Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Jao. Jao, JAOOO!!!

 

Stvarno ako mislite da ste SAMO, onda ostanite SAMO to. Jbt... Čitam ovo sranje i plače mi se. Dođe mi da nikad više ne odem nigde osim u lokalni klub za 200 dindži da gledam ortake i perspektivan podmladak od kojeg ima šta da se čuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Šefovi diplomatija EU složili su se da se za građane Srbije ukinu vize do kraja godine, odlučeno je juče na sastanku u Luksemburgu. To je ujedno prvi put da je postignut konsenzus kada je reč o Srbiji. Na putu Srbije ka belom šengenu ostala je samo praktična primena mape puta za viznu liberalizaciju. Međutim, dvočasovna dinamična rasprava vođena je i o odmrzavanju prelaznog trgovinskog sporazuma. Holandija je donekle ublažila stav i predložila da se odobri deo sporazuma, dok su ostale članice bile za to da se odmrzne ceo sporazum. Ova odluka odložena je za 18. i 19. jun kada se održava samit šefova država i vlada EU." Blic

 

Pa lepo bez cimanaja za vizu, pravac na neki koncert u zemlji u okruzenju za pristojne pare. Ovo bi valjda trebalo bar malo da utice na razmisljanje promotera. A ova rasprava moze da se vodi do sudnjeg dana, i opet nece imati rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, konacno i taj dan da svane i da dodje kraj lazima...

Za organizatore: Ne zelim vise da kudim TN, jer dok sam jedini ukazivao koja su oni rak rana ove scene, svi su me pljuvali. Sad je dovoljno da iscitate temu za ovogodisnji W.O.A. Metal Battle pa da imate u vidu kakve su tu zavrzlame da i Kusturica moze neki soc film da uradi na tu temu. Za Legacy ne bi da pricam nista, jer nisam imao nikakvih iskustava sa njima...

Za forumase i moderatore: Nije prvi put da se kritikuje od strane moderatora kad neko malo ostrije iznese svoje misljenje na neku temu, ali su takve akcije prilicno ucestale kad neko dokaci TN, i bendove povezane sa njima. To i nije cudno jer vecina iz TN su isti ti moderatori, pa dolazi do tragikomicnih situacija kad se brisu neki "problematicni & kompromitujuci" postovi, pa nakon toga takva osakacena tema izgleda bas jadno i besmisleno...

A sad za sve vas: Nakon milionitog jubilarnog "spasa scene" namece se jedna ideja: PODRZIMO RASPAD DOMACE SCENE!

1. Bojkotujte svirke domacih bendova,

2. Bojkotujte svirke stranih bendova na domacem terenu,

3. Ne kupujte u CD Shopovima gde se prodaju domaca izdanja,

4. Ignorisite bilo kakve apele za "Spas Scene", posto je ona i onako nikakva i ubrzacemo joj kraj,

Do Konacne pobede, Do konacnog raspada !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste uglavnom debili i usrane tracare i treba da vam probadne metal i svi da izgorite u plamenu!

 

Koga boli kurac ko kako sta radi?! Metal koncerti su meni ( a vjerujem i svakom ko je cist u glavu) najobicniji vid zabave, odem izmajmunisem se, popricam sa ljudima, vratim se kuci i svoj zivot nastavim dalje...apsolutno me ne interesuje ko sta organizuje(interesuje me ali iz nekih drugih razloga, ne ovih koje vi ovdje navodite...), kao sto me ni ne interesuje kad odem u market da kupim hljeb i mlijeko, kako je taj gazda marketa dosao do tog mlijeka, da li je fer prema gazdama ostalih marketa da li se oni jebu u supak medjusobno...apsolutno me ne interesuje... I sve dok ne prestanete da brinete tudje brige i svoje neuspjehe zivotne i poslovne ne prestanete prepricavati ljudima kao posljednje babe, bicete smijesni i jadni.

Organizatori to treba da shvate kao i svaki drugi posao, publika kao i svaku drugu zabavu i svako svoje brige da brine... a u stvari sto bi?! ajde pljujte se jos malo, metalci ionako vole cirkus :rockdevil:

 

 

"Majmun na biciklu, majmun na biciklu" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi ste uglavnom debili i usrane tracare i treba da vam probadne metal i svi da izgorite u plamenu!

BLABLA

Sta reci?

Samo smo tebe cekali da nam objasnis ko su i sta su ljudi na ovom forumu :mhihi:

Hejtuj negde drugde leba ti, ovde ima i kvalitetne rasprave o problemu.

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizatori to treba da shvate kao i svaki drugi posao, publika kao i svaku drugu zabavu i svako svoje brige da brine...

