Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

On 5/31/2023 at 6:19 PM, VoivodBG said:

Novi Sad postao veci metal grad od Beograda, u kakvoj vremenskoj liniji zivimo, aiiiii

Zato sto Novosadjanima nije tesko da dodju na koncert/svirku u svom gradu, a Beogradjani ne mogu. Nemaju kako kuci, first world problem.
Drugi je mentalitet ljudi jer ce prvi jos i doci do Beograda ako treba, a ovi drugi za Novi Sad ni da cuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimmu1 jesi li siguran u tu tvrdnju? Bio sam na dosta manjih svirki gde su lale isprekakale iste događaje zbog raznih izgovora. Ne bacaj taj kamen dok ne spoznaš i susede. 😄

Mislim da ovde kod nas više vlada prvo problem neinformisanosti i lošeg reklamiranja koncerata, a opet i manjak mlađih naraštaja, jer preko njih bi mogla da se popuni ta rupa. Siguran sam da je i većina ljudi koji su slušali metal od kraja 80tih do sadašnjosti sa jedne strane izabrao život, okućili se, razvijaju karijere i eventualno se pojavljuju na ono što im se dopada. Ne treba biti Rogošić i uprti prstom vi ste krivi što nam je sve propalo, a na uništavanju metala se ovde sistematski radi još od gašenja Living room, Akademije pa i samog SKC, ne sećam se ni kada je bio neki koncert u velikoj sali. 

Ali mislim da će se to i sa vremenom promenit, evo Rusi ispadaju interesantan faktor, imaju para, uređuju događaje za njih i za nas, tako da nije sve tako crno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poprilicno sam siguran u tu tvrdnju posle nekih 16 godina aktivnog posecivanja svirki i koncerata.
Vlada nezainteresovanost i manjak volje. Sve treba da je servirano na tacni, a i onda se cesto zavrne nosom jer i tada nesto ne valja.
Kakva neinformisanost? Ljudi koji slusaju domace ili strane bendove iste i prate na socijalnim mrezama. Zna se veoma dobro ko na nasoj sceni ima svirku i gde. Ako si zainteresovan za ovu muziku svakako pratis te bendove da vidis ko gde svira ili sta izdaje sledece. Stvarno ne znam nikoga ko u danasnje vreme nema profil na nekoj socijalnoj mrezi i informise se iskljucivo preko nekog drugog (preporuke/informacije).
Mladjih narastaja ima (doduse ne toliko koliko kada sam ja bio u njihovim godinama) ali njima npr ne pada na pamet kao sto je meni da sednem u voz, odem za Beograd, odgledam koncert i vratim se prvim jutarnjim kuci.
Publike u Beogradu ili generalno Srbiji ima ali nije to isti zar kod ljudi kao sto je bilo pre 10+ godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, VoivodBG said:

@dimmu1 jesi li siguran u tu tvrdnju? Bio sam na dosta manjih svirki gde su lale isprekakale iste događaje zbog raznih izgovora. Ne bacaj taj kamen dok ne spoznaš i susede. 😄

Mislim da ovde kod nas više vlada prvo problem neinformisanosti i lošeg reklamiranja koncerata, a opet i manjak mlađih naraštaja, jer preko njih bi mogla da se popuni ta rupa. Siguran sam da je i većina ljudi koji su slušali metal od kraja 80tih do sadašnjosti sa jedne strane izabrao život, okućili se, razvijaju karijere i eventualno se pojavljuju na ono što im se dopada. Ne treba biti Rogošić i uprti prstom vi ste krivi što nam je sve propalo, a na uništavanju metala se ovde sistematski radi još od gašenja Living room, Akademije pa i samog SKC, ne sećam se ni kada je bio neki koncert u velikoj sali. 

Ali mislim da će se to i sa vremenom promenit, evo Rusi ispadaju interesantan faktor, imaju para, uređuju događaje za njih i za nas, tako da nije sve tako crno.

