Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

S obzirom na situaciju, poslušaću pažljivo tek za koji dan pa reći šta mislim i staviti tačku.

Znam da me ta stvar podsjećala ali ne toliko da navedem kao kriminalni akt.

:)

 

Usput, čuj tribute, ja nešto kontam kako je vrijeme da Čorba odradi turneju na kojoj će svirati čitav Master of Puppets, pardon, Mrtvu prirodu.

:jupi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lici na Beer Drinkers & Hell Raisers od ZZ Topa

P.S. Posto svi pljuju danasnjeg Boru, a vole Chorbu, mogli bismo da predlozimo da Dzindzer, Vicko i Misha nadju drugog pevacha i naprave "Riblja Chorba tribute band"... :rockdevil::mhihi:

Bora se penzionise, nastavi da pise teksotve, a ja bih se odmah javio d apevam. Bar sam od Bore lepsi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji vic odavno nisam cula! Mislim, to da su im tekstovi najjaca strana. Kakva li im je najslabija strana, ako je to najjaca?

Cool je to! Osvedoceni, samozvani alkos (ili, kako je svojevremeno sam govorio, obicna pijanica) smisli tekst u kome isproziva nekoga za koga se samo sumnja da konzumira narkotike! Divota!

Edited by Nimfadora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bora je bar bio poznat po tome sto je uvek bio nekorektan. Zasto bi se pod stare dane menjao?

U potpunosti se slazem. Mozes da mislis sto god hoces, o kome god hoces, ali ne mozes to govoriti na bezobrazan i vulgaran nacin!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto? Niko da mi kaze zasto? Ako o nekome nemas lepo misljenje ili mu zelis sve najgore u zivotu, zasto to zavijati u oblandu? Lepo kazem: "Jebo mu ja mater nenormalnu." Sta tebi toliko smeta sto on ima lose misljenje o nekome? Kao sto rekoh, uvek je bio nekorektan, samo kad vise nisu Slob a i baba Jula na tapetu, odjednom to nekome smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gitara je na višim tonovima previše škripala pa mi je to malo zasmetalo.

Inače Bora me je odučevio stajlingom i pevanjem, sve u svemu koncert je bio čista devetka, da nisam bio na metaliki i parplu čorba bi bila za čistu desetku.

Svak čast starim majstoima, ipak su to ljudski odradili. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovaj bend prestao da slusam nakon "Koza Nostre" 1991. (ili 1992.)

 

cinjenica je da je to bio neuporedivo bolji BEND sa Rajkom i Bajagom na gitarama.. nakon Veceras Vas Zabavljaju.. sve je vise naginjalo ka tome da bude samo BORA a ne BEND..

 

ona katastrofa od albuma "Baba Jula" je najvece dno koje je Bora dotakao.. kasniji Corbini "radovi" su negde na tom nivou..

 

Corba bi trebalo da se sto pre raspadne i ode u kakvu-takvu legendu. toliko ce da se izblatnjave da ce i stare dobre pesme sa Mrtve Prirode i Buvlje Pijace biti ukaljane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to pojma. Neke od najheavy pesama su snimljene u poslednjih nekoliko godina. A što se tiče Mrtve prirode i Buvlje pijace, to su jedni od slabijih albuma. Prva dva su bila bolja, a najbolji period je od Istine do Koza nostre. Za Kojića i tako i tako, ali gde Bajaga može da se poredi sa Džindžerom? Tek od Džindžerovog dolaska Čorba je postala vrhunski bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ovaj bend prestao da slusam nakon "Koza Nostre" 1991. (ili 1992.)

 

cinjenica je da je to bio neuporedivo bolji BEND sa Rajkom i Bajagom na gitarama.. nakon Veceras Vas Zabavljaju.. sve je vise naginjalo ka tome da bude samo BORA a ne BEND..

 

ona katastrofa od albuma "Baba Jula" je najvece dno koje je Bora dotakao.. kasniji Corbini "radovi" su negde na tom nivou..

 

Corba bi trebalo da se sto pre raspadne i ode u kakvu-takvu legendu. toliko ce da se izblatnjave da ce i stare dobre pesme sa Mrtve Prirode i Buvlje Pijace biti ukaljane.

Па, сад, спорићу се око тога, иако последњих 5 албума нисам ни преслушао како треба, јер ме већ "хитови" смарају, тачније још од "Остало је ћутање", који је страшан албум, али у лошем смислу. "Збогом Србијо" је био сасвим солидан, било је на њему одличних песама, после тога боље да не помињем.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle više sa pljuvanjem? Kome se ne sviđaju noviji albumi, ne mora da ih sluša, a ne znam ništa su takvi uopšte tražili na koncertu. Po meni, na Mrtvoj prirodi i Buvljoj pijaci ima više komercijalnih stvari, nego na Trilogiji, gde su samo Sponzori takvi. I šta ima veze što je pomenuo Legiju? Pa Legija je manji zločinac od ostalih koje je pomenuo, tj. manje je ljudi pobio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle više sa pljuvanjem? Kome se ne sviđaju noviji albumi, ne mora da ih sluša, a ne znam ništa su takvi uopšte tražili na koncertu. Po meni, na Mrtvoj prirodi i Buvljoj pijaci ima više komercijalnih stvari, nego na Trilogiji, gde su samo Sponzori takvi. I šta ima veze što je pomenuo Legiju? Pa Legija je manji zločinac od ostalih koje je pomenuo, tj. manje je ljudi pobio.

Ко је пљувао? А ја нисам ни био на том концерту, тако да немаш разлога за нервозу. Себе сматрам једним од највећих Чорбиних фанова, барем из старог периода, јер закључно са "Лабудовом песмом" знам готово сваку песму напамет.

У ову вашу свађу око његових изјава нећу да се укључујем, довољно је тога речено и пре.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikome posebno:

 

Ko misli da je na istom nivou Čorbino podjebavanje komunizma i kasnije Slobe sa današnjim političkim proseravanjem, taj ili baš ne prati stvari ili je nešto još gore u pitanju. No, naučio sam da Čorbu ne treba preterano ozbiljno shvatati, s obzirom da se među one kojima Borini sadašnji politički stavovi nešto znače, najčešće ubrajaju tinejdžeri čije se razumevanje politike svodi na "koga je tata danas opsovao dok je gledao dnevnik".

 

Što se muzike tiče, naduvane su priče o nekakvom muzičkom sunovratu. Uvek su bili i ostali pošten rock band uz neke varijacije i po koju glupost tu i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...