Jump to content

Crtaći


Recommended Posts

Како нико не помиње мог омиљеног грофа Паткулу? Илити, Count Duckula, у оригиналу.

 

Како сам волела тог патка! :wub:

 

1032500m.jpg

 

 

 

:wub: Gde se toga seti. :D

Odličan crtać, inače, radio ga je Mark Hall, koji stoji iza isto tako super crtaća poput Danger Mousa i Fantomcat-a, inače kod nas preveden kao Fantom Macan.

I kultni ''Wind in the willows'' sa stop-motion animacijom (Iako je za mene uvek bio ostao Rankinov ''wind in the willows'' najbolji, i ovo je za svu pohvalu).

 

 

A kad već pominjemo te old-skul crtiće, Denver the last Dinosaur je bio kul, i Ghost Bausters uz Fat Alberta koji je vodio Bil Kozbi....kad pomislim kako su to dobri crtaći bili, crtež, ručni kolor, ma sve...a ne ovo danas.

 

I Alf je imao crtać, i to je bilo skroz okej...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj omiljen i crtani i uvek ce biti! Let zmajeva :wub:

FDsm2.jpg

Cesto su ga pustali, sada nista :(

Pustali su skoro poslednji jednorog, ali taj crtani nije mi tolko drag kolko ovaj :)

 

 

Rankinov crtać. Sreća pa nisi gledala ''Return Of the King'' koji je rađen kao Bakshijev nikad objavljeni nastavak ''Gospodara Prstenova'', i užasno je...najlošiji rad u njegovoj produkciji. Poneka kul pesmica ga vadi, ostalo je skaradno.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SrjmFNhsKT8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj omiljen i crtani i uvek ce biti! Let zmajeva :wub:

FDsm2.jpg

Cesto su ga pustali, sada nista :(

Pustali su skoro poslednji jednorog, ali taj crtani nije mi tolko drag kolko ovaj :)

 

I moj omiljeni :da: imam ga na disku, ali snimak sa tv-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

po traileru vidim da su dosta nekih novih stvari ubacili sto nema u knjizi?

Ti kao da prvi put shvataš da ekranizovan film uglavnom nema veze sa knjigom :) Šalim se, ali koji je to film zadržao sve elemente knjige po kojoj je rađen? Sjećam se kako sam bila razočarana "Rekvijemom za snove", jer je meni onaj crnac koji ima govornu manu (m-m-m-uca) bio sjajno opisan u knjizi. Ne shvatam poentu zašto su baš to odlučili da izbace kad je vrlo glumljivo, no 'ajde, šta sad... Mislim da je svakako velik i bitan dio knjige prosto zaboravljen. Ista stvar i za "Parfem" i tako dalje...

 

Razumljivo je što svi kukate na Koralinu...to nije film za decu. ;)

 

Eto, da se neko složi sa mnom. Na filmovi i preporuke upravo sam isto rekla. E sad, stoji da to u osnovi jeste knjiga za djecu (koja je dobila Bram Stoker Award :)), on je pisao knjigu za svoje ćerke, kako reče matatrta, ali s druge strane, meni to nije toliko bitno, jer to neće opravdati što će moje dijete izaći istraumirano iz bioskopa :) Istina, upravo sam se vratila sa 3d projekcije (2. put već gledam Coraline) i neka djeca su bila vidno uplašena, neka majka je počela da zvoca kako njeno dijete neće gledati takav film i pritom su stvarali bezrazložnu galamu (ja zaista nisam čula, ali drugarica koja je bila 2 sjedišta od mene mi ovo priča) ... Budi pametna, pa izguglaj unaprijed da vidiš šta te/vas čeka.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti kao da prvi put shvataš da ekranizovan film uglavnom nema veze sa knjigom :) Šalim se, ali koji je to film zadržao sve elemente knjige po kojoj je rađen? Sjećam se kako sam bila razočarana "Rekvijemom za snove", jer je meni onaj crnac koji ima govornu manu (m-m-m-uca) bio sjajno opisan u knjizi. Ne shvatam poentu zašto su baš to odlučili da izbace kad je vrlo glumljivo, no 'ajde, šta sad... Mislim da je svakako velik i bitan dio knjige prosto zaboravljen. Ista stvar i za "Parfem" i tako dalje...

 

 

 

Eto, da se neko složi sa mnom. Na filmovi i preporuke upravo sam isto rekla. E sad, stoji da to u osnovi jeste knjiga za djecu (koja je dobila Bram Stoker Award :)), on je pisao knjigu za svoje ćerke, kako reče matatrta, ali s druge strane, meni to nije toliko bitno, jer to neće opravdati što će moje dijete izaći istraumirano iz bioskopa :) Istina, upravo sam se vratila sa 3d projekcije (2. put već gledam Coraline) i neka djeca su bila vidno uplašena, neka majka je počela da zvoca kako njeno dijete neće gledati takav film i pritom su stvarali bezrazložnu galamu (ja zaista nisam čula, ali drugarica koja je bila 2 sjedišta od mene mi ovo priča) ... Budi pametna, pa izguglaj unaprijed da vidiš šta te/vas čeka.

 

Ista priča je bila i sa Bakshijevim Gospodarom Prstenova ili Fritz the Cat-om...to uopšte nisu bili crtaći za decu, ali što je najgore, puštani su nekad u udarno vreme...:)))

 

 

Nego, da neko ne zna možda kako se tačno zvao crtać, crtan je u sličnom maniru kao gospodar prstenova, ali se radilo o sumraku bogova i rađene je u maniru mjuzikla/opera...star je crtać.:)

 

 

@salebghouse

 

Matori jašta, al' bar smo znali šta su CRTANI filmovi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' ima neko od Teenage Mutant Ninja Turtles 3,4,5,6,7,8,9 i 10 sezonu ?

 

Danas su tmnt širok pojam, na koju generaciju misliš?

 

1987,1990, ili 2000? :)

 

 

Ja kad drugara imam prve cikluse, ali to je toliko loš rip da je teško za gledati kao i transformersi, koji staju na dva dvd-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas su tmnt širok pojam, na koju generaciju misliš?

 

1987,1990, ili 2000? :)

 

 

Ja kad drugara imam prve cikluse, ali to je toliko loš rip da je teško za gledati kao i transformersi, koji staju na dva dvd-a.

 

Obuhvataju period od 1989-e do 1996.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vladimir-jasta!

subotom politika,nedeljom 3k.tu sam prvi put gledao sablju i voltrona (mnogo bolji).

al smo matori... :ph34r:

 

Sta matori? Pa i ja se toga secam, odbijam da priznam da sam matora! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...