Jump to content

Svarog


Ајлин

Recommended Posts

Ima li neko slučajno demo srpskog benda Svarog?

 

 

 

Svirali su na Balkan Horror Operi i još pre toga na par mesta po Beogradu... davno beše, ali taj se zvuk ne zaboravlja :rockdevil:

 

Mislim da je demo izdat 1994. ili 1995. godine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Olja...

 

Našla sam ih sad u Encyclopaedii Metallum, piše Sludge :D

Jeste u pravu si samo demo izgleda i imaju, nisam čula da su posle BHO radili nešto... Nažalost.

 

 

edit:

Ostali su mi u sećanju po masnoj, užasno energičnoj svirci i po masnici od stage divinga...

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eve vam link ka demo albumu, izdat je samo na kaseti, i naravno kao sto to uglavnom biva to je live snimak koncerta iz KST-a. (Najverovatnije)

 

http://rs474.rapidshare.com/files/153707107/Svarog_-_Smor.zip

 

Ujedno evo vam i jedini spot benda, koji se nasao u dokumentarcu Gorana Cavajde, dokumentarac se zove Geto (i verovatno ga se vi stariji secate ili ga cak posedujete na video kaseti), imate i linkove ka ostalim delovima filma i mozete videti spotove Direktora, Partibrejkersa, Dead Ideas, Supernaut-a, DLM-a, Plejboj-a i jos nekoliko bendova koje gostuju u dokumentarcu.

Geto Svarog Spot

 

Apelujem na ljude koji imaju igrom slucaja slike sa njihovih koncerata neka ih postave ovde na temu, hvala vam unapred.

 

Heh, sludge, cisti ortodoksni doom. :wub:

Najbolji domaci bend u tom zanru pored Vol Zero-a.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ostao samo na tome kao tonac, vec je ujedno i muzicki producent. (Urgh!, Fake Madonna's Underwear, Unison, Dead Ideas itd.)

Ne bi skodilo da se podsetimo da je Zoran bio clan/osnivac u sledecim bendovima SMF, Brainstorm, Crist i Overdose, koji su bili krem de la krem domace hardcore/crossover scene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre 5-6 godina je bio spot na jednom kanalu...beogradski kanal,koji vise ne postoji...postali su popularni zbog toga sto je 7 sati zaredom isao spot baj d vej od peperesa...elem,na jedom od brojeva, na zadnoj strani hard metala ili buma je bio svarog...mislim da su bili predstavljeni kao teski hard kor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://rs474.rapidshare.com/files/153707107/Svarog_-_Smor.zip

Ujedno evo vam i jedini spot benda, koji se nasao u dokumentarcu Gorana Cavajde, dokumentarac se zove Geto (i verovatno ga se vi stariji secate ili ga cak posedujete na video kaseti), imate i linkove ka ostalim delovima filma i mozete videti spotove Direktora, Partibrejkersa, Dead Ideas, Supernaut-a, DLM-a, Plejboj-a i jos nekoliko bendova koje gostuju u dokumentarcu.

Geto Svarog Spot

 

Imam ja taj Cavketov film na divx-u,masterpiece!Cavke posecuje razne prijatelje gde sviraju i po jedan spot je napravljen od toga od tih bendova koje si nabrojao.Tad je u Srbiji sredinom devedesetih hardcore scena bila jaca od metal scene jer su se stari metal bendovi raspali (Bloodbath,Heller,Demoniac,Annathema itd) mada u ono vreme niko nije nesto ni mogao da uspe.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam kasetu (ali mi je ostala kod jednog lika dok sam studirao u Subotici) Bas su bili strava bend, kaseta je snimljena Live u KST-u...Tvrda, mocna svirka, dosta sporo, sa par brzih delova...

Pevac je bio odlican frontmen...

Na Balkan Horor operi, ulazimo u salu( Dom Omladine) a na bini Svarog, neverovatna nergija, stvarno su razbili! I publika ih je odlicno prihvatila...

Posle sam nabavio kasetu i odusevio se jos vise....Na jednom koncertu(mislim da je bila proslava radia 202) su svirali i oni, i napravili haos...secam se da sam bio srecan kao malo dete(tada sam i bio balavac :D ) kad mi je pevac dao mikrofon(jer sam po obicaju bio u prvom redu) pa sam se i ja derao War within(to im je bila sjajna pesma)

Posle sam isao na koncert godine u NS, najvise njih da gledam, ali posto su svirali drugi po redu, zakasnio sam(i bio gadno ljut na drugara zbog kojeg smo kasnili)

 

Steta sto ne sviraju vise, veliki potencijal su imali...Djura radi kao tonac, malo sam caskao s njim prosle godine na nekoj svirci...odlican gitarista...bas su bili mocan bend...

