Jump to content

Death / Grind - noviteti


F4R15

Recommended Posts

Da, Thanatos mi se ispostavi kao skroz nenametljiv kandidat, bez prevelike filozofie, a super album sveukupno...iako verovatno blam, prvi put ove godine izvalih bend

Death metal mi, nazalost, ulazi u fazu dje e pre nekoliko godina bilo dosta interesantnih idea...ali svi nesto sad jure da budu disonantni i avangardni (na te sablone od pre par godina) ili bi da budu nesto kao Venenum/Bolzer, ali malo tieze...plus ovi modernii se ukace na Opeth uticae

Ceka se nova era 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 10/5/2020 at 12:44 PM, Koroviev said:

Novo je da kod Brutality neće da bude više ništa novo:

http://www.metalstorm.net/events/news_comments.php?news_id=39814

Bezveze... Možda i jedini death metal od tih starijih koji su ostali dobri (ajde i Immolation). Još kad vidim da neko napiše da su uvek bili trećerazredni bend... Možda po popularnosti. Rifovi zajebaniji nego kod 99% bendova (ne mislim na tehniku), pevač zvuči kao zver, solaže jedne od najboljih... Sve u svemu, pojam za većinu. Ako ovo na 5:46 nije jedan od najboljih rifova u death metalu onda ne znam šta je.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' bezveze, al ruku na srce i nisu bili nešto preterano produktivni u poslednjih 20-ak godina, svega jedan Ep (fenomenalan) i jedan poprilično osrednji album..

Al da su svojevremeno bili potcenjeni to svakako stoji, verovatno uz Monstrosity najpotcenjeniji bend iz zlatne ere DM-a, prva tri albuma obavezno štivo svakog ko iole prati ovaj podpravac.

^Taj solo od 12-og minuta >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Behemoth diskografija😛

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pominješ njih i Monstrosity, gitarista iz Brutality nije svirao ni na jednom njihovom albumu, ali im je zato napisao najbolje pesme na In Dark Purity (The Angels Venom, Perpetual War...). Baš je malo takvog death metala, sad se još i oni raspadoše. NIšta, čekam Neocaesar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 hours ago, Miilos said:

Kad pominješ njih i Monstrosity, gitarista iz Brutality nije svirao ni na jednom njihovom albumu, ali im je zato napisao najbolje pesme na In Dark Purity (The Angels Venom, Perpetual War...). Baš je malo takvog death metala, sad se još i oni raspadoše. NIšta, čekam Neocaesar...

Džej je bog, najpotcenjeniji gitarista na svetu!

Što mora čekaš na novi Neocaesar, sasvim fin florida zvuk danas održavaju Skeletal Remains, Rude, Ripper i sl. bendovi, čak i bliže Monstbrutality fazonu nego ti holandjani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je neko ovde kačio VoidCeremony debi LP, sasvim dobar proggy DM, trebalo bi da je dovoljno interesantan i oldskulerima, ali i onima koji vole malo čudniji i eksperimentalniji pristup DM-u. Vidim da sa njima svira od skoro i Phil Tougas, momak dere i u First Fragment, Chthe'ilist, Eternity's End - dosta jak pedigre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo toliko :haha: Ali ajde da ne grešim dušu, nisam ih toliko ni slušao, pustio na kratko i nije me privuklo.

Koliko meni prija u poslednje vreme 3-4 rifa po pesmi i kraj, pogotovo za death metal. Ove godine Invocation i Cauldron Black Ram su mi bez konkurencije. I Khthoniik Cerviiks. Eto oni umeju da zakomplikuju, ali umeju što kaže delija iznad i da naprave pesmu. A to se jedino i računa.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...