Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

pa neko ako bas slusa neki bend, uvek ce naci pare za kartu

E pa vidis u tome je problem.

CIC, EG i kompanija ima 50-100 fanova koji bi i dupe dali da odu na koncert, ali to nije dovoljno.

Zato "manje poznati" bendovi treba da budu jeftiniji da bi i ljudi koji i nisu njihovi extremni fanovi dosli.

 

Ja sam na Soulfly isao pre par godina, znao sam cele dve pesme. :)

Ali, jbg bila je karta 700-800 kinti pa sam svratio. :D

 

Glenn Hughesa nisam ni slusao pa sam hteo u Dimitrovgrad jer je upad isto bio 600-800 kinti.

A ove godine je kod nas karta za njega bila 2000din..

 

ovo podseca na onu nesrecnu temu o navodnoj propasti metala,mozda je vreme za katanac...

haha, to sam ja otvorio posle castlea da ne bi gruvali njihovu temu. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa neko ako bas slusa neki bend, uvek ce naci pare za kartu

Pa da, zato i na koncert dodje 125 ljudi, sto dodju samo `fanovi`. Kad je karta 1500 niko ko to stvarno ne slusha nece tek onao da svrati. A da je 500 dinara, i da mu 2 ortaka kazu 'e brate dodji oni su do jaja' doslo bi vise ljudi.

 

Uostalom uzmi ovo sada. Pre 2 meseca u roku od 2 meseca su bili In Flames, HammerFall i CoF, i to od 3 razlicite agencije. I sad opet u mesec dana imash Cynic, Amon Amarth, Exit metal stejdz, JOP i josh nesto ne secam se sta ima. Pa da je 500 dinara ne bi se rasprodalo sve a ne po ovim cenama ...

 

A dodaj na to da ja recimo idem na vecinu koncerata kod nas, ne sve ali ono, gledam sto vishe, a sad na nista od ovoga sto ide necu ici, niti bi ishao na JOP jer treba keshirati put u inostranstvo i onda dobijesh da svako ko planira da ide na letovanje nece ici na koncert jer nema za oba. I jos sve u sred ispitnog roka. Nije nego ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su se mnogi ljudi zasitili koncerata, pa zato nisu spremni da izdvoje previše novca. Naročito kad isti bend dolazi ponovo - videli ga jednom, pa im se ne dolazi drugi put. Ovim ne napadam publiku - ljudi zaista nemaju para za bacanje, a nažalost, ispostavi se da za mnoge koncerte budu bačene pare. Da sam znao koliko ću se smoriti na COF, ne bih ni lud dao 2000 dinara. HammerFall i Evergrey sam gledao dvaput i nemam želju da ih gledam ponovo, jer znam da neću ništa novo zanimljivo od njih videti. Sa druge strane, mnogi bendovi koji su stvarno jaki uživo i koji uvek imaju šta zanimljivo da ponude u set listi i ukupnom nastupu, uglavnom ne dolaze kod nas, ili ih najave, pa otkažu (osim Maidena, jedino se oni izgleda uvek isplate). Da nisam išao na Saxon i Iced Earth u Zagreb, ne bih ni znao šta je pravi koncert. To je bio jedan od onih koncerata koji te, i pored ekstremne zagušljivosti i prenatrpanosti sale, teraju da izdržiš do kraja. Da su u SKC-u na HammerFall-u vladali takvi uslovi, ja bih izašao na pola koncerta i ne bih se ni vraćao. Problem je što kod nas u poslednje vreme najbolju prođu i imaju koncerti bendova koji malo šta zanimljivo mogu da ponude uživo, dok ove druge, koje je zaista milina gledati, promoteri ne dovode zbog neisplativosti, ili zbog svađe sa menadžerom koju su najverovatnije sami isprovocirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije relano da karte, cak i za manje bendove, mogu da kostaju 500 kinti kao i to da bi sa tom cifrom doslo 5x vise ljudi, doslo bi max 30-40% vise ljudi. u budjavom festu u zemunu za sabane gajdu i naleta je karta 400-500 din, kako onda strani bend toliko da kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako postoji etika u branši, kao na primer sa devojkama - ako vidiš da je neki bend već na putu da se dogovori , pa nemoj ga "skidati" drugome majka mu stara, kao što ni ti ne bi voleo da tebi neko "skine" ribu, jel... Ali pretpostavljam da tu sada ima mnogo istorijskih i ličnih detalja koji su nam nepoznati, što je u neku ruku normalno.

Mesas babe i zabe.

Ili bolje receno - posao i zadovoljstvo.

