Jump to content

2009.09.25. *SKC, Beograd* Evergrey


Elderane

Recommended Posts

Potpuno se slazem s tobom, ispada da u dvomilionskom gradu nema nijedno adekvatno mesto za svirku. Kad sam dobila vest o otkazivanju koncerta, moje prvo pitanje upuceno organizatorima bilo je zasto nisu pokusali da pomere koncert u Novi Sad. Ovde, naime, ima odlicnih prostora za koncerte, ali niko se ne usudjuje da dovede strane bendove (ne racunam underground scenu jer toga ima s vremena na vreme za ljubitelje iste).

Npr, Trema bez problema moze da primi 700-800 ljudi i mislim da ni menadzment tog kluba ne bi mnogo trazio, jer se i njima vise isplati da im prostor popuni neki strani bend, a oni ce svakako zaraditi na konzumacijama i svima ce biti lepo.

U klubu Route na svirkama pojedinih domacih bendova koji sviraju strane obrade bude po 300-400 ljudi i ne vidim zasto tu ne bi svirao i jedan Evergrey. Prica ista, dobijete prostor, vi zaradite na kartama, oni na konzumacijama i svi zadovoljni.

I potencijal vecih prostora je odlican, postoje 2 nove sportske hale- u naselju Klisa i u Futogu, za bendove koji mogu sakupiti od 2-5 hiljada ljudi, odlicna mesta. Posto se ni tamo nista ne desava, lokalne vlasti bi jedva docekale da se organizuje takva manifestacija. Novosadski Sajam je posebna prica, tek tu moze da se organizuje sve i svasta. Hala ima koliko hocete, uz dogovor moze se dobiti i prostor i medijska podrska, s obzirom da Sajam ima svoj radio i televizijsku emisiju koja prati sva desavanja i plasira se na lokalne medije u celoj Srbiji...

 

Dragi organizatori, mislite o tome!

Ja na sve ovo imam da kazem jedno. Voleo bi da si u pravu ali sta mislis, koliko ljudi iz Beograda bi otislu u NS da gleda EGY. Da ga jebem, ali ja mislim od 150 iz BGa koji bi dosli da je koncert u SKCu, ni 50 ne bi otislo za NS. Ja bi isao za njih i u Budimpestu, samo kad ne bi morao da se jebem sa vizom, ali realno gledano, da ga premeste u NS ako bi 100 ljudi bilo, ja bi bio sokiran.

 

Sve u svemu ja mislim da se to ne bi isplatilo, i bojim se da sam nazalost u pravu, a zasto je to tako, e to ni meni nece biti jasno, mislim ipak pare nisu razlog, voz do NSa i nazad je 400 dinara, ako imash Euro26, ili tako nesto treba 230 dinara da odesh i da se vratish.

 

 

E da i hteo bih da dodam da ma koliko to sokantno zvucali Beograd ima samo jedno mesto za metal koncerte: SKC, sa dve sale. Sve ostalo ili ne odgovoara zbog uslova (Nema bekstejz, parking za bus, tusheve za bend posle svirke, a nema ni neki hotel odma pored da kazesh da mozesh tamo da ih smestish pre/posle). Dom Omladine je ocigledno reshio da se prebaci na neke .. ne znam samo kakve muzicke pravce, metal i hard rock su im izlgeda sekta i narkomanija, a SKC velika sala je opet zaista bezobrazno skupa za uslove Srbije i Beograda.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za dom omladine ako je tacno treba im jebati mater. oko tih para koje su dobili bilo je glasanje da li da se daju njima ili hitnoj pomoci. u krajnjoj liniji treba napisati mail donatorima, gradu, mozda jos nekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Neco i upravo o tome pričamo :)

 

Propast scene (kao i svega drugog u našoj zemlji) leži isklučivo i samo u ljudima, tako da nema tu polemike. Pa pogledajte samo, YUM broji skoro 10 000 članova! Ej! A koliko ljudi viđate po koncertima? Ja bih se zakleo na cifru do 200-300 faca koje vidim na koji god cert da odem ... šta to znači? Da 2% populacije koja ove piše i obitava dođe na koncert. Mnogo smo jaki!

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i jeste glavni problem

prosetaj Beogradom, malo malo pa neki zarasli u crnoj majci sa dvolitrom... al takvi ne idu na koncerte.. Znaju da vrte glavom na Metallicu i Mejdene (i eventualno jos 1 bend kao kec u rukavu u konverzaciji)...

Jednostavno nema kod nas publike, da je ima Evergrey (i mnogi drugi bendovi) bi bio u velikoj sali sa 500-600 ljudi i svi bi bili srecni a momci iz benda bi molili da sledeci put ponovo dodju...

