Jump to content

Svarog


Ајлин

Recommended Posts

sto se Balkan Horror opere tice, trebao sam da prebacim kompletan snimak Necrophobie sa BHO o d ortaka,ali mi se na zalost istrosila baterija na laptopu, tako da ce to morati u najboljem slucaju da saceka septembar. ali ne znam da li cu smeti da uploadujem to, morao bih prvo clanove da pitam... izvinjavam se za spam :D

 

 

steta nekad smo mnogo jacu scenu imali, tj isrenije je sve nekako bilo, bar mi tako deluje posto sad svirke autorskih bendova slabo prolaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost nisam uspeo da nabavim ovaj kult... ali bice , Djura ce da dadne obecao jos odavno...

 

Ne znam da li znate jednu zanimljivost , a to je da je Svarogu na koncertu u Birmingemu 1990 ili 91 ( nisam bas siguran ) jebeni Carcass bio predrgupa ! Da , PREDGRUPA !

 

A Horror Operu koncert ima Kole Polzovic u svojoj arhivi, takodje ima i Bloodbathov/Annathemin koncert u Rumuniji kada su svirali ispred 10.000 ljudi kao prvi metal bend iz Zapadne Evrope koji je nastupao u Rumuniji ( da lepo ste procitali iz ZAPADNE EVROPE bend ! )! Pricao mi je sta sve ima , mrzi me da pisem , ima i hellerove koncerte ima sve zivo... jbg. tesko ce se to izvuci jer covek nema vremena da to prebacuje sa vhs-a . Lepo je bilo slusati kako je to sve bilo na pocetku ... ;)

 

Interesantno, Nisam nikad cuo da su Svarog i Carcass imali koncert zajedno .Mozda sam propustio ovu informaciju iako sam otvorenih ociju pratio domacu scenu tada .

 

A to za Bloodbath -Annathema koncert u Rumuniji malo je pretarana cifra al ajde , Taj koncert je bio u Temisvaru Secam se da je masa poludela penjali se na binu , bila ludnica imao sam taj video nekad.

 

Imao sam sve to na Vhs kasetama bas od Polzovica naruceno pouzecem :)

 

A i Heller samo sto je sjeben snimak bio 86'te valjda .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt i onaj Joker beše dobar bend...

 

Oni su na BHO toliko dobro zvucali da je to neverovatno...uhvatio sam i palicu od bubnjara(koju sam kasnije izgubio u povratku kuci, jer smo stopirali i iski pesice satima) Strasan nastup, atmosfera u publici fenomenalna...vokal odlican, bubnjar takodje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, Uruk Hai, 'ajde pitaj da li je ok pa uploaduj da bacim pogled na BHO. Verovatno ću se rascmizdriti.

Jbt i onaj Joker beše dobar bend...

ok, nema problema, samo nemam snimak trenutno kod sebe, kod ortaka mi je, kad ga dobavim ja cu videti da nekako kontaktiram ove iz Necrophobije da ih pitam da li se slazu da uppujem ;)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Posle ovoliko reci hvale, ostaje samo da se saceka snimak sa Balkan Horror Opere. :da:

 

evo ima na Tube-u

 

 

 

 

PS Hvala Voivodu sto se potrudio oko slika za last.fm. I naravno svim ostalima za reci hvale. Stvarno, niste trebali ;)

PPS Tracevi su chudo... polipi na grlu? e jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo...Svarog nikada nije svirao sa Carcassom bilo gde pa ni u Birmingemu...Mozda je neki drugi bend pod imenom Svarog svirao sa Carcassom po Birmingemu, ali nash Svarog to nije sigurno iz prostog razloga sto tada nisu ni postojali kao band.

Kad se Svarog pojavio na nasoj sceni, odmah je napravio pravi boom...iskusni likovi, uigrani na bini i van nje, totalno originalna svirka koja nije pratila ni trendove ni shablone, momci su svoj muzicki izraz zvali smor-core, imali su vishe nego prisan kontakt sa publikom - Boshko je stalno delio majk sa ljudima u prvim redovima koji su zajedno sa njim pevali pesme, onda pravljenje fame oko Svaroga u vidu koriscena marihuane ( sto su oni sami pricali - ritualna upotreba kanabisa :), pa hapsenje clanova benda na nekoj gitarijadi u Mladenovcu cini mi se, mnogo manjih svirki ( putovalo se zbog njih i u Pozarevac gde su nastupali medju nekim poker-aparatima :), sve do nastupa na BHO 94 koji je bio bash bash veliki za to vreme...posle toga je opet bila gomila sto manjih, to vecih svirki ( proslava golf radija, rodjendani ksta, katarza svarog bjesovi, festivali po Paracinu, Kragujevcu cini mi se....), snimljen je i album uzivo ( Smor ) iz KSTa sa onako malo mutnijim zvukom nego sto su u to vreme po Kstu snimali i uzivo izdavali recimo Goblini i sta znam ko jos al kst je slovio za najbolje ozvucenje i za najbolje live snimke, omot albuma je bio u boji , na rasklapanje, a na unutrasnjoj strani na kojoj je bilo polje outdoor marijuane su bili odstampani tekstovi pesama...bili su prisutni i na televiziji i po fanzinima, svuda ih je bilo i bili su maximalno korektni....

posle su snimili 2 pesme u studiju koje su trebale da budu kao najava za pravi studijski album...jedna od te dve je bila sa nekim tribalnim primesma...ali kako to kod nas u Srbiji uvek biva, kad treba da se zada zavrsni udarac , ljudi se tad razidju, pa je Bosko izasao iz Svaroga ( inace on je i bio uglavnom tekstopisac )...posle toga su tavorili, pokusavali nesto kao trojka gde je Djura svirao gitaru i pevao, imali su i neke nastupe kao trojka, svirali i neke obrade cini mi se od Discharge, ali Boshka nije bilo lako odmeniti...i jednostavno su se ugasili...shteta, mnogo su obecavali , imali su i harizmu i energiju i neku svoju pricu....

ono sto me zanima da li bi mogle da se nadju te dve studijske pesme koje su snimane posle izbacivanja albuma snimanog u Kstu ??? Ako je neko dobar sa Djurom ili Baretom ( Bare ima svoj studio BareWire i vuce se i sa Dub Rebelion ) nek ih pita pa okacite te dve pesme da mogu da se skinu, ionako nisu nigde objavljene....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...