Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

Prvo zvanična informacija sa pozicija Living Rooma:

Prvo: Da je otkazan koncert sam saznao od ljudi zaposlenih u Living Roomu (od kelnera) koji je pokušao da nekako naruči još karata jer je tog jutra (četvrtak) prodao poslednje karte - bilo ih je 30 - i onda je on od nekoga negde i nekako čuo kako će koncert biti otkazan. Meni se ni do dan danas niko iz udruženja građana Terra Nostra nije javio da mi kaže šta se dešava i da li je koncert otkazan ... vrlo ozbiljno?

Drugo: Da bismo počeli da vraćamo pare moraju da se kod nas pojave oni koji su zakazali koncert i da nam objasne šta i kako da radimo. Ovaj koncert nije zakazan preko ovog foruma :rockdevil: .

 

Sad privatno:

1. Savatage sam u Beogradu radio JA. KST je bio prostor koji sam zakupio.

2. Nije bilo 500 ljudi ...

3. Tačna je informacija da sam pukao 2000dem (tada su bile marke). To je čovek koji je to objavio čuo od mene, direktno, i to je istina.

4. In Flames bi se održao i bez Terra Nostre, i to za manje para ... udruženje građana Terra Nostra je postalo čuveno u bukersko-promoterskim krugovima u Evropi ne samo po nenormalnoj količini otkazivanja koncerata već i po bidovanju (licitiranju), tj. dizanju cene bendova ... ali to je sve jedna mnogo veća i dublja priča.

 

Zlatko Jošić

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je sada konacno dosao trenutak da i ja kazem ono sto me gusi i mori u poslednjih par godina ...

 

Prvo vezano za koncert Jon Oliva's Pain , meni je taj isti agent nudio koncert pre 20-ak dana jer teranostra nije odgovarala na mailove i nije manager znao sta se desava sa koncertom. Drugo , promoter iz hrvatske je takodje dobio ponudu da radi taj koncert u Zagrebu tog dana , umesto beograda jer teranostra ne odgovara na mailove/zahteve managera ...

 

Trece Helloween i Gamma Ray sam ja licno bukirao, gde bi prepustio ceo posao teransotri nakon debakla na koncertu Tool-a( o kome mogu da kazem kasnije detaljno sta se desilo ako nekoga zanima ).

 

Cetvrto, Castle festival se otkazuje dan nakon "neuspesnog" legacy festivala ( gde su ljudi iz teranostre znali mesecima pre toga da od njihovog festivala nema nista , ali ajde da komsiji crkne krava prvo ). Gde mnogi fanovi ostaju usrkaceni gledanja omiljenih bendova jer su morali da biraju izmedju legacy-a i castle festivala. Da kazem da malo ko od vas zna da smo trebali zajednickim snagam da napravimo metal festival u Smederevu , koji bi bio vrhunac nase saradnje ... ali na kraju se desilo sta se desilo ...

 

Peto In Flames je trebao da radi Zlatko Josic i Djole ( moj bivsi partner u poslu ), ali je tu dosla Teranostra koja je zahvaljujuci bugarskoj koncertnoj agenciju ponudila 30% veci honorar za bend, cisto da bi oni radili koncert .

 

Sesto, cene karata sa Teranostrine strane su rezultat samo takozvanog overbidovanja sa agentima iz Evrope , tj. nudjenja nenormalnih honorara samo da bi TN radili koncert. Samim tim mora cena karte da bude veca, da bi se koncert uopste isplatio ( sto cemo naravno videti u narednom periodu koliko je realno ). Dovoljno je reci da je recimo C.Corpse placen 3x vise nego sto smo mi radili pre dve godine , a zasto? Pa zato da bi ta ista TN radila koncert.

 

Sedmo, da li trebam da iznosim javno sta mi je ta ista teranostra uradila za drugi koncert Hammerfall-a ?! Da li trebam da prekopiram mail od agenta hammerfall-a koji mi kaze da je dobio od jednog lica iz srbije informaciju da smo mi ( legacy ) u dugovima i da ne mozemo da zakupimo skc( sa kojima smo uradili preko 30 koncearata ) ?

 

Osmo, mislim da treba da ljudi znaju sta se ovde desava i koji su razlozi neuspeha ogromnog broja koncerata.

 

A unistenje same scene tek nam sleduje, jer agenti nece vise da daju bendove za nize cene jer je bio neko iz Srbije koji je ponudio XYZ za neki bend .

 

Kada je teranostra krenula da radi , mi nismo imali nista protiv ( za sta imamo i dokaze ) , nismo hteli da se trkamo i nudimo vece cifre za bendove samo da bi radili koncert, to su upravo radili oni. Tako da ce se to i dalje nastaviti ... s'tim da ce to biti jos pogubnije za scenu, ali otom potom ... ovo je otvoreno trziste i svako moze da radi sta oce . Agenti ne traze nerealne cene bendova, vec promoteri odavde ( tj. u ovom slucaj TN ) nudi NEREALNE cene za bednove samo da bi radili koncert i navodno napakostili drugome ...

