Jump to content

Magneti


Feral Ghoul

Recommended Posts

Da li neko zna gde jos eventualno ima da se kupe Seymour Duncan magneti sem u Mitrosu? Interesuju me Sh-14 nickel cover i Phat Cat magneti...ovi to nemaju???

 

Nota u Novom Sadu, nalazi se u pariskom magazinu...to je u centru

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ja uglavnom nadjoh moje favorite.naravno vodjen time da koristim dosta benda i harmonika naravno da sam gledao sta koristi najbolji u tome i od 3 komada nadjoh onaj koji meni treba: bill lawrence USA l 500 xl,mada moze i bill lawrence USA l 500(znaci fejk bill lawrence,ne OBL tj Bill and Becky).

 

mada,znacu zasigurno kad se docepam sva tri:fejk bill,OBl, i na kraju dajmbaker koji se jedini put kad sam ga svirao nije dojmio,ubise visoki na solu sta god mu radio. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u bridge poziciji EMG 89, ima switch. Kad je dual radi kao EMG 85, a kad je single radi kao SA, i bas ima onaj keva strat zvuk. Ostale su mi po 2 single pozicije i tu cu verovatno staviti po dva EMG SLV, msm u neck poziciju stavljam SLV sigurno, jer je bas obao i masan (da se razumemo, mislim na TON :P ) i keva je kao clean.. a za mid poziciju jos ne znam, al verovatno isto SLV :)))

 

Nota u Novom Sadu, nalazi se u pariskom magazinu...to je u centru

 

koliko znam ima ih i u MIX-u, valjda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

vise dinamike: znaci kad sviras slabije signal je slabiji,kad sviras normalno signal je klasicni 81 a kad mu ga das malo kao zarezi.dosta ljudi kaze da je kao mod od 18v,tj kad mu nabacis dvije baterije.licno meni je svaki emg u bridzu govno,ali da mi zapadne koji sigurno bi nakrkao dvije baterije,ili bi probao tu x seriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga,kako ko voli,i kako ko koji zvuk ganja.ja vise volim da iza izpeglanosti stoji vjestina nego sprava,i to u apsolutno svakom zanru i podpravcu muzike uopste.a neke stvari nikako ne treba da zvuce izpeglano,zamisli call of the mastodon odsviran na emgijevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pozdrav,

 

posedujem gitaru Ibanez RG140, otprilike je to i sve sto znam o njoj, zeleo bih zamenim humbacker jer na njoj, jer ovaj sto je sad tu ima los zvuk.

 

Ne razumem se u magnete, sviram relativno kratko, pa bih molio nekoga da mi kaze sta bi od magneta najbolje islo uz ovog Ibaneza, s' tim sto najvise sviram Megadeth, Metallica-u i slicno,

 

tako da bi magnet, koliko je moguce sa ovom gitarom, trebalo da pokrije taj zvuk ...  Hvala unapred...  :rockdevil:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa isto dobar magnet....ali ako ganjash taj rani megadeth zvuk - definitivno SD - JB...

e...sad tu postoji i druga solucija...koja je obichno sigurica za te nashe jeftinije gitare - EMG - da ga u metlu zabodesh, nece zakazati...

metallica chini mi se od and justice... koristi EMG 81 kao bridge magnet...

najbolje ti je da suzish izbor na SDJB, na DiSD i na EMG 81 - odesh do mitrosa i isprobash gitare koje imaju zabodene te magnete...

i sam ocenish shta ti najvishe lezi...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ama,imas marshall emulacija na kompu,ima i onih malih mg govanceta od 40 e sa pristojnim marshall drajvom,mislio sam na marshall drajv,koji je tipican za thrash,a pogotovo rani.

 

JB nije za basswood,da ne duljim pricu jednostavno nije pravljen za to drvo,pravljen je kao replacement za LP,dakle mahogani,ali i na alderu sljaka,evo je bas radjen za basswood,s'toga je bolje rjesenje po defaultu.sto ne znaci da se liku nece npr svidjet' neki sasvim 25ti magnet,ali za rg 'banez best bet je dimarzio evolution.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha...na te marshalle mislish... :smile:

shto se basswooda i JBa tiche...jedino ce da mu fali low enda...

ima drugar takvu kombinaciju...zvuk je tolko midlast da je to zlo...

al meni se to npr svidja...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko iskustva sa ovim? videh da ih ljudi nahvalise,za mesec dana bi ih i narucio jer kontam da sve i da se zajebem izace me oko 80eura brizd i nek,a za te pare ih valjda nekom mogu prodati..

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitas za rail magnete uopste ili bas ova marka?

za rail magnete uopste jer koliko sam mogao video sa par snimaka to je nesto sto bi posluzilo za dz dz dz i thrash rifove jer im je valjda to najmasniji magnet.videh da je i u toj klasi jeftinih magneta i guitarheads hexbucker ali dzaba kad oni primaju paypal only.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

pa menjao bi.. jer msm da bi sa nekim dosta boljim magnetima radio odlicno.. a sada radi solidno.

a ja sam cuo da su bartolini magneti odlicni za bassiste koji sviraju prstima.. a da su emg dobri za trzalicu..

znate li shta o tome ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...