Jump to content

Koncertne agencije u Srbiji


Vrtoglavica

Recommended Posts

On 2/5/2020 at 7:59 AM, Talvi said:

rekao je Rakić na fejsari nedavno da King traži preogromne pare ovih godina

Kao da plaća svojim parama, a ne našim (što od karata što iz budžeta). Pas im mater. Uostalom, u pravu je čovek, i trebalo bi da idu na main, nek vidi Srbadija opet svog kralja. Možda će i POKS dati koji dinar za njegov nastup.

Mada, možda ne bi ni bilo loše da se Exit otkaže, da nam se skinu sa grbače malo

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš da on može da bira koliki će budžet unutar Exita dobiti za svoj stejdž? :haha:

Exitu sa punim pravom prepuče kurac da puca velike pare na metal stejdž s obzirom koliko bendova dovedu a kolicni procenat posetilaca festivala dolazi zbog toga

bukvalno mogu da skroz ukinu metal i festival će da melje uobičajeno i dalje, tako je kako je jebiga

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kom nivou su SKC i Exit isto? :haha: U SKC je došao onaj ko je kupio kartu za King Diamond koncert i zna šta da očekuje. Exit je kosmičko okupljanje hipika, NGO govana i svakog drugog mainstream kurca koji postoji. Digla bi se frka u medijima do neba.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nemam razloga da mrzim Exit i generalno mi je nejasno što su srpski metalci toliko osoljeni prema festivalu bez kojeg bi nam liste bendova koje smo videli bilo debelo kraće, a da to nikome ne duguju

nije to nikakav Hellfest nego potpuno što reče gojko NGO festival pre svega namenjen elektronici i sličnim fazonima, što god dovedu od metala tu je pa ko voli nek izvoli, nije da iko ikoga tera puškom tamo

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, Talvi said:

ja nemam razloga da mrzim Exit i generalno mi je nejasno što su srpski metalci toliko osoljeni prema festivalu bez kojeg bi nam liste bendova koje smo videli bilo debelo kraće, a da to nikome ne duguju

nije to nikakav Hellfest nego potpuno što reče gojko NGO festival pre svega namenjen elektronici i sličnim fazonima, što god dovedu od metala tu je pa ko voli nek izvoli, nije da iko ikoga tera puškom tamo

Baš tako. Jedini "problem" sa Exitom je ako ideš da vidiš jedan bend moraš da daš 2-3x više para nego što bi dao da isti taj bend svira regularnu svirku u BG ili NS ali jebi ga. Tako je to.

27 minutes ago, Talvi said:

ja nemam razloga da mrzim Exit i generalno mi je nejasno što su srpski metalci toliko osoljeni prema festivalu bez kojeg bi nam liste bendova koje smo videli bilo debelo kraće, a da to nikome ne duguju

nije to nikakav Hellfest nego potpuno što reče gojko NGO festival pre svega namenjen elektronici i sličnim fazonima, što god dovedu od metala tu je pa ko voli nek izvoli, nije da iko ikoga tera puškom tamo

Baš tako. Jedini "problem" sa Exitom je ako ideš da vidiš jedan bend moraš da daš 2-3x više para nego što bi dao da isti taj bend svira regularnu svirku u BG ili NS ali jebi ga. Tako je to. Naročito ako su manji bendovi u pitanju.

Ne da mi da editujem. Jbg. Naglasak na naročito ako su manji bendovi u pitanju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, perzekjušn menijak said:

Baš tako. Jedini "problem" sa Exitom je ako ideš da vidiš jedan bend moraš da daš 2-3x više para nego što bi dao da isti taj bend svira regularnu svirku u BG ili NS ali jebi ga. Tako je to.

Baš tako. Jedini "problem" sa Exitom je ako ideš da vidiš jedan bend moraš da daš 2-3x više para nego što bi dao da isti taj bend svira regularnu svirku u BG ili NS ali jebi ga. Tako je to. Naročito ako su manji bendovi u pitanju.

Ne da mi da editujem. Jbg. Naglasak na naročito ako su manji bendovi u pitanju.

