Jump to content

Nirvana


Narsil

Recommended Posts

  • 2 months later...

pa onda si sigurno primetio da, koliko sam ja video, poslednjih 3 godine najmanje, nije bio ni jedan tribute u beogradu :( ok, sem ovoga shto si ti postovao... zar danas klinci ne slushaju NIRVANU? :(

 

 

Ја сам прошлог или претрпошлог месеца гледао један у Дангуби, и био је прилично добар. Постовао сам и слике на теми о тој свирци. А пре тога сам гледао 2004. онај одличан и непоновљиви трибјут.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako se ne slusa nirvana?ja mislim da se slusa...svakog dan u gradu vidim barem jednu osobu koja ima majicu nirvana...nije to neko merilo ,jer ne nose svi ljudi majice bendova,kao sto ja ne nosim i jos milion ljudi koji slusaju,u ovom slucaju,nirvanu...mozda ovde niko ne voli nirvanu,jer su svi zajebani,opaki metalci...odlican bend,koji je ostavio vise traga u muzici nego 99 posto metal bendova...i to za 5 godina...

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koja je izdala pjesmu Heart Shaped Box ;)

 

 

Што је моја омиљена песма свих времена.

 

 

Трне, пола тих што носе мајице немају благе везе са тим бендом у суштини, него носе или због Курта или јер су чули Smells Like Teen Spirit, али част изузецима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pesma je stvarno odlicna...

 

nema veze,trenutno ne znaju,vremenom ce nesto i nauciti...isto tako i oni koji nose majice meta,pank,rok bendova...ima nirvana dosta dobrih pesama koje su prihvacene od sirokih narodnih masa...nirvana je obelezila citavu jednu generaciju...najjaci i najuticaniji bend u rok muzici 90ih...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo se cekalo !!!!

 

Amazing footage of Nirvana performing “School” at the 1992 Reading Festival was recently made available for fans. The video comes from the CD+DVD Nirvana Live At Reading which hits stores November 17, with the CD only version arriving on November 3. Often heralded as one of the greatest Nirvana performances of all time, the gig featured front man Kurt Cobain rocking out in a hospital gown. Fans can now own a color-corrected video from the original film with audio sourced from the original multi-track masters.

 

Nirvana Live At Reading DVD:

 

1. Breed

2. Drain You

3. Aneurysm

4. School

5. Sliver

6. In Bloom

7. Come As You Are

8. Lithium

9. About A Girl

10. Tourette’s

11. Polly

12. Lounge Act

13. Smells Like Teen Spirit

14. On A Plain

15. Negative Creep

16. Been A Son

17. All Apologies

18. Blew

19. Dumb

20. Stay Away

21. Spank Thru

22. Love Buzz*

23. The Money Will Roll Right In

24. D-7

25. Territorial Pissings

* not included on CD/LP

 

 

 

OVO SE MORA IMATI !

Edited by Ziltoid.need.finest.coffee
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Elem. Naravno da se sluša Nirvana. I dan danas mi je cela soba u Nirvaninim posterima, a majice ne bih skidala da ne moraju da se peru :DDD

 

 

 

Nirvana je ostavila toliki utisak na muzičku scenu devedesetih, i na hrpu današnjih bendova, ali nijedan od njih nije dostigao toliku slavu i popularnost brzinom kojom je to Nirvana učinila. Niti će. 

 

 

 

Uglavnom, imam 90% stvari koje se tiču Nirvane, od EP-a, kompilacija, koncerta, live svirki, dvd-a, i svega mogućeg *prudi like hell* :DDD 

 

I slušam sve to kad god mogu.

 

Noizemaker <3 

 

 

 

Omiljeni koncert mi je Live In Amsterdam '91 i MTV Live & Loud...a Unplugged je suvišno da pominjem...

 

 

 

Fuck you all...this is the last song of the evening :DDDD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlican bend,koji je ostavio vise traga u muzici nego 99 posto metal bendova...i to za 5 godina...

