Jump to content

2009.01.23. *SKC, Beograd* Stratovarius


johanlord

Recommended Posts

Slobo, hvala za linkove. :pivopije:

Odlicni su snimci! Zvuk je savrsen!

Jao, a kad je Kotipelto dao nama da otpevamo kraj refrena, ono "my black diiiiiamond", i mi se nesto raspali. :haha:

 

Hahahahaha, a dobro je sto je lik kad je okrenuo kameru da snima sebe okrenuo na levu stranu, da slucajno ne bi uhvatio polupraznu salu.

I svaka mu cast ako je dosao iz Grcke samo zbog Strato-a! :rockdevil:

 

 

@chess - Hteo je covek da uziva u drugom delu pesme koju je krenuo da snima, tako sam i ja snimala. :D

 

 

Edit: Sad gledam "Destiny" i najezila sam se kad su oni izleteli na binu, a i posle, kad je Kotipelto izasao. :wub:

 

 

I josh da dodam, od rechi koje je Kotipelto nauchio na srpskom, a niste pomenuli, najvishe mi se svidelo kad smo ih zvali na bis i vikali "We want more", a on izashao sa rechima "Hocete josh?" :rockdevil:

Ne znam da l' se bas secam toga, al' covek je odlicno izgovorio sve reci! :rockdevil:

Stvarno je kralj za sve sto je rekao i uradio, a pogotovo za ovo sto si ti napisala. :wub:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce pricam ortaku da sam bila na koncertu, a on ce: "Aaaaaaaaa, STRASHNOSMARIUS!" laugh.gif (Dobro, j*** ga, on slusa death i slicno.)rolleyes.gif

 

 

 

Koncert je bio dobar, ali je meni SONATA ARCTICAicon_rockdevil.gif bila neuporedivo bolja. Ekstra su imali energiju, dok ja to kod Stratovarius-a nisam primetila uopste.

 

 

 

A i odnos prema fanovima im je u p.m.! Timo se slikao sa troje-cetvoro ljudi i rekao: "Last picture. We have to go!" i usao u bus, a nisu krenuli jos 15 minuta nakon toga!!! Covek je DIREK!!!no.gif Tacka.

 

 

 

A upravo na tom polju je SONATA dokazala koliko su SUPER COOLmusik19.gif i APSOLUTNO NAJCOOL STRANI BENDwub.gif koji je ikada svirao u skc-u jer su se posle koncerta DVA SATA druzili sa fanovima, slikali, pricali, potpisivali... Bez obezbedjenja iz skc-a i slicnih gluposti koje su neke “velike zvezde” trazile kao “zastitu” zbog fanova koji ih cekaju ispred busa.

 

 

 

I zato bi bas volela da ELDERANE objasni LAZ koju je ispalio na temi koncerta Sonate kako nije bilo “meet and greet”-a na Sonati jer su oni otkazali zato sto ne zele kontakt sa fanovima!!! AJDEEEEEEEEEEEEEEEE AKO SMES!!!tongue.gif

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako neko na power metal koncertu moze da stoji prekrštenih ruku ,stojeći u mestu? Vi to zovete podrškom benda? Ajde sad kad bi svi lepo stajali u mestu a pevač nas tera da podignemo bar ruke gore a ja lepo ga gledam u oči i stojim skrštenih ruku i u fazonu ''šta hoće ovaj retard od mene'' .Mislim da ćete ih bolje podržati time što ćete kupiti disk,majicu i otici lepo kući,pustiti disk,staviti slušalice i uživati nego sto cete doći tamo i stajati u mestu skrštenih ruku ili nogu kako kažete.Evo,ujak moj ima 33 godine pa idemo zajedno na koncerte i pevamo i skačemo zajedno sa njegovim društvom koji su njegovi vršnjacima koji isto imaju oko 30 i nesto godina.Bre,mog ćaleta da povedem sa sobom i on bi skakao i urlao.

 

Zato chess, sto svako dozivljava koncert na svoj nacin. Neko voli da skace i urla, a neko voli da stoji sa strane i gleda koncert na miru, kao ja :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju, ono sto je vec postalo potpuno jasno, koncertna scena u Srbiji zivi od Vohvodine i Beograda. Republika Srpska, centar Srbije i jug maltene vise ne postoje u koncertnom smislu, i to je ono sto je postalo veliki problem. Vidicemo vec na Paradise Lost kako i sta, to je veliki bend, imaju fanova svih uzrasta, i prosli put su rasprodali SKC.

 

 

dosta njih studira u bg-u gde i kupuje kartu pa možda tako deluje da malo ljudi južno od beograda odlazi na koncerte..

 

npr. sada za paradise lost znam za najmanje desetak zaječaraca koji 100% dolaze,a tako je bilo i za prošli koncert PL, katatonia, therion..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da je vazno kako ce publika da se ponasa na nekom koncertu, ako velika vecina publike luduje kao i ja, onda cu ja ludovati duplo vise, zato sto ce me ta atmosvera poneti. Ako svi stoje skrstenih ruku i nogu, onda cu se smoriti, zato sto znam da bend to nije zasluzio...

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta njih studira u bg-u gde i kupuje kartu pa možda tako deluje da malo ljudi južno od beograda odlazi na koncerte..

 

npr. sada za paradise lost znam za najmanje desetak zaječaraca koji 100% dolaze,a tako je bilo i za prošli koncert PL, katatonia, therion..

 

Da, to jeste. Ali, ne mislim na studente, vec na ljude koji jos zive dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tempest:

 

zna se sta je meet and greet i kako se to organizuje. sonata to nije htela. sta ce oni raditi ispred busa, sa zvanicnim susretom sa fanovima koji se izorganizuje, kao u strato slucaju, nema veze.

