Jump to content

Led Zeppelin


Varda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

led zeppelin mi je omiljena grupa....nemam sta da kazem o njima....svi ovde samo pominjete prva cetiri albuma,a sta je sa ostalim....stvarno steta ako niste culi ostale pesme...pogotovo achilles last stand,kashmir i in my time of dying....e i da li ste slusali how the west was won?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Evo nekih zanimljivih stvari .....

 

http://www.killermovies.com/forums/archive...dex.php/t-13422

http://www.network54.com/Hide/Forum/12516?it=3

http://www.geocities.com/Athens/2406/

 

Inace jedan od najboljih ako ne i najbolji (meni licno najbolji) Hard rock bendova ikad

Sabbath, Purple, Zeppelin, Rainbow, Whitesnake...legendarna petorka smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zna se...

Jedino se za ameriku - www.riaa.com - može govoriti o tačnim podacima (4 dijamanske ploče u americi, a IV je dvostruko dijamantska - preko 20.000.000 prodatih primjeraka), a tamo su među prvih 4 (Beatles, Eagles, Pink Floyd, Zepp, AC/DC - mislim da je taj redoslijed prvih 5), a o ostatku svijeta se teško može šta reći, ali otprilike je sličan redoslijed... Ustvari, sigurno su jači od Eaglesa na ne-američkom terenu, ali teško da su Beatlese nadjebali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

meni su oni jedan od omiljenih bendova imam vecinu njihovih plocha i redovno ih slusham biggrin.gifa:

 

evo vam "tekst" Stairway to Heaven unazad!

 

 

Play it backwards - hear why it's sung here, oppositioner!

 

Oh, here's the soundtrack, all arising!

They all sin and they are won

Shall I loathe you now, parishoner?

Oh hear Him christian within me?

Oh it stirs my skin: the river

Oh she snows without lovin' us

Oh liar, it will end before Him!

We're all outside an' I know I saw they shout:

"Hear the Lord! My God now will save me"

 

Ohh I will now sing world, 'cause I live with Satan

One wish today - world pray with three who will make it here late

Pray now an' you'll win - The 'Lord' turned me on but

Oh, I was the shaggy fool clothed in agony, lost at a height

 

Ohh!

There's no escapin' it!

 

All at war, here's t' my sweet Satan

No other made a path, for it makes me sad, whose power is Satan

He'll give those with him 666

And all the evil, it was there, they made our souls must have Satan

 

Whoah oh oh

 

With fire you all get loose, they're all for me!

All that soothes the water

Always will be as we know now

"I see runes" said he, "the world they offered me"

Who is the Lo-ord if we lose feather? Say you'll save me!

 

And no-one's gonna be the ruler

And no-one can do

 

Hunt next to th' sword, 'cause they see all from there

See here's the news, who walks with me?

Please! Perhaps no-one found me

Heavy, lift me out - make me leave someday

Say it with whose one line-up, they gotta leave for Satan

 

And no-one's gonna rule

And no-one can do

 

And he said lots, both have our laws: mass must

He is superb - master Satan

Over the ab he who should love me

Any man that serves my, my swan music

They worship with snow, I wish them over my master, Satan

 

Only hear word's sung, the oppositioner oooh

He who snow

They make his snow worthy

So look for us, now answer me!

There's one chance - take his snow

 

Hold thy head

Hear words sung! The oppositioner

Who owns this earth built below?

Oh sweet Israel

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi bilo nemoguce da je to trebalo da bude originalan tekst,preopznajem delove i ovo ima daleko vise smisla od ostalih interpretacija, a podozrevao sam da postoji tekst kroz celu pesmu, medjutim ocigledno Plant nije znao za to (to je Page-ova pesma) jer ju je upropastio (m,islim obrnuti tekst, naravno smile.gif ) svojim izgovorom.

gde si ovo nasao?

da li su ikada priznali da su to uradili namerno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

(to je Page-ova pesma) jer ju je upropastio (m,islim obrnuti tekst, naravno  ) svojim izgovorom.  

gde si ovo nasao?

 

evo ti link

http://web.stargate.net/zeppelin/features/...rsed/index.html

 

mozesh da skinesh celu pesmu unazad mada ja nisam siguran da li je sve to laz? videcesh kada budesh slushao i citao mislicesh da on to sve stvarno kaze ali da li je to stvarno tako ili je to zbog toga shto chitash to stvarno neznam meni zvuchi da on to sve kaze ali ne mogu da budem 100% siguran biggrin.gifa:

 

ja mislim da nikada nisu priznali da su to uradili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ljudi LZ je jednostavno THE ONE AND ONLY!!!!!!

 

a uporedjivati njih i deep purple je isto kao i uporedjivati beatlese sa stonesima........ odnosno isto kao uporedjivati boga sa sesirdzijom....

 

da, ljudi obicno znaju za prva cetiri albuma.... a oni su jedini JEDINI bend koji nikad nije napravio shit pesmu.......

