Jump to content

Death / Grind - noviteti


F4R15

Recommended Posts

Ma ništa loše nisam mislio, big rispekt od mene kad neko pomno prati ono što voli i ne oslanja se samo na starudije (poput mene jbg). Ovo sa indonežanima je bio samo primer da ima zilion bendova iz ma koje zemlje ove planete. Siguran sam da kopanjem može da se naidje na kvalitet, ali meni jbg nekako sve ižvakano i vrlo retko naidjem na nešto novo, a da je mi je baš po ukusu, ili bolje rečeno da mi drži pažnju i oduševljenje godinama, kao što to čine klasični albumi iz 80ih i 90ih, tako da uglavnom bude fazon, skinem, odslušam par puta i recycle bin u 99% slučajeva :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko sam ogrezo u underground da sad slušam Sepultura - Arise, a posle ću Morbid Angel - Covenant. Ako je ovo sa Indonezijom neka provokacija, ne nasedam ja tako lako. Ne sećam se kad sam pustio neki random bend na youtube, rekoh da znam za par albuma iz ove godine, eto koliko pratim. Ne znam odakle ti takvi zaključci al' ajde...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji... Al' me je pomešao sa nekim.

 

Moguće sasvim, ima vas Miloša na jumu, pa vrv pomešam ko šta postavlja..

 

Ova godina je bas dobra za DM po mom misljenju. Pyrrhon, Archspire, Akercocke, Artificial brain, Gigan, Ulsect...sve vrh albumi. Od ovih legendarnih, najvise mi se svidja novi Incantation.

 

Meni novi Akercocke prilično razočarenje, a ni predhodni (antichrist) nije bog zna šta, fina je svirka, ali nekako postalo predvidivo i neoriginalno, isuviše by the book oni thrash-death rifovi, bez one ludosti sa Choronzona npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji death metal bend koji postoji više od dvadeset godina danas snima svoje najbolje albume? Skoro nijedan, odnosno - nijedan. Većina ih je vrlo bleda kopija samih sebe iz najboljih dana. Sve je to normalno, jer je za dobru muziku najbitnija zdrava motivacija, a nju po pravilu imaju mladi bendovi, odnosno mladi ljudi. Nije slučajnost da su svi legendarni albumi legendarnih bendova snimljeni kada su oni bili u ranim dvadesetim.

 

Danas se najbolji underground black/death metal bendovi uglavnom nalaze na nekoliko lejblova i ne treba biti neki veliki genije i istraživač pa pratiti šta se dešava na sceni. I nema dileme da su neki od tih mladih bendova relevantniji za žanr od 99% ovih velikih imena. Venenum recimo, ili Thantifaxath, ili Dead Congregation, ili Negative Plane... Mogao bih čini mi se da nabrojim još 30 bendova da ne trepnem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali problem kod mladjih bendova je to što se ili jasno čuju uticaji legendarnih bendova, ili pak kod onih sa originalnijom i zanimljivijom pričom (a takvih je mnooogo manje), što urade jedan ili eventualno dva dobra albuma, a onda uglavnom ponestane ideja pa se ode u neki levi smer ili se raspadnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se slažemo, ali nisu ni ti noviji bendovi baš tako mladi, verujem da je većina članova tu negde oko četrdesete godine. A u današnje vreme ne mogu ni da zamislim da neki klinac snimi nešto vredno. Jon je na primer imao 18 godina kad je prvi Dissection izašao, što znači da je muziku pravio u 16-17. Ovo za motivaciju je tačno 100%, a skoro svi stari death metal bendovi su je odavno izgubili, a to je neizlečiva boljka. Sviraju, da ne kažem za pare, ali čisto iz zabave, bez grama volje da nadmaše sebe, a o nekom višem cilju da i ne pričamo, i narano da to ne zvuči kako treba.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam slušao obscuru pre neki dan posle 100 godina. To je zaista nenadjebiv album! Ali opet, uporedi nove Gorguts albume sa recimo bendovima poput Cannibal Corpse, Morbid Angel ili Suffocation i shvatićeš ko i dalje pravi inovativnu i kvalitetnu muziku a ko se vrti u krug (illud se ne računa)

 

p.s. kontam ja da mnogi ljudi mogu da svare samo nostalgiu sa obscure ali jebiga, nije za svakog taj album :evotigana: :evotigana: :evotigana:

Edited by Drogarito

Share this post


Link to post
Share on other sites

The new Cruciamentum 7" EP "Paradise Envenomed" will be available to order and released digitally on Nov 3. "Paradise Envenomed" will feature two-tracks recorded by Greg Chandler at Priory Studios; a devastating new CRUCIAMENTUM track of the same name and an Absu cover of the track "Descent To Acheron". This recording is the first CRUCIAMENTUM recording to feature the band's new lineup. It also marks the first Profound Lore 7" ever released. Artwork done by Daniel Desecrator. 7" will be limited to 500 copies only.

 

Cruciamentum-Paradise_Envenomed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...