Jump to content

Recommended Posts

srecom pa se skoro nijedan prog metal fan na svetu ne slaze sa tobom

 

Znam da si poznavalac, ali da poznajes sve fanove na svetu to je vec bozanski nivo. Svaka cast.

 

Mene ne poznajes pa eto nisi ni sreo prog metal fana koji ovo ne voli. Eto imam 20 ortaka u mom gradu koji su progresivci i ni jednom ovo ne mirise ni na sta sem na govna. :haha: Al dobro mozda nismo moderni i politicki korektni. Neka ostane na tome da postoje i ljudi kojima se ovo apsolutno ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih tako daleko išao da se uvrsti u prva 3, možda u prvih 15-20.

 

meni se zavrsava ta zlatna era oko 2000-2002.

 

recimo sa Symphony X - The Odyssey i Pain of Salvation - Remedy Lane

 

ako bas gledamo taj neki pure prog metal, neka uska definicija zanra, traditional prog metal.

 

sta je tebi bolje od bilaterala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ja sam ubrajao i Opeth, Mastodon, Green Carnation i sl...

 

Znam da nijesi fan Riverside-a, ali meni Out Of Myself jede Bilateral za doručak.

Wolverine - Still mi je bolji

Evergrey - SDT (mada nije to TAJ prog metal)

Veliki sam fan Deadsoul-a, pa su mi Murder of Crows i January Tree bolji.

Porcupne Tree, isto situacija kao sa Riverside.

 

Ali recimo od tih usko prog metal albuma The Art of Navigating by the Stars, recimo. Neki Redemption, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne slusam? Pa nisi obratio paznju mozda. Meni je Leprous abominacija od benda i sve sto uopste lici na to. Cak ja to ne smatram progresivom. Mogu oni sebe nazavati tako ali oni to za mene nisu.

 

Slusam Dream Theater od 92. godine. Royal Hunt, Symphony X, Threshold, Evergrey, Shadow Gallery, Crimson Glory i tako blize i tako dalje. Sa ovim imenima spomenuti Leprous po meni je skrnavljenje i bogohuljenje. Ne vidim nista zajednicko pomenutim bendovima kako po sustini materije tako i po kvalitetu.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa po meni su ti bendovi nastavak po malo skrnavog Fates Warning-a koji je verovatno zacetnik tog bogaljivog pravca u progresivi, ali je cak i FW do nekle slusljiv (narocito uzivo) za razliku od ovoga.

Seventh Wonder - Mercy falls... Ima sve sastoike kao Bilaterala, ali bez prelazenja u preterivanje, avangardu, l'art pour l'artizam

 

Seventh Wonder i taj album, a vala i onaj posle njega su pojasnjenje sta je progresiva, a sta(Leprous) nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...