Jump to content

Onaj lik sto je mlatnuo profesorku zbog dnevnika...


LazaGNR

Svadja/tuca izmedju profesorke i ucenika  

174 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Svima bi dao lopatu koji imaju višak energije, taman da se brže izgradi zemlja.

 

DARK ELF ZA PREDSEDNIKA !!!

 

To i ja uvek pricam i jos jedno :

 

NAMA TREBA HITLER (u radnom smislu)...

 

ili jos bolje neki novi Car Dusan.

 

Dinkic bi morao na transplantaciju ruku u tom slucaju (ukoliko bi preziveo uopste taj rezim) :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj učenik je degenerik, a i profesorka je budala što je uopšte dozvolila da dođe do tog. To se nikad nebi moglo desiti profesoru koji ima autoritet nad učenicima. Ja se sjećam svoje nastavnice istorije iz osnovne, kad joj učenik izgovori ono što nebi trebao, ona ga prvo izvrijeđa kako je primitivac i neotesan, a onda ode po direktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest METALCORE

Ta neurouična profesorka je predavala meni pre nekih 15 godina i od tada izgleda nije nista naučila kao sto verujem da nisu naucili ni klinci kojima je predavala.I ondaq je bila defektna, a u mladosti je bila toliko iskompleksirana da je sebi stvarala rane po licu posto je bila sva u bubuljicama.Greska je u nasem sistemu sto i profesori nekad ne odu na periodični pegled kod psihijatra,jer oni pored toga sto prenose znanje iz svoje oblasti treba da budu i pedagozi a u ovom slučaju ona to sigurno nije.ž

Inače ja sam iz Sremske Mitrovice i za dečka sam čuo sve najbolje.Ta baba mu je opsovala i majku koja inače nije medju živima ali to se nije moglo čuti zbog lošeg snimka.Važno je samo to da su BG mediji digli pravu hajku protiv ovog slučaja koji se desio u malom provincijskom gradu a to sto se jos gore stvari desavaju svaki dan po beogradskim skolama to nikom nista.Valjda to gradska vlast(u prevodu vlada Srbije)drži sve u najboljem redu?

 

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest METALCORE
@Metalcore

 

Ma ne sumnjam da si za dečka čuo sve najbolje... :rolleyes:

Uzoran đak!

 

Zbog lošeg snimka se nije čulo ali:

1. Ti si nekako uspeo čuti.

2. On je rekao posle da je tako bilo.

 

Hmm...kome verovati...

 

 

Neznam da li si čitao ceo mejl,ja sam iz Mitrovice pa prema tome mogao sam čuti od mnogo ljudi.A ti ako hoćeš veruj našim ''istinitim'' medijima.Sto se tiče njegovog postupka naravno da ni to nije u redu,ali svi smo mi imali 15 godina,znas i sam kako hormoni u to doba deluju.Samo se pitam zašto toliki značaj taj profesor daje tom predmetu u tehničkoj školi koja veze nema sa hemijom.Inače kako sam već pomenuo u prvom salnju ona mi je predavala pa dobro znam kakva je.Na snimku se bar vidi da ga je bola hemijskom olovkom po licu.I raspitaj se malo za njegove ostale ocene.

Nemam želju da ovo preraste u neki verbalni konflikt,hoću samo da ljudi čuju i drugu stranu a ne da se veruje svemu što kažu novine i televizija,posebno beogradska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam da li si čitao ceo mejl,ja sam iz Mitrovice pa prema tome mogao sam čuti od mnogo ljudi.A ti ako hoćeš veruj našim ''istinitim'' medijima.Sto se tiče njegovog postupka naravno da ni to nije u redu,ali svi smo mi imali 15 godina,znas i sam kako hormoni u to doba deluju.Samo se pitam zašto toliki značaj taj profesor daje tom predmetu u tehničkoj školi koja veze nema sa hemijom.Inače kako sam već pomenuo u prvom salnju ona mi je predavala pa dobro znam kakva je.Na snimku se bar vidi da ga je bola hemijskom olovkom po licu.I raspitaj se malo za njegove ostale ocene.