 

favorite naravno da nemam!!!!..... sve pesme.. ali sve do poslednje su SAVRSENSTVO!

 

ponekad se zapitam da li je moguce da je to delo ljudi... ili je ipak nesto vise.......

 

 

 

 

hahaha.. to za stairway i my sweet satan...... hahahaha..... Percy je to lepo rekao, da backwards zaista moze da utice na ljudski mozak svaka pesma bi naopacke imala text "kupi ovu plocu"... razmislite malo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Reci cu samo da su osamdeset i neke, platili par stotina hiljada dolare nekom crncu jazz-blueseru za kradju pesme.. :mrgreen:

 

JAZZ-blueseru? smile.gifsmile.gifsmile.gif

Stvarno si tragičan. JAZZ je višak u tvojoj rečenici.

 

Nego, oni nisu kopirali ili pozajmljivali, oni su direktno KRALI: Willie Dixon, Robert Johnson, Blind Lemon Jefferson - skoro kompletne pjesme su preuzimane ('You Shook Me', 'In My Time of Dying'), kao i rifovi ('Bring It on Home', 'Babe I'm Gonna Leave You')... Poslije je bilo bolje kad su se odlijepili od bluesa (proširivši svoju muziku različitim etno uticajima) ali je i na kasnijim albumima bilo kriminalnih radnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

hm... ovako, ovo jeste moje misljenje... ali ja se trudim da budem objektivna koliko god mogu vise, jer ja posmatram sve...... a ne samo jednu ili dve stvari..... jer tako gledano(objektivno) ni jedan bend ne moze da im pridje blizu.. pogotovu ne Deep Purple... nemojte pogresno da me shvatite, volim ponekad da ih cujem... ali uporedjivati njih sa Zeppelinima je zaaaista smesno... za razliku od vas ja ne odbacujem nista... da uzmemo primer Deep Purple- Lalena...... to ne da je shit.. vec uopste i ne moze da se slusa koliko je pesma "margarin"... da ne govorim o dooosta drugih pesama koje su prosek... a ne uvek uzimati za primer Child in time koja je savrsena pesma... ali kad se setim da vecina vas obozava Whitesnake... sasvim dovoljno da se shvati zasto napadate moje misljenje... na kraju krajeva ovo je yuMETAL forum.

 

Nikada nisam rekla da su oni jedini koji su napravili savrsenstvo. naravno da je nemoguce izdvojiti ih bas u svakom pogledu... jer period od '65 do '75 je izrodio taaakvu muziku da je prosto jeza:) uzmimo za primer Cream koji tesko da ima losu stvar, isto tako The Doors...Hendrix... da ne pominjem Beatlese koji su UVEK bili van konkurencije iako su napravili gomilu "lalala" pesama... mogla bih ovako do sutra jer taj period je prepun fenomenalne muzike... samo kazem da su jedini koji objektivno gledano nisu nikada napravili shit muziku...

 

 

Sto se tice toga da sam ja "uvredila mnoge muzicare" to nije tacno... oni su mnogo veliki da bi se vredjali zbog moje reci:)... ali vama to ocigledno jos uvek ne dolazi do mozga... a od recenice "zeppelini su vazni zato sto zbog njih ne bi postojali mnogi bendovi" mi se povraca.... a svi vi verovatno pod tim podrazumevate metal(sve vrste) grupe... a metal se razlikuje od rocka (nemojte misliti da nesto branim rock jer tu ima mali milion "ispada") u toliko sto ima svega tri akorda(opet- cast izuzecima)... ili je jednostavno buka(svako svira za sebe)...jaci zvuk... ali nije muzika.

 

 

e sad sam mrtva,a?

 

 

Meni je zaista zao ako vas moje misljenje u toolikoj meri pogadja. meni je to oduvek bilo smesno(svadjati se zbog toga "ko je bolji pevac"...).. ali ovo je forum... valjda i sluzi za to da iznesem svoje misljenje, a ne da pri svakom slanju posta prvo doobro proverim da nisam slucajno nekome popljuvala po omiljenoj grupi i time ga "neverovatno povredila".

A ta izreka "o ukusima ne vredi raspravljati" je totalno suvisna na forumu.... jer sta vi onda radite ovde?????? govorite kako su sve grupe divne i savrsene i sve hvalite u izvesnoj meri (a ako vam se neki bend bas ne svidja onda bi radije zaobisli tu temu iako imate dovoljno argumenata u korist svog misljenja) jer bi se u suprotnom moglo desiti da neko ostane uvredjen.

 

Ovo je moje misljenje... koje bih ja rado volela da pobijete (kad vam vec tooliko smeta) ali nekim pristojnim i racionalnim argumentima.. a ne : "nemas pojma", "koliko ti imas godina uopste", "to je tvoje subjektivno misljenje"... pa na kraju krajeva zar svi nismo subjektivni... jer ako je subjektivnost "braniti" onda je subjektivnost i "napadati".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...