 

Na vama je dragi fanovi da konacno saznate sta stoji iza kulisa neuspeha metala u nasoj zemlji . Neki su vec znali ovo , ali za one koji nisu mogu sada sve saznati . Jer ne vredi vise da se cuti i gleda kroz prste raznoraznim ljudima ...

 

Ova prica da je Terranostra sada zastupnik RTN-a za Srbiju je takodje jako zanimljiva, ali ne zaboravimo da je RTN pre 3.god bio Kole Polzovic i Staca (multimedia), zatim Djole i Zlatko ( koji su na vreme skapirali o cemu se radi i odustali od dalje saradnje ), trece nama je nudjeno da postanom zastupnik za RTN za Srbiju , ali smo to odbili u trentuku iz razloga sto ne zelimo da radimo sa pre-prodavcima, po cenu da ne uradimo vise ni jedan koncert ... tako da na kraju videcemo sta ce biti i ko ce opstati na ovom surovom terenu .

 

Kao sto je Zlatko rekao iznad, ovo je samo delic price, prica je jako dublja i mnogo veca i zajebanija ...

 

ende.

 

 

:pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuhhh... nisam znao nista od ovoga, kao fan gledam da idem na koncerte koje volim, svejedno ko je organizator...

Ovo je stvarno tuzno, dokazuje ono sto mnogi nazalost pricaju o Srbima, da nikako ne mozemo da sednemo i medjusobno se dogovorimo :(

Da ste uspeli da nadjete zajednicki jezik oko onih festivala i da se zajedno napravi samo 1 festival umesto ona dva verovatno bi danas sve bilo drugacije...

 

Ali dobro, ipak je to medju vama.

Na nama fanovima je da kupimo karte i pitamo prijatelje koji nisu ovde na forumu oce na koncert.

Stvarno se nadam da ce svi isplivati nekako iz ovog mulja i zivog blata. Zajeban posao, al opet radite nesto sto volite, a to je danas retko ipak

 

 

p.s. interesuje me sta je bilo sa onim koncertom Toola ako te ne mrzi napisi jednom... Meni je taj cert u jako lepom secanju, bio sam na tribinama i zvuk je bio odlican, znam da je bio pakao na ulazu (ja sam usao normalno na ulaz za tribine)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno bila mi je sumnjiva ta prica oko "velikih cena bendova" pa samim tim i vece karte, dok je u to isto vreme ili malo ranije legasi doneo odluku da retko koji koncert ima cenu od 2000.

 

E sad moracu da povucem ono od prethodne strane oko "pljuvanja organizatora", mislim da sve treba da izadje na videlo i da se sagleda realna situacija. Ako je tacno ovo sto je frubi rekao (a ne vidim zasto ne bi bilo), ovakvu dvolicnost i ovakvu situaciju nisam ocekivao.

 

 

edit: jos jedna stvar, koja je mene razocarala kao fana, je to sto se ova prica oko scene pretvorila u spansku seriju umesto da bude potpuno obrtno i da se saradjuje. naravno ne osudjujem nikoga, siguran sam da svako ima svoje razloge zasto nece da saradjuje sa ovim drugim

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

p.s. interesuje me sta je bilo sa onim koncertom Toola ako te ne mrzi napisi jednom... Meni je taj cert u jako lepom secanju, bio sam na tribinama i zvuk je bio odlican, znam da je bio pakao na ulazu (ja sam usao normalno na ulaz za tribine)...

 

Priča koju sam ja čuo je da Tool ne dozvoljava pušenje na svojim koncertima, pa su u Beogradu skratili nastup zato što su videli da su neki ljudi iz publike zapalili cigarete. Ali, to je samo priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno svašta... Mislim da je Legacy trebao ranije da izađe sa ovom izjavom i zvanično i postavi stvar prema stranim bukerima. Ne može cena karte da bude kao ili "skoro kao" u razvijenijim zemljama. Standard nam je užasan i ako je stvarno tako bilo kako Frubi kaže baš sam skeptičan da će metal ikada doživeti veću popularnost na ovim prostorima.

 

Lično, čini mi se da nije poenta u tome "eeee kakvi smo mi Srbi...". To nije ovde izmišljeno. To je realnost, beda, konkurencija i surova politika oko svakog krupnijeg posla. To su pare. TN momci misle bussiness! :smoke: Ali izgleda mi da ako je moralo tako, da je za sve to bilo još rano. Primeri za to su, pored silnih otkazanih ili slabo posećenih koncerata, i ti propali festivali i Slayer prošle godine. Ni taj Slayer mi nije baš jasan bio...

