Jump to content

Recommended Posts

Znaci po tebi covek treba sve da batali odma? Ajde da se ubijem pa da te zadovoljim.

 

Drugo je to sto si ti fan. Moje saucesce. Necu se vise smarati ovde. Dosta sam se isprljao na ovoj budjavoj temi.

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko bilo Hefi da se ubijes ;)

 

Svako ko ima muzicki staz tj( nije klinja napaljeni metalac koji se lozi do krvi na jedno a pljuje na drugo) razume I postuje tudji ukus.

Ja tebe ne moram da razumem niti da mi se svidja tvoj muzicki ukus da bih te postovala.

 

Time sto ti iznosis recenice da je bend sranje (nisam se usudila do sada da bilo koji bend tj neciji rad pljunem sa recima sranje bezobzira da li me slusali ili ne) I da ne razumes ljude koji slusaju sranje, konstruisuci svoj sistem vrednovanja I definisanja proga za najbolji time nas ostale limitiras I nazivas indirektno usranima. A to je uvreda u neku ruku.

No ovo je internet I zabole me realno... zato sam I preskocila dobar deo diskusije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa realno meni je zao. Ja kada vidim nekog usranog pridjem i kazem mu - Usran si. Zar ne bi trebalo da se obrises? Konstatacija realnosti nije uvreda. Uvreda je samo za sujetne ljude koji nisu zeljni istine nego lazne slike o sebi. Mada ja uvek pricam istinu pa makar me i nazivali prostim ili bahatim. Mnogi se i naljute, ali to je njihov problem. Vecina uvek zauzme odbramben stav koji znaju da manifestuju na razne nacine. To je vec do coveka.

 

Poenta je da Leprous nije progresiva, a da li ce to neko slusati je druga stvar. Meni lepse da slusam vetar kako huce napolju.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poenta je da Leprous nije progresiva

 

Metal archives kažu da jeste... a kad enciklopedija nešto kaže e onda... :bigblue:

 

Ok, žao ti je svih nas što ne znamo šta valja, dokazao si da Leprous nisu vredni (ničije?) pažnje, ne kontam šta još pokušavaš da izvedeš? :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi huče kroz glavu konstantno, nije to napolju.

 

Jos bolje. Onda je to moja kompozicija. :haha:

 

Enciklopedije nisu sto su nekada bile. Danas vise ni homoseksualnost ne vode kao bolest tako da se sve treba uzimati sa rezervom. Sto kazu pisalo i na bukvi picka pa jedan slomio kurac. Izvini Melinda. Sad sam stvarno prost.

 

Pardonne moi

 

http://www.youtube.com/watch?v=O9eBUtylTWs

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene svi ti moderni bendovi koji drve vintažni prog rok ili prog metal (kojem takođe može da se prikači "vintažni" :haha: ) neopevano smaraju. koliko god to bilo dobro ili ne, sve je to meni alogija sindrom.

 

a za leproz mi pak i nije bitna tačna definicija

postoje tri benda koje nekako povezujem i pšreterano volim, koji su jedan drugom logični nastavak

FNM > POS > Leproz

prvi je malko više alt, drugi su možda najbliži progu, treći su malo avangardni, ali u mojoj knjizi je to jedna priča u tri nastavka i divno mi je kako je svaki novi bend eksplodirao u vreme kada je prethodni gubio na snazi...

 

Konstatacija realnosti nije uvreda. Uvreda je samo za sujetne ljude koji nisu zeljni istine nego lazne slike o sebi.

:haha: :haha: :haha:

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Truli

 

Sve bi to bilo dobro i lepo kada bi tu bilo neke lepe muzike. Ja cujem tu samo neku buku i cviljenje pevaca. Ali dobro ne razumem ja ni grunge, ni nu metal kao ni vecinu bendova ciji pevaci reze na nekoga ko da im je neko oteo kosku koju su hteli da zakopaju.

 

Mozda i ne treba da razumem. Mozda bik poludeo.

 

Hvala Vresistetu. Bas je medena.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene svi ti moderni bendovi koji drve vintažni prog rok ili prog metal (kojem takođe može da se prikači "vintažni" :haha: ) neopevano smaraju. koliko god to bilo dobro ili ne, sve je to meni alogija sindrom.

 

a za leproz mi pak i nije bitna tačna definicija

postoje tri benda koje nekako povezujem i pšreterano volim, koji su jedan drugom logični nastavak

FNM > POS > Leproz

prvi je malko više alt, drugi su možda najbliži progu, treći su malo avangardni, ali u mojoj knjizi je to jedna priča u tri nastavka i divno mi je kako je svaki novi bend eksplodirao u vreme kada je prethodni gubio na snazi...

 

 

:haha: :haha: :haha:

 

pa da. meni Leprous kao novi PoS. prva tri PoS albuma izasla u ono vreme kad su svi na sceni kopirali DT, FW, QR, i oni su doneli novu svezinu zanru. Tako i Leprous. pojavili se u pravo vreme da malo osveze prog metal scenu u momentu kad su svi veliki bendovi prsli.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kakvu vi vezu vidite izmedju DT, Symphony X, QR ili bilo kog velikog prog benda i Leprous-a? To nije ista vrsta muzike uopste kao prvo, a kao drugo ne lici uospte ni po cemu. Nije srodno kao heavy metal i power metal na primer. Ovo jednostavno ima slicnosti kao pesme Sabana Saulica sa Dimmu Borgirom.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam ukupno 15 pesama. Sa svakog albuma po neku. Mahom one spotove sto imaju pregledao. Ni jedna jedina nota mi se ne svidja niti bilo sta od toga ima dodirnih tacaka sa ostalim prog grupama koje slusam, a to bi bilo oko 100 komada. Ni gitare, ni bubanj, ni bas, ni vokal, nitempo, a svako ne melodije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hefest

pa, eto, rekoh ti na šta se leproz nastavlja: fnm, pos, primus, devina, norveški avangradni/progresivni blek metal, makar to ja tako vidim, možda ne uvek i sonično, ali u smislu neke muzičke ideje, emocije, pristupa... ali ima u svemu tome i prave prog metal tradicije, nije baš da su dva sveta...

mada sasvim kapiram da nije za nekog ko očekuje dt klona

 

valjda je to i poimanje žanra subjektivno, ja ne znam zašto ovde nije tool, opeth, gojira recimo... verovatno zbog nekih ranije aktivnih prog/power puritanaca, da je više takvih danas, moglo bi i ovo da se šibne na avangardu i miran jum, al pošto si usamljen - ko te jebe.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam konzervativni progresivac. Ne prihvatam Siptare kao Srbe nikada.

 

E evo sada upravo cuh prvu stvar da nesto valja. Forced Entry. Kako je ova stvar drugacija od svega do sada. Kao neki drugi bend skoro.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem nije u meni kao sto mislite nego u vasem shvatanju progresivnog sviranja. Kada kazes progres mislis na napredak, a ne samo puko menjanje jer bi onda svaka muzika bila progresiva. KAda kazem napredno sviranje sigurno ne mislim na muziku kao sto je ima Leprous jer su to mahom melodije veoma jednostavne i ni malo zahtevne. Da ne kazem nazadne, minimalisticke. To ne moze biti progresiva u mojoj knjizi nikada.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...