Jump to content

Recommended Posts

Ok... da kazem i ja koju...

 

Album je fenomenalan u celini ima pesama koje su mi jace a koje slabije kao i na svakom, ali svaka pesma je kompletna u naizgled build-up-ovanoj nekompletnosti. Sad cu zvucati kao streber najgori, ali setite se Ravelovog Bolera, pa majku mu pola kompozicije je u bulid-upovanju sto doprinosi atmosferi i rastu osecaja da se katarza priblizava. Tako i ovde tamo negde oko polovine albuma pesme Within my fence/Red dolazi do tog prelaza tj build-up-katarza i sledeci set pesama koji je khm... ako mogu da opisem osecaj "kao kada se po vrelom suncu popnes na neku stenu na moru i smo uskocis u vodu i plivas", znaci jbno uzivanje Slave, Moon (trenutni favorit), Down, Lower...

Cak je i Pixel kao bonus dojajna stvar!

A sa tzv prve polovine, The price, Thrid Law, Rewind...

 

Ukratko album po mom ukusu, osecaj kada ti se celo telo najezi that's it :da:

Drugaciji od prethodnika, a opet autentican da kazem "da, ovo su Leporus"

 

Bubnjar Bard Kolstad p-o-k-i-d-a-o <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje album ide non stop kod mene. Nenadjebivi su.

 

Neko rece kad je Coal izleteo da su i istoj poziciji kao PoS sa Remedy Lane.... e pa pusi ga PoS, Leprous >>>>>>>>>>>>>>>>>

 

(samo se nadam da se Einar sa vremenom nece primiti na svoj odraz u ogledalu dok peva tuzne retro pesme kao Daniel)

 

Pusi ga i ETF, znam da ces se javiti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presluš'o jebi ga.

Ali i dalje se pitam zašto ne šutnu onog Einara, makar nemao ko da im pleše po klavijaturama.

Pa u odnosu na njega i jedan Bobby Kimball iz mlađih dana zvuči kao mužjak. Budimo realni.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presluš'o jebi ga.

Ali i dalje se pitam zašto ne šutnu onog Einara, makar nemao ko da im pleše po klavijaturama.

Pa u odnosu na njega i jedan Bobby Kimball iz mlađih dana zvuči kao mužjak. Budimo realni.

Pa Einar je mastermind tu, jbg. I jeb'o te klavijature, ne treba im to uopste. Ali bez njegovih vokala Leprous ne bi bio to sto jeste sada.

Zanemarimo cinjenicu da ih znam licno i mislim da nisam pristrasan kada kazem - oni uzivo (Einar pogotovo) zvuce kao studijski. Jedini bend koji mi je za nijansu bolji uzivo je Enslaved.

Edited by [Nocturno]
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...