Jump to content

Pomoc, nestale karte za Sodom + Municipal Waste !


Recommended Posts

A jel' vi (organizatorima se obracam) imate na umu mogucnost da ljudi koji ce da kupe te karte pojma nemaju kako je preprodavac do njih dosao? Mislim, te vase price o krivicnim delima i sve... Pa ako je tako, onda molim lepo zatvorite ovu temu: http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=38396

 

Jel' se to, kao, nikome nikada nije desilo da vam neki drugar dodje i kaze: "E, imam kartu viska za taj i taj koncert!", ili da, jednostavno, preko ovakvih oglasa dodje do nje? Sta sad, kad god neko na berzi postavi oglas da prodaje kartu za Sodom vi cete odmah da ga prijavljujete ili sta, ne razumem? To sa ponistavanjem karata je glupost. Napravljena je greska i guraj dalje, ljudi koji ce kupiti te karte nemaju nikakve veze sa tim, niti dolaze svi na yum da ovo vide.

 

Uzmite u obzir sledecu situaciju: Dan koncerta. Neki matori thrasher koji nema ni komp a kamoli net na njemu :) dolazi ispred SKC-a (ili Doma, gde vec bese cert) i ovaj lik mu nudi kartu te je ovaj, naravno, kupuje. I vi ga na ulazu zaustavljate i kazete da ne moze da udje. Zasto? Voleo bih da cujem objasnjenje.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači: Dotični su pošteno kupili jedan komplet. Mi ih sada molimo da ostalih 14 kompleta vrate jer smo ih proglasili nevažećim. Ako on pokuša da proda te karte čini krivično delo. Oni koji kupe karte od njega NISU POŠTENO KUPILI karte, jer se karte POŠTENO KUPUJU NA PRODAJNIM MESTIMA.

 

 

JA LIČNO ĆU STAJATI NA VRATIMA I KONTROLISATI SERIJSKE BROJEVE. Jednostavno ću zadržati sve ljude sa tim kartama sa strane i kada se skupe reći ću im da samo jedan može da uđe. Uopšte neću ulaziti ni u kakvu raspravu ko je od koga šta kupio, i iskreno će me boleti kurac za to. Ako do toga dođe, bar njih 14 će posedovati karte koje NISU POŠTENO KUPILI.

 

Ovo opušteno treba da ide među najgluplje postove u istoriji YUM-a. A šta da ja, hipotetički, ne znam za sve ovo što se dešava, nemam pojma, iz unutrašnjosti sam, dođem na dan koncerta (baš pred koncert) i kupim kartu od tapkaroša (koji je prodaje, npr, za 300 dinara jeftinije, što je sasvim regularno i nema ničega ilegalnog u tome-svi smo ponekad tako kupili kartu), dođem na ulaz i neki BALVAN mi kaže kako ne mogu da uđem sa tom kartom. Prvo bih da čujem objašnjenje, zašto ne mogu da uđem, i na koji sam to način ja, kao fan, odgovoran za gaf organizatora. To što sam kupio kartu kod tapkaroša nije ništa ilegalno ili neregularno. Pa nema tog obezbeđenja koje bi me sprečilo da uđem na koncert, pa makar tužio i SKC i organizatora i sve redom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde se potpuno slazem sa Robertom. Organizator je napravio gresku, izgubio tih 35,000 din u nepovrat i niko nije kriv za to sem organizatora. Posteno je uzeti pare iz plate sankerke ili dati joj otkaz. U americi da se ovako nesto desilo ne bi ni razmisljali, nego odmah noga.

 

Treba organizator da stisne bulju i da gleda da se to ne desi opet i to je to.

 

Ljudi koji bi potencialno kupili na ulici kartu nisu krivi i trebali bi najopustenije da udju na svirku, tako treba da bude, i tako bi u svakoj normalnoj zemlji bilo, ovako nesto moze samo u srbiji da bude dilema.

 

Apsolutno sam saglasan.I sa postovima Talvija i Sha.

 

Dakle,ovo oko koncerata postaje zaista tragikomicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On mozda jeste "nesavestan", ali mrzim kad se neko 'vata zakona koje ne razume, i pokusava da ih primeni u zemlji gde se ni jedan zivi zakon ne primenjuje. Stavise, da se ovo desilo u USA (gde se, jelte, zakoni postuju), prilicno sam ubedjen da bi neko koj e kupio kartu od tapkarosa, pa makar da je organizator i proglasio nevazecim na nekom posteru okacenom na njegov klub, i bio sprecen da udje, mogao da tuzi i da dobije tuzbu.

