Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
“The title, Malina, means ‘raspberry’ in Slavic. That comes from some lyrics that I wrote when I was in Georgia, the country. I was at my brother’s wedding there, and we were just by the beach, and there was this very, very old lady. She could barely walk, but she had to walk around for the entire day selling raspberries. She was shouting, ‘Malina! Malina!’ It made a very big impression on me, because it was so sad to see what people have to do just to survive. When you’re almost 90 years old, you may still have to walk around for an entire day trying to survive.”

 

posle citanja ovoga mi je stvar jos za nijansu tuznija :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert bio solidan, ni najbolji ni najgori koji sam gledao.

Einar zvučao korektno. Ne kao na albumu, ali nije ni falsirao. Nešto je izbrljavio klavijature na illuminate.

Madjari mirni, podivljali samo na Valley i From the flame.

Setlista onako. Drago mi je sto sam Salt čuo uživo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mirni Madjari, bas bila dobra atmosfera, pa na The price recimo bilo najludje, sama publika krenula da peva onaj Ooo deo. Setlista mi je strava iz razloga sto se nije znalo sta ce i kojim redom da sviraju, veliki respekt za mesanje pesama na ovoj turneji. Bend meni razbio, sve mi bilo kako treba, gledati kad god se moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da su Mađari hladna publika je mit koji sam razbio kada sam pre 5-6 godina gledao Helloween zaredom u Sofiji, pa potom u Pešti, Mađari bili daleko raspoloženiji da učestvuju u pevanju negoli Bugari, iako je Bugara jedno duplo više bilo. Možte pričate za Mađare šta oćete, ali imaju sjajne prostore za svirke, uglavnom super posete i, bar iz mog iskustva, ispoštuju uživo, a nikad ne bih pomislio da može onako razgaljena atmosfera na Leprousu da se doživi. Taj Price momenat je stvarno bio priceless*.

 

Meni na kraju čak žao što nisam i dva certa na ovoj turneji overio, baš je mogao megadobar kombo vikend da se odradi Beč-Pešta, samo šaltanje liste bi to opravdalo :] a tek svirku da ne pominjem.

 

Dva nitpicka bih izdvojio, lightshow im je sasvim dovoljno super da im oni ekrani sa random slikama apsolutno uopšte ne trebaju. Puštanje spotova iza tebe samo bespotrebno skreće pažnju. A možda je to i cilj?

Drugi, što je Einar na Forced Entry zvučao kao najgori caveman kada je radio grublje vokale, baš je ispao iz forme.

 

Sve u svemu, meni najbolji Leprous gig do sada (od pet).

 

 

 

*SEE WHAT I DID THERE

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, gledao sam leprous u barseloni i masa je bila duplo ludja...svi znaju tekstove, a bar 5 puta više mase nego u a38.

Ja ni ne očekujem od njega da može da izvuče forced entry. Leprous mi je možda trenutno i omiljeni bend, ali uzivo nikada ne zvuče kao na albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ditto, stvarno mi nije trebalo pet puta vise ljudi, stajali smo blizu bine, sve videli, to je to.

 

Moram da pohvalim zvuk koji je bio kao med, dovoljno glasan da jebe mozak a opet nikakve potrebe za cepove.

 

Ovo za video bimove, ja ih i ne primecujem, niti mi smetaju niti nesto preterano doprinose, tu su samo i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...