Jump to content

Led Zeppelin


Varda

Recommended Posts

meni su nekako uvek vrh vrhova sto se slave tice bili beatles i rolling stones, a stepen ispod pink floyd, led zeppelin i queen. Deep purple ne mogu tamo da stavim nikako. AC/DC takodje ne mogu jer su eksplodirali pocetkom osamdesetih. Jedino taj Who mozda uz floyd zeppelin i queen. Mnogo je slicnosti izmedju zeppelina i floyda recimo zbog tih "nizova" od po 4 nestvarna albuma, koji je kod zeppelina trajo od 69 do 71 a kod floyda od 73 do 79. Za mene floydov niz bolji jer mi je floyd omiljeni bend ikada, ali ne bih znao da kazem koja 4 albuma su kumulativno kvalitetnija i bitnija za rok muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super-najbolji-bend-ikada-Jare :haha:;)

 

Elem meni ta dva benda nisu za porediti...

 

Bas sam skoro okrenula diskografiju Led Zeppelina, jerbo je to jedan od bendova koji su me pratili od malih nogu kao i Floydi.

Zeppelini su sviracki konzistentni sa varijacijama, dok me Flojdi vise muzicki izazivaju, drugacija atmosfera, kod LZ kada bi tekstovi nesto drugaciji bili tj da ima malo manje onoga "oh baby, baby, baby itd" i da su malo refleksivniji mozda bih ih vise gotivila, ovako PF mi je vise kompletan paket nego LZ :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Au, obećava taj tribute

 

Evo kome je dosadno, napravili kraljevi vrhunsku wiki stranicu:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Led_Zeppelin_songs_written_or_inspired_by_others

 

 

:haha:

 

Kakvi su to geniji i belosvetski lopovi istovremeno xD

 

Važno je da Achilles' Last Stand nije krađena roba :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Zabezeknuo sam se kad sam čuo da je juče u finalu Hita petka u telefonskom glasanju na Radiju Beograd 202 Whitesnake pobedio Led Zeppelin, tačnije njihova ljigava, pederska pesma Don't Break My Heart Again skupila je više glasova od legendarne pesme Black Dog. Neverovatno. Iako Bela Zmija ima nekoliko dobrih pesama ne postoji nijedna koja je u istoj ligi sa Black Dog. A kao bend WS je jedno 2 lige ispod Zepa.

Isto u drugom delu emisije Hita petka Electric Eye od Džudasa trebao je skupi najviše glasova i da prođe do finala, a ne Whitesnake.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...