 

u zakon se razumem, to mi je posao. sad bas da se zakoni ne primenjuju i nije, bice da se ne primenjuju na odabrane pojedince, ali na nas "ostale" se primenjuju. u krajnjoj liniji sto bi organizatora boleo kurac sta ce biti sa nekim ko je kupio kartu od tapkarosa, niza cena karte nosi neke rizike, zato je i niza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko budalaština na jednoj temi. :)

 

Dakle, karte se kupuju na ovlašćenim prodajnim mestima da bi se izbegla opasnost od kupovine lažnih karata, a ne zato što postoji propis kojim je to određeno. Ovde se radi o legalnim kartama, a ne o falsifikatima.

U ovom slučaju biste mogli da zabranite ulaz ljudima za koje je moguće utvrditi da su znali da su karte stečene na nezakonit način, ali me živo zanima način na koji biste dokazali nesavesnost fanova koji bi došli na koncert sa validnim kartama. Jedino osoba koja je uzela 14 karata viška može imati problem, sve ostalo bi bilo teško dokazati, pošto bi moralo biti utvrđeno da su ili od prodavca saznali kako je došao do njih ili da su to videli na forumu, mejlu itd.

Kako ćete na ulazu to da proverite?

 

Ne pričajte gluposti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

u zakon se razumem, to mi je posao. sad bas da se zakoni ne primenjuju i nije, bice da se ne primenjuju na odabrane pojedince, ali na nas "ostale" se primenjuju. u krajnjoj liniji sto bi organizatora boleo kurac sta ce biti sa nekim ko je kupio kartu od tapkarosa, niza cena karte nosi neke rizike, zato je i niza.

 

 

Ne, niža je zato što tapkaroši zbog svoje pogrešne procene imaju problema da je prodaju. U svim drugim slučajevima prodaju je ili po ceni ili i skuplje. Oni se ne bave time da bi bili na gubitku, zar ne? :-)

 

Koliko budalaština na jednoj temi. :)

 

Dakle, karte se kupuju na ovlašćenim prodajnim mestima da bi se izbegla opasnost od kupovine lažnih karata, a ne zato što postoji propis kojim je to određeno. Ovde se radi o legalnim kartama, a ne o falsifikatima.

U ovom slučaju biste mogli da zabranite ulaz ljudima za koje je moguće utvrditi da su znali da su karte stečene na nezakonit način, ali me živo zanima način na koji biste dokazali nesavesnost fanova koji bi došli na koncert sa validnim kartama. Jedino osoba koja je uzela 14 karata viška može imati problem, sve ostalo bi bilo teško dokazati, pošto bi moralo biti utvrđeno da su ili od prodavca saznali kako je došao do njih ili da su to videli na forumu, mejlu itd.

Kako ćete na ulazu to da proverite?

 

Ne pričajte gluposti.

 

 

Potpuno se slažem sa ovim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pichkice su organizatori i to je sada jasno , proseravaju se za 14 karata i svaljuju krivicu na drugog , ko ih jebe kad su neozbiljni , umesto da stisnu muda tj dzep i da naprave josh 14 ili da uzmu pare od shalterushe oni kenjaju ovde kao traze pomoc , koju pomoc oni traze , samo se proseravaju i prete da ce ukunuti te karte , ko ih jebe voleo bih da ne dodje 140 ljudi u znak podrshke ostalima koji nece znati shta ih je snahslo na ulazu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo me zanima od vas koji ih nazivate pickicama, ciganijom i sl, koliko zaista planira da dodje na ovaj koncert(e)? A ovi drugi su videli da te karte ne vaze, pa mi nije jasno sta se utrkuju u pljuvanju, kad ih ovaj dogadjaj uopste ne dotice?

 

Smarate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne razumete ništa. Biće onako kako sam napisao u prošloj poruci i nikako drugačije.

 

Samo još jedanput da ponovim: KARTE KOJE SU PROGLAŠENE NEVAŽEĆIM SU NEVAŽEĆE!!! Poništene, cancelled, kako hoćete da vam to kažem još? Ne mogu neke karte postati važeće zato što se to tako sviđa nekom sa ovog foruma ... od juče su to bezvredni komadi papira koji nemaju nikakve veze sa ovim koncertima ... možete vi da zaključujete ovde da su i flajeri ustvari ulaznice za koncert, ali bojim se da će o tome šta je ulaznica kao i svuda u svetu odlučivati organizator.