Ne mozes porediti nesto emotivno,sa necim poslovnim.

 

 

@Frubi:

Imas primedbe na "kradju" koncerata,"biding" i to.

OK,razumem.

 

Pitanje za tebe:

A sto onda ne pricas ovde ljudima kakva je situacija bila kad ste prvi put doveli Blind Guardian u Beograd?Tu nije bilo malo "prljave igre",a?

Ne pricam by the way o "prljavim igrama" sa organizatorima iz Srbije,vec na one druge (znas i sam koje).

 

 

 

Ja sam isao ne Machine Head koji je bio 400-600kinti ne secam se, purple je bio isto neka sica oko 1000kinti valjda..

I onda su se 2000 i neke pojavie takve "organizatorske agencije", (pod navodnicima je zato sto nemaju cak ni svoje kancelarije. :) ) i traze mi 25eur za IF, ili tako neki "poznati" bend?

A jel si ti Kirce bio ovde na forumu,kada se pre par godina povela prica (da te podsetim - Herr_Wolf je otvorio temu,tj. poveo to pitanje) ZASTO Legacy imaju tako skupe karte za koncerte?Od po 2000 din.?

By the way,2000 din. je pre par godina bilo ko sad 2500 recimo :da:

 

Da li se secas toga? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije relano da karte, cak i za manje bendove, mogu da kostaju 500 kinti kao i to da bi sa tom cifrom doslo 5x vise ljudi, doslo bi max 30-40% vise ljudi. u budjavom festu u zemunu za sabane gajdu i naleta je karta 400-500 din, kako onda strani bend toliko da kosta.

pa ni njima nije doslo 300 ljudi sta pricas.

U taj prostor se uglavi 80+ljudi i ude krcato.

 

A jel si ti Kirce bio ovde na forumu,kada se pre par godina povela prica (da te podsetim - Herr_Wolf je otvorio temu,tj. poveo to pitanje) ZASTO Legacy imaju tako skupe karte za koncerte?Od po 2000 din.?

By the way,2000 din. je pre par godina bilo ko sad 2500 recimo :da:

 

Da li se secas toga? :D

ne secam se sta sam juce jeo a ne neke teme od pre par godina. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dezurni dusebriznici bi mogli prestati citati ovu temu...

Kad smo vec kod toga...

 

Oni koji ce da dodju na temu i samo napisu "Jebite se (ovi ili oni)","Pusite mi kurac vi iz (ove ili one agencije)" i slicno - neka U SIROKOM LUKU zaobidju ovu temu.

Kao i oni sto samo potpaljuju vatru "Ajde,ajde,iznosite jos prljavog vesa,zelim da citam o tome,ko da je ovo Skandal" - i za njih isto vazi.

 

 

bljuvanje vatre na root-u...dobra stara vremena :D

Hah,da,sto kaze grob - tad je isao svako zivi.

Pa i ja,koji nemam veze sa Root-om :lol::redface:

 

 

zakatanci ovo,leba ti

Mislim da je i u interesu organizatora (koji god da je u pitanju) da cuju malo "sta narod kaze" na sve ovo,tako da polako sa tom idejom :opusteno:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сећам се ја те теме, а сећам се и теме где су се жицкале паре за Легаси...

Сећам се и ко је отворио ту тему...

А сећам се и промотивног плаката који сам, за ту кампању, направио ја (јер ми је стало до сцене, курца, палца)...

 

legasi.jpg

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

Ćitao sam ovo par dana,i šta da kažem,svi su mi se ogadili,i organizatori,koji su se sad pokazali tako neprofesionalno i klinaćki,da je to strašno.Pa vi bre ne da niste organizatori,nego samo ko zadnje kurve gledate ko će kome nož u ledja da zabije...pa nije ni ćudo što je Šmir popizdeo,ili što vam oni circleovi upućivaše mrke poglede...nije scena kriva,scena postoji,postoje i fanovi,nego vi sve ujebavate.

Kažete,sve radite zbog fanova,a kad se ne skupi dovoljno ''fanova'',onda istim tim fanovima jebete majku.Onaj Elldamar je prvi, sa homoseksualnom ekstazom uživo da opljuje ljude koji nisu došli na distrakshn i jos neke koncerte,bre,bez vaših organizacija,nije bilo bog zna šta koncerata,al bar se išlo,i išlo se za normalne pare.SRAM DA VAS BUDE,sve,gori ste od židova.aJ DA ovako jebavate neke strance,nego svoje,srbe,mizerije ste.Razoćaran sam opako.U sve.

