Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Razumno niske ili razumno jeftine? :confused:

Pretpostavljam da si prelistala Kiku, Formu Ideale, lokalne stolare...? :mhihi:

U krajnjem slucaju uvek mozes sama da ih napravis. Iseku ti ploce po zelji, mozda mogu i da ih izbuse a ti samo sastavi kod kuce :da:

Nekako mi je satisfakcija veca kad se i sama angazujem. Al kapiram da je cim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel ima neko iskustva ili je imao prilike da vidi zid uradjen (da ne kazem oblozen) dekorativnim kamenom (nesto na ovu foru: zid)? Osecam da bi morao bubreg da zalozim..al u svakom slucaju me interesuju necija iskustva.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Macka

mislim da ces ipak praviti na kraju, najjeftinije je , plus birash dezen i mere...

Nisma videla takve kakve trazish skoro, znam da je bilo u nekim anonimanim salonima i u kiki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahh, hvala... jbg to je sledeći projekat za gajbu, to i ogledalo... nadala sam se da negde ima da se kupi.

 

Ne znam da li sam pominjala ovde, indijska kuća je imala zanimljivih komada na ozbiljnom sniženju pre jedno pola godine.

Rekoše mi da rasprodaju nameštaj i prelaze na dekorativnu tkaninu - tada su davali 50%

Verujem da ako je išta ostalo sad ide za još manje para...

 

Viš, mogla bih otići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne nadjes police, mogu ja da pogledam kada budem isao sebi da sredjujem neku drvenariju.

 

Ako neko ima slike, predloge za zidanje cesme, kamen,cigla, drvo...prosledite slobodno... doduse ovo nije enterijer ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakupljanje prasine iskljucivo zavisi od tokova vazduha u stanu. Recimo police mogu da brishem dva puta mesecno nece se proveliti, ali zato pod moram da usisavam bar jednom u 5 dana jer se zacas naprave one krpice prashine.

 

Najbolje da se preselish :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko iskustva ili je imao prilike da vidi zid uradjen (da ne kazem oblozen) dekorativnim kamenom (nesto na ovu foru: zid)? Osecam da bi morao bubreg da zalozim..al u svakom slucaju me interesuju necija iskustva.

 

Moj stric je oblagao zid u piceriji sa nekim još sitnijim kamenom .. i naravno da je skupo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

moj brat je to radio kod sebe u kuci na jednom omanjem zidu gde mu stoji racunar.

meni je taj kamen apsolutno fenomenalan, cene naravno dosta variraju i od mesta kupovine na prvom mestu ali i od kvaliteta kamena. imas one sto izgledaju kao plastika i to je naravno jeftinija varijanta.

u principu nije on bas tako jeftin ali, meni licno, za efekat koji daje nije ni skup, posebno uzevsi u obzir da svakako ne oblazes celu sobu sa njim vec neku manju povrsinu koju zelis da izdvojis od ostatka prostora (sem ako ne zelis da zivis u pecini, naravno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne..naravno da nisam mislio celu sobu..npr samo jedan zid od 5-6 kvadrata. i meni je taj kamen fenomenalna stvar, ali onda bih morao da gadjam prema njemu i boju drugog zida..a i ne znam razliku izmedju stampanog kamena i pravog ugradnog. ne znam ni koja je debljina tj koliko bi mi oduzelo prostora. a pogotovo sto ne znam ni pribliznu cenu toga. zadnji put sam cuo da je 50e kvadrat. Dosao sam do neke kinte pa hocu da sredim sobu a za planiranje ovakvih stvari sa nub totalni pa me i sam pocetak zivcira :D

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Trenutno sam u fazi kompletnog opremanja jednoiposobnog stana, i glava mi se raspada od svih mogucih ideja koje pronalazim na internetu.

treutno mi je najglavniji problem, gde naci dobro dizajniran mebl stof, tapete i tepihe. Ako neko ima predlog gde bih to mogla naci u Novom Sadu, neka javi ;)

 

Btw, odusevljena sam svedskim dizajnom enterijera, retro/shabby/modern varijante :D ako nekog zanima, ima odlicnih stvari da se vidi na http://freshome.com/ a na sajtu se mahom nalaze garsonjere,jednosobni i dvosobni stanovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je kad možeš od nule da sredjuješ stan... ne znam stvarno za NS neka se jave novosadjani..

 

Pitanje broj dva: koji je štof (mebl, za trosed dvosed i fotelje najbolje) naj naj apsolutno naj cat-proof??? Ubiću se pored dve mačke, ne znam ni zašto se trudim. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, Smorock, sapatnice, toliko sam do sad i sama naučila. Ipak se nadam nekom otkrovenju (na yumetalu? :haha: )

 

A to za sečenje kandzi, to nikako ne bih radila mačkama, prirodno ponašanje im je da grebu, to je kao potreba čoveka da se kupa ili da ide u wc. Sad zamisli da ti se ide u wc i da piškiš ali da ne dodje do olakšanja posle. :/ jadne mace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo malo skratis da ne budu skroz spicasti (nekih par milimetara, max 5 ako su bas spicaste i duge), moze tako da grebe do mile volje, ali nece iscupati konce iz tkanja sto obicno sjebe mebl. Mada ovaj moj nikad nije pokazivao prerano interesovanje za namestaj, ima svoje parce itisona zakucano na zid i to grebe, a najvise voli da razjebava pletene korpe. Za to nije bitno kolike su mu kandze. Veci je problem sa dlakama, zuti macak, crna garnitura pa smo pazarili neke sarene prekrivace u india shopu.

 

 

Jel neko nekad farbao morske školjke?

Ima neka fora, uzmeš one jednobojne školjke i pristupiš problemu kao kod uskršnjih jaja, jer je sve to kalcijum. Ili varijanta dva koju sam našla na netu, boje za hranu u kombinaciji sa sirćetom i opet kuvanje.

Radimo kuhinju sa temom mora (kako to tupavo zvuči al u stvari izgleda odlično) i hoću da okačim školjke na ribarsku mrežu, pa ko velim ako je neko već farbao da kaže reč dve o tome.

 

Neću da ih farbam ručno, želim da ostane njihova tekstura a opet da bar malo promene boju.

U najboljem slučaju očekujem ovako nešto.

 

il_570xN.246371045.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ružno je i kičasto, ako već radiš tematsku kuhinju, ili bilo šta drugo, zašto narušavati prirodnu tematiku. Poenta je da uklopiš funkcionalne elemente sa prirodnim. Osim ako je kuhinja na temu noćnih mora. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videla sam na moru ovako nesto

 

depositphotos_3478166-Sea-shell-decor.jpg

 

i hocu nesto slicno da napravim, dopada mi se da je poneka skoljka obojena, veselije izgleda, plus sve ove sto imam su neke bele bezveze, one lepe rebraste necu farbati naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...