Jump to content

Recommended Posts

haha, da, vaistinu je lepo. <3

 

sjajan je album.

kapiram da su sada ovi momci bili tamo gde i PoS nakon RL album, s tim da su se ovi mnogo bolje snašli. taman dovoljna promena u zvuku, ne prenagla i ne preterano udaljena od osnovne ideje, a još savršeno izvedena.

zamišljam "Foe" kako otvara nastup uživo i podilazi me jeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec 2 dana konstantno po celi dan slusam album, i oduvan sam. Od jutros 5 puta obrnuh, i uopste mi nije dosadan ni u jednom trenutku. Cak su mi i slabije pesme legle. A Foe definitivno razjeb pesma za otvaranje ili zatvaranje uzivo nastupa. Necu da kazem da od ovoga ne moze bolje, ocekujem da svaki sledeci put izbace jos bolji album, stvarno momci rade posao kako treba.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema loše pjesme, definitivno. Ujednačen album, čak ni ta toliko osporavana Salt mi ne smeta.

Akcenat je definitivno na atmosferi, mračniji je album od prethodnika, a najbolji djelovi su mi vokalne melodije na Echo i The Valley, kao i fenomenalni refren na The Cloak.

 

Nijesam pa' na guzicu poslije preslušavanja, ali ne vidim da je išta gori od prethodnog, samo drukčiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

bas sam nesto citao u vezi tona gitara. ovo sve sto je u dubokom registru kao za osmicu, to su snimali sa sestozicanim bariton gitarama, zato verovatno tako toplo i veliko zvuci, a sviraju uzivo sa osmicama zato sto te bariton gitare ne mogu bas najbolje da drze stim kad su tako nisko nastimovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je novi, ali nema oduševljenja kao nakon slušanja Bilaterala, a ni prvenca. Reče to i ITF, valjda. Čini mi se da veliki deo muzike ide oko sjajnih vokalnih deonica, kao da su tu radi potpore, kao da su se neke od pesama gradile isključivo na taj način.

 

bas sam nesto citao u vezi tona gitara. ovo sve sto je u dubokom registru kao za osmicu, to su snimali sa sestozicanim bariton gitarama, zato verovatno tako toplo i veliko zvuci, a sviraju uzivo sa osmicama zato sto te bariton gitare ne mogu bas najbolje da drze stim kad su tako nisko nastimovane.

Čekaj, bre, valjda bariton gitare i služe za niske štimove. Koliko su ovde spustili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo za vokale je verovatno sto posto tacno. Mislim da je Einer vecinu albuma sam napisao i sve pesme se u sutini svode na njegove harmonije na klavijaturi i vokalu. svaka cas gitaristama sto su uspeli da iskljuce taj gitaroski ego, narocito za prog metal bend, i da sviraju radi pesme a ne gitare.

 

a to sto se tice baritona, ima oni dugu skalu ali ne kao osmica. ako su stimali kao normalnu osmicu (F#) onda je zica verovatno bas "floppy" bila i verovanto se teze i svira i drzi u stimu zbog toga. ali taj floppiness im verovatno dao taj atipican ton za takvu svirku, citaj, ne zvuci kao djent :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...