 

E, vidis, u tome i jeste stvar. Ono sto je za nekoga posao i izvor prihoda je za drugog zajebancija i neobavezna zabava. Tu nastaje problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizatori su alavi, to je glavni problem. Pa će posle Frubi opet da kuka gde god stigne, od Yumetala do Rogošićevih kataloških-toalet-papir-glasila, kako publika ne valja, kako neće da podrži scenu, kako je, zaboga, za Destruction/Candlemass prodato samo 450 karata. Ne seri?! A cijena? Prava sitnica, 1000 dinara, te 2005. godine. Eeeeej. 1000 dinara sada nije malo, a kamoli pre četiri godine.

Dakle, gospodo draga, i iz Terra Nostre i iz Legacy-ja, a i svi ostali koji sebe tako ambiciozno nazivate PROMOTERIMA, kada budete sagledali realne potencijale tržišta i to ukrstite sa tržišnom veličinom bendova koje dovodite-shvatićete da ne možete da formirate cene po principu "Ma, udri odokativno, što više to bolje" i da niko nije lud da za recimo Prong da 1400 dinara ili za Sonatu 2400 (Eeeeeeeeej, aloooo, Zemlja zove Terra Nostru, anybody hear?!!!!) osim tvrdokornih fanova, a takvih nema dovoljno da koncert zaista bude isplativ.

I nemojte samo da krenete sa žalopojkama o tome "Mi imamo ove troškove, mi imamo one troškove". Imaju ih i promoteri u okruženju, a tamo karte često budu mnogo jeftinije nego ovde. Možda ste vi umislili da je Srbija napredna i prosperitetna zemlja, možda ste umislili da imamo standard bolji od norveškog, možda gotivite Koštunicu pa ste zbog toga izgubili dodir sa realnošću, ali pogodite-Srbija je govno od zemlje i ljudi nemaju pare za 'leba i osnovne potrebe. Dok god budete odbijali da sagledate stvari na racionalan način, koncerti će vam propadati i svi će vam biti krivi, osim vas samih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sha:

 

Baš.

Kak'a bre Sonata za 2400.

 

I mnogo me bre nervira kad sam čula da Dom Omladine sad kao neće da pravi mjetal svirke, sad su mi pa oni fensi, sunce im krvavo. To nas opet ostavlja u ćorsokaku sa Velikom salom SKC-a onakvom kakva je, neakustična i zagušljiva, koja i dalje diktira cenu zakupa prostora za koncerte tog gabarita onako kako trenutačna uprava želi i nalaže. To je zimi. A leto k'o leto, pola ljudi nije tu, jeste da su bašte na raspolaganju, ali su i festivali konkurencija, a para nikad manje, pa ćemo se ćerati...

 

'Bem ti zemlju.

 

Stvarno bre neću više da čitam samo se nerviram bzvz, aj

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad, komplikovano je naći neku zlatnu sredinu i izvagati između najjeftinije moguće cene karte i najvećeg realnog broja ljudi. Sećam se recimo teksta iz nekog našeg metal časopisa, koncert W.A.S.P.-a u Bugarskoj pre 5-6 godina, 4.000 ljudi došlo, ali cena karte 10€. Opet, u Bugarskoj je metal popularniji nego kod nas, ko će ga znati da li bi po toj ceni i kod na sdošlo toliko ljudi, dakle to je jedna još šira diskusija.

 

 

Za sada je najbitnije da to bidovanje mora da prestane, i da, ako ne mogu da sarađuju, bar da ne pokopavaju ove druge i same sebe, i time ujedno doprinose propadanju koncerata i izazivaju duševni bol kod fanova. :D

 

 

Vi ste uglavnom debili i usrane tracare i treba da vam probadne metal i svi da izgorite u plamenu!

 

Koga boli kurac ko kako sta radi?! Metal koncerti su meni ( a vjerujem i svakom ko je cist u glavu) najobicniji vid zabave, odem izmajmunisem se, popricam sa ljudima, vratim se kuci i svoj zivot nastavim dalje...apsolutno me ne interesuje ko sta organizuje(interesuje me ali iz nekih drugih razloga, ne ovih koje vi ovdje navodite...), kao sto me ni ne interesuje kad odem u market da kupim hljeb i mlijeko, kako je taj gazda marketa dosao do tog mlijeka, da li je fer prema gazdama ostalih marketa da li se oni jebu u supak medjusobno...apsolutno me ne interesuje... I sve dok ne prestanete da brinete tudje brige i svoje neuspjehe zivotne i poslovne ne prestanete prepricavati ljudima kao posljednje babe, bicete smijesni i jadni.

