Jump to content

Death / Grind - noviteti


F4R15

Recommended Posts

Ol inkluziv!

Pa filera e uvek bilo, cak i na gomili legendarnih albuma...ne vidim problem to da skipuem, nemam i dalje kasetofon, pa moram da sacekam da se zavrsi traka

@Miilos 

Koliko si generalno zadovoljan sa albumima koe slusas...da ne idemo da e na njima material 100% po tvom ukusu...nego 80%

Mozes odokativno da izdvois kolicinu i u eto poslednjih 5-10 godina?

I da li mislis da metal scena sto se toga tice napredue ili regresue...kompletno...ok moze i samo iz vizure undergrounda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima bar 250 albuma bez filera na ovome svetu.

A kako se boriti protiv fillera na mixteipu? Naći dobar repack? Volim i ja da slušam mixteipove u pozadini dok radim nešto... Čak su mi neki mixteipovi na rym profilu u 4.0, 4.5...

Ima nešto mazohističko u tebi, dok dolaziš na forum muzičkih entuzijasta da promovišeš IDJ vrednosti. U pravu si ti skroz da ovo "nije doba slušanja albuma" u smislu da je nešto drugo popularnije, ali ljude ovde boli kurac za zeitgeist instant kulture. A tebi čestitam što si se uklopio u nju i misliš da je to prava stvar, tebi je najbolje definitivno :haha:

Ali nisi otkrio toplu vodu time što si se ulenjio, jer se "doba slušanja albuma" svakako završilo tamo negde 1975.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) albumi bez filera - sigurno...ali imas li osecai da sa godinama, eto konkretno u metal big skupu, sve djuture...sve cesce sreces albume sa preko 50% filera...moze njihov zvuk da bude nesto novo, nesto divlje...ali na krau ostane samo na skupu dobrih idea i tebi onda u glavi - AHA, ZAPAMTICU TAI BEND, IMA POTENCIALA...ali u sustini i posle 3+ obrtanja CELOG albuma, ti bude utisak...ovde ima materiala za nesto dobro, ali negde zapinje, ne radi tai flou, kompoziciono nie to razradzeno da te drzi od prve do poslednje sekunde...nego mozda mi se svidi uvod, pa ode u kolaps...ili sredina ili krai...ili neki deo...ili samo solaza/pevanje itd

Tako da ono sto sam ja hteo da kazem, mada je to i do licnih preferencia...od svakoga nesto mogu da uzmem da zadovoljava moi ukus, ali ne mogu ostati imun na 'mane' i praviti se da mi sve godi i na silu da slusam album, kad mi ne ide

To e npr sustinska razlika izmedzu mene i Slobe...mislim da imamo sirok spektar bendova koe mozemo da slusamo, al on ce po svaku cenu da slusa album do kraia (kao i Miilos) , dok ja malo vise kriticki u ovoi hiperprodukcii birkam sta ce mi biti na mixtape 😀

 

2) Daleko bilo da ista promovisem...diskutuemo, tj meni e zanimljivo za mou neku licnu (ah, tai pleonazam) studiu socialno-slusalackog slucaia 😃

 

3) Kaci pomenuo mazohizam i IDJ...Eo ti primer koi nema veze s metalom, a odavno sam ti bacio tu teoriu kad smo razglabali

 

 

https://prnt.sc/1vac6ao

Verovatno nesto naipribliznie istini - dae Voiko na vrhuncu hip hop balkanske igre (i to kao kvalitetan MC/performer)...a samim tim stoe tai ovakav ili onakav trep izraz, pomesan sa folkom i koecim svrgnuo sa top lista narodnjake koi su bili neprikosnoveni, da ih e naterao da rade duete sa njima...dovelo e do toga, sto sam ja predskazao i pricao - klinci ce preko Devita/Djale/Mc Stanoa doci do Voika, a preko Voika su im horizonti samo otvoreni...ko hoce da istrazue, sky is the limit...na krau nie iskljuceno da im omiljeni izvodzaci budu neki poput Death Grips ili ko se novi poavi za 10 godina

 

I tako e svuda u svetu

 

A gde su ti metal klinci danas...el ih sreces...el ih produhovljues, nadmudrues, budes njihov metal kralj za ulaz u pricu?