 

a timo se slikao sa nekih 25 do 30 ljudi ispred backstagea neposredno posle svirke, to nekako mogu da tvrdim, jer sam ga licno izveo ispred istog. sta je bilo ispred busa, ne znam. toliko o tvojoj prici.

Edited by LazaGNR
Nema potrebe da quote-ujes ceo post...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna se sta je meet and greet i kako se to organizuje. sonata to nije htela. sta ce oni raditi ispred busa, sa zvanicnim susretom sa fanovima koji se izorganizuje, kao u strato slucaju, nema veze.

 

a timo se slikao sa nekih 25 do 30 ljudi ispred backstagea neposredno posle svirke, to nekako mogu da tvrdim, jer sam ga licno izveo ispred istog. sta je bilo ispred busa, ne znam. toliko o tvojoj prici.

 

khm, khm...

a ko je Timo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i odnos prema fanovima im je u p.m.! Timo se slikao sa troje-cetvoro ljudi i rekao: "Last picture. We have to go!" i usao u bus, a nisu krenuli jos 15 minuta nakon toga!!! Covek je DIREK!!!no.gif Tacka.

Pa šta sad, ljudi koji nisu kupili karte za Meet and greet treba da imaju isti tretman kao oni što su odvojili keš za upoznavanje? Čemu onda svrha M&G-a, ako svako može da navata bend ispred busa, uzme potpise i slika se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

khm, khm...

a ko je Timo?

 

Znas, kako... To je isto kao da sad ja upadnem na temu o koncertu Pussycat Dolls, i pitam, hej, a ko je ta Nicole o kojoj pricate? Sta slusas, znas, meni je nekad nepojmljivo da ljudi znaju imena clanova benda iz Ukrajine, ali ima i takvih.

 

Pa šta sad, ljudi koji nisu kupili karte za Meet and greet treba da imaju isti tretman kao oni što su odvojili keš za upoznavanje? Čemu onda svrha M&G-a, ako svako može da navata bend ispred busa, uzme potpise i slika se?

 

Moze, sto da ne. I oni su platili 200 dinara vise, i potpis im je bio zagarantovan, nisu se guzvali, niti ista slicno. Timo jeste poslije koncerta izasao, i slikao se sa sigurno 30 ljudi, sto Leks kaze... Nije ni morao. Jens je blejao za laptopom, a Jorg pricao sa ekipom unutra, i odgovarao na nasa smaracka pitanja o Tolkiju, Wackenu, fudbalu i slicno... Vece zvijezde 7 puta, i 12 puta manji smaraci od Sonate, koja nije imala neke posebne volje da sa bilo kim poprica 2-3. Naravno, to je njihovo pravo, i meni licno, potpuno je svejedno sta ce ko od bendova koji dolaze da radi, ali kad se vec prica o tome, ljudi iz Stratovariusa su daleko komunikativniji od ljudi iz Sonate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi... M&G je sigurnost da ces uzeti potpis od svih clanova benda. Neki su se i slikali. Neki ne. To je placeno 200 dinara vise od redovne karte, a ko je uzeo paket sa Gamma Ray, nije platio ni redovnu cijenu, vec manje. Drugo, mislim da niko van M&G nije uzeo potpis od Jensa Johansona, i Jorg Michaela, koji su mnogima vece zvijezde od Tima Kotipelta. Da ne pricam da je njih 3-4 donijelo klavijature Jensu na potpis, sto bez M&G ne bi nikad mogli da urade.

To je svrha meet & greet-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da upadnem u pricu. Ne Nego ce Kotipelto sat vremena da stoji na -10, samo da bi se sa tobom ispricao i slikao. Mislim jebote kao i oni su ljudi. Prvo oni sviraju vec 20 godina, skapirajte da su ih malo smorila silna upoznavanja sa fanovima, i ono sto je mnogo bitnije, oni su na turneji, znaci oni posle koncerta treba da se srede, operu, odspavaju, i putuju do sledeceg grada, gde treba opet da budu odmorni da bi bili u stanju da sviraju. Mislim iz mog iskustva, velika vecina bendova, posebno evropskih metal bendova, jeste jako komunikativna sa fanovima, ali postoji nesto sto se zove profesionalizam, i neke obaveze koje su bitnije i od tih fanova. Kao sto je recimo obaveza da budes zdrav, odmoran, ne prehladjen (posebno bitno za pevaca)da bi na koncertu mogao da zvucis kao bend, a ne kao raspad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazi... M&G je sigurnost da ces uzeti potpis od svih clanova benda. Neki su se i slikali. Neki ne. To je placeno 200 dinara vise od redovne karte, a ko je uzeo paket sa Gamma Ray, nije platio ni redovnu cijenu, vec manje. Drugo, mislim da niko van M&G nije uzeo potpis od Jensa Johansona, i Jorg Michaela, koji su mnogima vece zvijezde od Tima Kotipelta. Da ne pricam da je njih 3-4 donijelo klavijature Jensu na potpis, sto bez M&G ne bi nikad mogli da urade.

To je svrha meet & greet-a.

Good point.

 

Što se tiče Telecontarovog posta, svaku reč potpisujem. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Ja slusam WASP vec 12 godina, ali mi na pamet nije palo da bilo sta pitam Blekija, ili da smaram covjeka. Mozda mi je zao sto nisam uzeo potpis na disk, ali nema veze, bice valjda prilike. S druge strane, logicno je da mladji fanovi hoce da popricaju sa clanovima benda, slikaju se, uzmu autograme, te bi bilo fer i korektno od benda da na 10-15 minuta izadju ondje u kafic SKC-a, ali to je sve stvarno do njih, i niko ne treba da im zamjeri ako to i ne urade, jer su nekad stvarno toliko umorni da jedva stoje na nogama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...