Jump to content

Precenjeni i potcenjeni bendovi


Recommended Posts

  • 4 months later...

Newsted podcijenjen.

 

Ovaj njegov album retardiranog naziva Heavy Metal Music je sasvim dobro izdanje, nekoliko odličnih stvari + gomila vrlo dobrih (npr. Above All, Heroic Dose, King of the Underdogs, Ampossible, ...As the Crow Flies itd.) i što je najvažnije vrlo prijatan, raznolik i zabavan za slušanje, vuče te da pustiš opet.

Šteta je što nije dobio malo više prostora u Metallici, izgleda da ima prilično talenta za komponovanje.

 

Zbog naslova ga nisam nikad ni pustio do prije recimo mjesec dana i baš sam se iznenadio ozbiljnošću i pristupom cijeloj stvari, osjeti se ogroman rad koji je uložen u album, a po nazivu sam očekivao neku retardiranost par ekselans.

 

Mislim da ga je taj naziv i zakopao da ostane relativno neprimjećen. Uz normalno ime albuma i upečatljiviji artwork, kao i uz manje Džejsonovih mood swingsa kad su u pitanju turneje i svirke, siguran sam da je to moglo zaživjeti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Precenjeni: Motorhead, Venom, Children of Bodom, Arch Enemy, Overkill, Destruction, Biohazard, Burzum, Ministry, Kataklysm, Myrkur, Pain, The Sword, Sunn o))), Russian Circles, Prong, Kylesa, Haken, Esoteric, Electric wizard, Ufomammut, Parkway Drive, Dying Fetus, The Haunted, Candlemass, Tryptikon...sve ovo su bendovi koje sam slušao (mnoge i live) ili pokušavao da slušam i apsolutno kapiram da se nekom sviđaju al mislim da su precenjeni, svako u okviru svog konteksta. Ovde nisam stavljao ono što me uopšte ne zanima poput heavy-a, powera, deathcorea i sl. niti ono što je totalno govno i ne kapiram šta tu neko pronalazi.

 

Potcenjeni: Absu, Agrimonia, Anciients, Buried Inside, Car Bomb, Ethersens, Existem, Fall of Efrafa, Grayceon, Hail spirit Noir, Harlots, Impure Wilhelmina, In Mourning, Iron Thrones, Lycus, Mare Cognitum, Mechina, Persefone, Pig destroyer, Rishloo, the Great Old Ones, Wodensthrone, Cormorant...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar si, nekoliko jakih precenjenih car je go štihova... plus

 

Ove potcenjene pola ne znam i hvala za preporuke, samo ne znam kako Absu kao praktično glavni USBM bend mož da bude potcenjen... Ili je to možda samo moj utisak o njima a oni zapravo u zapećku, evo neam pojma.

 

Najveći Darkthrone doprinos crnom metalu je to što Fenriz uči decu da je Snorre bog :haha:

 

 

A najveći moj doprinos yumetalu je što vas učim da vas Fenriz uči da je Snorre bog!

Edited by Demon Seed
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tih potcenjenih si nabroiao solidan broi bendova koe i ja slusam...mada bi ih ja i dalje svrstao u neka iznenadzenja, grupe iz drugog plana koi su zablistali usled toga sto su mnoga renomirana imena zavrsila na aparatima, odavno prosla svoi zenit i inspiracia im e bliza 0, nego nekom ozbiljnom remek delu...treba jos par godina da prodze, da izdau jos neke albume, da bi mogli da se svrstau u neku prvoklasnu kategoriu (semi-legend status), zavisno od zanra u koem svirau

 

Meni e Pig Destroyer precenjen, Nails su mi vec sad bolji od bilo cega sto su oni odsvirali :bigblue:

 

Od tih sto si ih strpao u prvu grupu - sa prvim redom se skoro uopste ne slazem (osim za Mirkir, jasno)...dok u tom drugom redu si blizu istini za skoro svako drugo navedeno ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Absu lagano 2nd tier BM bendova ikada, odmah iza onih najvećih nekoliko. Nisam stekao utisak da imaju toliko jaku reputaciju.

 

@kazim ex-richards:

Pa ne tvrdim da trebaju u neku prvoklasnu kategoriju nego da bi trebalo da budu veći/priznatiji nego što jesu, zavisno od konteksta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toe zato sto ce ljudi da isprate neke side proekte likova sto svirau u Mastodonu (navodim ih kao primer) ili poslusati 5x album benda sa reputaciom (iako e prosecan, a neretko se desava i ispod proseka u poslednje vreme), nego da poslusau nov bend...uvek sam skeptican sto se tice tih supergrupa

 

Casni izuzetak i stavio bi ih kao po'cenjene - MUTOID MAN :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni overkill potcenjen, jebeš ga. :haha:

nekoliko podbačaja, ali generalno najkonstantniji od svih thrash bendova. dosta više dobrih albuma od anthrax-a, a ako mene pitate i slayer-a (znam jbg :bigblue:). zajedno sa testamentom tik iza dva najveća benda iz tzv. velike četvorke, koja kao ni u premijer ligi realno više ne postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slayer je samo 6 puta bolji od Overkilla a popularniji 666 puta, to je taneka ilustracija kosmicke diskrepance od koje patimo na svim poljima

 

Svaki popularan bend je precenjen, sto bi neko zeleo znojnice nekog tamo muzicara, jaka muda...

 

A potcenjen je Thorns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Skal: jes Overkill konstantan, u smislu monoton jbg

 

A Slejer koji sviraju jedan isti rif 30 i kusur godina nisu monotoni?

 

Precenjeni: Motorhead, Venom, Children of Bodom, Arch Enemy, Overkill, Destruction, Biohazard, Burzum, Ministry, Kataklysm, Myrkur, Pain, The Sword, Sunn o))), Russian Circles, Prong, Kylesa, Haken, Esoteric, Electric wizard, Ufomammut, Parkway Drive, Dying Fetus, The Haunted, Candlemass, Tryptikon...sve ovo su bendovi koje sam slušao (mnoge i live) ili pokušavao da slušam i apsolutno kapiram da se nekom sviđaju al mislim da su precenjeni, svako u okviru svog konteksta. Ovde nisam stavljao ono što me uopšte ne zanima poput heavy-a, powera, deathcorea i sl. niti ono što je totalno govno i ne kapiram šta tu neko pronalazi.

 

 

Electric Wizard i The Sword su ti na listi precenjenih, a Sleep nisu? Ja bih rekao da su Sleep napravili vrlo precenjen album zvan Dopesmoker. Electric Wizard barem imaju dva albuma(Fanatics i Dopethrone) koji razaraju Dopesmoker bilo kad. E sad druga je stvar ako pričamo o Holy Mountain, to je vrlo dobar album i nije jebeno smarački.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...