 

Ako karte kupujete na ulici ili kod nekoga rizikujete da kupite nevažeću kartu falsifikat ili šta god ... tako je u celom svetu zar ne?

 

Pobogu bre šta lupetate, kakvo bre pravo tražite za nekog ko nije kupio kartu na blagajni? Pravo se ostvaruje tamo gde je karta kupljena ... znači - ako si je kupio od hipika na ulici juri njega zašto ti je kartu dao/prodao ...

 

Jednom prilikom je za koncert RollingStonesa ceo jedan kontigent karata koji je nekako dospeo na ulicu proglašen nevažećim ... i čik pogodite da li je iko ko je te karte kupovao po ulici ušao na koncert ...

 

Mislio sam da ne komentarišem ovo više, ali ovoj količini gluposti zaista nisam mogao da odolim ...

 

Pošto je neko pitao šta ako ne može da dođe na koncert pa reši nekom da proda kartu - pobogu čoveče, ti prodaješ REGULARNO KUPLJENU kartu i taj čovek neće imati nikakvih problema na ulazu, a čovek koji od tebe kupi kartu preuzima na sebe rizik da ga ti nisi zajebao, zar ne? Ako ga neko vrati sa ulaza doći će tebi da se žali JER JE KARTU KUPIO OD TEBE.

 

Po vama bi svako ko je nešto kupio na ulici trebao biti pušten na koncert??? Sa kojim bre pravom, šta pričate ...

 

Neko je rekao da preprodaja karata nije nelegalna? Bože kakva budalaština ... a šta mislite zašto policija juri (kad ih juri, da se ogradim) tapkaroše oko stadiona ... i zašto se oni kriju od policije? Verovatno zato što je to što rade legalno? Dame i gospodo - karta koja se kupi na prodajnom mestu je isto što i novac, tj. hartija od vrednosti. I da predupredim glupave teorije: i kada karte prodajete po nižoj ceni od kupljene radite nezakonitu stvar verovali ili ne. I da, naravno da poznajem zakone ... radio sam najveće koncerte u ovoj zemlji dugo vremena te sam zakone PROČITAO.

 

I po poslednji put: Svako ko je regularnim putem, tj. kupovinom karte od organizatora ili na prodajnim mestima došao do karte je bezbrižan. Svako ko je alternativnim načinom došao do karte SAM PREUZIMA RIZIK DA JE KARTA KOJU POSEDUJE NEVAŽEĆA. Basta!

 

Zlatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koj moj sam se uopšte uplitao u diskusiju koja me se lično ne tiče...

 

Imao sam želju malopre da stavku po stavku odgovorim jer ovde ima dosta zamena teza i blago promašenih tema, ali me mrzi, jer teško da će to iole da utice na nešto, a svoje mišljenje sam izneo, tako da, što se mene lično tiče rasprava je završena (i ja sam u pravu ;) )

 

Stojim pri onome što sam rekao, a to je da je pokušaj "ispravljanja" jedne slučajne greške mnogo dramatičniji nego sama greška, i može da pogodi nekog ko je ni kriv ni dužan.

 

Termin "ciganjenje" redovno koristim kad neko blati sopstveni ugled zarad neke minimalne sume, pa sve i ako jeste u pravu...

 

Ja ću moju kartu za Sodom kupiti svejedno na prodajnom mestu, ali činjenica da je ovde "skočilo" još 10 ljudi od kojih će većina doći na neki od ovih koncerata, i to sa kartama koje nisu kupili od tapkaroša, valjda znači da nije baš sve OK i cool.

 

