Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Nije me bilo par dana zato vam dajem par linkova sa zanimljivim resenjima za enterijer

 

dornob.com/all-in-one-modular-fold-out-living-room-furniture-set

 

dornob.com/321-go-slide-3-stories-down-2-sides-of-a-1-family-home

 

www.treehugger.com/sustainable-product-design/less-is-the-new-more-making-the-most-of-small-spaces.html

 

http://www.stumbleupon.com/su/2stEDe/www.desiretoinspire.net/blog/2011/11/7/kitchen-inspiration.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, možda malo idem u off topic ali jedno pitanje: ima li ko predlog za neke kvalitetne sijalice? Imam strašan problem sa svetlom, tj. sa sijalicama koje traju tipa mesec dana i to je to. Hodnik,trpezarija,dnevna soba, isti kurac ... Sve što sam kupovao ove godine pregoreva, dok ono što je kačeno pre par godina još uvek šljaka bez problema ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi ove energy safe sijalice, malo su skuplje od obicnih al traju bar nekoliko godina te se isplate. Meni je sijalica u kupatilu trajala 7 godina.

Imas povoljne u merkuru recimo, mada ih ima u svim radnjama sad. ne daj vise od 350 dinara.

Postoje sa belim i zutim svetlom, biraj koja ti je bolja (licno vise volim zuto svetlo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se doslovno pridržavate feng šuija ili samo uopštene estetike?

Ne znam kako da ti odgovorim na to pitanje a da se ne raspisem (jer me mrzi).

Ispostovane su sve smernice u materijalima, boji, polozaju stana, stranama sveta, nameni sobe, oblici....

 

Stimpank ide laganim koracima, sreca pa se uklapa u "metalni" deo, ali nabavljanej zanimljivih detalja je malo teze. Za sad tek po neka stvacica daje blagi smek, ali u planu su neka radikalnija resenja sa sve minijaturom cepelina :D, a radim na dekoraciji sanduka za knjige sa oktopodima :wub: bice slika kad zavrsim

 

Volim da u mom radnom cjosku kacim na plutanu tablu ili na zid neke zanimljive komade nakita koje inace ne nosim. Sta znam, lepi su, daju neki fazon celoj prici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao i moj varijanta modern asian steampunka ... :haha:

pokusavam da izbegnem velike raskosne viktorijanske ili edvardijanske komponente, vise okrenuto ka retro steampunk ideji

u svakom slucaju

kolega stimpankeru srecno :D

tabi ce bar u 'merici biti lako da nadjes sve sto ti se svidja, ja cu ovde dumrem....

 

My link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

Na sta sam sve ovde naleteo, to nije istina. Ima nekoliko lanaca marketa koji nude sve sto se zamisliti moze, za svaciji ukus. Pronasao sam nedavno citave viteske oklope, komplet od glave do pete, u ljudskoj velicini, i to ne nekakve jeftine kopije vec suvi kvalitet, po veoma razumljivim cenama.

 

Hobby Lobby je jedna od mojih omiljenih radnji sto se toga tice, a cesto imaju rasprodaje. Pravi raj. :haha: Dovoljno je da prosetam po njoj i u glavi imam sve vec dizajnirano.

 

Takodje planiram da koristim razlicite slike, banere i slicno po zidovima. Recimo, pronasao sam odlican baner Elizabete Batori, koji ce se savrseno uklopiti u biblioteku. Hocu i portret Novalisa i ostalih licnosti koje me svakodnevno inspirisu.

Mnogo je detalja i mnogo toga zelim da uklopim u tu jednu prostoriju, videcu kako ce sve to na kraju izgledati. Za sada samo planiram i prikupljam ideje, radim na ovome vec neko vreme.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da ti odgovorim na to pitanje a da se ne raspisem (jer me mrzi).

Ispostovane su sve smernice u materijalima, boji, polozaju stana, stranama sveta, nameni sobe, oblici....

Shvatio otprilike, nema potrebe za raspisivanjem. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću da preuredim moju sobu iz korena. Tako jest, ništa mi se ne dopada sadašnji raspored i nameštaj koji imam, koji su mi naravno roditelji kupili bez mog konsultovanja. I tako sam išao po raznim prodavnicama i shvatio da je to jednostavno nemoguće, nemam ja sada te pare. Pa ću u nedelji koji sledi da sa dizajnerskim detaljima i dekoracijom malo "oživim" sobu. Wish me luck. :D

 

Zanimljivo je sve što je meni lepo, mojim roditeljima je bezveze. Sve što je njima lepo, meni je užasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja takvu nekakvu kartu na zidu, ovde se moze lako naci. Planiram da nabavim i drevne globuse.

A sto se tice srednjovekovnih stvarcica, Stolet bi uzivao ovde. Mada siguran sam da ima toga svuda, i da je samo u Srbiji teze pronaci tako nesto.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na poslednjem spratu Usca (ili je bila proslog oktobra) radnjica koja je specijalizovana bas za prodaju stampanih stvari na platnu, e sad, moze sa ramom, bez rama, lakirano, nelakirano, uglavnom, burazer i ja smo prosle godine sestri napravili 4 male crno bele slike nekih delova Beograda, odlicno je ispalo, i sve zajedno nije izaslo preko 2500. Mozda tamo da pogledate.

 

EDIT: E'o i sajt.

http://www.vlahovic-slike.net/

Edited by ~HaVoC~
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na poslednjem spratu Usca (ili je bila proslog oktobra) radnjica koja je specijalizovana bas za prodaju stampanih stvari na platnu, e sad, moze sa ramom, bez rama, lakirano, nelakirano, uglavnom, burazer i ja smo prosle godine sestri napravili 4 male crno bele slike nekih delova Beograda, odlicno je ispalo, i sve zajedno nije izaslo preko 2500. Mozda tamo da pogledate.

 

EDIT: E'o i sajt.

http://www.vlahovic-slike.net/

 

Ovo izgleda obećavajuće, zahvaljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od karata imam samo dve (Evropa i Jugoslavija (Srbija + CG)) onako plastične po kojima se može pisati markerima i brisati, dimenzija su nekih 250x170cm recimo, odlične su za učenje, ali su poslužile već toj svrsi, sada jadne stoje u futrolama jer se nisu uklopile u zamisli naslednika mojih odaja :cry: No dobro, mlad sam, ako bude finog zaposlenja kome se nadam neće biti problema sa opremanjem doma u srednjovekovno-geografskom stilu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...