 

Gde su i klinci i klinceze da se prime i na Baby Metal, koi mislim da e edina metal senzacia trenutno...ok Ghost, Mastodon, Tool, Lamb of God i ostalo sto e kao popularnie...koi e to bend iznikao tipa 2015 da znas dae popularan i da ga slusa cela community od osnovaca do matorih prdonja 30+, koi ce to verovatno uvek slusati...ili smanjiti s vremenom, ali biti u toi nekoi dad body prica roka, bluza i dzeza

 

SLABIE MNOGO

 

Vo e kapiram mladzi od 30, ali verovatno vrlo redak slucai, koi postoi svuda...toe slusalac mladze generacie na nivou statisticke greske

 

A secas se kako su se ljudi sprdali za poavu NU metala, pa posle onog novog veiva americkog hevi metala...evo sad procitah gore raspravu kako se smeiu djentu... EMO e gei i ono sto e Armatura lepo izneo u onoi opstoi pljuvacini

 

Meni se cini da dok e to bilo na snazi, metal e pucao na svim poljima...a mozda se samo tako namestilo dae dosla generacia bendova koa ima sta da kaze i drzi veci deo publike budnim...eto ti mi reci svoi neki zakljucak, mozda lose kontam geometal istoriu 🙂

 

I onda gospodo - sta ocekuete za koncerte i kukate kako nema nista, niko ne dolazi...ok, otkrili ste Vakene, Zigete, Hellfestove, Brutal Asoltove...toe cak i pristupacno danas

 

Ali vremenom ce biti - ah, ne mogu da uzmem odmor da se klackam do tamo, imam zenu/decu, ovo-ono, kredite...i jbg, daleko mi Jaromer Jagr

 

Da zatvorim Marakanu i ovo sve - metal zvukovno, ideino, ambientalno napredue, tu nema zbora...ali daleko od toga da su toliko dobri, inovativni i na krau kraeva bitni...osim za zagrizene fanatike...mainstream scena ne postoi, nema ni neke preake spone izmedzu mainstreama i undergrounda...a i kad ima dodze se na fazon - to nie po tablicama vrhovnog metal Boga, tako se to ne radi...samo svetonazor nametnut iz 1970 i neke

Samim tim ce patiti i ta underground scena, koliko god da postoe ljudi tamo sto imau sta da kazu i treba im aplaudirati na entuziazmu

Ali dosta toga im nece ici na ruku, zbog pandemie i ludila - slusace ih maksimalno 50 ljudi u njihovim garazama live

 

I onda gde se svi skupa nadzu - na Spotify, eventualno Bandcamp, za tvrdokorne...to e nama nasa borba dala, s'o bi se reklo 🙂

Edited by KazimKazim
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, KazimKazim said:

Mozes odokativno da izdvois kolicinu i u eto poslednjih 5-10 godina?

Verovatno sam sve to već postavljao ovde. Nema mnogo, ne kažem...
Sve što su izbacili Necros Christos, Howls Of Ebb, Neocaesar (Sinister članovi, uglavnom sa starih albuma i jedini njihov album koji može da parira ovome je Diabolical Summoning), Genocide Shrines, StarGazer (ne pominjem ih više do kraja godine, obećavam 🙂), Cauldron Black Ram, Blood Incantation, Sonne Adam poslednji EP...
Bölzer - Aura je sjajan, šteta što su propali posle.
Kad pričaš o povratničkim albumima, meni je Nocturnus AD odličan, mada se neki ovde i ne slažu, ali zna svako za sebe.
Invocation - Attunement To Death EP iz prošle godine je odličan. Qrixkuor iz ove isto, ne znam za ostalo, tek treba da preslušam pažljivije jer sam ih otpisao pre neku godinu.
Možda je nekad bilo bolje, ali ima šta da se sluša, od početka do kraja, znači ne po svaku cenu kao što kažeš gore, nego pustim i uživam. Aktivno je bar 20 bendova čiji su albumi uvek dobrodošli, a black metal se i bolje drži. Nikad više đubreta, to stoji, ali šta ćeš... Izbagavaj.
A najbolji death metal album tek treba da bude snimljen, valjda ću da se nakanim tamo do 2035. 😛💪

