Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

@smorock - santorini je preskup, veruj mi

najpametnije ti je da zapalis nedeljom na najlon i nadjes dobrog (jeftinog) majstora koji ce ti odraditi po meri i zelji :) tako sam ja nasla svog, radi mi dva plakara, krevet, police i stocic sve za 1k evra

 

 

EDIT: e, da neko je trazio gotik erotik rucke, ima slicne u mr bricolage-u u novom sadu :)

 

josjedanEDIT: sto se tice golih zidova u stanu, to je zbog cinjenice da u stanu trenutno stoji bukvalno samo to sto si video na fotkama, evo, lepe se tapete as we speak

Edited by Sugar Overdose

Share this post


Link to post
Share on other sites

@smorock - santorini je preskup, veruj mi

najpametnije ti je da zapalis nedeljom na najlon i nadjes dobrog (jeftinog) majstora koji ce ti odraditi po meri i zelji :) tako sam ja nasla svog, radi mi dva plakara, krevet, police i stocic sve za 1k evra

 

 

EDIT: e, da neko je trazio gotik erotik rucke, ima slicne u mr bricolage-u u novom sadu :)

 

josjedanEDIT: sto se tice golih zidova u stanu, to je zbog cinjenice da u stanu trenutno stoji bukvalno samo to sto si video na fotkama, evo, lepe se tapete as we speak

 

 

Osoba koja trazi g.e. rucke je iz bga tako da mu NS ne odgovara jer vec znamo gde imaju te rucke da se uzmu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osoba koja trazi g.e. rucke je iz bga tako da mu NS ne odgovara jer vec znamo gde imaju te rucke da se uzmu :D

 

 

Кхм, ја сам девојчица. :redface:

 

@SugarOverdose

 

Њет, нема тога у Београду. Само у Новом Саду и Нишу, колико сам успела да видим.

 

@Smorock

 

И ја гласам за доброг мајстора. Мени је, на пример, дугогодишња жеља био велики кревет од кованог гвожђа, али онако... да буде лепо украшен, а не к'о решетке из затвора. Тражили су ми басословне суме овде по Београду. Онда лепо нађем мајстора у Ћићевцу, од кога се снабдевају ови београдски мајстори, и он ми за 200 јевреја направи кревет какав сам замислила. Процуњај мало по околним селима и сигурно ћеш наћи неког ваљаног столара.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jabiga, ovde u NS nikog zivog ne znam, a kamoli po selim u okolini stolare, a iz BG mi se ne isplati da dovozim.. No, u svakom slucaju idem sutra na sajam pa da vidim sta ima tamo, ovi ramovi od punog drveta su manje vise isti, dakle to pravi jedna ili par fabrika i ostali su samo distributeri, tako da valja naci izvor kreveta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, imamo :pobednika", nasli krevet na Novosadskom sajmu, firma 26.oktobar mada taj model en vidim da ima na sajtu. Bio je i neki od 10k, ali taj ne rade u boji koja nama treba, ovaj sto smo odabrali je 14k i svuda je zaobljen kako treba :wub:

da, usput smo naslii krevete od "punog hrastovog drveta" za 40+k, koji izgledaju masivni ko spomen kosturnica. Ajde dizajn i nije toliko uzasan, koliko obmana, naime, puna hrastova daska su samo stranice i stubovi, tj noge, ostalo je iverica sa hrastovim furnirom. A to samo ko konta kakva je hrastovina i koliko je hrast tezak moze da provali, laik bi se zajebao najstrasnije, plus , naravno da ti niko ne govori u cemu je fora. Leeeeeeejm.

 

Inace, kakva su vasa iskustva sa ovim moderim linoleumima?