Necu da ponavljam pricu ali bio si i sam na Legaci-festivalu i sve ti je jasno... Suvisno je reci kakav je bio lajn-up a koliko ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sve stoji, stvarno smo mi pomalo blesav narod.. I nije problem samo sa koncertima nego i lokalnim Rock i Metal svirkama u klubovima.. Nacrta se 20 ljudi ispred, cirkaju dvolitre, uđu unutra i niko neće da kupi pivo.(ne

znam za Beograd, pričam za lokalne slučajeve). Gazda ne zaradi ništa, i klub propadne. Jbš ga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet besmislene polemike,novi sad odgovara mozda samo vojvodjanima,a vojvodjani(bechej,kikinda itd) uglavnom idu na koncerte u budimpestu ne u beograd,chak i ne znaju za koncerte u bgu...veci deo publike dolazi juzno od beograda ,posto oni nit imaju svirke nit mesta gde bi bilo odrzano...Ima mesta po beogradu samo neka od tih koja se zovu domovi kulture i omladine obicno drzi neki covek iz pojedine opstine i treba snjim razgovarati i cimati se.. I nisu samo metalci problem problem je i promocija ,jer vi niste svesni da juzno od beograda manje od 10% ljudi ima kompijuter,a kamoli net..kako oni da vide yumetal?Primeri su mi mali koncerti koji je frubi organizovao fenomenalno tako sto je u sve obliznje gradove poslao po 500 flajera (1000 dinara) al decko se cimao i recimo na svirku interfectora dovede vishe ljudi nego oba evergreya zajedno...

@luccasen ne znam sta te to cudi,pivo u skc kosta 145 dinara isto toliko kosta i u kaficu ispred trga u centru bga..i nekom ko izadje u grad bitno je da popije casu soka ili piva da se osvezi ipak je doshao da uziva a ne da pati...I to je problem u gazdama ne u ljudima primer za to ti je kafe Grizli u krusevcu recimo koji vec dvaes i pet godina ima pivo od 50 dinara i svi dodju tu da popiju pivo i uvek ima extra zaradu...

Mnogo je glupo osuditi ljudsku slobodnu volju da ne dodje na koncert nije on rob pa da mora da dodje na svaki koncert,ali kao pravi metalac valjda voli da dodje?E pa onda postavis pitanje a zasto ne dolazi? I uglavnom je razlog u gazdama i organizatorima ne u njegovom ne posvecenosti metalu

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Narsil to su veoma klinacke priche ko je bio protiv koncerta u Smederevu sem samih organizatora?

 

Па, могу да ти набројим пар имена, али то не би било у реду. Кажем само да у овој држави не постоји само јебени Београд, већ да има још градова који би могли да угосте концерте. А то што неки људи нису наивкли да померају своје дупе ни до СКЦ-а у сопственом граду, а не негде даље, то није мој проблем. Част изузецима и поједницима који могу да ме демантују.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se u potpunosti slazem ,nisam ni ja iz beograda,al isto ti je i sa privredom da bi se nesto razvilo mora da postoje uslovi za to ,beograd se 50 godina gradio od nashih para zato mi sad nemamo ni puteve ni ljudski struju ni vodu chak u nekim vaznim ustanovamaa a ni posten hotel ni skoro nijedan uslov za veci bend.I josh jednom napominjem glupo je sto prozivas nekog tamo sto nece da ide na koncert to je njegova volja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto 90% beogradjana nisu beogradjani nego ljudi iz unutrasnjosti srbije i studenti..ipak je beograd i geografski centar zemlje zamisli nekog iz vranja da dolazi u ns na koncert pa taj bi umro dok dodje

Истина, знам каква је ситуацијама на утакмицама. Мало Београђана, пуно људи их студентских домова и оних који живе приватно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не прозивам ја никог, мени је само жао што постоје људи који су "фанови" метала, а мрзи их да помере дупе. Ето, ја знам неколико људи који су ишли на Аркону у Нови Сад из Бг-а. И? Шта им је фалило? Ништа. Да смо ми неко веће јаје, имали би концерт и у Бг-у и у Новом Саду.Али нисмо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam se nasmejao za ono, kikindjani i becejci ne znaju za koncerte u beogradu.. :) ne, pali smo sa marsa.. kakva madjarska, dok su vize na snazi, retko ko se upucuje tamo.. naravno da je lakse do bg-a.. ne znam, ja sam takodje za da ne bude sve u beogradu, iako mi je isto, beograd ili novi sad.. realno, najmanje beogradjana dolazi na svaki jebeni koncert, festival i sl. to svi znaju.. ali, kontam.. organizatori su u bg-u pa im je tako najlakse.. ali da je ceo bg spao na jedan jebeni skc, prosto ne verujem. neko je spomenuo da su beogradjani bojkotovali castle? pa, jeste, tako je bilo.. u startu su se bunili zasto nije u bg-u fest, jer jbg, znate vi koje je cimanje beograd - smederevo.. :) svaka cast izuzecima, ali generalno je tako a elderane neka kaze odakle ljudi najvise kupuju karte..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad smo svirali u beceju koga kod smo pitali niko nije znao za nijedan koncert u beogradu chak ni za castle fest verovao ili ne,i te ljude nikad nisam video na svirkama i koncertima ,njihov odgovor je bio da nemaju pojma da uopste ima koncerata i festivala...

Ljudi koji idu na svirke i u bgu nisu uopste iz beograda :) A to za novosadjane isto vazi,ja sam bio sigurno na 15 svirki po vojvodini a nikad nisam video nijednog novosadjanina da je doshao u nish ili krushevac na svirku,tako da ste isti:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...