 

E sad izgleda da je muzički svet takav da se dešava taj paradoks da kad se pojavi još neki ponuđač, umesto da obara cene, one skaču. Sve to na našoj grbači naravno. Moje rešenje je bilo jednostavno tj. da ne idem na koncerte po bilo kojoj ceni. Jebiga, ali zabole me baš.

 

Priča koju sam ja čuo je da Tool ne dozvoljava pušenje na svojim koncertima, pa su u Beogradu skratili nastup zato što su videli da su neki ljudi iz publike zapalili cigarete. Ali, to je samo priča.

 

Jebiga Prinče, ako je to samo priča bolje da si pustio Frubija da kaže šta je imao da kaže nego da plasiraš dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za Frubija

matori zasto je taj Djole nesposoban?

ili mnogo pije ili sta? :) :) :)

ide AA i on bleji lik boli njega uvo,nema plakata nema flajera evo ja reklamiram preko fejsa/spejsa/last fm-a

 

sad gledam znaci 30% manje od karte in flamesa je 1610(30% od 2300) i 1750(30% od 2500)

jbt sa ovim bi bilo ja tvrdim 100% 1000 ljudi

bas glavni problem sa Flejmsima je bila cena karte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je što se konačno otvara rasprava oko organizacije koncerata u Srbiji, mnogo su te vode mutne, što su mnogi od nas znali već duže vreme. Podmetanja, laganja, provociranja, neozbiljnosti,... Mislim da treba otvoriti zasebnu temu definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, nikad nisam gledao ko radi koncert već mi je bilo samo važno da odem na ono što mi se sviđa a toga je bilo dosta. Ali ruku na srce, jesam primetio neke nelogičnosti u potezima agencija... neću da se mešam u ovo, Frubija i lično znam, kao fan sam tu da podržim scenu i koncerte, a nadam se da će sve biti kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Kriki
realno zajebite svadjanje i spojite se svi u jednu i krenite zajednickim snagama da promovisete metal u Srbiji

drugacije ne moze

probali smo pre 2.god... epilog je jako lep kao sto svi znate.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otishla je ova rasprava u zanimljive vode ...

 

Necu da ulazim u to licitiranje imenima agencija i ostalo ali samo zelim da kazem nesto ovako uopsteno:

 

 

 

Prvo, u poslednjih nekoliko godina, recimo 6, od 2003 kada su krenuli veci koncert, u Srbiji je metal koncerte radilo nekoliko promotera i agencija. OK ajde zaboravimo na velicine tipa Metallica i AC/DC, ali tu se u imenima vrte Legacy, TerraNostra, Polzovici i josh poneko, sad je i Djole uleteo u pricu sa COF/Amon Amarthom, znam da je on i pre radio neke manje koncerte, tipa.. To Die For cini mi se ... Ne znam ko je radio King Diamonda, a znam da se kroz sve te price vrti i Zlatko koji je gore postovao, covek trenutno glavni u Living Roomu. Bez ikakve zelje da sad ikoga prozivam ili da selektujem koga volim a koga ne, najiskrenije mi se jebe ko je organizator koncerata, dokle god ih organizuje kako treba, OVOLIKI broj razlicitih organizatora za Beograd tj. Srbiju je preteran. Da ne idemo u te velike koncerte, EXIT, i ostalu ne metal bratiju, jednostavno ovoliki broj je preteran, jer ocigledno u poslednjih par gdina dolazi do velikog zasicenja publike koncertima, mada je kao i uvek u Srbiji tu pre svega novac bitan, da se ima vishe para ljudi bi ponekad i onako neobavezno sa drustvom otisli negde. Ali imajte u vidu da je nekada i 200-400 dinara za svirku mnogo, da ne spominjem cene karata za strane bendove...

 

Poenta svega ovoga je da realno, dok se ne popravi finansijka situacija u zemlji, koncerti kod nas moraju biti selektivno birani, dobro promovisani, i da ih bude neki ogranicen broj tokom godine. Kazem, apsolutno je ne bitno ko ih radi, ali mislim da je ocigledno da ako svi organizatori (koji se bave ovakvim malim, srednjim i srednje-velikim koncertima tipa SKC i tako to ... ) ne urazume, svi ili vecina ce ubrzo propasti, a koncerata nece vise biti uopste, ili ce ih biti jako malo. Sa druge strane ako ih bude jako malo, mozda ce se prosecna posecenost povecati ...

 

 

Za kraj zelim samo da vam slikovito opisem nesto

 

2002 na koncertu Alogie, koji je istina kostao za tadasnje uslove malo kostao, bilo je gotovo 12-400 ljudi, od toga 1000 i neki kusur karata prodatih.

