Jump to content

Magneti


Feral Ghoul

Recommended Posts

ja volim da mi ljoody seru... imam vishe shanse da izgledam boontovno kada ih ne poslusham!! :D :D :D zezam se... ma, jok... malo sam se bavio time... pa sam zeleo da saznam sta drugi o tome misle... sa druge strane neka iskustva uvek (UVEK) dobro dodju! Ako nista drugo ne mogu u sobi da simuliram situaciju stage-a gde mi je pojachalo otpanjeno a o5 ni na bini nemam priliku da se igram sa shrafcigerom... ;)

 

i dalje u ishchekivanju dobrog linka! :muzicar: btw. nashao sam neke artikle na netu... ima korisnih stvari... jedino me zboonjoooju mere tipa 3/32"... :redface: ima li neko ideju sta to znachy?! i kako se to moze konvertovati u mm mere?!

 

:pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ako nista drugo ne mogu u sobi da simuliram situaciju stage-a gde mi je pojachalo otpanjeno a o5 ni na bini nemam priliku da se igram sa shrafcigerom...

aj mi svega ti objasni zasto?otvori prozor i do daske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanima me koja je optimalna razdaljina izmadju zica i magneta...? ima li iko ideju o tome?! neki linak bi takodje dobro doshao! :muzicar:

Bata Uroše - ja bih došao do zaključka da si sklon lenjivitisu, da ne kontam da i slanje poruka i odgovaranje na njih takođe oduzima neko vreme i energiju. Ja sam malopre pročitao ovo tvoje, ubacio pojmove "optimal distance pickup strings" u google i dobio stotine rezultata od kojih je među prva dva ista takva tema na netu. Pretpostavljam da sad može da se u google doda i reč "forum" zajedno sa ovima ili "Emg". Tj, zar nemaš neki drajv kao "E sad ima da odem i da saznam to što me interesuje"? Pa kad neko pita onda ti znaš da mu odgovoriš? :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

did that! ;) mislim da si mi nekoliko puta skrenu paznju na to... i ja sam ti nekoliko puta odgovorio na tu temu... ali ajde o5, dakle, razloga je dosta! moj je stav da to moze da zanima i neke druge ljude (ne samo mene) sa ovog foruma, lakshe je citati na srpskom, na ovom forumu mogu da pitam i nesto dodatno sto me zanima na tim forumima bih bio samo guest (mada nije tesko uchlaniti se, nezgodno je upasti u preechu tek tako!)... kada bi svi tako razmishljali internet bi bio dosta srdjeniji jer bi se neko znanje/podatak/informacija mogli naci samo na jednom mestu, o5, da je tako, znanje bi bilo privilegija manjine a internet je bash uperen protiv toga... :D

 

@stivbedezz

da, da... i eto ti murije za cirka 10 minuta... :muzicar:

 

LM, ne zna niko kako se one mere prerachunavaju...?!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bata Uroše - ja bih došao do zaključka da si sklon lenjivitisu, da ne kontam da i slanje poruka i odgovaranje na njih takođe oduzima neko vreme i energiju. Ja sam malopre pročitao ovo tvoje, ubacio pojmove "optimal distance pickup strings" u google i dobio stotine rezultata od kojih je među prva dva ista takva tema na netu. Pretpostavljam da sad može da se u google doda i reč "forum" zajedno sa ovima ili "Emg". Tj, zar nemaš neki drajv kao "E sad ima da odem i da saznam to što me interesuje"? Pa kad neko pita onda ti znaš da mu odgovoriš? :meshuggah:

 

+ sto si zanemario činjenicu da živimo u srbijU,ovde i da pitaš nekoga na forumu,provereno će te pogrešno uputiti (što zbog toga što ga mrzi,što zbog toga jer " ne želi da otkrije tajnu uspeha " :rolleyes: zato glas više za guglanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

did that! ;) mislim da si mi nekoliko puta skrenu paznju na to... i ja sam ti nekoliko puta odgovorio na tu temu... ali ajde o5, dakle, razloga je dosta! moj je stav da to moze da zanima i neke druge ljude (ne samo mene) sa ovog foruma, lakshe je citati na srpskom, na ovom forumu mogu da pitam i nesto dodatno sto me zanima na tim forumima bih bio samo guest (mada nije tesko uchlaniti se, nezgodno je upasti u preechu tek tako!)... kada bi svi tako razmishljali internet bi bio dosta srdjeniji jer bi se neko znanje/podatak/informacija mogli naci samo na jednom mestu, o5, da je tako, znanje bi bilo privilegija manjine a internet je bash uperen protiv toga... :D

 

@stivbedezz

da, da... i eto ti murije za cirka 10 minuta... :muzicar:

 

LM, ne zna niko kako se one mere prerachunavaju...?!

