Jump to content

Led Zeppelin


Varda

Recommended Posts

Zeppelin nema nikakve veze sa metalom, oni su samo uticali na mnoge metal bendove sto je normalno. Stil koji sviraju nije odredjen... tu je rock, hard rock, psihodelija, bluz. Po mom misljenju nema ni M od metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zeppelini su utoliko uticali na metal sto su jako negovali instituciju riffa, i stvorili veliki broj sjajnih riffova. Isto tako su zbog toga vazni i pre njih Cream, onda i Jimi Hendrix, a zatim Deep Purple i Black Sabbath. Cisto po muzickoj formi, i Deep Purple i Black Sabbath su bili blizi metalu. U Deep Purpleu je zacetak neoklasicarskih uticaja, kako u rifovima tako i u solazama, sto ce dosta uticati na kasniji heavy metal, Sabbath su pak bili spori, mracni i distorzirani, dajuci neke prapocetke dooma. Sami Zeppelini su tu jos bili ponajmanje blizu metalu. Oni su pre svega ostali verni tradicionalnoj blues/rock formi, ali su je svirali brze i sa vise zestine, s tim sto su kasnije dodavali i druge elemente, poput folka (jos od Babe I'm Gonna Leave You, kasnije Gallows Pole, Stairway To Heaven, The Battle Of Evermore), countrija (Hot Dog, sto rece M.H.G.Blob), zatim orijentalne uticaje (npr Friends, Kashmir), , bilo je tu i psihodelije i reggea, funka (The Crunge). Sve u svemu, prilicno eklekticka smesa koja je puno uticala na dalji razvoj muzike, pa time i metala, ali nije bila metal sama po sebi.

Edited by fillex

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar oni moraju da se komentarishu???

meni je omiljena pesma No Quarter...tako je ....ne znam!

 

 

@fillex

 

skroz si do yaya objasnio sve...pa sam Deep Purple bez klavijature je Heavy Metal...

Sabbath...taman ton na Iommijeovj gitari i mracni textovi Sabbatha su stvorili Heavy Metal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Neki dan sam baš skinuo njihovu diskografiju,pa sada uživam slušajući ih.Prva dva albuma sam dosad pažljivo odslušao i oba su mi odlična,mada moram priznati da mi je drugi malo bolji.Pročitao sam na sajtu od Džimi Pejdža da čiča snima novi album.Baš se pitam hoće li ličiti na nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Plant je ... bio...KEVA :)

I ja se pitam kako ce zvucati na EXITu...a volela bih da bude bar priblizno necemu ili bar da lici na nesto...

 

Zeppelini, eh Zeppelini...

 

:wub: Bili i ostali jedni od omiljenih bendova...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Achiles je zakon, doista. Ali meni je trenutno no1 album Houses Of The Holy...totalno neobicna atmosfera, npr Dancing Days kako ta pesma zvuci dobro, jer je melodija onako nekako mracnjikava i uznemiravajuca, a tekst je Dancing days are here again... ili The Crunge. Da ne pominjemo klasike kao sto su TSRTS, The Rain Song, OTHAFA. Uopste, jako dobar album, i intresantna tacka u njihovoj karijeri - odvojili su se od onog zvuka na prva 4 albuma. Nema vise onih in-your-face riffova kao npr Whole Lotta Love, ali je atmosfera jako istripovana.

Da,moj omiljeni je upravo Houses of the holy. Sve pesme od početka do kraja su remek dela, to im je takođe najraznovrsniji album - heavy metal, hard rock, folk rock, reggae, funk...od svega po malo. :) The Rain song, The Crunge i No quarter su legendarne numere. Drugi omiljeni albumi su mi III, IV i In through the out door. Omiljene stvari: Stairway to heaven, In my time of dying, I'm gonna crawl, No quarter, Kashmir, Immigrant song...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha Belgrade Novi Sad... MA na pljuni-metar smo :P:)

Ako, sto da ne hahaha : )))

 

Ja se drogiram na poslu vec par dana sa prva 4 albuma Zeppelina... i David Coverdaleom i Jimmy Page-om...

Ah milineeeeeee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...