Jump to content

Death / Grind - noviteti


F4R15

Recommended Posts

To je i do izdavaca,napucaju omot na kojem spomenu Incantation,Archgoat ili Autopsy worship,a to je danas trend.Sto je najgore,trend ko trend,nestat ce za koju godinu,pa cemo opet imati navalu sveckih melodetera,i opet At The Gates worship,a sve je to svjetlosnim miljama daleko od At The Gatesa,isto kao sto su i trendi dark and catacombs deatheri daleko od atmosfere Incantationa,Archgoata i Autopsya.

 

Ne kazem da nema dobrih bendova,ali je puno vise plasticnih kopi pejst amatera.

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, komentar stoji ali ne slažem se baš u potpunosti, pogotovo na ovoj temi, ovde baš ima svega. Desilo se da su u skorije vreme svi noviteti bili u tom fazonu

(Grave Ritual, Mitochondrion, Antediluvian, Ulcerate koji se btw poredio sa Immolation i sl). Problem je što pored ovog stila ne postoji puno toga kvalitetnog, preslušao

sam dosta toga i to je sve mršavo, mogu se spomenuti kao kvalitetni npr. sad lupam...Decrepit Birth, Hour Of Penance, Calm Hatchery, Fleshgod Apocalypse, novi Malevolent i

Grave and that's about it. Isti slucaj imas i sa gomilom tih newoldschooldeath bendova, reciklaza 90-ih i te fore, ja to bas slusam i ne smeta mi, ali ima ih bas brdo.

 

S druge strane probili su se bendovi (Australia pogotovo) Impetuous Ritual, Portal, Stargazer i slični (da ne spominjem sad sve) koji su oslanjajuci se

na taj pretezno "Incantation" fazon, po meni, uspeli da stvore nesto kvalitetno, da na pravi nacin upotrebe taj uticaj i koliko toliko pokrenu death metal sa mrtve tacke.

Neminovno je da posle imamo gomilu copycat bendova koji ce pokusati da se ogrebu o novi trend. Ja to sve pratim i svidja mi se, ali razumem zasto neko pizdi zbog toga.

Jebiga, iskuliras, gledas-pratis, preskaces dok se ne pojavi nesto sto ce ti pomeriti ganglije. Mi masovni consumeri svega cemo da uzivamo haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Omnium Gatherum za melodeath gomilu.

 

Omnium Gatherum - New World Shadows

 

omnium-gatherum-new-world-shadows.jpg

 

01. Everfields 9:15

02. Ego 4:05

03. New World Shadows 6:00

04. Soul Journeys 4:54

05. Nova Flame 4:09

06. An Infinite Mind 5:41

07. Watcher Of The Skies 4:16

08. The Distance 3:57

09. Deep Cold 9:29

 

Hotfile link:

 

http://hotfile.com/dl/101893837/e9a42df/Omnium_Gatherum_-_New_World_Shadows_2011.rar.html

 

Torrent:

 

http://www.psychocydd.co.uk/download.php?id=7c1fa661b1dbad24f6f6d99a1ca959e9132bc97d&f=Omnium%20Gatherum%20-2011-%20New%20World%20Shadows.torrent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava se u death metalu isto kao i u svakoj sceni - par bendova provali neki genijalan fazon, onda dodje tona imitatora koja ugusi sve pa posle toga samo ostane ono sto stvarno vredi. Nista sto vec nije vidjeno mnogo puta, ali u svakom slucaju bolje da slusamo Incantation rip off bendove nego Six feet under rip offere ;) ali moram priznati da se i ja blago pocinjem smarati ovom najezdom. Gde su te Immolation i Grave majice bile pre deset godina?

 

Novi Omnium Gatherum za melodeath gomilu.

 

Omnium Gatherum - New World Shadows

 

 

Bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stvarno je navalica Incantation/Immolation klonova. Sve me manje i manje zanima da pratim nova izdanja, obzirom da osjecam zasicenje.

 

Ali, probrao sam nekoliko DM bendova koji su najbolji, imaju svoj fazon i vrijedi ih slusati u kontinuitetu. Od takvih se trudim da nabavim i originalna izdanja cisto kako bih maksimalno mogao da uzivam u tome sto rade.

 

Ista stvar i sa black metalom. Pun mi kurac da slusam beskrajne kopije omiljenih mi bendova. Fino se fokusiram na glavne baje, ispratim ponekad neki novi bend koji obecava - i bella ciao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stvarno je navalica Incantation/Immolation klonova. Sve me manje i manje zanima da pratim nova izdanja, obzirom da osjecam zasicenje.

 

Ali, probrao sam nekoliko DM bendova koji su najbolji, imaju svoj fazon i vrijedi ih slusati u kontinuitetu. Od takvih se trudim da nabavim i originalna izdanja cisto kako bih maksimalno mogao da uzivam u tome sto rade.