Mislim da si promašio fabulu - ne mislim da treba da sad svi udarimo isključivo po google-u to bi donekle i obesmislilo ovakve teme na forumima. Mislio sam da je prirodna težnja čovek da prvo sazna odnekud neke informacije pa da ONDA popriča sa ljudima, bar u nekim slučajevima. Na primer, ti izgooglaš nešto ili čuješ od nekud nešto, pa onda sa nekim svojim parčetom slagalice, dođeš na forum ili negde ovako, uživo popričaš sa nekim. Jer ako si primetio ima nekih situacija gde su ljudi jednostavni da se makar malo obeveste o nekoj tematici, i onda dođu Secracon, ili Dersu, i napišu čitave knjige - koje de fakto pišu iz dobre volje, ali i pišu zato što nekoga mrzi da malo pogleda. Znači ne da ne treba pitati, nego ono, postoji razlika kad svi nešto čujemo ili znamo nešto po malo. Priznaj da si mogao da se uključiš u pojačalo, probaš par različitih visina magneta, i samim tim dobiješ neko svoje mišljenje šta ti kako zvuči, zatim malo pogledaš po netu i onda dođeš "E ljudi , ja probao i imam takav i takav utisak, šta vi kažete". na taj način i ti doprinosiš, zar ne? A i mnogo se nauči uvek kad sam nešto čačkaš, plus onda već može da padne neka diskusija sa nekim drugim Znači ništa te ne kritikujem da ne treba uopšte da se pita bilo šta, nego da ne moraš uvek da pitaš za sve na taj način... nadam se da sam sad bolje objasnio. Kao što rekoh, ponukan sam bio jer vidim da često dođeš iz nekog ugla "Ja ne znam ništa o tome" i onda neko drugi radi copy and paste sa neta umesto tebe - a de fakto, mogao si i ti isto sam da nađeš te podatke. Eto. A ti pitaj naravno ako te nešto interesuje, živ bio, ko pita ne skita. Pozdrav!

 

 

+ sto si zanemario činjenicu da živimo u srbijU,ovde i da pitaš nekoga na forumu,provereno će te pogrešno uputiti (što zbog toga što ga mrzi,što zbog toga jer " ne želi da otkrije tajnu uspeha " :rolleyes: zato glas više za guglanje

Pazi, niko nije kao Srbi. :mrgreen: Ja ipak mislim da je najčešća kod Forumskih Srba ona varijanta u kom nastupaju kao profesori svih fakulteta istovremeno i jako samouvereno nude savete koji blage veze nemaju. Ili možda to meni pada u oči kad se dogodi, jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bata Dutja,

joj bre, prvo sam mislio:"izvini sto sam pitao!" a sata mislim:"izvini sto te to nervira...!" ;)

kontam sta mi prichash... i kontam da iz mojih postova deluje kao da meni nesto padne na pamet i ja samo pitam... ali, koliko goth da to tako deluje, naprosto nije tako... i sada mi je otvoreno 10ak tabova na temu gitare/magneti/pojjachala/sta goth... moj je pristup, onako Sokratovski, postavish se kao da nishta ne znash jer ti tada ljudi lakshe/vishe/brze/bolje/etc objashnjavaju... :D sve u svemu, NO hard feelings! :pivopije:

 

ovo za EMG... dajte, ljoody, javite ako radi i sa shporetom, da pazarim i kevi! :D LM, jednom drugaru smo ubudzili EMG81 u Ibanez Gio hahaha i verovali ili ne, gitara je skroz dobro radila... dodushe probali smo je na 6505+ ali prosto je neverovatno kako jedan Gio moze da radi u toj varijanti! Naravno, prichamo o DZN DZN svirci! :muzicar:

Jedino mi je zao sto nikada nisam imao prilike da se igram sa ozbiljnijim magnetima neke druge firme... kapiram da i druge firme imaju tako neke zmajeve u ponudi!? Ovo je varijanta vozio sam Yuga 15 godina i onda seo u Mercedesa pa mislim kako je to najbolji auto na svetu jer ima ovo i ono, kao da Reno, BMV ili Tojota nemaju to isto, pa mozda i bolje... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

niko vishe, chak je i music trade odustao od duncana (preshli na gibson)

 

mozesh da najurish ove da ti dovezu, ali sam gotovo siguran da ce do daljnjeg biti samo u mitrosu

 

vecheras menjam EMG iz jedne djitre i ubacujem SH-6, mnogo mi se dopao zvuk tog magneta na jednoj gitari koju sam imao ranije, ali sam je prodao sa njim, pa mi nedostajala pasiva :)

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

a magneti su 2x Hagstrom Custom 58 Humbuckers , kada bi menjao , a verovatno ocu , na sta da ciljam ? naravno , ocu pasivne

 

mozda neki JB ili Custom 5 u bridge

 

za neck '59 ili pearly gates... mozda chak i alnico II pro

 

pretpostavljam da bi da oresh

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

za JB i custom 5 mi nishta nisi rekao, a oni je alnico :)

 

Mozda chak i neke dimarzio varijante. Evolution za bridge, da izbaci midlove koji su manjak sa basswoodom ili D activator X (keramika sve, da se ne naljutish :D ).

 

Za neck Breed neck (tu cesh da se ljutish :D) ili Evolution neck.

 

jbg, ima raznih opcija

 

 

ja lichno volim alnico u neck poziciji, ako vec moram da imam djitru sa 2 magneta :)

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato vuce i rekoh alnico ne,ne zato sto su losi,vec nikako ne idu na basswood.

 

d activator X je dobra ideja,mnogo dobar magnet odlicnan sonicki karakter,nije prenadrkan,a nije ni pickast,a i to sto si rek'o za midlove.a i nijesu u krv odje.

 

 

 

mada,posto znam da je feral meshuggah fan,lundgren je super resenje,mada bi pomalo glupo bilo stavljati u gitaru od 350 e magnet od 300 e.mada,bol' te kur',lundgren je investicija za buducnos',vozas ga na svaku dzitru koju imas,tj skidas i stavljas a prodas/kupis dzitru (kao npr. ja  :zuba: ).

 

ja zdogovorio ironbirda,znam da se vuku ne svidja sem mozda vrat sto je 24"75' a 24 praga,i definitivno sam odlucio da ide iemdzi 81 u bridz a stigne.u paketu mi stize i ni guitar rig hardver tj rig control 3 jos kakav dobar kabal da uzmem i omoricu dok i ako se zaleti ovaj sludge/kurac-palac projekat.

 

 

 

Edited by Δ.Δ.Δавид

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...