Jump to content

Riblja Čorba


SRLE

Recommended Posts

Imam neke stvari R. čorbe koje mi ne trebaju, pa ako je neko zaintereovan, nek se javi na pm.

 

1. "20 godina" (multimedijalna biografija) CD sa spotovima, slikama...

http://www.riblja-corba.com/Pages/Diskogra...ultimedija.html

 

2. "Hej sloveni" knjiga Bore Đorđevića

 

3. "Trilogija 1" CD

http://www.riblja-corba.com/Pages/Diskogra...rilogija-1.html

 

Imam i nekoliko audio kaseta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sa oficijalnog sajta Riblje Čorbe:

"07.11.2008 godine Riblje Čorba je usla u audio studio TV PINK i snima svoj 18 studijski album koji nosi radni naziv ''MINUT SA NJOM''. Dan izlaska se jos ne zna !"

 

Sve i da su završili snimanje albuma, ne verujem da je već izašao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sad objavila Olga na 202, danas je zvanično izašao novi album Riblje Čorbe pod nazivom "Minut sa njom"! Upravo je bila naslovna numera na radiju i... pa baladica u njihovom stilu... no, valjda vredi nabvaviti ceo album i čuti šta su nam ovog puta spremili :)!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sreta:

I kakav je album, vredi li dodati ga kolekciji :)?

Nisam nasao juce,danas sam dao burazeru da mi kupi,ali izgleda da nece stici,tako da disk cu imati u rukama tek sutra.

Javicu utiske,a mozda vam i okacim album na rapidshare,ako stignem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo izdanje je bilo za City i bilo je do jaja! Isplati se vise i njima i nama,jer su City diskovi jeftiniji . Boli me kita i da su sami izdali i narezali na princo ja bih ga kupio. 'Matori alkos' je cale,kad pricas o njemu red je da obuces svecano odelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Boru u nekoj TV emisiji (pre nekog vremena, ne sećam se kad tačno) i pričao je o tome zašto će Čorba ubuduće izdavati za City records i kao glavni razlog je naveo to što je City trenutno jedina izdavačka kuća na ovim prostorima od koje možeš da dobiješ neke pare od prodaje albuma. I meni je u početku bilo razočarenje što je baš ta kuća u pitanju, al kako je danas sve zavisno od marketinga, a ta saradnja u ovom slučaju očigledno odgovara i Čorbi i City-ju, a rekao bih i nama zbog cena diskova, nemam ništa protiv.

 

@Superius Deus

Slažem se sa Sretom za ovo... ok, ne moraš voleti ni Boru ni Riblju Čorbu, ali ipak nije na mestu da ga tako pljuješ, iako je možda malo presušio sa inspiracijom, pa je čak umeo i da uradi ili izvali neke gluposti, ipak je taj čovek ikona domaće rok scene, a njegov doprinos i sve ono što je on uradio sa Čorbom teško da će na ovim prostorima (a i šire) neko u skorije vreme moći da ponovi, tako da... zaslužuje ipak bar malo poštovanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, meni se najviše sviđaju dve heavy pesme sa albuma - Radiću šta god hoću i posebno Krilati pegazi (koja bi bila još bolja da ima jednu solažu ubačenu). Što se ostalih pesama tiče, ima tu finih i zanimljivih baladica, mada mislim da su preterali s tim. Ipak, album je OK, jer nema nijedne komercijalne pesme tipa Danas krešu sponzori i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...