Jump to content

Led Zeppelin


Varda

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ovo je vest od pre jedno 5-6 godina, a i cifra iz naslova je mnogo manja u samom tekstu. TIpican tekst iz Blica. Usput, mislim da Plant ima neki komplex Led Zeppelina. On ce ostati upamcen pre svega kao neko ko je pevao u tom bendu. Njegovi solo albumi su zaista ok, ali nista preko toga. To sto se on lozi da kombinuje afro, folk, blues i blagu elektroniku jeste cool na papiru i ne zvuci lose, ali kada se poslusa bilo koji njegov solo koncert tacno se vidi razlika u kvalitetu pesama kada zasvira i nesto od Zeppelina. Ma u kom aranzmanu. Recimo njegov nastup na Exitu 2007-e je bio ubedljivo najbolji od svega sto sam video te godina, ali Zeppelin pesme su prosto bile superiorne. On se ovim odbijanjem samo svetu Pejdzu za valjda on sam zna zasta.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 7 godina, posle koncerta u O2 areni mu je ponudjeno, da odradi sa njima turneju, tada je odbio prvi put.Ovo je bila nova ponuda.

Realno jedini je aktivan od ostalih i da je napravio uspesnu karijeru(jbg nikad to nece biti u nivou cepelina,ali je uspesna, to je poslo za rukom samo Kleptonu, da nadmasi karijeru svog benda), 14 albuma, pretprosli album je pokupio 5 gremija(vise gremiji ne vrede kurcu, ali su ovo kategorije u kojima jos ima koliko toliko kvaliteta), s druge strane Pejdz je istrulio, jedino sto radi u muzici je remasterizovanje i obrada Cepelin materijala, nikakvu karijeru nije napravio posle raspada cepelina, jedan solo i par saradnji za 34 godine, JPJ je u nivou ovih Vodovodovih bigz anonimusa sa portabl izdanjima, izdao je nekih 5-6 albuma koji nikad nisu prosli zapazeno...a sva trojica kupe kajmak od prodaje cepelina(mislim da su i dalje iza bitlsa po ukupnoj prodaji svih albuma).Para im ne nedostaje, jedino sto su Pejdz i JPJ totalno muzicki mrtvi i gore da nastupe negde dok su jos zivi, a ovaj trenutno gruva na turneji promovise novi album

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Mogla bi tu da se vodi ozbiljna debata. Mislim da bi glavni argument u korist Zeppelinu bio doslednija diskografija. :da: Jeste da Floydi imaju veliku četvorku albuma (za mene petorku), ali dosta fanova ne vole ili starije ili kasnije radove. Zeppelin je malo više održao nivo tokom svojih osam albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogla bi tu da se vodi ozbiljna debata. Mislim da bi glavni argument u korist Zeppelinu bio doslednija diskografija. :da: Jeste da Floydi imaju veliku četvorku albuma (za mene petorku), ali dosta fanova ne vole ili starije ili kasnije radove. Zeppelin je malo više održao nivo tokom svojih osam albuma.

 

ja takodje smatram da pink floyd ima 5 velikih albuma, samo je pitanje koji je za tebe pored DSOTM, WYWH, Animalsa i Walla peti? Za mene je Division Bell.

 

@Grobodan

 

po toj osnovi sto su oba benda priblizno isto velika iako sviraju drugaciju muziku. I po mnogo osnova mogu da se porede, u skoro istom peridu su dosegli vrhunac, oba su rok sastavi sa istog podruzja itd... Znaci ja smatram da se po velicini mogu porediti Michael Jackosn i Beatles, nbt sto su totalno drugaciju muziku stvarali..Mene zapravo zanima sta bi bilo misljenje vecine, znaci da li vecina populacije misli da je Pink Floyd veci ili Led zeppelin, ne sta se misli ovde na forumu, tu moze 100 ljudi da ucestvuje i rez moze biti 50:50 ili 70:30 u korist jednog ili drugog, al globalno me zanima kakvo je misljenje

Edited by Milos Pink Floyd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja takodje smatram da pink floyd ima 5 velikih albuma, samo je pitanje koji je za tebe pored DSOTM, WYWH, Animalsa i Walla peti? Za mene je Division Bell.

The Final cut. Velika četvorka je niz od četiri albuma koji su izašli jedan za drugim, jel'te, a meni lično je The Final cut odličan kao i albumi pre njega, tako da ja volim da navodim veliku petorku. :bigblue:

 

Radi se o prilično različitim bendovima, istina, međutim, ako bi se govorilo o dva najveća rok benda sedamdesetih godina, to bi verovatno bili Floydi i Zeppelin. Ono, kapiram ja da su tu i Purple, AC/DC, The Who, Queen, ali jednom će neko možda sprovesti anketu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne baš. Led Zeppelin je svetlosnim godinama ispred Deep Purple u svakom pogledu.

 

Floyd i Zeppelin nisu baš u istom košu, mada su danas giganti istog ranga što se tiče slave, treba reći da je sedamdesetih Zeppelin u Americi bio veći od Stonesa, to sve govori.

Edited by Лука
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj šta pričaš. Division Bell i Final Cut i Obscured By Clouds su ti svi genijalni? Možda ako si die hard fan. Ja volim Floyde i znam sve od a-š i slušam ako izuzmeš prvi, uglavnom tri-četri albuma.

 

Zepp su posle I-IV, koji je možda jedan od najluđih nizova u rock muzici izbacili još i Houses Of Holy i Physical Graffiti. Pritom Presence i Coda imaju bolesne pesme. Draži mi je Achilles Last Stand od 80% prog rock istorije.

 

Floydi imaju mlade metalce i Steven Wilsone za sledbenike, bolje su i uticajnije ostarili od npr The Who od kojeg nikako ne mogu da budu značajniji bend, tu su negde.

 

Hipgnosis coveri i konceptualizam, to mladu nejebicu uvek privlači a Zepp su bogovi rocka uz Stonese.

Edited by Лука
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...