Gade mi se i ovi što sad kenjaju kako se oni razumeju u organizaciju,treća lica,pogotovu ova Zmyche,ONA ZNA,ma idi begaj,izvoli pa osnuj organizaciju,pa onda drži predavanja i glumi pamet.I ne jedi ćips dok kucaš,ne valja masnim prstima,tapkati po tastaturi,a i ćips nije zdrav.

Sramotno je što niko od vas,dok se frubi i ovaj drugi nisu oglasili ii zneli svoja govna na videlo.Svi ste im se šlihtali i lizali ćmarulje,niko se nije žalio..a sad kad su govna isplivala,idemo,trkamo se ko će više da filozofira.Odvratni ste mi.

 

Lex je kul lik,verujem da su ga u organizaciju uvukli,jer su mu obećali dobre pićke...ali i njega su sigurno zajebali...nego fin je dećko pa neće da kaže.Poštujem.

Još nešto,Milan Rakić je kralj,ćovek je za male pare dovo tucete dobrih bendova,nokturnal mortum,vatain,horna,arkona,za pare za koje sam gledo te bendove,u beogradu,karta ne bi bila ispod 1500-2000 dinara da ih neki od ovi dvojica trebali da dovode.tO JE LJUDINA!Nikad nije izneverijo fanove,a ni majku Srbiju.

 

LALA FOR LIFE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je sada konacno dosao trenutak da i ja kazem ono sto me gusi i mori u poslednjih par godina ...

 

BLA BLA BLA

 

ende.

 

:pivopije:

 

 

Iskreno ovo sve je sramota, i zaista bjedno. Ne mislim na to sto si napisao, nego na cinjenicu da to pises javno. To su stvari izmedju nase dvije kompanije, odnosno da budem konkretan izmedju mene i tebe. Zasto se u svojo ovoj prici pojavio yumetal, i dijeljenje ovoga sa ljudima nije mi jasno!!!! Zlatka i mogu da razumijem jer, covjek je imao konkretan problem izazvan nasom neazurnoscu, ali ovu salvu uvrijeda i iznosenja stvari koju su prosto degutantne, ne shvatam.

 

Ne zelim da ulazim u raspravu u vezi ovoga jer ne zelim da Terra Nostra bude dio ovakvog nacina komuniciranja, zao mi je sto je i Bobo pisao nesto ali vjerujem da je bio isprovociran, i sve sto imam reci je sledece:

 

1. Promoteri su ovdje precjenjeni, mi smo samo obicni likovi koji dovode bendove koji svojom MUZIKOM prodaju karte!!!

2. Svi mi imamo dvije opcije, da se ponasamo profesionalno i budemo svjesni kolike troskove imamo, ili da se bavimo filozofiranjem, licemjerstvom zvanim "iskreni neiskreni".......!!!

3. Sve vas razumijem sa dobronamjernim i manje dobronamjernim savjetima, ali morate da shvatite da mi imamo svoju poslovnu politiku, za koju mi na kraju odgovaramo. Upravo ona ce da proizvede ili prosperitet, il bankort firme.

4. Ljudi nemojte da nam pridajete previse paznje, mi nismo ti koji prave pjeseme, mi samo dovodimo i organizujemo koncerte nije to nista toliko bitno sto mijenja iz korijene sliku o sceni, posebno ne Terra Nostra koja se ne bavi organizovanjem domacih koncerata.

 

 

Za ovim nema potrebe, i mi necemo biti dio toga. Kao i do sada, samo cemo da organizujemo koncerte i that's it. Nema velike filozofije, teorije zavjere i slicnih budalstina.

 

pozz

Edited by 84_KRIK
svi znamo sta pise u tom postu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su stvari izmedju nase dvije kompanije, odnosno da budem konkretan izmedju mene i tebe.

Onda i ovi sto imaju po jedan red malina u dvoristu imaju kompaniju za proizvodnju hrane.

Ne znam kako moze normalan covek da objasnjava kako je u tom poslu sareno, nekad dobitak a nekada gubitak, a kasnije da nabroji koncerte na kojima su bili u gubitku, a nigde koncerata gde je bilo dobitka. Gubitak? Da li ste se pitali koliki ste gubitak napravili obicnom narodu vasim bahatim i pompenznim najavama za Castle festival? Ako bi sabrali pojedinacne gubitke u smislu uzimanje odmora samo zbog toga i slicno, doslo bi se do racunice da je veci gubitak u narodu nego Vas. Kako to niste imali u vidu kada ovo sve radite samo zbog fanova?