Organizatori to treba da shvate kao i svaki drugi posao, publika kao i svaku drugu zabavu i svako svoje brige da brine... a u stvari sto bi?! ajde pljujte se jos malo, metalci ionako vole cirkus :rockdevil:

Uglavnom te razumem, mada za najobičniji vid zabave uopšte ne moraju da dolaze strani bendovi, dovoljne su nam ove lokalne svirke, ne trebaju ni svirke, skupi se ekipa, cirkamo u KSTu, Riđi vrti jedne te iste stvari, zezanje, ali jedno pitanje, ovo u vezi marketa...

A da saznaš da je gazda tog marketa u kome kupuješ mleko ponudio proizvođaču neku nenormalnu cenu kako neko drugi ne bi uzeo za svoj market po normalnijoj ceni, i onda ti svaki dan moraš da plaćaš mleko 100 umesto 50 dinara? I onda tako proivod po proizvod i dobijemo na naš standard cene kao u EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neka neki moderator obrise ovaj post.Tolko sam bio pogodjen ovom raspravom da sam napisao gomilu gluposti i tek posle skontao da vezu s mozgom nemaju...

 

samocenzura

Edited by East

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za forumase i moderatore:

Nije prvi put da se kritikuje od strane moderatora kad neko malo ostrije iznese svoje misljenje na neku temu, ali su takve akcije prilicno ucestale kad neko dokaci TN, i bendove povezane sa njima. To i nije cudno jer vecina iz TN su isti ti moderatori, pa dolazi do tragikomicnih situacija kad se brisu neki "problematicni & kompromitujuci" postovi, pa nakon toga takva osakacena tema izgleda bas jadno i besmisleno...

Modovi smo Laza i ja. I nijedan ni drugi nemamo veze sa TN ni Legacyjem... sta prdis?

 

A sad za sve vas: Nakon milionitog jubilarnog "spasa scene" namece se jedna ideja: PODRZIMO RASPAD DOMACE SCENE!

1. Bojkotujte svirke domacih bendova,

2. Bojkotujte svirke stranih bendova na domacem terenu,

3. Ne kupujte u CD Shopovima gde se prodaju domaca izdanja,

4. Ignorisite bilo kakve apele za "Spas Scene", posto je ona i onako nikakva i ubrzacemo joj kraj,

Do Konacne pobede, Do konacnog raspada !

s to bi sada neko bojkotovao domace bendove?? Kakve oni veze imaju sa stranim koncertima?

Cena svirki domacih bendova je 100-200kinti, de ces manje??

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

84_Krik@ Ne secam se da sam pominjao tebe, ali Elderane i Lex sigurno jesam. Drugo moderator 84_krik pre nego sto opomene druge da "prde" nek prvo se malo informise o razvoju teme pa tek onda nek se tako kulturno izrazi...

Uruk hai@ chestitam, nastavi samo tako :D

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam jedno veliko pitanje...da li postoji neko drugo mesto za svirke u beogradu? bez sanka, bez bine samo prostor ,jer najradije bi sponzori koncerata metal i rock jebade bile pivare a nama je veliki minus ,sto nikad nemamo sank ,em ultra skupo pivo em organizator nema vajde od toga,a gotovo sam siguran da samo od piva moze da se umanji cena karte za duplo ,chak eldamar i sima mogu da posvedoche o nekim svirkama u Paracinu gde je ulaz za dz i samo od piva isplate svim bendovima i ostale troskove+svi su srecniji i bolji im je provod jer popiju vishe :)+vishe ljudi

@za madjare sam citirao chanka koji je to izjavio za madjare ako sam ikog uvredio stvarno mi nije namera chak sta vishe devojka mi madzarica haha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino neka beton hala, tipa ona na Nbgdu...

 

Ima tu sad druga dimenzija problema - ljudi treba da znaju mesto. Jbg, u tom smislu SKC i ostala širokopoznata mesta imaju neverovatnu prednost. Drugo, u centru su, pa je logistička povezanost sa svim delovima grada stvarno dobra. Ovako, da odeš u neku beton halu na predgrađe, onaj ko npr stanuje u Železniku se sjeb'o u startu jer nema prevoz kući.

 

 

Ma nego 'ajde da vrebamo ove nedovršene objekte, investitorima hoće da oduzmu to, a ako izdaju za neku sića lovu dobili su društveno odgovorni projekat :P tipa bio je onaj stambenjak napušteni u Voje Ilića dugo, mora da ima još neki takav... Jedan strujni ormar, i cepaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

84_Krik@ Ne secam se da sam pominjao tebe, ali Elderane i Lex sigurno jesam.

Opet kazemm, prvo se informisi pa javno prozivaj. (prdi :P:) :))

Svaki moderator ima permission na odredjenom podforumu.