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nit je album kao format mrtav nit je mejnstrim metal u problemu da generiše nove bendove preko kojih će klinci ući dublje u priču. Imho, ima sasvim dovoljno dobre muzike i za svačiji ukus. Što se tiče generalnog momenta u muzici, naravno da mekdonalds brzopotezna i površna ponuda singlova odnosi pobedu nad mamutskim tradicionalnim konceptima ali to je zato što je takav današnji prosečni konzument, površan, lako gubi pažnju i treba mu brz fiks nečega bez naročitog promišljanja. Fanovi metala se u dobroj meri nikad nisu ni uklapali u taj koncept prosečnog muzičkog konzumenta, zato je između ostalog metal to što jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nie bitna Klinika, bitan e gost...relevantan naravno, ko prati scenu - zna

Ko kad bih ja tebe diskreditovao sto nosis prsluke na kratak rukav i izbusene naikerice s mrezicama...a Maior bi imao nesto da doda za corbu s koprivama

Ili da se poavis na BalkanInfou, a pricas relevantne stvari, a ne neke Bernard Ljubas trivie 

@Miilos Slazemo se u biti...Bolzer/Necros Christos i ja izdvaiam kao zdrave primerke na sceni

Za Howls of Ebb i Blood Invication sam podeljen...mozda nisu toliko moe solje caia Centroproizvod, ali isto respektabilni bendovi

Ma, kakvi za Stargazer...Hooves ide na pleilistu, mozda mi jos nesto zapadne za uho 😄

@Haos 

Ali ne mozes negirati da sve vise ljudi rabe Spotify...a da li bas slusau cele albume ili ima i malo skipa/ slusanja drugih pleilista i miksteipinga...necemo nikad saznati, ali imam neki osecai za filing dae tako 😄

Pa ne znam, tebi licno mozda metal nie u problemu, ko i meni...jer imamo izradzene ukuse (svako svoi fazon naravno)...snaci cemo se sta cemo slusati

Ali ako opadne generalno interesovanje za zanr i nema novih bendova, entuziazam ljudi koi to svirau bice sve manji...nevezano za podzanr ili primamljivo/neprimamljivu scenu i starosno doba

To e vec nekakvo tonjenje u ambis, ne bas dobra prica

Edited by KazimKazim
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajoooj oko čega se vi raspravljate, baš ste dokoni.. hahha

Evo Miilos sve lepo objasnio iako se ne slažem sa izborom bendova (sem BI). DM je i dalje tu, živ i zdrav (dobro, možda ne u savršenoj formi), ali zašto nekom nešto i objašnjavati kad mu Satanist predstavlja model kako treba da zvuči ekstremni metal album..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dai ti primer albuma koi e relevantan, naculjio sam usi 🙂

I da - Satanist u biti i nie cist death metal...cak bih rekao prevazilazi granice ekstremnog metala...mada e to blasfemia reci, ne sme nista da iskoci iz nise svetonazornog metala 🙂

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha evo mene cekate..

Pa evo recimo pomenuti Blood Incantation medju vodećim silama danasnjeg DM-a, zatim sjajni albumi Venenum-a, pa Burial Incantation-a, Phrenelith-a (saće novi, cekirajte!), za cist floridski osdm doživljaj Skeletal Remains klasa.. Od starih kuka i dalje odlični albumi Incantation-a, Nile-a, Asphyx-a..

I odjebite sa BM-om ovde:violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

28 minutes ago, HUMAN said:

Aha evo mene cekate..

Pa evo recimo pomenuti Blood Incantation medju vodećim silama danasnjeg DM-a, zatim sjajni albumi Venenum-a, pa Burial Incantation-a, Phrenelith-a (saće novi, cekirajte!), za cist floridski osdm doživljaj Skeletal Remains klasa.. Od starih kuka i dalje odlični albumi Incantation-a, Nile-a, Asphyx-a..

I odjebite sa BM-om ovde:violent:

Meni ovo sve losija verzija vec postojecih albuma samo samo modernijom produkcijom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...