2006 Blind Guardian 1200.

2009 na koncertu In Flamesa, ili Hamerfalla +Sabaton + Bloodbound, nije bilo ni 800 ljudi.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ovo ne treba bas sve u javnost ovo bi trebalo lepo svi da se nadjete i da lepo porazgovarate i da resite problem

3 organizatora je stvarno previse

 

 

ako ovako nastavite kao sto je rekao Teleconar

2002 na koncertu Alogie, koji je istina kostao za tadasnje uslove malo kostao, bilo je gotovo 12-400 ljudi, od toga 1000 i neki kusur karata prodatih.

2006 Blind Guardian 1200.

2009 na koncertu In Flamesa, ili Hamerfalla +Sabaton + Bloodbound, nije bilo ni 800 ljudi.

2010 ko ce znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča koju sam ja čuo je da Tool ne dozvoljava pušenje na svojim koncertima, pa su u Beogradu skratili nastup zato što su videli da su neki ljudi iz publike zapalili cigarete. Ali, to je samo priča.

O Boze...prati malo diskusiju...prica se o odnosu Legasija i Tera Nostre u vezi Tool koncerta,kakve cigarete i gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahhaha ovo je vrh...

 

Za samo jedno se slazem - metal sapunica... omg...

 

Ajde zakljucavajte temu, a vi ostali (kod god) NADJITE JEBENI KOMPROMIS... ili prekinite svaku nit dodirnih tacaka i nastavite sa svojim zivotima i poslovima...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam sta je istina od svega navedenog gore, cela ta prica oko legasija i teranostre mi se gadi jer ne verujem ni jednima ni drugima, opekao sam se na oba mesta, doduse sam sam kriv sto sam verovao da su ljudi ok, ali jbg.

U svakom slucaju treba da vas bude sramota, sto zbog ove spanske serije na forumu, sto zbog nesposobnosti u radu.

Uzivajte.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A onda da se lepo okupe svi koje "kači" ova priča (ali baš glavni i odgovorni, ne samo oni koji prenose) + treća lica kao nezavisni posmatrači (na neki način sudije jebiga, tako ispada :rolleyes: ), svako neka skroz otvoreno, bez dlake na jeziku, (ali bez vređanja i teških reči, jelte, samo činjenice) kaže svoju stranu priče, svako neka prizna svoje greške, da se razmene izvinjenja a onda da se porazgovara o budućnosti, ovako nema smisla.

 

 

Ja ovde dosta pratim ko šta govori poslednjih godina (+uživo što sam čuo), i to oko Toola sam čuo razne priče, npr da je hala bila puna a kada je trebalo da se deli zarada Legacy-ju je rečeno da para nema i da je zato Legacy odustao od Helloweena, evo ovde Elderane sad kaže da nije bilo nikakve zarade nego da je trebalo pokriti minus.

To oko licitiranja bendova je veoma ozbiljna priča. Trebalo je da Sodom svira na Legacy festu, Morbid Angel na Exitu, odjednom se oba pojavljuju za Castle. I meni je smrdelo npr zašto je za prvi HammerFall kada je dinar bio mnogo jači, karta u startu bila 2000 din, a za drugi je bila 1600 do par dana pred koncert. Oko Legacy-Destruction priče, jeste da je Frubi tamo izobjašnjavao nešto, ali opet se postavlja pitanje zašto godinu dana kasnije nisu isplatili bend. Mislim ne mora sad niko ovde da objašnjava pojedinčano, samo navodim neke od nejasnih situacija.

 

 

Slažem se da bi povodom ovoga trebalo otvoriti novu temu, a da ne bude total spam, pitanje za Terra Nostru zašto nije bilo nikakve promocije koncerta JOP-a, i zašto nije odgovarano menadžementu benda? (ovo što je Frubi pomenuo) Primetio sam da generalno kod vas u poslednje vreme postoji taj problem sa komunikacijom, eto npr i to što su se ljudi žalili da im niko ne odgovara oko poručivanja karata. Kapiram ja i gužve oko ispita i sve to, ali ako ste se već prihvatili tog posla, mora neko od vas naći pola sata dnevno da izodgovara ljudima. Eno i sajt vam je konasantno outdated, sećam se da sam vas ono ranije, valjda kada je trebalo objaviti oko prodaje karata za CIIC i JOP cimao da bi mogli da objavite to na sajtu, ipak je druga priča kada se sve to vidi official nego da ljudi ganjaju po forumima. U prevodu, u poslednje vreme ličite na Đoleta :) , što ranije nije bio slučaj. :ph34r:

 

 

Pitanje za Frubija, što niste prihvatili da radite JOP? :D Mislim ono bar da ispregovarate ako vam je bila visoka cena...

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...