Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Preuspešan koncert 1000mods ili totalni fijasko?

 

30 godina geganja i 15+ odlazaka na koncerte, sinoć prvi put u životu potplaćuje drugar obezbedjenje da udjem na koncert 🤣

Kartu nisam imala jer me bolo kurac, više sam rekla da ću idem jer se skupila neka nesvakidašnja ekipa za bleju pre i posle koncerta

Ljudi moji, prljavije se nisam osećala godinama, baš mi je bilo trulo i očajno, bila sam skroz voljna da preblejim napolju 

A onda sam ušla unutra, a unutra je već 700+ ljudi, eeeeej Božidarac 700 ljudi na 1000mods bez ikakve ventilacije, i onda sam se osećala k'o još veće govno jer sam ušla (mada sam opravdala to sebi time da se jedan brt nije pojavio a nije mi se cimalo do Zemuna po njegovu kartu pa sam kao "zauzela mesto koje nam pripada".

Šlag na tortu, kako smo ulazili u talasima zbog različitih nivoa zainteresovanosti, pogubili smo se po masi i ja ostala sa bratom koji je odlučio da povede novu devojku na koncert i ostavi je sa mnom dok on ode do šanka:
Ona se mukica uprpi i upadne u neku priču kako je opet devojka u roze majici na metal koncertu i to traje praktično zauvek dok se on ne vrati. Ostatak koncerta kuka jer ne može da se puši, ulazi i izlazi napolje i kontinuirano prilazi da me pita "jesi dobro" (bruh), da bi mi konačno rekla (dok ide jedna od tri dobre deonice na celom koncertu) "ja sam poslednji put bila u Bozidarcu u srednjoj skoli sa drugaricom koja se posle obesila" pa jebem ti seme 

Ogromna je nepravda što 1000mods može da skupi onoliku masu. Osim ovih degena sa kojima sam došla, videla sam unutra ravno dvoje koje poznajem i pitam se sve vreme ko su bre ovi ljudi

Svirka predosadna, nisu promenili likovi tempo sve vreme, oh kako samo mrzim surf rok i grčke džem bendove

I taman kad sam pomislila toeto evo je dobra deonica, prošlo je već sat i po vremena ove agonije, ovo je najbolja stvar koja se desila, mora biti da će tu završiti, oni likovi uhvate da sviraju još

I nisam mogla više da izdržim, izadjem napolje, ovi paori što su hteli na koncert svi već napolju, smorili se i hteli da idu dalje 🥲

Ono dvoje se posvadjali na putu kući

0/7 gore nego onomad u Somboru kad su mi zabranili da duvam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ne znam je li do godina ili sta vec (a imam 25 ne 40) ali i meni ta ventilacija zesce smeta u klubovima. Isao sam na neki rejv u dragstor i to u onaj veliki prostor gore. Bilo je krcato i to je bilo puno cak i po hodnicima tamo gde su wc i u ulazu. Glavni dj je kretao oko 3 ja sam vec oko pola 3 zapalio gajbi jer nisam mogao da disem i onda na putu ka centru peske vec mi je bilo ok hteo sam da se vratim..

Tako da imam neki utisak kao da ako je svirka, rejv ili sta god dobro promovisana po mrezama jako puno klinaca i ljudi ukupno ce se pojaviti, sto ce organizatorima da se isplati naravno ali ce sami uslovi na svirci biti uzas - e sad naravno treba uzeti u obzir to koliko su ti dogadjaji ciljani za nas a koliko na klince. Ali svi ti klubovi imaju uzasnu ventilaciju u svakom slucaju.

Evo konkretno za taj 1000mods su mi iskakale reklame non stop, isto i za rejvove..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram da ce na onom Villagers of Ioannina City isto biti krcato.... ja prvi put cuo za njih pre nedelju dana, kaze mi Voivod da su popularni, reko aj da poslusam i svaka pesma ista. Verovatno je to formula koja prolazi ovde kao i stoner, valjda ljudi vole da budu u transu repeticije, nemam pojma... ili je marketing jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uzele Ruje da rade jace koncerte jer imaju para, a i svi ti njihovi programeri, influenseri imaju lovice za trosak. oh well. 

Ali meni je draze da ima novih ljudi na koncertima evo nocas na Decaying with the Boys 6, bilo je bas dosta klinaca i klinki, i to je ponavljam dobra stvar. Tu su i dalje matore prdonje koje sam vidjao dok sam bio djecarac po hc i punk koncertima, ali je dobro kada se izmesaju generacije.

I ako se ne varam oni su napunili nocas malu salu, ljudi su cekali na stepenistu da udju kako neko izadje, plus bio je bogat merch svih bendova, majice, diskovi itd.

E da i zvuk je osurio u maloj sali, a to nije prakticno, video sam da i oni sada furaju tonca sa onim kontrolnim panelom i da ide po sali da steluje zvuk. Which is nice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar clanak, ali svi znamo da smo neisplativi, nismo u EU, pogotovo zbog kovid sranj sve je otislo jos vise u kurac i poskupelo sve. Tako da ono, evo dolazi nam 11. novembra Oliver Tree, on je nov i svez izvodjac, i rade ga Ruje, Exit radi No Sleep i dovodi jake didzejeve, a ja bih najvise voleo da tu ima prostora i za metal,  hip hop, jazz i ostale muzicke derivate, ali koliko para toliko i muzike. Jebiga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 minutes ago, azal said:

nista, moram da dovedem neko opskurno sranje da testiramo. da vidimo da li ce doci 300 rusa na behold...the arctopus. 

samo da pivo ne poskupi zbog njih. 

Kontaktiraj organizatore Changeover festivala, sve sto su dovodili tad je bilo relativno opskurno a krcate svirke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...