 

Ista stvar i sa black metalom. Pun mi kurac da slusam beskrajne kopije omiljenih mi bendova. Fino se fokusiram na glavne baje, ispratim ponekad neki novi bend koji obecava - i bella ciao.

 

Možda sam ja gluv, ali po meni sve te silne Incantation kopije ne vrede ni prebijene pare. Incantation za razliku od njih ima pesme. Uporedi bilo koji od tih bendova sa albumima kao što su Mortal throne of Nazarene, Sorcery ili Formulas fatal to the flesh. Nebo i zemlja. Slušam samo muziku koju ću imati želju da pustim i za 20 godina, a za ostalo nemam vremena. Skini ako već nisi album od Origin of Darkness, skoro sam postavio sam link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ta prica kod mene ne pije vodu. Kultove vorsipujem, ali isto tako regularno vrtim novije albume koji zavrijede paznju. Prvi koji mi pada na pamet, Dead Congregation-Graves of the Archangels, mi je jednako drag kao npr. proslavljeni albumi Incantation, Immolation, Morbid Angel... respekt za legende i to sto su napravili, njihovi albumi mi predstavljaju ono sto za black metal znace npr. DMDS, A blaze, Pure holocaust, The return, Anthems, itd. itd. Al sto sad to znaci, da ne mogu da uzivam u klasicima koje su snimili bendovi poput Katharsis, Antaeus, DSO, Ondskapt, Funeral Mist, Negative Plane, Watain...

 

Sve u svemu, slusajmo ono sto nas ispunjava. Ko hoce da robuje predrasudama, ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ta prica kod mene ne pije vodu. Kultove vorsipujem, ali isto tako regularno vrtim novije albume koji zavrijede paznju. Prvi koji mi pada na pamet, Dead Congregation-Graves of the Archangels, mi je jednako drag kao npr. proslavljeni albumi Incantation, Immolation, Morbid Angel... respekt za legende i to sto su napravili, njihovi albumi mi predstavljaju ono sto za black metal znace npr. DMDS, A blaze, Pure holocaust, The return, Anthems, itd. itd. Al sto sad to znaci, da ne mogu da uzivam u klasicima koje su snimili bendovi poput Katharsis, Antaeus, DSO, Ondskapt, Funeral Mist, Negative Plane, Watain...

 

Sve u svemu, slusajmo ono sto nas ispunjava. Ko hoce da robuje predrasudama, ok.

 

Dead Congregation su izuzetak, baš sam skoro kupio njihov album. Necros Christos su isto odlični i možda još par njih, a ovo ostalo nije za mene. Nemam nikakve predrasude o novim bendovima, čak mislim da su današnji black metal bendovi kao Funeral Mist, DsO ili Ondskapt puno bolji od starih albuma od Darkthrone, Immortal i tako dalje, ali isto tako mislim da je današnji death metal prilično loš, uz par izuzetaka naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

čak mislim da su današnji black metal bendovi kao Funeral Mist, DsO ili Ondskapt puno bolji od starih albuma od Darkthrone, Immortal i tako dalje, ali isto tako mislim da je današnji death metal prilično loš, uz par izuzetaka naravno.

 

Sve obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Congregation su izuzetak, baš sam skoro kupio njihov album. Necros Christos su isto odlični i možda još par njih, a ovo ostalo nije za mene. Nemam nikakve predrasude o novim bendovima, čak mislim da su današnji black metal bendovi kao Funeral Mist, DsO ili Ondskapt puno bolji od starih albuma od Darkthrone, Immortal i tako dalje, ali isto tako mislim da je današnji death metal prilično loš, uz par izuzetaka naravno.

Mitochondrion, Ulcerate, Impetuous Ritual, Portal, Dead Congregation, Necros Christos, Embrace of Thorns, Teitanblood, Diocletian, Witchrist, Encoffination, Grave Miasma, IGNIVOMOUS, Vasaeleth, Truppensturm. Tu su onda i Blasphemy vorsiperi Morbosidad, Blasphemophagher, Proclamation. Onda i neke mlade nade - Antediluvian, Mefitic, Cruciamentum, Wrathprayer, Aethyrvorous, Grave Upheaval..)

 

To je to sto ja volim da slusam, a i trudim se da sva dostupna izdanja nabavljam na oridjinalu. E sad ako ti je ovo lose, onda nemamo sto dalje diskutovat na zadatu temu. Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto li sam znao da bi Motochondrion isa na prvo mjesto...heheh..ova garda mladjih i jos demo bendova ce rasturat!Garantujem!

Tesko ti je bilo pogodit :haha:

 

Jos da stigne 'holandjanin', i kompletirao sam cd izdanja omiljenih mi bendova. Ne znam sto mi preostaje nakon toga, bez da se molim satani za jos kesha kako bih krenuo sa vinilima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...