Ovi ostali mogu samo da pisu na temama i nista drugo.

kao sto rekoh SAMO laza i ja mozemo da moderisemo ovo. (i Demonic ali ne verujem da ce se on bahcati sa vama)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI

84_Kriće, Laza za razliku od tebe nikad ne briše moje postove,osim ako nisu preterano bezobrazni,ili perverzno nastrojeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeej. 1000 dinara sada nije malo, a kamoli pre četiri godine.

Svaki koncert se najavljuje bar dva meseca ranije. Jebeš čoveka koji za toliko vremena ne može da skupi jebenih 1000 dinara, a to je još i najniža cena gledanja nekog benda. Finansijska situacija jeste teška, ali nemojmo preterivati. Ako neko ne može za dva meseca da se skrpi za soma dinara, od čega živi, kako se hrani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najmanji problem je 1000 din za dva meseca.. problem su 3-4 vezana dogadjaja po za koje treba roditi 100e da se posete :)

a publika ni na svirke koje su 200-300 dinara ne dolazi a kamoli na skuplje ;)

 

sto se tice toliko pomenutog root-a, on je bio 350din kad je euro bio fazon 65.. pa sad razmislite zasto ste svi bili na njemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Svaki koncert se najavljuje bar dva meseca ranije. Jebeš čoveka koji za toliko vremena ne može da skupi jebenih 1000 dinara, a to je još i najniža cena gledanja nekog benda. Finansijska situacija jeste teška, ali nemojmo preterivati. Ako neko ne može za dva meseca da se skrpi za soma dinara, od čega živi, kako se hrani?

 

A da pita tebe ćika Peca nešto,koliko ima samo publike u proseku 16-19 godina,koji ne rade nigde i koje finansiraju roditelji,ćija je plata circa 200evra,i koji imaju pun kurac izdataka.Nije malo,ako će mu da ti za 2-3 koncerta godišnje,ali davati,pa i tih 1000 dinara,za svako govno koje se dovede je mnogo.

 

Pogledaj,koliko samo dnevno ćovek treba da izdvoji za namirnice,za 3-4 usta u kući,korpa ne izadje ispod 1000 dinara,koje bi neko dao da vidi neko gnjilo govno,koje kad vidi koliko ljudi ima odradi tezgu i marš u pićku materinu.

 

Drugo,u SRBIJI,odavno nepostoji srednja klasa,ili imaš siromašne,ili bogatune.A retko koji bogatun će ići da gleda neki od bendova koji se dovodi,ili daleko bilo da sluša metal uopšte.Ljudi koji mogu da isprate,ispratiće,ali sad svaki koncert...Pogledajte,koliko firmi propada.Iz mog auto servisa,ja lićno sam moro da otpustim dve ćistaćice,ekonomistu i dva radnika,mehanićara...verujem,posle otkaza,sigurno će ići na koncert onih u skcu u julu da speru tugu sa duše.Masa ljudi se otpušta,plate se režu,sve se svelo na goli kapitalizam i izrabljivanje...I onda dolaze organizatori,u najgore vreme sa redaljkom koncerta,što Maksa ćatović,što ovi klinci,što old school Zlatko...

 

I nek se najavljuju i pet meseci unapred,ako se nema para i ako imaš mnogo važnije prioritete,jebo koncert.Da sam student,pre bik dao za nki vazan ispit,koji će mi sutra pomoći za bolji poso i sve,nego da gledma neki death metal kurac i slićno.

 

I to što organzatori kažu,rade zbog muzike,ne zbog para,ma idi begaj,i kurva se jebe sa 100 njih jer voli,a to što joj plate i ima tarifu,nema veze.

 

Svi serete,svako na svoj naćin.

 

Za mene,najjaće je bilo vreme kad su Zlaja,Kiza Betmen,organizovali one svirke tipa Goblini,KBO,Trula Koalicija,Hard Core...Direktori...tad koliko god bilo teško vreme,mogo si se istališ i za pivo i za kartu,a danas...sodoma i gomora.

 

Samo ću ovo reći,niko od ljudi iz Terra Nostre i Legacyja ne zna šta je pravi posao,rad na leđima nikad nisu osetili,i nemoj da mi prićate o mukama koje imate da ugovorite koncert,sve je to go kurac.Nego,motiku u šake,i da se rinta da vidite šta je posao,a ne da trotumidite ovde kako ste vi ljudi koji su ovaki ili onaki,jadni vi...

A vaše menadjerske fuckultete i ostale poslovne gej škole zajebite...jaku ste granu izabrali u pićku materinu...ne zna se ćega više ima u ovoj napaćenoj zemlji,kvazi japija ili bitches sponzoruša...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...