Nemam želju da ovo preraste u neki verbalni konflikt,hoću samo da ljudi čuju i drugu stranu a ne da se veruje svemu što kažu novine i televizija,posebno beogradska.

 

Pa ljudi uglavnom o deci govore sve najbolje...ja ne znam i jedino što vidim je snimak. A istini za volju odgledao sam ga dva puta samo i nisam video ni da ga je bola hemijskom.

 

Imao sam i ja 15 godina i znam kakvih sve divljaka ima po školama, dešavali su se incidenti ali nikada dobrim đacima. Njegov posao je da sedi na svom mestu kada mu se kaže da sedne i tu je gotova priča.

 

I nisam ni čitao ostalo šta su mediji pisali niti imam tv da sam gledao na vestima. Jedino što sam gledao bio je snimak i zaista ne bih mogao da nađem nikakvog opravdanja za njega. Jebiga, drugačije sam vaspitan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam ovu temu pomno, obraćajući pažnju na godine onih koji su postovali, i mogu vam reći da se lepo diversifikuju u grupe odgovori u zavisnosti od starosne dobi autora. :)

 

Elem, ono što meni nije jasno, to je kako je određen procenat ljudi ovde spreman da donese sud prema sledećem:

 

- ona je njega prva vređala (kako znaš?)

- ona je njega prva napala (kako znaš? i koja je verovatnoća da žena od 50+ godina napada tek tako po učionici?)

 

Ono što mislim da sada već svako normalan može da shvati jeste da se poslednji ekesri kuju u sanduk ove stradale zemlje/nacije, a to su ekseri totalnog raspada autoriteta, porodice i institucija.

 

Neću da ulazim u to ko je kriv u ovom slučaju, jer nemam dovoljno argumenata pros & contras, ali je jasno sledeće:

 

- učenik ne bi smeo da priđe na 2 metra od profesora (da se razumemo, to ne propisuje zakon, to je neformalno pravilo autoriteta)

- učenik ne bi smeo da pomišlja na mogućnost fizičkog sukoba

- učenik ne bi smeo da poseduje mobilni telefon (uključen i aktivan u krugu škole) - u ovom slučaju dobro je što se to desilo

- ovakve stvari ne bi smele da izazovu raspravu oko toga da li je kriva baba koja je udarila dete ili obratno, već da se debelo razmisli o tome gde ide društvo

- ukoliko se ispostavi da je bilo koja strana kriva morale bi se zaista preduzeti odgovarajuće disciplinske i krivične mere

 

Za ono što što sam naveo smatram osnovnu krivicu roditelje, a potom te iste nastavnike. Ne znam da li ste ikada posmatrali rast deteta i njegove (prve) socijalne interakcije. Koliko god to zvučalo bzvz, ljudi su vrlo pogana stvorenja i to se kod dece jako dobro vidi (samo ako sklonite masku "slatkosti"). Dete će probavati bilo koji mehanizam koji će izazvati reakciju (plakanje, smejanje, maženje, keženje) samo da dođe do cilja. Kada roditelji nemaju dovoljno mozga/vremena/strpljenja/zainteresovanosti oni često rade ono što će to dete oskatatiti za čitav život, a to je da mu uvek popuste.

 

Dalje, to dete koja ima tek 5-6 godina dolazi u predškolsko, gde prvo roditelji preko veza traže "najboljeg" vaspitača za njihovo čedo i tu već u startu čine ogromnu grešku.

Onda sa 7 godina, opet se mešaju i pokušavaju da upišu dete kod poznanika, prijatelja, po preporuci itd. E onda dižu ruke od deteta jer ima ko da ga vaspitava. Zatim dolazimo u situaciju da jedna osoba moram da se izbori sa 25-30 različite dece, a dece koja u sebi uglavnom ne nose elementarne navike a uz to, stalno je njihov rad (učitelja) pod lupom predanih roditelja koji su i sami spremni da se svaki čast biju sa učiteljem ako njihovom čedu da slučajno 1 ili 2.