 

icon_smile.gif

 

Мислим да је Нирвана слабија од осталих гранџ бендова, а добила је много већу медијску пажњу углавном због Куртовог просеравања... Некако ми је много клиначка, Саундгарден, Перл Џем, Алис ин Ћејнс ми делују много зрелије и озбиљније.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

 

Мислим да је Нирвана слабија од осталих гранџ бендова, а добила је много већу медијску пажњу углавном због Куртовог просеравања... Некако ми је много клиначка, Саундгарден, Перл Џем, Алис ин Ћејнс ми делују много зрелије и озбиљније.

 

 

'Ајде немој да сереш. Прво - Nirvana је медијску пажњу добила после Neverminda, због успеха истог. Курт се није просеравао, могао би да неке његове реченице прочиташ па да видиш да је човек у ствари био интелигентан, али се дрогирао па је нормално да су медији били окренути више тој страни, јер су скандали ипак оно за шта новинари живе. Unplugged Nirvane је проглашен за најбољи икада, а ако је то због Куртових просеравања онда не знам шта да ти кажем.

А клиначка сигурно не може да буде јер су њихове песме и текстови Куртове емоције преточене у исте, а он никако није био смешан.

А то "Уништила метал" и те пичке материне - смешно.

 

 

 

 

 

Uglavnom, imam 90% stvari koje se tiču Nirvane, od EP-a, kompilacija, koncerta, live svirki, dvd-a, i svega mogućeg *prudi like hell* :DDD 

 

 

 

 

 

 

Хоћеш да се кладимо да немаш?xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

 

Мислим да је Нирвана слабија од осталих гранџ бендова, а добила је много већу медијску пажњу углавном због Куртовог просеравања... Некако ми је много клиначка, Саундгарден, Перл Џем, Алис ин Ћејнс ми делују много зрелије и озбиљније.

 

ne kenjaj...ne bi ni cuo za saundgarden da nije bilo nirvane...i sta se koji moj kliberis?sta nije tacno od onoga sto sam napisao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bio jednom jedan narkoman...

Zvao se Kurt...

Stuko sav dinar...

I kaze aj da ja pjevam malo...

Zovne ove kolege...

Ona dva seljaka...

Pocese svirat,a para vrca li vrca...

DroZi nikad kraja...

Koja gotiva...

I to je prica o kurt kobejnu...

Znaci bio je poznat...

Puno zaradjivo od muzike...

I umro od velike zarade...

Braco drzte se ANDERGRAUNDA...

 

NIRVANA je najvece govno svih vremena...

Cak je i elvis prisli bolji...

  • Upvote 7
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio jednom jedan narkoman...

Zvao se Kurt...

Stuko sav dinar...

I kaze aj da ja pjevam malo...

Zovne ove kolege...

Ona dva seljaka...

Pocese svirat,a para vrca li vrca...

DroZi nikad kraja...

Koja gotiva...

I to je prica o kurt kobejnu...

Znaci bio je poznat...

Puno zaradjivo od muzike...

I umro od velike zarade...

Braco drzte se ANDERGRAUNDA...

 

NIRVANA je najvece govno svih vremena...

Cak je i elvis prisli bolji...

 

 

TAKO JE !!!

 

cuj price , nije mogo da podnese bolove u stomaku od pevanja...pa sta je bre on to pevao...neke operske deonice mozda pa je zbog njih tolko na[prezao dijafragmu ?

kao ubio se jer nije mogo da podnese slavu...KAKO DA NE.

Ubila se narkomancina jer joj mozak prso od gudre...nije ni prvi ni poslednji koji je tako skoncao...

Jebes sve te rock zvezde...i on i Dzimi hendrix i dzenis dzoplin...svi su hteli da budu zvezde...a sijali su ko zvezde al su sijali od gudre...

a ova Nirvana isfoliraniji bend ne postoji...i cela ta Sijetl dzanki scena...sve prevaranti.

Underground i samo underground.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

NIRVANA je najvece govno svih vremena...

Cak je i elvis prisli bolji...

