Jump to content

Metal žanr


anon

Recommended Posts

Tehnika = kvalitet? :haha: :haha: :haha:

 

 

 

Ocigledno nisi, jer da jesi nikad ne bi uzeo ta dva benda za primer death/black zvuka. :da:

 

 

Svakako da su bendovi sto vise kvalitetniji ako imaju bolju tehniku, mislim, koja je tu fora nauciti od 3 do 5 tona i svirati kroz celu pesmu (da zanemarimo muziku SOAD-a koja je dosta promenljiva i dosta izmeshana razlichitim elementima), a za ovo drugo me briga, jednostavno, ne interesujeme.

 

 

Definitivno se sluša više od heavy/speed i US power bendova, koje ja slušam. Ako izuzmemo par najvećih imena, naravno.

 

Ma mislio sam kod nas na jugu Srbije, uglavnom na svirke dolaze napaljeni likovi da bi napravili sto bolje shutke, a kad dodje neki prog tibut bend, onda idu na pauzu?!

 

 

^Zakljucak je na kraju da je lik iznad mene (M-16) rekao tacnu stvar, dovoljno sam reko!

Edited by Horo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da su bendovi sto vise kvalitetniji ako imaju bolju tehniku, mislim, koja je tu fora nauciti od 3 do 5 tona i svirati kroz celu pesmu (da zanemarimo muziku SOAD-a koja je dosta promenljiva i dosta izmeshana razlichitim elementima),

 

U tom slucaju, uzivaj: http://www.youtube.com/watch?v=YRNIhBYQK6U

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da su bendovi sto vise kvalitetniji ako imaju bolju tehniku, mislim, koja je tu fora nauciti od 3 do 5 tona i svirati kroz celu pesmu (da zanemarimo muziku SOAD-a koja je dosta promenljiva i dosta izmeshana razlichitim elementima), a za ovo drugo me briga, jednostavno, ne interesujeme.

 

 

 

 

 

fail

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Nikad nisam kapirao te tripove da ako je nesto lako za sviranje nije kvalitetno.To mi stvarno ne ide u glavu.

 

Sustina je u jednostavnosti... Neki klipani (ne mislim na ljude sa foruma nego uopste to kazem) to nikada nece shvatiti, nemoj da te to brine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Ima bendova koji sviraju komplikovano pa opet su im pesme tesko izdrkavanje u fazonu "slusajte kako smo mi zjebani muzicari". Isto tako ima bendova koji sviraju jako proste stvari koje se mogu izkomponovati za 5 minuta, i opet su govno. Sustina je imati dobru ideju za pesmu, sve zavisi sta hoces, da li hoces da bude komercijalni hit za jednu godinu (sto je mnogo lakse) ili da napravis pesmu za sva vremena (sto je mnogo teze). Toliko toga u svetu muzike je receno da se tesko moze smisliti stvar koja vec ne lici na nesto od ranije. Samo vreme moze da odredi sta je kvalitet a sta ne. Kvalitetni bendovi se slusaju vecno, nekvalitetni se zaboravljaju. Na primer, meni se Nirvana ne svidja i oni su za mene nekvalitet, sto ne znaci da sam ja upravu jer Nirvana i sad ima mlade fanove i ako bend ne postoji vec 16 godina. Znaci da ipak ima tu neki kvalitet cim opstaju samo sto ga ja ne razumem jer sam u nekoj drugoj prici i imam neke druge poglede na rock muziku. Za Marilyn Manson-a i Linkin Park se smatra da ce pasti u zaborav, ali ne mora da znaci da ce biti tako zato sto su bili komercijala. Treba sacekati da prodje taj period od 10-15 godina koji je potreban da bi se posle videlo sta je ostalo na povrsini a sta je palo na dno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno najviše slušam nekakvog blek metala (progresivni, folk, avant-gardni...), s tim da uopšte ne podnosim sirove, tr00 bendove! zatim folk metal, razne doom/dark/gotik/avant-garde bendove...

 

Prog metal mi kul, kada su u pitanju pesme koje posle slušanja ostanu u glavi, bar malo, a ne prosto da počnu i završe se.

Power opasno smorio: kamelot, slepci i još po koji bend i dalje su mi super...

Thrash stara ljubav, uvek će biti tu negde :)

Death metal gotovo uopšte ne slušam! s tim da mi je melodeath dobar.

 

pre svega se gnušam proseka, bez obzira na žanr: gomile šablonskih power/gothic/metalcore/true heavy bendova koji idu sa trendom i ne donose ništa novo, evo već je i folk scena pretrpana takvim jadnicima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

zar su nam stvarno neophodni zhanrovy?

 

treba prevazici te obrazce

 

dal' je-bo----g stvorio metal i hoce li evoluirati u neshto shto nije hibrid hip-hop-a i elektronike ljute?

 

zar je jedini doprinos muzici predrkana distorzija i dupli bas bubanj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne. Metal ce nadam se odrzati inteligenciju u muzici na visokom nivou, kao i stvaranje muzike da bi ona bila nazivana umetnoscu, a ne nacinom za zaradjivanje novca. To je ono sto moderna popularna muzika forsira - smesne zarade za gluposti koji svaki retard moze da pevusi dok traci svoj zivot.

 

Ipak, gomila metal bendova je krenula ovim putem zaglupljivanja, tako da generalizovati stvari i tvrditi da je bilo sta opste-vazece za sve metal bendove je glupo. Nadam se samo da ce u buducnosti biti bendova koji ce se kloniti "filozofije" brze zarade uz malo truda, i bendova koji ce imati sta da kazu svojom muzikom, a da to nije neki klise tipa jadnickih ljubavnih pesama ili pesama o zurkama i ostalim glupostima.

 

A zanrovi postoje, hteli to ljudi ili ne, i mnogo pomazu, posebno pri potrazi za nepoznatijim bendovima za slusanje. Npr. preporucim ti ja neki old school black metal bend, a ti znas da su ti svi takvi bendovi koje si cuo bili apsolutno sranje, a jedan pravac sadrzi bendove koji imaju dosta slicnosti u muzici, bar u instrumentalnom delu, i ti lepo kazes "neka, preskocicu i iskoristiti svoje dragoceno vreme na potragu za nekim bendom koji nije iz zanra koji mi je sranje" :P Od omiljenih bih izdvojio post, sludge, melodeath, meloblack, doom, stoner, folk :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Kako kad... Nisam opredeljen za samo jedan pravac,al uglavnom Sepulturu slušam (postao sam i previše zatucan),al eto

kad nadjem vremena onda pržim malo po nekom thrashu ili deathu tipa Fueled By Fire,Gama Bomb,Evile i šta ti ja znam,klasicno za kolce a što se tiče deatha Flashcrawl i Death u poslednje vreme :bigblue: Dajem muzici bitan značaj za sada pošto

me je podstakla u dosta stvari (ne mislim na onu otrcanu frazu muzika je moj život i tako to),nego što se stvaralaštva tiče :D

Znam da trolujem puno al šta ću,mlad sam i neiskusan :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...