Samo jedno retoričko pitanje: koja je "pravna" razlika ako ja nekom kartu poklonim, ako je prodam, ili ako je dam u trampu za blowjob, ako se ne može utrvrditi šta je od ta 3 bilo u pitanju (recimo, oboje kažemo da je u pitanju poklon)? Kako se to tretira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si je kupio na zvanicnom prodajnom mestu ti si njen vlasnik i mozes da radis sa njom sta oces. Da je pojedes, pocepas, sta ti dusa iste, ali "preprodaja" je nelegalna. I ovo vazi generalno za karte za bilo koji dogadjaj, mozicki, sportski... Ali posto smo mi takva zemlja, ovde se na to gleda kroz prste. Ali ovo bi bio odlican razlog za otkazivanje koncerta, i to dva jednim potezom. Ili proglasite trenutne karte koje su kupljene vaucerima, pa ih lepo sve zamenite, i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok onda. Aj zatvarajte onda onu temu sa ulaznicama posto je ocigledno u pitanju propagiranje kriminala i ne govorite vise o "razocaranim fanovima koji potezu iz unutrasnjosti" posto postoji lepa mogucnost da i vi "napravite" nekoliko istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo još jedanput da ponovim: KARTE KOJE SU PROGLAŠENE NEVAŽEĆIM SU NEVAŽEĆE!!! Poništene, cancelled, kako hoćete da vam to kažem još? Ne mogu neke karte postati važeće zato što se to tako sviđa nekom sa ovog foruma ... od juče su to bezvredni komadi papira koji nemaju nikakve veze sa ovim koncertima ... možete vi da zaključujete ovde da su i flajeri ustvari ulaznice za koncert, ali bojim se da će o tome šta je ulaznica kao i svuda u svetu odlučivati organizator.

Pojasni na osnovu cega ti regularne karte proglasavas nevazecim. Ako mislis da u ovom slucaju postoji neko krivicno delo prijavi ga policiji. Odkud ti znas da je sankerica greskom nekom dala te karte? Mozda je ona te karte ukrala s namerom da ih preproda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.

Onaj ko kupuje karte od tapkaroša svesno preuzima rizik na sebe da su karte falsifikati. Ove karte regularno su izdate od strane organizatora dakle NISU FALSIFIKATI. Posebna je tema, da li je moralno i etički, kupovati karte od tapkaroša a ne prošetati do kase organizatora, i da li okolnosti opravdavaju kupovinu od tapkaroša, i šta ako ovo ili ono....

 

2.

Inkasant koji je izdao više karata nego što je primio novca, treba da nadoknadi štetu iz sopstvenog džepa. Karta = Kinta.

To za koliko para radi inkasant u odnosu na vrednost karata kojima barata, je poslovni dogovor između inkasanta koji je pristao da taj posao radi za te pare, i institucije za koju radi. Tako isto možemo da tvrdimo i da su karte skupe, a ne da ona radi za male pare. A možda je stvarno malo plaćena, suština je da to nema stvarno nikakve veze. Onaj tamo što radi na kiosku, ako ima manjak pazara, sigurno mu nije oprošteno. Da je prijavila kao krađu, to je druga stvar.

 

3.

Organizator u slučaju krađe može i ne mora proglašavati karte nevažećima. Ove karte nisu UKRADENE, one su IZDATE. Posebna je tema, da li je moralno ili ne, da ne vratiš nešto tako očigledno pogrešno izdato, ali tehnički, greška je onog ko je karte izdao. Ako ipak odlučite da proglasite karte nevažećima korektno je to i razglasiti a YUM sasvim sigurno nije dovoljno sredstvo informisanja jer nisu svi zaludni kao mi da vise ovde i čitaju teme poput ove.

Edited by Ајлин

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je to super,samo organizator je DUZAN da definitivno saopsti da li ce biti tih 14 karata opet pusteno?jedina prava nekorektnost bi bila tad da zbog greske salterice i eventualne vase iznerviranosti kao organizatora zbog pisanja na forumima ih ukinete.

 

kulirate vec nekoliko postova da date definitivan odgovor,mislim da je osnovni red da kazete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne razumete ništa. Biće onako kako sam napisao u prošloj poruci i nikako drugačije.

Златко, апсолутно се слажем. уколико организатор успе да обавести људе који би потенцијално дошли о томе шта се десило и због чега ће карте које изгледају као оригинали, и које јесу оригинали, наједном изгубити вредност. то је немогуће. особа која је засрала је део организације, хтели они то или не. та особа сноси материјални терет 35.000, 14 људи дође ''џабе'' на концерт. готово.

 

нико не бива враћен са улаза на концерт са својом картом коју је можда поштено платио од човека коме су буквално поклоњене кривицом организатора. мислим, ја не знам коју бих количину горчине осећао према организатору ако би ми се на улазу на концерт бенда који јако желим да одслушам сервирао неки булшит о томе како је баш моја карта била у групи која је стечена на бесправан начин.

 

не ради се овде о правном аспекту, то што си написао је вероватно чисто к'о суза. овде се ради о здраворазумском разграничењу од стране организатора шта је битније. да ли је то особа која не обавља свој посао добро, или је битније 14 разјарених ''муштерија''. веверица не зна математику, ал зна ди су јој лешњаци јеби га. на крају, ако је та особа до сада изванредно обављала свој посао, и треба јој помоћи, на организатору је да поднесе трошак од 35к и остави особу на истом радном месту.