Ja samo da dodam da su Lale isključivo žitelji Banata. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

organizatorima je lakse i jeftinije da rade koncert u novom sadu, to je razlog broj 1. 

jeftiniji su klubovi i opustenija je organizacija. 

u novom sadu mozes da parkiras autobus pored kluba, u beogradu ne mozes. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je smejurija bend

VAŽNA OBAVEST! Nažalost, zbog lošeg zdravstvenog stanja dvojice članova benda, otkazuje se cela turneja i koncert (OTKAZANO) Suffocation u Beogradu! Žao nam je zbog novonastale situacije. U nastavku donosimo zvaničnu izjavu benda:
It is with deep regret that we have to announce the cancellation of our Summer June/July 2023 tour scheduled within Europe/UK. As you may know we previously toured Europe last month and during this tour a few members of the band suffered extreme physical strain resulting in injuries preventing us from returning back to the area less than a month from our previous tour.
Although it's never our intention to cancel any tour the health of our bandmates is key for continuing forward into the rest of the year and it's required that these members rest accordingly and recover from their injuries sustained during this tour. The physical strain that touring takes on the bodies of musicians manifests itself in many ways that are out of our control.
We have a lot in the works for the remainder of the year including writing and completing our new album and we look forward to returning to one of our favorite territories and fans in the EU/UK bringing you Suffocation at full strength, blazing and cranking alongside you all.
As you all know, Suffocation puts their all into our live show and we want to make sure fans get our all moving forward. Health and safety is our number one priority to ensure that we can bring it for you guys for the remainder of 2023 and beyond."

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dimmu1 na kraju dana svako ima pravo na svoje vreme da raspodeli kako želi. Na to niko ne može da utiče, i ja poprilično dugo idem na koncerte, ne samo metal i uvek mi je zanimljivo da vidim odzive publike, jazz, metal, rok, techno, svuda to varira i ima dosta faktora. Definitivno je zarada na prvom mestu, nisu više stvari pristupačne, koliko je naš standard čemeran. 

Pa postoji neinformisanost, nemaš vise medije koji najavljuju to širem auditorijumu koji se možda baš i ne cima jer nema ko da im preporuči, ja sam tako xy puta uspeo neke ljude da dovedem na bendove na koje ne bi otišli (npr Swans, Munley, Partiboi69, Polyhwy itd itd) tako da kada bi se organizatori više cimali oko postera po gradu, možda deljenja letaka po srednjim školama i fakultetima, neki tiktok account da rade zezalice od najava, sve to može da se iskoristi da bi se izreklamiralo kako valja i došlo do novih slojeva publike.

@azal tu si u pravu, nama su sva mesta za koncerte u centru, gde ne može ni kombi da stane, a kamoli dva busa. Ali opet sa druge strane ima NS i olakšice zbog ovog sa kulturom što je bilo, i siguran sam da im je jeftinije sve za izdavanje. Ali eto, ne prestajem da se čudim da punk-rock grad polako preuzima sve crne boje. I ne bunim se zbog toga. 😄
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih ja tu stavljao znak jednakosti među događajima skroz različitog tipa. Vidim da je taj Molchat doma neki post punk što svakako gađa mnogo širu publiku nego ekstremni metal bilo kog tipa osim ako nije neki mega poznat bend. A i verovatno su na to mahom došli Rusi. Na rejv ljudi baš i ne idu samo zbog muzike, nego i da se prozezaju, zgutaju, navataju neke ribe itd, izvođač je manje bitan, na metal ljudi uglavnom idu zbog same muzike.

Da, u Beogradu su svi prostori za svirke dosta nepristupačni za neku tour logistiku, a i generalno je sve malo skuplje nego u NS pa i bookiranje prostora i opreme. Osim toga, NS je geografski bliži nekim regularnim tour destinacijama poput Pešte pa je manji rizik izvođačima da ga probaju, a naravno tu je i faktor nešto agilnijih organizatora iz NS u ovom trenutku što mi ništa naročito ne smeta, najmanji problem spakovati se za NS ako ima nešto dobro da se čuje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, VoivodBG said:

@dimmu1 Pa postoji neinformisanost, nemaš vise medije koji najavljuju to širem auditorijumu koji se možda baš i ne cima jer nema ko da im preporuči, ja sam tako xy puta uspeo neke ljude da dovedem na bendove na koje ne bi otišli (npr Swans, Munley, Partiboi69, Polyhwy itd itd) tako da kada bi se organizatori više cimali oko postera po gradu, možda deljenja letaka po srednjim školama i fakultetima, neki tiktok account da rade zezalice od najava, sve to može da se iskoristi da bi se izreklamiralo kako valja i došlo do novih slojeva publike.