Ne bih se slozio s tobom oko ovoga. Kolika je prosecna karta za neki solo koncert u Beogradu/Novom Sadu? Minimum 2.500 dinara, to je neki prosek. Naravno, pricamo o vecim koncertima, srednjim kako god. Jednodnevna karta za EXIT je otprilike toliko, dobro, mozda 500 dinara vise, zavisi od dana. A uvek, ali uvek mozes pogledati jos nesto, tesko da neko ode, pogleda jedan bend i ode kuci s EXIT-a. Tako da, dva/tri puta skuplje zaista nije... 

Edited by Chicken Little 420
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dvaput sam išao, jednom gledao Motorđed, jednom Sparere (hteo i na U.D.O. onomad ali me mrzelo). I ok mi je cena karte koju sam dao za ta dva koncerta

Problem sa Exitom je što se većim delom finansira iz budžeta, otuda i relativno povoljne karte. Pa kad već subvencionišem elektro narkomane, bar da imam i ja neke koristi od toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 hours ago, Chicken Little 420 said:

Ne bih se slozio s tobom oko ovoga. Kolika je prosecna karta za neki solo koncert u Beogradu/Novom Sadu? Minimum 2.500 dinara, to je neki prosek. Naravno, pricamo o vecim koncertima, srednjim kako god. Jednodnevna karta za EXIT je otprilike toliko, dobro, mozda 500 dinara vise, zavisi od dana. A uvek, ali uvek mozes pogledati jos nesto, tesko da neko ode, pogleda jedan bend i ode kuci s EXIT-a. Tako da, dva/tri puta skuplje zaista nije... 

Pa sad, ne bih se ni ja složio sa tobom :wink: a i nisam mislio samo na cenu ulaznice nego na celokupne troškove (nisam se baš dobro izrazio).

Konkretno sam mislio na svirku D.R.I. pre x godina na Exitu. Da ih nisam gledao u Domu omladine 2004. otišao bih ali sam odustao baš iz finansijskog razloga.

Sećam se da sam ortaku kazao da mi se ne daje tipa 3.000,00 za ulaznicu + put/jelo/piće za svirku od tipa 45 min. jer sam smatrao da to ne vredi toliko i da sviraju u BG da bi karta (tada) bila možda 1.500,00 din. ili tako nešto + manje para bih dao za ostale troškove. Ne sećam se sad ko je to veče još svirao ali mislim da nije bilo ništa što me zanima.

Jebi ga, tako je to sa festivalima.

p.s. Volim Exit i bio sam šest puta (na po jedno veče) ali ne posle 2012. jer mi posao koji obavljam od 2013. malo otežava stvari.

 

Edited by perzekjušn menijak
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaista ne razumem o čemu se ovde piše. Nisam bio na Exitu još od kada su gostovali podgrejani leševi Bad Brainsa (do tad sam bio 5, 6 puta, u svim varijantama od jednodnevnih preko kampa ili iznajmljene gajbe u NS), ali sudeći po napisanom, metal stage definitivno već neko vreme ne spada u top festivalske bine po posećenosti i na neki način je pravi luksuz mainstream i elektronski orijentisanog festivala. Ko voli, nek izvoli. Lično smatram da Exit uopšte nije atraktivan festival za ljude koji prevashodno slušaju metal i koji su orijentisani samo na tu binu. Potpuno je jasno da cene moraju biti takve kakve su i da to nema nikakve veze sa metal binom. Takođe je jasno kome je festival prevashodno namenjen, takvih ljudi ima mnogo više od (yu) metalaca, kapiram da je festival odličan za nekog ko sluša nešto drugo ili je jednostavno samo otišao da se zajebava i guta ekstaze. Metal populacija je prilično nebitan faktor u celoj priči i sigurno se neće festival prilagođavati metajlerima jer mu to nije ni namena. Ja ću ići sledeći put samo ako dovedu nekog koga ni u kakvoj drugoj varijanti ne bih mogao da slušam uživo, a i tad bi me verovatno smaralo sve logistički, nesnosna gužva i nesnosna količina mentola pre svega. Al opet, ko voli nek izvoli.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Chicken Little 420 said:

Bili su GnR 🙂

Inače, to je bio jedan od naj EXIT-a, te godine su svirali Skindred, Suicidal i GnR na mainu, Hatebreed na Fusionu, D.R.I. i Sodom na Explosiveu.

Tad sam i bio poslednji put, to veče sa Suicidal, Hatebreed i Sodom. Jedan od najboljih provoda u životu što se svirke tiče (ako se izuzme malo kašnjenje na Sodom jer se Hatebreed nij još završio).

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...