 

onaj tvoj bend sa onim vrhunskim spotom gde vijas neka dva namazana klinca bakljom je nesto najbolje sto je neko smislio...sve je tu...neimastina naterala 3 paora da idu po sumi i da love veprovinu...glupost ih naterala da se gube po sumama i da se igraju darktrona i njihovih spotova...i onda skontali da bi bilo to ok sve snimiti i ubaciti muziku kojom se talibani isteruju iz bunkera u avganistanu...mislim,ne moraju samo talibani...

TAKO JE !!!

 

cuj price , nije mogo da podnese bolove u stomaku od pevanja...pa sta je bre on to pevao...neke operske deonice mozda pa je zbog njih tolko na[prezao dijafragmu ?

kao ubio se jer nije mogo da podnese slavu...KAKO DA NE.

Ubila se narkomancina jer joj mozak prso od gudre...nije ni prvi ni poslednji koji je tako skoncao...

Jebes sve te rock zvezde...i on i Dzimi hendrix i dzenis dzoplin...svi su hteli da budu zvezde...a sijali su ko zvezde al su sijali od gudre...

a ova Nirvana isfoliraniji bend ne postoji...i cela ta Sijetl dzanki scena...sve prevaranti.

Underground i samo underground.

i on i hendriks i dzoplinka su neverovatni likovi...napravili u muzici vise nego ti tvoji bendovi koji cesu jaja u andergarundu...svi bi se oni prodali za pare,nego su krsina,pa nece niko da ih kupi...mogu da sviraju pred sto ljudi za 3 pica i putne troskove na krs opremi i u krs klubuvima sa krs debilana masom...sjajno,uspeli su u muzici...i nemoj samo da pominjes ljubav prema muzici,sceni i slicno...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

onaj tvoj bend sa onim vrhunskim spotom gde vijas neka dva namazana klinca bakljom je nesto najbolje sto je neko smislio...sve je tu...neimastina naterala 3 paora da idu po sumi i da love veprovinu...glupost ih naterala da se gube po sumama i da se igraju darktrona i njihovih spotova...i onda skontali da bi bilo to ok sve snimiti i ubaciti muziku kojom se talibani isteruju iz bunkera u avganistanu...mislim,ne moraju samo talibani...

 

i on i hendriks i dzoplinka su neverovatni likovi...napravili u muzici vise nego ti tvoji bendovi koji cesu jaja u andergarundu...svi bi se oni prodali za pare,nego su krsina,pa nece niko da ih kupi...mogu da sviraju pred sto ljudi za 3 pica i putne troskove na krs opremi i u krs klubuvima sa krs debilana masom...sjajno,uspeli su u muzici...i nemoj samo da pominjes ljubav prema muzici,sceni i slicno...

 

da bi se prodali - prodali bi se.

svaki covek ima svoju cenu...nekima je cena niska.

a nekima je cena gudra.

i ko bi uopste znao za hendriksa i dzenis dzoplin da nisu medijski eksploatisani ?

ko danas zna neku njihovu pesmu ?

nista to ne valja.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

da bi se prodali - prodali bi se.

svaki covek ima svoju cenu...nekima je cena niska.

a nekima je cena gudra.

i ko bi uopste znao za hendriksa i dzenis dzoplin da nisu medijski eksploatisani ?

ko danas zna neku njihovu pesmu ?

nista to ne valja.

 

sta bre pricas?normalna stvar je da se kvalitet plasira u javnost...nekom su se svideli i plasirani su u javnost...zaradila diskografka kuca,zaradili oni...kako je neko mogao iz 70ih da cuje za neke bendove sa drugog kontinenta ako oni ne izdaju album za neku jaku diskografsku kucu...nikako...do nas su stizali samo najjaci bendovi...sada svi mogu da se promovisu preko neta i svi mogu da znaju neki krs andergraund bend iz turkmenistana...koga boli kurac za to?trazi se kvalitet...danas svako moze da snimi 3 pesme,okaci na majspejs i kaze da ima bend...da li neko zna njegove pesme?ne znam sta da ti odgovorim na ovo...da si se zakopao na sred sahare pre 50 godina znao bi za njegove pesme danas...

 

 

Cekaj,jesi li ozbiljan?

 

brate,ja mislim da nije...mislim,nije moguce...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...