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisacu parolu pred koncert da sodom sa njihovih bednih 15 karata upropashtava ionako sjebanu metal scenu srbije u paketu sa organizatorima .

 

ceo metal svet ima da reaguje !

 

duga parola ce biti

ako hocete kintu predjite u grand produkciju oloshi !

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

овде се ради о здраворазумском разграничењу од стране организатора шта је битније. да ли је то особа која не обавља свој посао добро, или је битније 14 разјарених ''муштерија''

 

Ovo je kljucni deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne razumete ništa. Biće onako kako sam napisao u prošloj poruci i nikako drugačije.

BLABLA

Zlatko

 

Ti si bio duzan da na kraju smene proveris stanje u kasi. Ako je falila neka kinta zna se ko snosi odgovornost. Ti ne mozes da znas da li je sankerica greskom nekom dala te karte ili ih je ona za sebe uzela. I nemoj da pricas o tapkarosima i preprodavcima jer si i ti preprodavac karata sobzirom da ne izdajes racune za te karte. Postoji mogucnost da radnik na blagajni falsifikuje karte i proda ih. Kako posle onaj ko je kupio tu kartu da dokaze policiji da je na blagajni kupio kartu ako nema racun. I pricas ovde o krivicnim delima, a i sam cinis krivicno delo neizdavanjem racuna.

 

 

BTW

Ovde se pre neki dan pricalo kako organizatori sve ovo rade iz ljubavi. Pa eto neka iz ljubavi prezale tih 14 karata i puste nekog da besplatno gleda koncert. Mozda ce taj ko je uzeo te komplete nekome pokloniti karte i na koncert mozda dodje neko ko uopste nije ni planirao da dodje na koncert i time ga organizator obraduje kad vec sve ovo radi iz ljubavi.

 

Setite se samo ovog http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...=37364&st=0

 

 

Edited by 84_KRIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao bre mnogo kenjate svi :)

 

Ne znam sta vise nije jasno...karte su bile nevazece, desio se gaf, za koji ce, verujem, devojka da snosi odgovornost. Karte su proglasene nevazece, sasvim dovoljno vremena pre samog desavanja.

 

Zatim, svi se mi manje-vise poznajemo izmedju sebe, i svi svuda imaju neke veze po celoj Srbiji. Dovoljno nas je procitalo na Yu-metalu, rasirite pricu medju ortacima, oni ce medju svojima...itd, itd...rec se siri, svi saznaju za karte koje su NEVAZECE, samim tim, umesto da rizikuju, otici ce da kupe na blagajni, ili ce bar, ako vec kupuju kod tapkarosa da paze na serijske brojeve. Na kraju krajeva, ova klinka je ocigledno saznala i za komplet karte od nekoga sa yu metala ili preko maila, sto znaci da nije van ovog naseg sveta, tako isto moze i da sazna za molbu da se karte vrate. Ne mora da vrati, moze i da ih podere ili pojede ili stavi na rostilj pa uz malo lukca, ali ako PRODA nekome, onda je ona izgubila svoj obraz, jer verujem da je vec do sada prica dosla i do nje/njega.

 

Eto....a 14 karata ipak znaci dosta, obzirom kolike su posecenosti koncerta u Srbiji i koliko se novca puca od strane organizatora na iste. Jbg, svaki dinar je bitan, pogotovo ako se svi setimo u kojim su minusima organizatori.

 

Dakle, da podvucem....sankerica ili da plati ili da joj se oprosti, to je vec interno izmedju organizatora i nje, a na nama je da rasirimo pricu, kako su nas i zamolili.

 

 

I sta je sada tu nelogicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glede "nelegalne pretprodaje" a kao argument na ono sto sam rekao, ali nisam potkrepio linkovima:

http://losangeles.craigslist.org/tix/ <- samo za LA

(Craigslist je vec bio na udaru zakona zbog odredjenih oglasa, znaci da ih "drze na oku")

 

http://tickets.shop.ebay.com/?_from=R40&am...amp;_sacat=1305

(170 000 + matches)

 

 

Jao bre mnogo kenjate svi :)

.

.

.

I sta je sada tu nelogicno?

 

Sve je tu jasno, ali bitan je PRINCIP (i to ne Gavrilo)

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Talvi unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...