 

Trazili smo neki dobar plavi laminat sa uzorkom drveta za kuhinu, ali je izbor prejadana, pa smo razmatrali linoleum i nasli par odlicnih dezena.

secam se, imali smo neki ogavan linoleum u hodniku kad je burazer bio mali, jedan od onih "ne vidi se kad je prljav" dezena, bio je nekako tanak i grbav i od tad hejtujem linoleume. Ali sad gledam ove savremene, imaju odlican reljef, dezene, izdrzljivi su i lepi, i ne mozes ih progoreti cigaretom.

evo galerija

http://www.tarkett.rs/srpski/za-ku%C4%87u/proizvodi/linoleum/pregled-kolekcija.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ајде мала помоћ. Треба ми под за собу, и најрадије бих узео ламинат. Ем што је најлакши за одржавање, ем што најлепше изгледа. Па, ако има неко са искуством за такве ствари... Соба ми је 18м2, па да не буде нешто са неком ценом у пизду материну. Гледао сам овај Таркет што је Сморок оставила, па ћу да банем тамо један дан да разгледам, а док то не одрадим, ето, ако има овде неко. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav

 

Gledao sam cene laminata na par lokacija u gradu(Novi Sad)i situacija je sledeca :

 

Ako zelis junk i najgori dezen laminata onda ces naci za 700 dinara po kvadratu sto ti dodje 12 600 dinara.

 

Po mom dosadasnjem razgledanju , nesto optimalno a da boja laminata lici na nesto ti je oko 1200 dinara , tj izaslo bi te 21 600 dinara.

 

A onda treba i da racunas sundjer koji ides ispod laminata pre nego sto ga postavis. Za cenu ne znam.

 

I reci mi ,da li oces laminat samo da stavis preko postojeceg parketa ili ?

 

I na kraju , nemoj da zaboravis laminatske lajnse.

 

A evo ti i ovo.

 

http://www.enterijer.rs/parket-ili-laminat-sta-izabrati

 

Moj parket je bio u katastrofa stanju ....izlizan ....izgreban itd pa sam razmisljao o laminatu i shvatio sam koliko ce mi love trebati za neku ok boju i odlucio sam se da pozovem parketara da mi hobluje parket .....covek je uradio sjajan posao i sad mi parket izgleda kao nov.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je stara zgrada, uzmi obavezno laminat. Moj parket je poginuo u poplavi, i od tada furamo laminat u gajbi.

Ne zali para da uzmes sto deblji, onaj tanki em se lako podere, em je izolacija uzas, plus ume da se ugiba dok hodas :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock,nemoj da govoris globalno za sve stare zgrade. :) Ja zivim u zgradi koja je izgradjena 75. godine i dalje se odlicno drzi , mnogo bolje od vecine novijih zgrada. Fasada je uradjenja od fasande opeke tako da se propadanje ni ne primecuje i josh zivim na prizemlju ali pravom prizemlju. Ne prizemlja novijih dana kada naprave lokal od 15 metara visine :D

 

@Jare , si racunao koliko imas od nivoa parketa do dna vrata ? Laminat ima i mane koliko i prednosti.

Edited by Captain Spaulding

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije problem u toj staroj gradnji, koja je znacajno bolj od nove vec u instalacijama. Na primer, neke zgrade, ukljucujuci i moju, nemaju odnod u kupatilu na podu, tako da ako ti se recimo ves masina sjebe, voda nema gde da otekne, pa lako otece po celom stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa, mnogo je toplije nego beton+laminat... Meni je trecina kuce u parketu, trecina u laminatu, i ostatak kombinacija... Ubedljivo je najtoplije tamo gde je kombinacija... Uglavnom, mislim da je stiropor lose resenje, ima ona izolaciona pena, to smo mi koristili, tanko je a radi isti posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam slikao i moj sto koji sam napravio. Dupla iverica zalepljena, kupio 4 nogu za sto , montirao i here it is.

 

Par slika su sa blicem , zadnje 2 su bez zato su i losije , ustvari , sve slike su lose. Ovo desno na stolu i lampa je privremeno , nece to tako biti kad sve bude gotovo

 

P1010571.jpg

 

P1010570.jpg

 

P1010569.jpg

 

P1010568.jpg

 

P1010575.jpg

 

P1010578.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...