Jump to content

Crtaći


Recommended Posts

Eh, kad se setim ove uvodne špice, srce zadrhti...a ja mu samo šapućem... miruj srce, ne tuci tako ludo.

 

:)

Oces da se zagrlimo secajuci se proslih vremena?

Ma, ljudi, ja imam sitnih 20, to sto se secam tih crtaca je posledica caletove ljubavi prema istima.

Jos kad se setim da sam sa sestrom gledala te iste crtace, ona je inace 9 godina starija, pa sam se folirala da razumem te uvodne spice na engleskom :)

Sreca, sreca, radost! ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Sablju uzimao iz video kluba tamo negde 1991, pa tek onda gledao na TV-u. Voltrona sam gutao kasnije, samo što mi je bilo dosadno to što, kako god se negativci dosete da naprave moćniju mašinu, uvek Voltron pobedi.

 

To je zato što je Voltron oduvek bio Loved by the good, and feared by the evil.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napisala sam već da je dugometražni.

 

Na početku i na kraju je film sa umetnutim animacijama, a inače je animirani, e sad na kom jeziku, znam da nije na srpskom ali se uopšte ne sećam da li je bio titlovan ili sinhronizovan.. sećam se da je na kraju išla muzička numera iz tog crtaća, duh iz pećine je bio zao i cela priča je o njemu u stvari. Imao je neko .. hmmm .. indijansko ime, na primer, ili severnoevropsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, pa ja se secam ovoga! :D Tu je bilo vise dugometraznih filmova, jel'? Secam se jednog sa spasavanjem nekih kitova... :D

 

Ne znam za ostale, nisam gledala, ali dok sam kopala za filmom evo na šta sam naišla:

 

***

Another eight movies in the series were made by the Yoram Gross studios by 1994. The theme behind all of the films in the Dot series is the negative impact of humanity on animal life in nature.

 

The complete series of films are as follows:

1977 - Dot and the Kangaroo

1981 - Around the World with Dot

1984 - Dot and the Bunny

1985 - Dot and the Koala

1986 - Dot and Keeto

1986 - Dot and the Whale

1987 - Dot and the Smugglers

1987 - Dot Goes to Hollywood

1994 - Dot in Space

***

 

E pa eto, u pravu si, ima i sa spasavanjem kitova :D

kangaroo je napravljen po priči napisanoj 1899. adaptiranoj u pozorišni scenario 1924. a film je iz 1977. dok se kod nas vrteo negde 1981.-1984. ako se dobro sećam :)

 

Ko hoće da gleda, fenomenalan je film, ostavljam link ka prvom delu na yt, pošto se pojavljuju linkovi narednih delova kad otvorite prvi, neću da trujem sa gomiletinom linkova:

 

Dot and the Kangaroo, p1/12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...