 

Da, na toj svirci radia 202, bilo je brdo bendova, i atmosfera onako, nije bilo ni nekog obezbvedjenja...izlaze Svarog, nastaje krs i lom, sutka, divljanje...dolazi i obezbedjenje...oni zavrsili, posle opet nema obezbedjenja, ha ha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose, da neko priupita Zorana, koji verovatno ima kasetu ili data trake, da uradi master albuma i da ga postavi na net. Vidim da je to sada popularno jer vecina bendova iz tog perioda rade.

 

@Mr.Hate, film je veoma dobar, Cavke je tu malo i naslutio/prorekao neke stvari koje su nam se desile. Drago mi je sto je skupio zanrovski sarenolike bendove, i sto je uopste snimio takav dokumentarac.

 

@Feniks, imas li mozda neke slike sa tog festivala?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš odličan bend bio Svarog

 

Vise nego odlican, i sto je najbitnije, dosta su originalni bili, sto se za vecinu nasih bendova ne moze reci...A uzivo su bili stvarno jako mocni, i muzika i vokal...

Pa samo zbog njih sam putovao 200 km u BG, i to da ih gledam na grupnoj svirci...

 

Voivod, nemam slika...jedino sam imao brdo snimaka sa Balkan Horor opere na vhs, ali ni to nemam vise(a na snimcima sam i ja sto puta na bini, kao mladi napaljeni metalac :) )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kadgod putuješ za Bg prevaljuješ 200 km :P

 

Khm, možda smo se i sudarali na toj BHO. Jebi ga teška vremena bila

 

vrlo moguce, na bini sam bio sto puta...a na Rapid Force, skocim neki blesav skok u masu(dosadilo mi obicno skakanje :) ) ne uhvate me i razbijem se samo tako...ustanem nekako, odem zgrcen nazad, da malo odmorim...pa posle sve ispocetka :)

Kad smo se vracali nazad, dodjemo do Vrbasa, kad tamo vidimo da nema voza za Sombor! kriza, bla bla, otkazan polazak...a nas 9 ukupno, niko ni kinte, svi imali povratne vozne karte...Pa krenemo stopom, i od 60 km, bar 30 smo pesacili! Po temperaturi od 30 stepeni! Poveze nas neko do sledeceg mesta, pa do sledeceg pesacimo! Sutradan dodjem u skolu, i neko me potapse po ramenu a ja skontam da sam fino izgoreo, tako je kad po suncu pesacis u crnoj Kreator majici :)

Ali super sam prosao, kad smo dosli u Sombor, stopirali smo za Apatin, ja sam fino prosao, dok je jedan lik posle mene, stane mu auto, krenu, a pocne oluja, neka grana sa drveta padne, i sjebe ovome auto a tom metalcu strada oko, srecom nista opasno...

Bila je to luda avantura, i luda vremena, ali imalo je mnogo vise smeka, nego danas...gde su vecina razmazeni, kilavi smorovi...cast izuzecima...

Da, moj drugar iz Sonte(Car, bivsi bubnjar M.A.D.) je posle tog naseg silnog stopiranja i pesacenja, otisao pravo na maturu! Tad se sve radilo za metal, bezalo iz skole, zicale pare, svercovalo se po vozovima...sve, samo da se ode na koncert...

A kad cujem kako neki ovde kazu da nisu otisli na koncert jer je padala kisa, pa nemaju poslednji prevoz, pa moraju tetki da odnesu lek, pa ovo ono...sta reci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne bi bilo lose, da neko priupita Zorana, koji verovatno ima kasetu ili data trake, da uradi master albuma i da ga postavi na net. Vidim da je to sada popularno jer vecina bendova iz tog perioda rade.

 

Ima Bare,ja sam ga smarao da mi prebaci sa data al nešto nije išlo pa sam na kraju skinuo album(ili demo,kako god) sa soulseeka.

Kačio sam ga na nekim stranim forumima,ali nisam primetio neko bog zna koliko interesovanje...

 

Zna li neko sta se desilo sa Boškom (pevač Svaroga)?

Nema ga... nigde.

 

 

Koliko znam,a nisam ga nešto viđao par godina,radi pripremu za štampu u nekom časopisu ili novinama,mislim da je ona klasicna priča,žena,deca,kuća,posao...dakle muzikom se ne bavi.

 

Šola,bubnjar,svirao je i u SMF-u ,radi nesto pri crkvi,pre par godina je to bila neka crkvena izdavačka kuća,zadnji put sam ga video na nekom beer festu sa ćerkicom.

 

Dakle svi su živi,samo niko više ne svira.

Edited by igoraki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...