koncerata pa su svi isli na sve, nije bilo podela tipa, ne idem na ovaj bend jer je vise hc, ili ne idem na death metal, svi su isli na sve.  Svira recimo Pro Pain, ja posle blejim sa Gladom iz May Result , ljudi su bili zeljni svirki, skakalo se i ludovalo uz sve. Danas je na zalost drugacije, publika je razmazenija, a ima i do besparice. 

To je naravno savršeno razumljivo. Danas je ponuda koncerata ipak nemerljivo bogatija. Nisam razumeo ovaj deo oko besparice, koliko god da smo mi kurac od države, ništa ne može da se poredi sa besparicom devedesetih. Koncerti su jednostavno bili retki i nije moglo naročito da se bira pa se logično išlo na sve.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, taj kratak period, 97-98g. se pocelo malkice bolje ziveti, stabilizovan je kurs, potpisan Dejtonski sporazum, nije bilo rata i stvari su se malo poboljsale. Onda je pocelo sranje na Kosovu  i odmah ode sve u tri lepe...A 97-98.g je bas bilo dobrih koncerata, Biohazard, Propain, Entombed, Body Count, Kiss, pa opet Propain...Bili su cini mi se i Cannibal Corpse...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just now, azal said:

najbolji cert koji se nije desio je Virgin Steele, Riot, Stigmata IV

Da i to 1998, kad je Invictus izasao.

 

Just now, Feniks . said:

dolazis li?

Jok, posao me sjebao, ali gledah ih letos s istom setlistom tako da jbg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je vama Beogradjanima.

Meni se desavalo da zapucam na koncert, potrosim pare/vreme, pa tek na licu mesta saznam da je otkazan (Integrity, Leprous).

A realno se ostarilo. Meni je lakse da zapucam za Budimpestu, nego za Beograd :)

Edited by 23/16

Share this post


Link to post
Share on other sites

Just now, Grobodan said:

E jbg, ja cu izgleda da naletim, par puta sam ih propustio, pa rekoh, sto da ne dodjem, NS mi je ipak blizi nego BG, gde su uvek dolazili

 

Jok, posao me sjebao, ali gledah ih letos s istom setlistom tako da jbg. 

 

Sad se secam, te Kanibale 96.g sam se spremao da idem, na kraju u poslednjem trenutku ipak ne odem, posle cujem da je otkazano...

Riot , mislim da je tad trebala svirati nasa Annathema s njima u BG, isto kao idem, ali se konj prebijem predhodno vece od alkhola, ujutro imao obaveza i u poslednji momenat ne odem za BG...malo srece u nesreci :D 

 

Entombed je bio fenomenalan koncert, zaista przenje na nivou. 

Prvi Propain (festival Jaci od mrznje) je bio pakao, pustili su vise ljudi nego sto je kapacitet, jedva se disalo...inace su uvek razbili, kad god su dolazili, masine su, sviraju bez pauza. Ubise nedavno u NS...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, azal said:

najbolji cert koji se nije desio je Virgin Steele, Riot, Stigmata IV

 

1 hour ago, Grobodan said:

Da i to 1998, kad je Invictus izasao.

Što je to otkazano, nisu propejnovci bili zainteresovani?

Doduše, to me podseti na onaj Savatage koncert (2002?) za koji sam saznao negde 1-2 kasnije kad sam otkrio i bend i što mi tad bilo ultrakrivo što nisam išao...iako nije to baš ni bila realna opcija tad da posetim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nisu uspeli da udju u zemlju.

znam da sam bio u srbiji, znaci leto bilo sigurno. bilo brdo plakata po gradu ali nista od svirke na kraju. 

 

taj Savatage koncert je bio klasik. Direkt prljav sa Szigeta u KST. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

31 minutes ago, Talvi said:

sa kim su beše Kickback svirali tad?

 

Body Count, Channel Zero i Kickback. Maj 1997., hala Pionir. Ja išao zbog Channel Zero i oduševio se sa Kickback. Sećam se da sam ortaku rekaao da mi zvuče kao mešavina Madball i Pantere. Posle svirke ih sreo na kiosku brze hrane kupovali kobaje neke. :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorio sam ti o jednoj ontološkoj istini, a ti si to milenijalski poistovetio sa sobom. Nemoj biti ni emo ni Heartwork. Stabilnost ovog regionalnog foruma je iznad svih nas.

Edited by Koroviev
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe vidim stubovi i stubići su se svojski potrudili da me opovrgnu, ali Talviša ni taj podatak ti nije relevantan, Vader svirao u velikoj sali Doma, ali pre rekonstrukcije:razz:

Ali nebitno, sećam se samo koliki broj ljudi je ostao ispred doma, a to dosta govori o tome što pričam ja, a vidim i ljudi koji su prisustvovali tim (istorijskim) dogadjajima. Da naravno da i Motorhedov koncert (inače moj prvi veliki) spada u te najznačajnije na ovim prostorima, samo videti tu masu sa tribina je bilo fascinantno!

4 hours ago, Demon Seed said:

 

Al' okači nam prvo još savršenstva i najboljih metal rifova molim te

A mogo bi i ti bačit po koji, vazda se vataš za rifologiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče otkazanih koncerata sećam se koje ogromno razočaranje bilo kad je Prist otkazao, već smo svi odavno imali karte, krenuli na cert, kad ono prc, beše tad trebo i Maks(:bigblue:) da nastupi, baš veliki bedak. Sreća pa su u relativno kratkom vremenu u dva navrata to ispravili - videti bogove metala se teško može sa nečim porediti..

Meni takodje jedan od najgorih momenata kada je reč o otkazivanju, naravno šid i nastup jednih jedinih - MONSTROSITY

Da sranje bilo što je i Onslaught otkazao, al to su već te godine kad je Frubi pukao sa Legasijem i sve ode dodjavola..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...