A kakve veze imaju ti bendovi koje si nabrojao sa zanrom zbog kojeg smo svi na ovom forumu? Jel ovde slusa neko metal muziku ili je yumetal ostalo samo ime, a sad se ludo provodi uz Partiboi69 (ko je to uopste? 🤣 )?
Ja tebi pricam o metal muzici koja je vecinom underground i extremnog zvuka. To ne slusa tvoj lokalni ortak koji slusa narodnjake pa ga vuces na Partiboi69 i on se tu vrhunski provede, nego neko ko je u vecini slucajeva sam dosao do tog puta, a ne zato sto si ga ti vukao na npr Suffocation koji se spominjao koji post gore.
Kakve reklame na tik tok-u, deljenja letaka po srednjim skolama i fakultetima i trazenja novog sloja publike. Gubljenje je vremena i gadjanje skroz pogresnih ljudi. Flajeri i promocije se rade na svirkama slicnog kalibra. Gde ti ako vec hoces da radis reklamu za festival/koncert gadjas publiku koja je vec nekim delom zainteresovana za iole slican ili barem neki ekstremniji zvuk. Zamisli da ides pa delis flajere za neku underground death/black metal svirku klincima po skoli koji su u fazonu sadasnjih popularnih Grand pevaca, repera ili pop pevacica. Muzika zbog koje bi svi trebalo da smo ovde u vecini slucajeva sama nadje svoju publiku, a ne da ti istu trazis za nju.
Ako vec radis promociju, to radis na pravom mestu, a na ovoj sceni koga ova muzika interesuje on je sam prati, a samim tim sami bendovi rade sami sebi najbolje promocije.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, dimmu1 said:

A kakve veze imaju ti bendovi koje si nabrojao sa zanrom zbog kojeg smo svi na ovom forumu? Jel ovde slusa neko metal muziku ili je yumetal ostalo samo ime, a sad se ludo provodi uz Partiboi69 (ko je to uopste? 🤣 )?
Ja tebi pricam o metal muzici koja je vecinom underground i extremnog zvuka. To ne slusa tvoj lokalni ortak koji slusa narodnjake pa ga vuces na Partiboi69 i on se tu vrhunski provede, nego neko ko je u vecini slucajeva sam dosao do tog puta, a ne zato sto si ga ti vukao na npr Suffocation koji se spominjao koji post gore.
Kakve reklame na tik tok-u, deljenja letaka po srednjim skolama i fakultetima i trazenja novog sloja publike. Gubljenje je vremena i gadjanje skroz pogresnih ljudi. Flajeri i promocije se rade na svirkama slicnog kalibra. Gde ti ako vec hoces da radis reklamu za festival/koncert gadjas publiku koja je vec nekim delom zainteresovana za iole slican ili barem neki ekstremniji zvuk. Zamisli da ides pa delis flajere za neku underground death/black metal svirku klincima po skoli koji su u fazonu sadasnjih popularnih Grand pevaca, repera ili pop pevacica. Muzika zbog koje bi svi trebalo da smo ovde u vecini slucajeva sama nadje svoju publiku, a ne da ti istu trazis za nju.
Ako vec radis promociju, to radis na pravom mestu, a na ovoj sceni koga ova muzika interesuje on je sam prati, a samim tim sami bendovi rade sami sebi najbolje promocije.
 

Što bi se samo sve svelo na posmatranje publike i koncerata iz metal miljea? Valjda nešto naučiš gledajući kako druge muzičke niše rade koncertne događaje i vidiš kako se njihova publika ponaša i pridobija. Nije poenta biti hermetičan, već otvoren da se na nove načine gradi publika, dobro je da nisi organizator, jer bi propao već. 😄

A za Partiboi69, imaš temu, ne budi lenj i edukuj se, biće ti život lepši kada uvidiš vrle radove gospodina, a možda mu i navratiš do stejdža na Exitu, prosvetliš se, pa rekneš sebi, život, život može da bude lep. 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, ja kad prodjem pored skola gomila neke djece nosi extreme metal majice. ja sam mislio da je odavno umro metal (bar medju mladjom populacijom), nerealno mi je da neko ko je rodjen 2005te lupam slusa neku 30+ godina staru mjuzu

 

evo dimmu primer, ne mogu generalizovati, al bas kad je bio ovaj Miscreance, krenuo na cert, prolazim pored nekih klinaca u Death majici. realno ja sam na taj cert isao jer je to nesto najblize tom ranom prog/teach death zvuku sto sad mogu da cujem, kontam da ta dvojica nisu imali pojma da se to desava.

 

kanali kako doci do ljudi su danas zajebana stvar, ljudi se informasu putem drustvenih mreza, ako ne prate promoteta/band , zajebano je da dodjes do ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...