Bidovanje? Imate obraza da izjavite kako je to trziste i toboze konkurencija? Umesto da obican narod (od koga sve zavisi) oseti boljitak, naprotiv dobije po dzepu. Zamislite da taj bidovani novac upotrebite za unapredjenje uslova na koncertima. Ali cemu to, kada su Srbi stoka i ne zasluzuju bolje.

Neko, ko je veoma upoznat sa koncertnim situacijama ovde, izjavio je na temi o Sonati, kao je veoma skup bend i da nema sanse da dodju ovde. Koliko vidim sada dolaze. Nesto mi maglovito ko je to izjavljivao. Ako se neko seca neka upotpuni.

 

Frubijevo izlaganje je na nivou : Ma cu da reknem, ma ima da reknem... i naravno nista nije rekao, samo je zagolicao mastu i sluzi samopromiciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Promoteri su ovdje precjenjeni, mi smo samo obicni likovi koji dovode bendove koji svojom MUZIKOM prodaju karte!!!

2. Svi mi imamo dvije opcije, da se ponasamo profesionalno i budemo svjesni kolike troskove imamo, ili da se bavimo filozofiranjem, licemjerstvom zvanim "iskreni neiskreni".......!!!

3. Sve vas razumijem sa dobronamjernim i manje dobronamjernim savjetima, ali morate da shvatite da mi imamo svoju poslovnu politiku, za koju mi na kraju odgovaramo. Upravo ona ce da proizvede ili prosperitet, il bankort firme.

4. Ljudi nemojte da nam pridajete previse paznje, mi nismo ti koji prave pjeseme, mi samo dovodimo i organizujemo koncerte nije to nista toliko bitno sto mijenja iz korijene sliku o sceni, posebno ne Terra Nostra koja se ne bavi organizovanjem domacih koncerata.

 

 

Za ovim nema potrebe, i mi necemo biti dio toga. Kao i do sada, samo cemo da organizujemo koncerte i that's it. Nema velike filozofije, teorije zavjere i slicnih budalstina.

 

pozz

 

 

Vase ponasanje ocigledno nije profesionalno. Da ste profesionalni znali biste sta je saradnja i koordinacija i koliko toga dobrog ona moze da donese.

 

Poslovna politika ukoliko dovede do bankrota nije dobra poslovna politika, stoga joj je valjda cilj da bude prosperitetna, zaista ne znam sta je ovo pod brojem 3 trebalo da znaci...

 

Vi SAMO dovodite bendove? Ja mislim da to nije samo, pogotovo ako nabijate nenormalne cene, i ukoliko stalno otkazujete koncerte... Tako direktno uticete na scenu, jer bendove na tu istu srpsku scenu i dovodite.

 

Ja mislim da je ovo jako dobra tema da se rasprave neke stvari i da se metal javnost upozna sa pricom i Legacyja i TN jer se i previse govorkalo o tim stvarima poslednjih godinu dana (i vise)...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću otići na svaki koncert koji mi se dopada, svejedno da li ga organizuje Legacy ili TN, jer su mi omogućili da vidim neke stvarno do jaja bendove. A u kakvim su odnosima me ne zanima, u suštini nisam nijednom ni osetio da nešto tu na mene posebno utiče, iako sam skapirao ove stvari još posle Legacy festa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajna rasprava, prava stvar za sve voajere Srpeske metal scene.

 

Stoji to da sada godisnje dodje nekoliko bendova za koje ruku secem i te fore,

a stoji i tuzna cinjenica da moram da izaberem 2-3 koncerta godisnje na koje cu i otici :(

a 'srecan" sam i ako toliko uspem.

 

Ispade da su mi drazi certovi nekih teskih underground bendova koji dolaze iz drugih drzava , jer svirke budu jeftinije i sl.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

vala bas. Nekad nije bilo uopste koncerata i bili smo srecni ko mali majmuni kad nas poseti bilo kakav strani bend a sad se ne mozes okrenuti koliko bendova ima a ljudi imaju para jedva za dva koncerta godisnje. Malo je nerealno dovlaciti toliko bendova ako ces i kao organizator biti u minusu a i ako ljudi (za koje zelis da dodju i na sledeci koncert koji organizujes) ne mogu da dodju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Promoteri su ovdje precjenjeni, mi smo samo obicni likovi koji dovode bendove koji svojom MUZIKOM prodaju karte!!!

 

pozz

 

 

Kahm ... apsolutno pogrešno!

 

Zbog ovakvih pristupa i načina razmišljanja smo sada u problemima ... ili još preciznije da kažem STE u problemima.

 

Zlatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...