 

Onda kreće pubertet gde roditelji žele da pobegnu od deteta, ako je moguće, više ga ni ne gledaju, samo pristaju da daju novac/mobilni/PC/bilo šta drugo samo da im se skine sa vrata. A onda jedini ko je primoran da bude sa tom decom su nastavnici.

 

Ostatak je istorija ...

 

Imamo, dakle, mnogo zajebanih strana u toj priči (roditelj-dete-nastavnik), i svaka je kriva na svoj način. Ne mogu da okrivim nijednu stranu bez da uzmem u razmatranje udeo u krivici čitavog lanca.

 

U konkretnom slučaju, mali je težak imbecil, to se da zaključiti, ali kažem, mislim da treba rasplesti klupko pa videti ko je prethodnih 15 godina grešio i gde i verujem da će to dovesti do odgovora zašto je došlo do ovoga. Stvarno verujem da krivca treba žigosati, pa i bukvalno, ali je problem što mislim da bi u ovoj zemlji bilo onda više žigosanih. Dakle, uvideli smo da kazna, nažalost, neće sprečiti niti promeniti osobu. Dakle, treba tragati za efikasinim delovanjem, a verujem da je jedini način proaktivno delovanje, a u suštini to je potka oko koje se vrtimo već 14 strana: VASPITANJE.

 

Kasnim na posao, bem ti lebac!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Opet neki bolid mlatnuo profesora.Na popravnom.Retard padao i ranije i sad bi izgubio pravo da redovno pohadja skolu,pa mu je kriv profesor.Pa kad je toliko glup,aj da nasiljem pokazem da sam faca.Nekad sam profane mrzeo,ali sad...Najsmesnije je sto se od zrtve pravi zver a od onoga koji je pocinio napad stvara se heroj.Takvo nam je celo drustvo poremeceno danas.Cak i zrtve silovanja se preokrenu u krivce,a kamoli kod nekakvog incidenta u skoli.

Ma nema treba buduce nastavnike i profesore poslati na preobuku,na casove samoodbrane(i to za svakog od najvaznijih predmeta pa do muzickog ili fizickog,da se zna ko je autoritet,pa kad ga obori na popravni jer je pogresio kad je Betoven napisao tu i tu sinfoniju,da vidimo da li ce da se pobuni pa da lema profana),pa kad tako neki majmun pocne da izigrava nesto,da se malo nauci pameti,pa onda kad dodju roditelji da se razracunavaju,malo i njih nauciti kako da vaspitavaju decu,prvo krivicnim prijavama i paprenim novcanim kaznama,pa tek onda preventivnim merama.

Batina je iz raja izasla,ne kazu nasi stari to dzaba.Smejali smo se kad su nam nasi matorci i stariji pricali kako popiju prut ili samarcinu,ali oni su svi izrasli u normalne ljude,imali normalnu decu(izuzetaka ne naravno uvek bilo,ali danas izgleda da je normalan covek izuzetak),a danas ove nove generacije-bolid do bolida.Kad se ovako ponasaju po skolama ko zna kako se ponasaju kod kuce,i kako ce se ponasati prema svojim zenama i decom.

Par generacija tako,rigorozne kontrole i sankcije,stroga disciplina,uniforme,dok se ne procisti sav kukolj pa onda ponovo vracati skolu u stanje normalno za njeno funkcionisanje onako kako bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a danas ove nove generacije-bolid do bolida.Kad se ovako ponasaju po skolama ko zna kako se ponasaju kod kuce,i kako ce se ponasati prema svojim zenama i decom.

Par generacija tako,rigorozne kontrole i sankcije,stroga disciplina,uniforme,dok se ne procisti sav kukolj pa onda ponovo vracati skolu u stanje normalno za njeno funkcionisanje onako kako bi trebalo.

 

:pivopije: :pivopije: :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batina je iz raja izasla...

Ma ne treba njih biti... nego izvući korist, kao što si rekao posle.

 

Ja bih takve na fizički rad, da mu na nos izađe prekršaj koji je napravio. Da radi i da se oštećenom daje sva njegova zarada (ili pola, zavisi koliko je prestupio).

I država bi imala koristi, i društvo i njegova okolina... a on... ko ga jebe... ako bi ukapirao, onda bi i on imao koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...